Porodnice Havlíčkův Brod. Chci pochválit

kamhajek
18. kvě 2007

Ahoj všechny Těhulky, nikde jsem tu nenašla něco o porodnici v Havlíčkově brodě. A protože jsem tam byla moc spokojená, tak bych je chtěla touto cestou pochválit a třeba i těm z Vás, které si ještě nejste jisté kde budete rodit trochu ulehčit rozhodování.
Porodnice je moc hezky udělaná, měli jsme tam pokoj s manželem sami pro sebe a kdyby jsme chtěli mohli jsme tam strávit všechny doby porodní. Místnost byla moc příjemně zařízená, byla tam i velká vana pro tišení bolesti a bylo mi i nabídnuto, že kdybych chtěla, mohla bych rodit v ní. Byli tam různé pomůcky, jako míč, masážní kolečko a pod. Během první doby porodní nás chodila kontrolovat porodní asistentka a párkrát i doktor. PA byla moc milá paní, která vždycky dobře poradila co mi zrovna pomůže, s manželem jednala, tak že vůbec neměl čas přemýšlet nad sebou a byl mi opravdu velkou oporou a to se bál jít k porodu. Poměrně často natáčeli miminko. Chtěla jsem rodit na křesle, tak jsme se na samotný porod přesunuli do vedlejší místnosti(taky příjemně zařízená). Rodil mě pan doktor a protože mimi bylo velké musel mi přijít pan primář hupsnout na břicho. Miminko mi hned dali na břicho(to je nádherný pocit) a pak nechali tatínkovi přestřihnou pupeční šňůru(před porodem říkal, že nic stříhat nebude a najednou držel v ruce nůžky a šmyk). Mimčo očistili a dali tatínkovi, který ho choval po celou dobu co mě šili. Pak jsme se přesunuli zpátky do místnosti, kde jsme byli pohromadě ještě dvě hodiny.
Oddělení šestinedělí je už klasická nemocnice, pokoje jsou dvojlůžkové a vždy dva pokoje mají společná záchod, koupelnu a přebalovnu( což bylo fajn, krásně jsme se vystřídali). Velké plus téhle nemocnice je přístup sester k maminkám a kojení. V kteroukoliv denní i noční dobu ochotně přišli poradit a pomoci a že jsme se tím kojením natrápili.
A teď zápory: nemocniční strava a návštěvy. Ty byli na pokojích jen dvě hodiny, ale po domluvě se spolumaminkou to šlo kdykoliv nebo kdykoliv ve vestibulu nemocnice. 😉

luci81
8. bře 2010

ještě,ono nejde ani snad o ten kolotoč kolem dětí,spíš dnešní doba tomu moc nepřeje ☹ moje příbuzná má 4 a mají co dělat 😒

mamina
9. bře 2010

Jo,tak to je svatá pravda!Jestli něco neznáme,tak to je nuda! 😀

monaberuska1
10. bře 2010

ahojky holky 🙂

aronke, tak ja na screening dopadla, oukej 🙂 😉 tak sem moc ráda, a vypadáme na holčičku 😀 😀

aronek
10. bře 2010

mono, gratuluji k dobrým výsledkům 😉

monaberuska1
10. bře 2010

aronek, dekuji, a co ty??jeste nerodis???uz se ti to blizi vid?,a co balonek teda??dobry a zabira??

aronek
11. bře 2010

mono, zatím držím v kude. Dnes jsem začala 40tt 😀 jdu do poradny, tak uvidím co mi řekne 😉 Jinak pořád balónkuji, doufám, že to pomůže 😎

aronek
11. bře 2010

samozdřejmě v kuse a nr v kude 😀

monaberuska1
11. bře 2010

aronek. hihi 😀 😀 😀 tak písni jak si dopadla v poradne, a jeis neprijdes vim ze rodis, no tyjo ale blizi se to co.. hlavne mi nezapomen dat vedet jak jsi dopadla u porodu 🙂 a co ajak proste celej popis vseho jo??

aronek
11. bře 2010

mono určitě dám vědět, neboj 😉

aronek
11. bře 2010

Tak na poradně nic moc. Mám moc vysoký tlak a otoky, takže prý je to preklampsie a v pondělí mám nástup do nemocnice, pokud mně začne bolet hlava, tak hned 😖

ratatooy
11. bře 2010

Ahojky.taky jsem slyšela na HB samou chválu ale mám strach jet 80km

aronek
11. bře 2010

ratatoo, já to mám přes třicet a první dítko není tak rychlé 😉

chaarleene
11. bře 2010

aronek, tak to je mi líto s tou preeklampsií, snad to bude ok 😉

ratatooy, neboj, to miminko "nevypadne" jen tak, do HB jezdí i ženský z Prahy a stíhají to 😉 prostě uvidíš, no...

foogy
11. bře 2010

aronek - jé, to mi je líto!!!! Já myslela, že preeklampsie je ještě bílkovina v moči. Já právě mám taky vysoký tlak, kvůli tomu jsem ležela v nemocnici a otokly mám taky, ale bílkovinu v moči nemám a pustili mě domů.

Akorát mi přijde divný, že tě ještě pustili domů, protože tohle je strašně nebezpečný. Měla jsem takhle 2 kámošky a šly okamžitě na císaře. Kolik máš tlak?

foogy
11. bře 2010

aronek - a to jsi byla na kontrole u Klatovskýho a nebo v nemocnici?
Ptala ses mě, ke komu chodím - taky ke Klatovskému, ale spokojená s ním nejsem ani trošku.

aronek
11. bře 2010

foogy byla jsem u Klatovského. Tlak 147/104. Doufám, že do pondělka porodím 😒

foogy
11. bře 2010

aronek - a on ti vyloženě řekl, že máš preeklampsii? Holka, to se mi nezdá, přijde mi, jestli tě zbytečně nevystrašil!!! Neřekl, že z toho může být pree?
Já měla v nemocnici tlak jako ty 150/100 a to jsem ležela a nic o pree neříkali a nic se mnou nedělali, akorát mi dávali prášek na tlak.
Nedalo mi to a volala jsem kamarádce, co je zdravotní sestřička a shodou okolností pree měla a říkala, že aby to byla pree, tak musíš mít vysoký tlak, otoky a bílkovinu v moči. A to pak jde o život a musela bys okamžitě do nemocnice.
Hlavně nechápu Klatovskýho styl, mě s tím štve! Já měla tlak 140/100, otoky a on si mě pozval na kontrolu za 3 týdny. Naštěstí mám na gyndě v nemocnici známou a ta mi řekla, ať přijdu a udělala mi všechna vyšetření - moč, tlak, monitor, krev a nakonec si mě tam i nechali a říkali, že je dobře, že jsem přišla, že to není sranda. A teď jsem byla u Klatovskýho na kontrole a on se mi jakoby vysmál. Prej: Vy jste byla v nemocnici, jo? A ležet, jo? A sama od sebe? A já: Jo, bylo mi špatně a měla jsem vysoký tlak.
Hlavně se hlídej a jakmile tě začne bolet hlava a nebo mít mžitky před očima a nebude ti dobře, tak hned vyraž do nemocnice!

aronek
11. bře 2010

foogy, on to napsal i do té zprávy pro příjem do nemocnice, ale řekl jít v pondělí, pokud mně tedy nezačne bolet hlava to pak hned. Přijde mi, že má tolik pacientek, že nestíhá 😠 Minule jsem byla v čekárně tři hodiny 😖

foogy
11. bře 2010

aronek - to je fakt nějaký divný!!!
No, hlavně se hlídej a kdyby cokoliv, tak jeď hned. Mně říkali i lehké mžitky před očima, motání a bolest hlavy, hvězdičky před očima a tak.
aronek - já k němu chodím v úterý v 11. hodin, to tam nikdy nikdo není. Ale teď jsem podvakrát musela jít v pondělí a to bylo strašný! Taky jsem tam čekala 3 hodiny! A má toho hodně a nestíhá. Představ si, že má Brod, Světlou, Přibyslav a ještě slouží noční v nemocnici. Pak se nedivím, že je kolikrát protivnej a unavenej, to by byli všichni.

aronek
11. bře 2010

foogy, já chodím ve čtvrtek, to má poradnu, jindy jsem ani nevěděla, že se dá chodit

foogy
11. bře 2010

aronek - a ty chodíš v Brodě?
Ve Světlé vím, že má poradny, ale v Brodě to napsané nemá. A mě objednává na úterý protože jsem k němu poprvé jako těhu přišla v úterý a od té doby mě tak objednává. Kámošku takhle objednává na pondělí na odpo. A v pondělí se v čekárně rozčilovaly ženské, že by měl mít pro těhotné spešl hodiny, že je hrozné tam takhle čekat. Bylo nás tam asi 6.

aronek
12. bře 2010

foogy, já chodím ve Světlé a to má ve čtvrtek poradnu, takže do ní 😉

aronek
12. bře 2010

foogy, myslíš, že by se moc v nemocnici zlobili, kdybych tam odpoledne přijela, aby mi přeměřili tlak a koukli na malého?? Celou noc jsem nespala jak jsem vystreslá a přítel přijede až ve čtyři, tak že bychom museli asi do 6 na porodní, že?? Dole už asi nikdo nebude? Nechce se mi stresovat se do pondělí

mamina
12. bře 2010

Aronku,neplaš. 😉 Termín porodu se dělá ODHADEM! Porod 14 dní před i po termínu se považuje za normálně donošenej.Protože maj tabulky,podle kterých to počítaj.Znám holky,co maj ovulaci 2 dny po menzes,já vždycky tak 4 dny před další,takže to rozpětí je opravdu veliký.Pokud jiný problémy nemáš,než,že se nemůžeš dočkat,tak se na to vybodni.Věř mi,vím,o čem mluvím.Vyvolávanej porod je daleko horší a delší,než ten,co se v pohodě a klídku rozběhne doma. 😉 Bejt tebou,tak dokud nebudu mít bolesti minimálně po pěti minutách nebo pokud mi nepraskne voda,nikam nejdu!A neboj-i s bolestma po pětiminutách tak pak ještě pár hodin pobudeš,než se cvrček ukáže.První porod je vždycky hodně dlouhej. 😉 😝

aronek
12. bře 2010

mamino, normálně taky neplaším, ale včera jsem měla vysoký tlak, doktor říkal, že je to preeklampsie, takže v pondělí mám nástup, tak si myslím, že tam sjedu pro jistotu, abych se celý víkend nenervovala, aby mi přeměřili tlak a udělali monitor, že je vše v pořádku 😖

mamina
12. bře 2010

Tak to je o něčem jiným.To si určo hlídej.eklampsie může ohrozit na životě tebe i miminko.Naštěstí,já mám tlak nízkej celý těhotenství a vždycky ke konci mi ještě klesne. 😉 Jestli máš doma tlakoměr,nebo si ho můžeš někde půjčit,tak se měř-třeba několikrát denně.Omez sůl,uzeniny,maso,paštiky-jez ryby,ovoce,zeleninu.Omez pohyb a strach(vím,že to moc nejde) a stres.V lékárně prodávají tablety lecitinu nebo i rybího oleje.Je to na přírodní bázy,neuškodí to.Obojí stojí kolem 200,-.Můj tchán i muž se léčej s tlakem už skoro 20 let a tohle jim srazilo tlak skoro na polovinu.

monaberuska1
12. bře 2010

aronek, jeje to je mi líto..a pockej moc nevim co to je to pree...nevim jak se to pise , a nastup mas v pondeli jako na vyvolani porodu??nebo co se deje??vysvetli mi to. jeje snad bude vse oukej 🙂

janinininka
12. bře 2010

ahojky, sehnala jsem si mail na porodnici tak tam zkusím napsat a zeptat se na paní Němcovou jsem blázen, co? začínáme se snažit, ale už se dohadujeme kde budeme rodit! 😀 mám taky moc dobrou zkušenost se všemi, právě na KOlín hodně nadávají na novorozeneckým na sestry a tady se mi líbí že je to vyřešený i jako takový apartmán dalo by se říct, akorát nevím kvůli malý jestli bude manža jezdit denně, je pracovně hodně vytíženej abych viděla dceru je to už prostě něco jinýho ale z mýho hlediska bych tam šla znovu 😉
jinak čaj jsem taky pila cca od 36t se má pít, že? a masáž jsem si taky dělala a to je taky zhruba tak asi ne?a homeopatika, jaký máte, na co to přesně je? na otevírání hrdla atd??
holky co jste znovu těhotné můžu se zeptat, jak vám dlouho trvalo snažení zhruba? my jsem ted oslavili druhý rok,chci tomu nechat volný průběh, na jednu stranu si neumím představit, že bysme měli další dítě, mě přijde kačí pořád tak malá, ale rok je dlouhá doba, já vím!
cvičit jsem taky chodila i do bazenu ale pak jsem byla 2x v nemocnici v těhu trpím na močák,ted to byly pro změnu ledviny, tak už jsem pak nemohla,doufám, že mě to nečeká znovu 😝 kamarádka ted porodila dvojčata a už je měsíc a půl v porodnici a má doma 2,5letýho kluka a už to zvládá horko těžko,musí to být hrozný na psychiku takovou dobu chudák 😔
tak se holčiny opatrujte, odpočívejte a já zase juknu 😉

aronek
12. bře 2010

tak v porodce moc milý, vyšetřily udělali vše možné, vzali mi krev, výsledky po osmé večer a v pondělí nástup. Ne rodit, ale lehnout si kvůli tomu tlaku.
Jinak mě monitor dělala p. Němcová 😀

janinininka
12. bře 2010

Aronek- vidíš to je shoda náhod jé a nemohla bys o tom prohodit slovo, jeslti by nešlo si jí objednat k porodu? 😕 třeba i ten porod přijde vid? 😀 aspon bys to měla za sebou a nemusela jsi tam znovu..máš net v mobilu nebo na nás jukneš až přijdeš domů z nemocice?( porodnice)?tak se opatruj a přežij to v nemocnici vybav se literaturou, křížovkama,at se nenudíš.. 😝 a co ti na ten tlak dávají, nějaký léky?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru