Porodnice Havlíčkův Brod. Chci pochválit

kamhajek
18. kvě 2007

Ahoj všechny Těhulky, nikde jsem tu nenašla něco o porodnici v Havlíčkově brodě. A protože jsem tam byla moc spokojená, tak bych je chtěla touto cestou pochválit a třeba i těm z Vás, které si ještě nejste jisté kde budete rodit trochu ulehčit rozhodování.
Porodnice je moc hezky udělaná, měli jsme tam pokoj s manželem sami pro sebe a kdyby jsme chtěli mohli jsme tam strávit všechny doby porodní. Místnost byla moc příjemně zařízená, byla tam i velká vana pro tišení bolesti a bylo mi i nabídnuto, že kdybych chtěla, mohla bych rodit v ní. Byli tam různé pomůcky, jako míč, masážní kolečko a pod. Během první doby porodní nás chodila kontrolovat porodní asistentka a párkrát i doktor. PA byla moc milá paní, která vždycky dobře poradila co mi zrovna pomůže, s manželem jednala, tak že vůbec neměl čas přemýšlet nad sebou a byl mi opravdu velkou oporou a to se bál jít k porodu. Poměrně často natáčeli miminko. Chtěla jsem rodit na křesle, tak jsme se na samotný porod přesunuli do vedlejší místnosti(taky příjemně zařízená). Rodil mě pan doktor a protože mimi bylo velké musel mi přijít pan primář hupsnout na břicho. Miminko mi hned dali na břicho(to je nádherný pocit) a pak nechali tatínkovi přestřihnou pupeční šňůru(před porodem říkal, že nic stříhat nebude a najednou držel v ruce nůžky a šmyk). Mimčo očistili a dali tatínkovi, který ho choval po celou dobu co mě šili. Pak jsme se přesunuli zpátky do místnosti, kde jsme byli pohromadě ještě dvě hodiny.
Oddělení šestinedělí je už klasická nemocnice, pokoje jsou dvojlůžkové a vždy dva pokoje mají společná záchod, koupelnu a přebalovnu( což bylo fajn, krásně jsme se vystřídali). Velké plus téhle nemocnice je přístup sester k maminkám a kojení. V kteroukoliv denní i noční dobu ochotně přišli poradit a pomoci a že jsme se tím kojením natrápili.
A teď zápory: nemocniční strava a návštěvy. Ty byli na pokojích jen dvě hodiny, ale po domluvě se spolumaminkou to šlo kdykoliv nebo kdykoliv ve vestibulu nemocnice. 😉

katchi
5. lis 2010

@janinininka co vim, tak v Brode hospitalizuji a vyvolavaji pri 41+3tt a do 42+0tt nejpozdeji chteji mit mimco venku...

janinininka
5. lis 2010

katchi- tak držím pěstičky, aby mimi vylezlo samo!!

monaberuska1
5. lis 2010

@katchi jojo mě vyvolávali v 41+0 🙂

anetka1701
5. lis 2010

jak se to zařizuje, aby vyvolávali takhle brzo?? Já nutně potřebuju, aby se malá narodila nejpozdějc 41+2 :oD :oD :oD Ale bojim se, že mi to stejně nevyjde :o(

katchi
5. lis 2010

@anetka1701 vyvolavat nechtej, radsi mysli na to, ze porodis driv...

anetka1701
5. lis 2010

@katchi: na nic jinýho nemyslím :o) Už asi měsíc jí opakuju, že vyleze hezky včas, tak by mohla poslechnout :o) I když ono to takhle nefunguje, co? :o(

monaberuska1
5. lis 2010

@anetka1701 to jo lepší je to když to přijde samo .-) ale jinak můžeš se zkusit domluvit s DR.. já nevím ale mě prostě po 7 dnech přenášení napsali vyvolávačku..takže nevím proč někoho nechají do 41 někoho zas do 41+2 atzak nechápu

foogy
7. lis 2010

@janinininka Jojo, to se zjistilo až u porodu. Ale právě jsem se divila, že mi 5 dní před porodem dělali UTZ a neviděli to tam. Jenže za a) to dělala mladá doktorka, která s tím UTZ fakt neuměla, pořád se ptala sestřičky, volala nahoru Stránskýmu, no, mazec! A mimi odhadla na 4 kg. A to mi 5 dní před ní dělal UTZ Pauk a odhad 3,2kg. A když jsem jí to řekla, tak se zamračila a řekla, že to byl jenom doktorův odhad a 0,5 kg sem a 0,5 kg tam. Jenže přesně tak stejný odhad je to přeci i u ní, ne? A sestra na mě vyštěkla: No, tak to šlo dovnitř, tak to půjde i ven, ne? Fakt síla! Ale to byla dole na ambulanci. No a za b) On se Olíček poslední 3 dny před porodem dycky večer v bříšku dost mrskal. Ale až tak, že ty pohybyl bolely a já myslela, že vyleze bokem. Ani monitor nešel natočit. Tak jestli se v té době do šňůry zamotal...

A u nás to bylo tak, že Olíska vyndali, ošetřili, přinesli mi ho na 2 minuty ukázat a odnesli na klokánkování manželovi. Mě zašili a odvezli dolů na JIPku na dospavák. A Olíska na 6ti nedělí k sestřičkám. A jelikož jsem na JIPce byla sama, tak tam za mnou muže pustili, tak to bylo fajn. A když přestal účinkovat spinál, tak mě odvezli na 6ti nedělí, přišel za mnou manžel a přinesl i Olíska. To jsem ho viděla poprvé. 😵 A to byly 4,5 hodiny po porodu.

foogy
7. lis 2010

Holky, já se vyvolání taky hrozně bála a furt jsem říkala, že hlavně né vyvolávat. Chtěla jsem, aby to přišlo samo. A ty holky, co rodily po vyvolání říkají, že je to rychlejší, ale bolestivější....

janinininka
7. lis 2010

foogy- ono se to asi fakt neodhadne ta váha..a to tě hned ten den dali na 6ti nedělí? 😕 říká se že vyvolávání bolí víc, mě dávali taky oxytocin a bolesti byly hodně silný najednou měla jsem nepravidelný kontrakce, a rychle to zesílilo ale i se porod hodně urychlil hned jsem se začala otevírat, Kačenka se narodila v 15.55h. a kdyby mi nedali oxytocin, tak se narodí večer nebo až v noci 😉

janinininka
7. lis 2010

foogy- ted mě ještě napadlo jak můžou holky vědět že je to bolestivější když rodily třeba první mimčo? 😀 jak to poznaly?

foogy
7. lis 2010

@janinininka No, ty co zažily obojí, víš 😉 😉 Jinak ty, co mají jedno dítě a říkaly o bolestech a tak dále, tak tomu jsem nevěnovala moc pozornosti 😉

Jani, no, ve 14:20 císař, od 15:00 do 18:30 JIPka (dospavák) a v 19:00 už jsem ležela na 6ti nedělí. Ale vrchní z gyndy říkala, že po císaři některé holky dávají na gyndu, ale jenom tehdy, když je na 6ti nedělí plno.

gilotek
7. lis 2010

@foogy ¨já jsem myslela, že na jip se leží po císaři tak den dva 😅

foogy
7. lis 2010

@gilotek To ne. Ve středu ráno už valíš do sprchy a už musíš fungovat a další den už mi přinesli Olíka na pokoj a už se staráš. Akorát na noc ho odnášeli, pač mi dávali injekce na bolest a to jsi jak praštěná palicí a trošku se motáš.

gilotek
7. lis 2010

@foogy no vidíš, tak jsem zase o něco chytřejší 😉 Doufám, že při dvojkách nebudu moc zmordovaná. Koukala jsem na fotečky, malej je moc krásnej. Ty jsi byla na nadstandartu?

foogy
7. lis 2010

@gilotek Jo, první 2 noci na klasickém a za to jsem byla ráda, pač jsem měla strašně milou spolubydlící a ta mi v noci nalila a podala čaj 😉 A pak se uvolnil nadstandart, tak jsem se stěhovala.
Neboj, já si myslím, že to není tak hrozný, co se všude dočteš.

gilotek
7. lis 2010

@foogy tak všechno se uvidí 🙂 Syna jsem rodila přirozeně, tak ted si vyzkouším něco jiného 😔

janinininka
7. lis 2010

gilotek a ty musíš na císaře i když se miminka otočí to si můžeš vybrat ne?

gilotek
7. lis 2010

@janinininka jojo, to bych si vybrat asi mohla, ale já mám strach i z normálního porodu dvojčat. Kdybych pak už neměla sílu to druhé vytlačit a ono se mi tam seklo a bylo přidušené nebo tak 😖

janinininka
7. lis 2010

ježíš na to vůbec nesmíš myslet! všechno dobře dopadne!!já jsem ale taky poprděná abych pravdu řekla, bojím se taky, jak to všechno zvládnu, co Kačka, aby to dobře dopadlo, taky se bojím, takže tě chápu!!

monaberuska1
7. lis 2010

@foogy jojo prý je to rychlejší... ale bolestivější.. mě taky po vyvolávačce ihned boleti začly po půl hoďce.. ale hned na tvro ty silňase☹ sestřička to tam sama říkala taky 🙂

jinak jsme ten případ 😀 kdo si zkusil obojí, vyvolávaný porod zakončený císařem, a druhý porod zas přišlo to smao zakončeno že jsme porodily normálně 🙂♥♥ 😀 😀
@gilotek neměj strach 🙂 vy tři to zvládnete 🙂♥já ti s holkama budeme držet pěstičky .-) :_)♥

foogy
8. lis 2010

Holky, tak Katchi porodila kloučka Jaromírka. Její muž hodil do alba 3 fotky! Katchi, tak moooc gratuluju"!

gilotek
8. lis 2010

@foogy už jsem koukala, krásnej kluk 🙂

monaberuska1
8. lis 2010

katchi jéééééééé moc gratuluji 🙂♥♥je to je dobrý..můj manža ani neví co to koník je 😀

janinininka
8. lis 2010

Katchi taky gratulujeme!! podrobnosti se asi neví že?

ono se říká že vyvolávané bolesti jsou silnější, tak jsem asi taky zažila ty silnější při oxytocinu ne? 😀 ono taky záleží jak kdo vnímá bolest a já jsem poprděná ze všeho 😔

monaberuska1
8. lis 2010

@janinininka ten oxytocin je sviňka.. já nevím ten mi nedávaly ale holky píšou že po něm se kontra tak zvýší že y se ztoho víte co... ☹

janinininka
9. lis 2010

ale je to rychle za tebou a o tom to je, víš jak je v reklamě na ten jogurt 😀

monaberuska1
9. lis 2010

@janinininka jojo 😀 já nevím právě po 6 apůl hodinách nás vezly na sál právě takže vůbec nevím jak dlouho by třo trvalo 😀

gilotek
23. lis 2010

Tak co holky už jste některá v porodnici ? Nebo už porodila?

janinininka
24. lis 2010

neporodila, čekám možná příští týden..tady nikdo nikde co? kde jste holky? já jsem už 2týdny otevřená na 3cm, ale to se může změnit každou chvílí..malá hodně už tlačí hlavičkou, ale dr říkal že je to pořád dobrý, že má hlavičku volně..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru