Porodnice Havlíčkův Brod. Chci pochválit

kamhajek
18. kvě 2007

Ahoj všechny Těhulky, nikde jsem tu nenašla něco o porodnici v Havlíčkově brodě. A protože jsem tam byla moc spokojená, tak bych je chtěla touto cestou pochválit a třeba i těm z Vás, které si ještě nejste jisté kde budete rodit trochu ulehčit rozhodování.
Porodnice je moc hezky udělaná, měli jsme tam pokoj s manželem sami pro sebe a kdyby jsme chtěli mohli jsme tam strávit všechny doby porodní. Místnost byla moc příjemně zařízená, byla tam i velká vana pro tišení bolesti a bylo mi i nabídnuto, že kdybych chtěla, mohla bych rodit v ní. Byli tam různé pomůcky, jako míč, masážní kolečko a pod. Během první doby porodní nás chodila kontrolovat porodní asistentka a párkrát i doktor. PA byla moc milá paní, která vždycky dobře poradila co mi zrovna pomůže, s manželem jednala, tak že vůbec neměl čas přemýšlet nad sebou a byl mi opravdu velkou oporou a to se bál jít k porodu. Poměrně často natáčeli miminko. Chtěla jsem rodit na křesle, tak jsme se na samotný porod přesunuli do vedlejší místnosti(taky příjemně zařízená). Rodil mě pan doktor a protože mimi bylo velké musel mi přijít pan primář hupsnout na břicho. Miminko mi hned dali na břicho(to je nádherný pocit) a pak nechali tatínkovi přestřihnou pupeční šňůru(před porodem říkal, že nic stříhat nebude a najednou držel v ruce nůžky a šmyk). Mimčo očistili a dali tatínkovi, který ho choval po celou dobu co mě šili. Pak jsme se přesunuli zpátky do místnosti, kde jsme byli pohromadě ještě dvě hodiny.
Oddělení šestinedělí je už klasická nemocnice, pokoje jsou dvojlůžkové a vždy dva pokoje mají společná záchod, koupelnu a přebalovnu( což bylo fajn, krásně jsme se vystřídali). Velké plus téhle nemocnice je přístup sester k maminkám a kojení. V kteroukoliv denní i noční dobu ochotně přišli poradit a pomoci a že jsme se tím kojením natrápili.
A teď zápory: nemocniční strava a návštěvy. Ty byli na pokojích jen dvě hodiny, ale po domluvě se spolumaminkou to šlo kdykoliv nebo kdykoliv ve vestibulu nemocnice. 😉

gilotek
16. pro 2010

@janinininka obrovská gratulace, už jsem na Karolínku koukala v albu, je úžasná. A jakto že nakonec nebyl ¨Brod?

janinininka
16. pro 2010

píšu to nahoře, nechali si mě už rovnou tady v kolíně den předem takže jsem tu i rodila a nemůžu si stěžovat!! 😵 😵

gilotek
16. pro 2010

@janinininka tak to je super, že ti to takhle krásně dopadlo. Já jezdím do HB na CTG a kontroly, v úterý jsem tam byla v poradně na naplánování císaře a tam ale byl pěkně nepříjemnej doktor 😝 No ještě že už tam k němu nejdu......
Nahoře na porodnici jsou úžasný, jak doktoři tak sestřičky. Tak jsem zvědavá jestli to tam zvládneme a nebude kalamita nebo bude Kolín 😀

janinininka
16. pro 2010

dyžtak bude kolín fakt si nemůžu stěžovat jak jsem se bála sem jít teda..

janinininka
22. pro 2010

přeju všem hezké vánoce 😵

gilotek
28. pro 2010

ahojky, tak i já už to mám za sebou, jsem stále v HB v porodnici, napíšu víc až budeme doma v pohodě.
Míry - viz. fotoblog 😉

janinininka
29. pro 2010

@gilotek - super gratulujeme! a váhy hezký teda 😵 a co porodnice? jak tam budete dlouho?

monapink
29. pro 2010

@gilotek obrovská gratulace..na dvojcata maji moc hezke vahy 😀 Tak at jste hlavne zdrave 😉 a doma to vse pekne zvladnete 🙂

monaberuska1
29. pro 2010

ahojky holky všem přeji... viz foteo

monaberuska1
29. pro 2010

@gilotek velikáááááááááááá gratulka k prckům teda a už se těším na průběh porodu a tak ty podrobnosti 🙂 🙂

anetka1701
7. led 2011

ahoj holky :o)
nevíte, je někde nějaký číslo, kam v případě nějakejch nejasností volat?? Mám to do HBčka asi 60 kiláků, tak se mi nechce jet zbytečně...

monaberuska1
8. led 2011

@anetka1701 jo tel číslo je toto když sem nevěděla taky sem volala tady na toto číslo 🙂
toto je přímo na tu vrchní sestru porodnice
Hana Kučírková
569 472 403

a nebo volej tady na to číslo atam tě přepojí na porodnici 🙂
tel: 569 472 111

gilotek
13. led 2011

Holky díky za gratulace 😵

gilotek
13. led 2011
monaberuska1
15. led 2011

@gilotek no krásnýýýýýý prdíci malý :_)♥♥

anetka1701
31. led 2011

tady je teda mrtvo poslední dobou :o) To nikdo nerodí? :oD :oD :oD

monaberuska1
31. led 2011

@anetka1701 taky sem si říkala včera 😀

anetka1701
31. led 2011

@monaberuska1: jsem si tak vzpoměla dneska na tohle téma :oD Byla jsem v HBčku v porodce asi 7 hodin, přemejšlelo se, co semnou dál a všichni byli úžasný :oD :oD Ale bylo tam jako prázdno - sály vylidněný, jenom ráno maminy na kontroly, jinak nic...

monaberuska1
31. led 2011

@anetka1701 jo?? fakt?? a jak ty?? už to máš za růžkem vid??

anetka1701
31. led 2011

@monaberuska1: mám, no :oD :oD Jsem na rozpadnutí, může to přijít samo - ale taky nemusí :o( Už jsem dohodlá na hospitalizaci, kdyby se to nerozběhlo do určitýho termínu - ale už v to moc nedoufám... Holt se bude vyvolávat, no, malá se tam zabarikádovala a dobrovolně jí ven nedostaneme :o)

monaberuska1
31. led 2011

@anetka1701 fakt?? a na kdy máš vyvolávačku???a kdo tam byl?? jako za doktora??? teda já ti držím pěstičky aby se to rozjelo samo a co nejrychleji si to měla jako za sebou a asamozřejmě i bez bolestně 😀

anetka1701
31. led 2011

@monaberuska1: vyvolávačku mám dohodlou :o) Já neříkám na kdy - aby se to nedoneslo k mojí rodině... Nechci, aby kdokoliv věděl, že rodim, protože by mě pak čekala celou dobu neustálá balba telefonátů, smsek a prudění... Nepamatuju si jména, ale nějaká mladá kudrnatá doktorka, pak zástupce primáře a ještě nějakej doktor - snad slovák, myslím :o)

monaberuska1
31. led 2011

@anetka1701 jojo jasný taky sem to nechtěla říkat rodině právě kvůli sms 😀 ale nakonec to přišlo samo a u rpvní malé jsme to všem řekla kdy a musela sme si vypnout tel.. 😒 😒 😒 jo?? Rafaj to je slovák ten je tam pořád snad 😀 to je super doktor, moje sousedka rodila ted a atyk ji rodil, a tady z vedlější vesnice asi před půl rokem tak jí taky rodil 😀ten je fakt bombovej 🙂 kudrnatá?? aha tak to nevím jen Mašková?? ale ta je krátkovlasá blond moje gyndařka právě.. no tak jako snad ti to přijde samo 🙂

anetka1701
31. led 2011

@monaberuska1: no právě... jsem dala přísnej zákaz i manželovi cokoliv říkat nebo naznačovat :o) Jsme se někdo prořekli, když jsem tam jela poprvý na kontrolu a okamžitě zástup otázek :o( Jako chápu, že se těšej - malá je první vnouče z obou stran - a pravnouče z jedný :o) takže jsou na ní všichni strašně nadržený, ale mně ty jejich otázky pěkně pruděj :o( Jinak já nevím jak se ta doktorka jmenovala... tmavý kudrnatý vlasy a brejle, mladičká :o)

Ale fakt mě nesmírně překvapilo, jak MOC tam jsou všici hodný a milý... úplně neuvěřitelný... člověk byl v nemocnici a cejtil se tam dobře - to se mi ještě nestalo :o) Ale prej to tam je naprosto běžný, což nechápu - ale jsem unešená :o)

monaberuska1
31. led 2011

@anetka1701 no to by sedělo na tu mojí gyndařku, 😀 ale má spíš blondaty tak možná ne to je ejdno, jojo jako tam osu všichni úplně báječný právě sama sem byla taky překvapená vlastně 2x na porodním a jendou na dětským a zatím vždy fakt super 🙂 a na šestinedělku tam taky paráda.. člověk se tam cítí opravdu dobře 😀 😀 jojo tak to chápu u nás jsme sice nebyli první vnouče ani u první dceky ale byli sjme jediný kdo může prorazit to a mít holčičku, jelikož jáá jsem poslední jako holčičího pohlaví jinak samé kluci a u tchánovců taky jako z manželové strany tam je poslední holčičího pohlaví švagrová ta už má taky dvě děti 😀 takže to bylo něco pdobného jako u tebe 😀 😀 všichni nadržený to je to správný slovo 😀 😀 ale jelikož jsme nevěděli co..stejně všichni že to bude holka a ataky že jo, jak po prvé tak i po druhé 😀 😀 😀 určitě tě ale chápu .. ty mobily tam jsu na prd.. při vyvolávačce ted podruhé jak nikdo nevěděl tak to bylo super a hlavně pak to překvapení jelikož všichni čekají čekají a napínají se no bomba 😀 😀 😀 😀 😀

anetka1701
1. únor 2011

@monaberuska1: tak já se ti odpoledne podívám do zprávy na jméno :o) Teďka jí mám bůhvíkde a za chvilku vyrážim do Prahy :o) Tak jsem moc ráda, že ochota personálu nebyla jenom o štěstí, ale že tam je fakt běžnou praxí :o) Jinak taky bude super překvapení - sice všichni už čekaj, ale infa který poskytuju jsou dost neurčitý a hlavně rozporupný :oD S mužem tvrdíme každej něco jinýho a hlavně oba špatně... :oD :oD :oD Je to sranda, možná od nás trošku škaredý, ale... oni si za to můžou sami!!!

gilotek
1. únor 2011

holky nevíte jak se jmenuje doktor co je na fotce na webu HB porodnice úplně vlevo dole?

http://www.onhb.cz/Data/img/fotogalerie/gynekol...

Ten mi dělal císaře a nevím jeho jméno

🙂

monaberuska1
1. únor 2011

@anetka1701 jo tak jo 🙂 jako fakt jo?? oto to teda bude ještě větší překvápko 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

@gilotek je tak toho sme tam nezahlídla ☹ škoda že někde nemají hromadnou fotografi pač tam není třeba mašková a ani ten Rafaj a sestřičky taky nejsou komplet...

gilotek
1. únor 2011

@monaberuska1 no sestřičky tam fakt hodně chyběj. Já tam "znám" jen jednu 😒

Tak třeba toho dr. bude někdo znát.

monaberuska1
1. únor 2011

@gilotek já si myslím že určitě ho někdo bude znát 🙂♥♥ jojo ais to fotili při jedné směně , jelikož doktoři tam je taky tak polovina 😀 😀 ale mohli dát tam fotky třeba ze dvou směn vid?? nebo ze tří aby byli tam opradu všechny 🙂 😉 a dobrý ? mě dělala při markétce CS právě doktroka Mašková ( moje gyndařka) 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru