Porodnice Havlíčkův Brod. Chci pochválit

kamhajek
18. kvě 2007

Ahoj všechny Těhulky, nikde jsem tu nenašla něco o porodnici v Havlíčkově brodě. A protože jsem tam byla moc spokojená, tak bych je chtěla touto cestou pochválit a třeba i těm z Vás, které si ještě nejste jisté kde budete rodit trochu ulehčit rozhodování.
Porodnice je moc hezky udělaná, měli jsme tam pokoj s manželem sami pro sebe a kdyby jsme chtěli mohli jsme tam strávit všechny doby porodní. Místnost byla moc příjemně zařízená, byla tam i velká vana pro tišení bolesti a bylo mi i nabídnuto, že kdybych chtěla, mohla bych rodit v ní. Byli tam různé pomůcky, jako míč, masážní kolečko a pod. Během první doby porodní nás chodila kontrolovat porodní asistentka a párkrát i doktor. PA byla moc milá paní, která vždycky dobře poradila co mi zrovna pomůže, s manželem jednala, tak že vůbec neměl čas přemýšlet nad sebou a byl mi opravdu velkou oporou a to se bál jít k porodu. Poměrně často natáčeli miminko. Chtěla jsem rodit na křesle, tak jsme se na samotný porod přesunuli do vedlejší místnosti(taky příjemně zařízená). Rodil mě pan doktor a protože mimi bylo velké musel mi přijít pan primář hupsnout na břicho. Miminko mi hned dali na břicho(to je nádherný pocit) a pak nechali tatínkovi přestřihnou pupeční šňůru(před porodem říkal, že nic stříhat nebude a najednou držel v ruce nůžky a šmyk). Mimčo očistili a dali tatínkovi, který ho choval po celou dobu co mě šili. Pak jsme se přesunuli zpátky do místnosti, kde jsme byli pohromadě ještě dvě hodiny.
Oddělení šestinedělí je už klasická nemocnice, pokoje jsou dvojlůžkové a vždy dva pokoje mají společná záchod, koupelnu a přebalovnu( což bylo fajn, krásně jsme se vystřídali). Velké plus téhle nemocnice je přístup sester k maminkám a kojení. V kteroukoliv denní i noční dobu ochotně přišli poradit a pomoci a že jsme se tím kojením natrápili.
A teď zápory: nemocniční strava a návštěvy. Ty byli na pokojích jen dvě hodiny, ale po domluvě se spolumaminkou to šlo kdykoliv nebo kdykoliv ve vestibulu nemocnice. 😉

monaberuska1
31. bře 2010

janinka- já když byla těhotná s malou tak jsme jeli semka protože to bylo blízko a co kdyby náhodou něco 😀 😀 a byli jsme max. spokojený letos tam jedeme zas ale jsme zas těhulka s druhým, 😀 😀 takže taky jedeme semka protože se nám tam moc líbilo a nějak extra to daleko není kdyby se náhodou něco dělo, ale budu mít ještě dost casu tak spis kdyby náhodou neco no.. 😀 😀 😀 a tady je odkaz

http://www.campborova.cz/

janinininka
31. bře 2010

díky juknu na to!

monaberuska1
31. bře 2010

janinka- jojo jukni na to 🙂

aronek
31. bře 2010

Ahoj, tak malý už hajá a já jsem taky mrtvá. Břicho už bolí jen občas, tak to jde. Jen dnes u doktorky malý od minula nepřibral, tak od zítra vážíme před a po kojení. Jinak je pořád hodňoučký, jen aby mu to vydrželo 😉

monaberuska1
31. bře 2010

aronek, - kojení se vypiluje 🙂 ale v tomhle nevím jak to je , malá přibýrala až moc 😀 😀 😀 ale malej taky začne a když ne občas mu dáš příkrmek 🙂 😉 ♥♥♥tak si odpočin 🙂 za chvilku bříško už neucejtíš 🙂 🙂 😉

mamina
31. bře 2010

Aronek,myslím,že jsem už něco psala o růstovém spurtu...Prostě malej vyrost,má větší bříško,větší hlad,ale Tobě se mlíčka tvoří pořád stejně.Dej tomu pár dní-tak do týdne se to samo urovná.Musíš častějc přikládat,znovu se rozkojit jako v porodnici.Hodně spát,relaxace třeba ve vaně,po ránu horkou sprchu na prsa-co vydržíš a masáž prsou.Koncem šestinedělí,na třech a na pěti měsících se to bude opakovat,tak s tím počítej.Hlavně to nevzdávej,zase se to poddá.Později už to můžeš zkombinovat i se sexem večer. 😀 Beze srandy!Když manža vypije to,co malej neutáh-třeba v rámci předehry je to pro chlapa snazší a míň trapný-nastartuje se laktace ještě rychlejc a líp než doteď.Opravu to pomáhá.Já jsem kojila děti většinou do roka a Bětku dokonce do 17 měsíců 8x denně. 😀 Poradila mi to kdysi jedna zkušená maminka a mně se to víc,než osvědčilo.A třeba náš první kluk měl v roce 12,5 kilo! 😉
Jinak mě dneska přijali do nemocnice.Všechny glykemie,ultrazvuk,monitor-všechno zatím dopadlo skvěle.Dokonce se radili,jestli je to opravdu nutný,ten steh.Ale prej radši jo,protože hrdlo visí na vlásku a mohlo by každou chvíli povolit a já jsem teprve 27+0. 😝 Takže v pátek jdu na sál,aby malej ještě chvíli vydržel u mně v bříšku... 😖

la_cheri
1. dub 2010

Mon ZDRAVÍM včera jsem byla na plodovce no to byl horor!U prvního dítka vše ok plodovka bez problémů a včera teda jak z hororu až jsem se tma skoro složila nakonec jsem tam brečela jak malý dítě protože mě to bolelo a měla jsem strach...brali tona dvakrát poprvé se ucpala jehla a mě to tka strašně bolelo že i porod snad bolí mín.....otřesný brrr....výsledky 14.dubna to si ještě počkám ale apson budem znát i pohlaví.Tak už asi nikdo moc nehcodí no j chodím tedka do druhého trimestru tak se stav🙂A jinak se mám fajn prcek chudák včera kopal jak blázen celý den to mu dali a jinak v pohodě🙂kynu jak těsto hihi a co ty?

mamina
1. dub 2010

Cheri,to je mi líto.Ale určitě to všechno dobře dopadne...
Byla jsem na tom jen jednou.Bolelo to týden tak,že jsem bolestí brečela,ale nakonec bylo všechno v pořádku.Pak po zpackaný omnio švagrová porodila mrtvý dítě(napíchli jí omylem pupeční šňůru),a já jim od tý doby podepisuju revers.Už mě na to nedostanou.Hrozně zpřísnili tabulky a stačí jedna jediná hodnota o trochu víc nebo míň,už Tě počítač vyhodí jako rizikovou a doporučej omnio.Ty se 3 týdny budeš nervovat,jestli je všechno v pořádku (a v 97-99 % opravdu je).Fakt už bych na to nešla,když vím,že to může ohrozit i zdravý miminko.... ☹ (riziko komplikací prej asi 1:10 000-bohužel na švagrinu to zrovna vyšlo)Zvlášť,když vím,že i kdyby zdravý nebylo,že bych si ho stejně nechala...

chaarleene
1. dub 2010

mamina, tak já jsem dokonce slyšela, že riziko u amnia je 1:100 😖 já bych na to nešla...

la_cheri
1. dub 2010

Mamina:tak asi záleží i na dr já celou dobu koukala na obrazovku takže jsem viděla že jehla je od prdolky dost daleko a ženic nikde nepoškodila a riziko co sjem podespala je ten nevím jestli 0,5 nebo 1% což je pro mě přijatelné rozhodně lepší tohle než se dalších několik měsíců nervovat zda bude miminko zdravé nebo ne....ono pro toho kdo by si nechla i jakkoli nemocné miminko tak pro něj je snadné tam nejít lae bohužel bráška měl tu duchenovu svalovou dystrofii a doted obdivuju mamku že to zvládla a já bych na to po tom všem co jsme s ním prožili neměla...

mamina
1. dub 2010

Kamarádky mají postižený děti.Mentální,po obrně,s vrozenýma srdečníma vadama....-po okolí je toho opravdu dost.Takže ani já bych nešla úplně do neznáma.To víš,že jsem se bála!Hrozně moc!
Ale po poradě s genetikem,kterej mi řekl,že ty hodnoty jsou nebezpečný,pokud vyjdou extrémně vysoký,tak se mi ulevilo.(jak říkám já měla1 a 3 hodnoty při dou těhotenstvích o malounko NIŽŠÍ)Ale i přesto jsem se samozřejmě po nějakých informacích pídila,abych byla připravená aspoň trochu,kdyby bylo zle.No,díky Bohu,dopadlo to všechno skvěle a obě děti jsou jako z cukru:zdravý,krásný,chytrý,šikovný...Co víc bych si mohla přát??? 😀 😀 😀

la_cheri
1. dub 2010

mamina:to máš štěstí🙂)já myslím že u nás by to spíš nezvládnul manžel když by bylo mimčo nějak závažně nemocný:(Ale kdo ví o tohmle fakt spekulovat nechci no doufám že v takový situaci nebudem!juu ta už máš tolik dětí to je krása já manžel ukacám ještě na třetí a víc ani tuk🙂To jsi určitě zkušená tak mi určitě povíš ona se placenta může hýbat?Minulý týden sjem jí měla na zadní stěně a včera na přední a mně se to nějak nezdá ještě jsem o tom enslyšela...

mamina
1. dub 2010

Cheri,to je blbost.Placenta je pořád na jednom místě,je přirostlá k děložní výstelce,aby se miminko udrželo a nevypadlo.(o tom,že se oplodněný vajíčko uhniďuje a až potom se Ti objevěj II na testíku,to víš,ne?)Ale spíš to bude tím,kde je mimísek.Jestli je zádíčkama do bříška nebo jestli se spíš tiskne k Tvojí páteři.Ale nevím to určitě.Nikdy jsem o ničem takovým neslyšela.

la_cheri
1. dub 2010

no mě to přijde taky jak blbost přece nemůžu mít placentu jeden týden na zadní stěně a druhý na přední 😀 se musím příště zeptat dr se mi to nějak nezdá tohleto když byla údajně na azdní stěně tka tma miminko jakoby sedělo a tedka bylo zádíčkama dolů tak já envím jsem z toho jelen

monaberuska1
1. dub 2010

la cheri - ahojínky, ježiš, chudinko to sis teda prožila ☹ já nevěděla že odběr plodovky bolí ☹ já myslela že to nějk moc necítíš, jejda ☹ tak hvaně 14.4 dej vědět , ale vše bude oukej, a počkej kvůli čemu jsi šla na plodovku??nějký problém??jééé no a pohlaví tak to sem zvědavá jako 😀

aronek
1. dub 2010

mamino, kojení zvládáme, jen nepřibýváme. Od zítra budeme mít váhy, tak budeme vážit před i po kojení a uvidíme co vypije. Jinak placenta se asi trochu hýbat může. Když jí má přece někdo nízko, tak musí ležet a čekat jestli trochu nepovyleze, ale nevím jak to je 😉

la_cheri
1. dub 2010

mona:no minule u prvního ěm to nebolelo ale ted jak čert 😠 a šla sjem kvůli blbejm triplům nízký esrtiol mi vyšel....jojo na pohlaví jsem zvědaví manža včera pořád prudil at zkusím dr ukecat at se koukne mu říkám jen vydrž🙂hihi tka nějak jsem zvědavá ale chci to oddalovat🙂aby nebyl pak zklamaný 😀
aronku to vím to sjem slyšela že o pár cm může ale ze stěny na stěnu?se budu muset dr zeptat...ještě tak aby se vyklubala dvjočata 😀 😀

janinininka
1. dub 2010

la cheri a neudělali ti to nějak špatně, to by nemělo bolet, ne?

mamina- tak už máš po zákroku jak dlouho budeš v nemocnici?

aronek- to bude dobrý malej poroste neboj!

la_cheri
1. dub 2010

Asi an prý jsem zatla svala le neívm byla jsem pak povolená a bolelo to steně celý podbřišek mě z toho pak začal bolel nevím jakto 😠 ale už nkdy víc teda

mamina
1. dub 2010

Na zákrok jdu až zítra.Jsem tu do středy kvůli tomu,že musej hlídat cukr. 😝 A dr. říkala,ať počítám minimálně 2 dny potom ještě tady... 😉 😉

la_cheri
1. dub 2010

mamina juj jsem asi mimo...tka se omlouvám na jaký zákrok?

mamina
1. dub 2010

Tvrdne mi břicho,mám občas i kontrakce,na čípku nějakou trhlinu a čípek se zkracuje...Musej mi udělat steh,jinak hrozí,že mi praskne voda a malej se narodí už takhle brzo. 😝

la_cheri
1. dub 2010

juj tak to mě mrzí:(to jsem zažila u prvního přijela jsem ve 27tt jen tak tak zastavili porod a stejně jsem pak většinu času trávila v nemocnici na udržení.Tak držím palečky at tam mimčo ještě vydrží.

mamina
1. dub 2010

díky moc moc 😵 😵 😵

aronek
1. dub 2010

mamino, taky držím palečky, aby to dopadlo dobře a ty jsi byla co nejdřív u dětí

janinininka
1. dub 2010

připojuju se k držení palečků, musí to být těžký bez dětí,ale na druhou stranu si takhkle nepoležíš, vid? ale to stačí 2 dny a zpátky domů, ale je to pro miminko, tak to vydrž!

mamina
1. dub 2010

Musím!Ale jde o to,že je tu děsný ticho.Nejsem na to zvyklá...A taky se začínám dost nudit.Přece jen,doma se nezastavím. 😉 A jsem tu od středy,min.do pondělka.Nevím,jak to přežiju-jsem na jednolůžáku a to ticho je fakt hroznej nezvyk. 😨
Jinak díky za přáníčka. 🙂

la_cheri
1. dub 2010

juu na jednolůžáku?a to tma nemáš telku?mně by teda an teka moc nepomohla většinou koukám na axn nebo tkaprostě na kabelovku což v nemocnici nemaj no..ale hodě jse ta četla nebo koukalapřes mobl na filmy.....

monaberuska1
2. dub 2010

mamino držím pěstičky, ♥♥♥určitě vše dobře dopadne :_)♥♥♥ 🙂 😉

foogy
2. dub 2010

mamino - držím ti pěsti!!!!! tfuj tfuj tfuj
A ve které nemocnici ležíš?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru