Porodnice Havlíčkův Brod. Chci pochválit

kamhajek
18. kvě 2007

Ahoj všechny Těhulky, nikde jsem tu nenašla něco o porodnici v Havlíčkově brodě. A protože jsem tam byla moc spokojená, tak bych je chtěla touto cestou pochválit a třeba i těm z Vás, které si ještě nejste jisté kde budete rodit trochu ulehčit rozhodování.
Porodnice je moc hezky udělaná, měli jsme tam pokoj s manželem sami pro sebe a kdyby jsme chtěli mohli jsme tam strávit všechny doby porodní. Místnost byla moc příjemně zařízená, byla tam i velká vana pro tišení bolesti a bylo mi i nabídnuto, že kdybych chtěla, mohla bych rodit v ní. Byli tam různé pomůcky, jako míč, masážní kolečko a pod. Během první doby porodní nás chodila kontrolovat porodní asistentka a párkrát i doktor. PA byla moc milá paní, která vždycky dobře poradila co mi zrovna pomůže, s manželem jednala, tak že vůbec neměl čas přemýšlet nad sebou a byl mi opravdu velkou oporou a to se bál jít k porodu. Poměrně často natáčeli miminko. Chtěla jsem rodit na křesle, tak jsme se na samotný porod přesunuli do vedlejší místnosti(taky příjemně zařízená). Rodil mě pan doktor a protože mimi bylo velké musel mi přijít pan primář hupsnout na břicho. Miminko mi hned dali na břicho(to je nádherný pocit) a pak nechali tatínkovi přestřihnou pupeční šňůru(před porodem říkal, že nic stříhat nebude a najednou držel v ruce nůžky a šmyk). Mimčo očistili a dali tatínkovi, který ho choval po celou dobu co mě šili. Pak jsme se přesunuli zpátky do místnosti, kde jsme byli pohromadě ještě dvě hodiny.
Oddělení šestinedělí je už klasická nemocnice, pokoje jsou dvojlůžkové a vždy dva pokoje mají společná záchod, koupelnu a přebalovnu( což bylo fajn, krásně jsme se vystřídali). Velké plus téhle nemocnice je přístup sester k maminkám a kojení. V kteroukoliv denní i noční dobu ochotně přišli poradit a pomoci a že jsme se tím kojením natrápili.
A teď zápory: nemocniční strava a návštěvy. Ty byli na pokojích jen dvě hodiny, ale po domluvě se spolumaminkou to šlo kdykoliv nebo kdykoliv ve vestibulu nemocnice. 😉

anetka1701
28. kvě 2011

@kacerinka Já začala chodit do HB v den termínu porodu - chodila jsem na prohlídky a monitory, pak si mě pozvali na hospitalizaci a vyvolání... Jinak normálně je to tak, že pokud rodíš, tak se nikde nehlásíš - prostě přijdeš a rodíš :o) Nadstandart 400/noc, ale bejvá plnej, chytit ho je štěstí (ale dá se, já ho třebas měla :o)

kacerinka
29. kvě 2011

@anetka1701 Děkuju za info🙂

kacerinka
30. kvě 2011

Dneska jsem si do HB zavolala a rovnou se dá objednat na předporodní kurz, trvá asi 3 hodiny, stojí 200,-- a tatínka vzít sebou🙂, stačí prý měsíc před porodem.

anetka1701
30. kvě 2011

@kacerinka jop, ten kurzík byl moc fajn :o) Jenom video porodu jsem radši neshlédla a odvrátila jsem oči - tohle jsem fakt vidět nepotřebovala :oD :oD

kacerinka
30. kvě 2011

No já pak napíšu, jaký zážitek z toho mám já🙂...někdy radši nevidět do čeho se jde🙂

anetka1701
30. kvě 2011

@kacerinka jop, já sehnala odvahu na to kouknout až "po akci" a celou dobu jsem si říkala "díky bohu za císaře" :oD

2veverka
22. čer 2011

@nedbalinka Holky, Nedbalinka tady zmiňuje, že naštěstí rodila sama a prý je to v HB zázrak. Co tím mohla myslet, nevíte? Snad nejsou porodní boxy po dvou????
A ještě se chci zeptat, za jak dlouho vás v Brodě pustili z porodnice po normálním porodu a za jak dlouho po sekci. Díky!

anetka1701
22. čer 2011

@2veverka ne, po dvou nejsou :o) to v žádnym případě... Jenom asi neni tolik času, když je tam hodně rodiček :o) Jinak po sekci pátej den :o)

misi.21
28. čer 2011

@2veverka po normálním porodu za tři dny,pokud je vše OK.
Já se tam byla včera podívat a zrovna tam nikdo nebyl,takže jsem si prohlédla co jsem chtěla a teď jsem klidnější,když vím,že to vůbec nevipadá jako v nemocnici. Mám syndrom bílého pláště,hned je mi zle jak do nemocnice vlezu,tady to dám. A mají i plyn.Využila jste to některá? Já se zapoměla zeptat kolik to stojí...nevíte?

stefanny
30. čer 2011

ja jsem tam taky byla tak kolem 30tt , manzel skonstatoval ze "takovy drsnejsi hotel" 😀 kazdopadne vypada to tam lip nez v jinych kterych sme byli. A co je ten plyn? neco prosti bolesti??? 😕

stefanny
30. čer 2011

@misi.21 jinak misi, mozna se tam potkame 😅

misi.21
30. čer 2011

@stefanny jojo,je to proti bolesti,dýchá se to při kontrakcích a chvilkově to uleví a není to závadné pro miminko.jen jsem zapoměla ,jak se to jmenuje.Zdá se mito lepší,než když s epiduralem nevíš pořádně kdy kontrakce je a kdy tlačit.Ale po 15 hodinách možná budu prosit za epidural 🙂

stefanny
3. črc 2011

@misi.21 no kdo vi, mozna o epi budu prosim namisto pozdravu uz ve dverich. 😀 Ceka mne prvni porod tak nevim do ceho jdu v podstate. 😝 Ale pokud by ten plyn taky byl dostupny a zabiral tak mozno by to byla vhodnejsi varianta. A nevis zda se za to plati jako za epi a je potreba rict dopredu?

misi.21
3. črc 2011

@stefanny určitě se za to platí,ale nevím kolik. A domluvíš se tam s PA. Doktorka mi říkala,ať si vše rozmyslím a že se budu domlouvat na všem až tam,podle situace...

kacerinka
5. črc 2011

@anetka1701 Opravdu pouští po císaři už pátý den?! Ten kurz mi byl k ničemu, nakonec budu mít totiž císaře:(....začínám se bát co mě tam čeká....

anetka1701
5. črc 2011

@kacerinka v pátek mně kuchli a ve středu jsem šla domů :o) Hele neboj, císař je fakt v klidu, plánovanej o moc lepší než kdyby byla komplikace a musel by bejt akutní :o) Já vůbec neměla problém, všici hrozně fajn a milý, přesto, že jsem měla celkovou narkózu, tak jsem malou měla v ruce dvě a půl hodiny potom, co se narodila :o) Manžel jí dostal ještě když jsem byla na sále a choval, než mě zašili :o) Doktoři jsou fajn a moc šikovný - mojí jizvu obdivuje kdekdo :o)

kacerinka
5. črc 2011

@anetka1701 Dík za útěchu🙂.Taky přemýšlím o celkový narkoze, i když mi doktor doporučoval jen od pasu dolů. No uvidíme...🙂

anetka1701
5. črc 2011

@kacerinka ruku na srdce? Příští mimi budu mít prej taky císařem a do tý poloviční by mně NIKDY nikdo neukecal... Celkovka je fajn - vzbudíš se, a jsi máma... ta poloviční mi přijde hrozně hororová... nevím... fakt nemusim bejt u toho vzhůru, když mi budou řezat do břicha a vytahovat to malý...

stefanny
8. črc 2011

nijaka nová mamina na obzoru 😨 😨 se zkušeností z HB? 🙂

misi.21
10. črc 2011

holky co jste rodily v HB,potřebovali jste svoji kosmetiku pro miminka? Něco po koupání,líh a tak?? Nebo jenom plenky a ubrousky,zbytek erár?

anetka1701
10. črc 2011

@misi.21 maj tam tuším Johnsona na mytí, po koupání obyč slunečnicovej olej a ještě něco tam bylo, ale já toho ve finále moc nepotřebovala... Svoje jsem měla plínky a ubrousky, ale když se pokadila tak jsem jí stejně umyla prťku ve vodě, takže jsem ve finále potřebovala jenom ty plíny :o)

foogy
10. črc 2011

@kacerinka Tak já rodila akutním císařem a to ve spinálu a dobrý. Taky mi spoustu lidí říkalo, že budu všechno slyšet a že je vidět spoustu věcí, ale NENÍ!!!! Nezažila jsem celkovou narkozu, takže nemůžu porovnávat, ale se spinálem jsem byla spokojená, fakt!
Podle mýho musí dávat do kapačky i něco na oblbnutí, protože jsem doktory slyšela z dálky, vnímala jsem jenom anesteziologa a jeho sestřičku - ta si se mnou vyprávěla, hladila mě, byla bezvadná!!!! 😵
Doktora Pauka jsem naposledy vnímala, když mi mazal břicho desinfekcí a říkal: Zavřít oči, nekoukat. A já na to: Já nebo doktorka? Tak jsme se zasmáli a jeli. Pak mi dali před obličej plentu, já dala hlavu nalevo, abych viděla na sestřičku a pak vytáhli Olíčka, řekli, že je to pinďour, ošetřili a ještě na sál mi ho přinesli ukázat a lehce pomuckat.
A Olíska jsem vidělat 4 hodiny po operaci, protože na mě dole na JIPce lehce zapomněli 😀 a rovnou jsem ho i kojila 😉
Takže já jsem pro spinál 😉

Všem těhulkám přeju rychlý a pohodový porod!!!! Pochlubte se pak dětičkama 😵

foogy
10. črc 2011

@misi.21 Nám na kurzu říkali i líh na pupíček a buničité čtverečky, ale použila jsem je asi 2x, stejně jsem se na začátku na pupík bála šáhnout 😅

anetka1701
10. črc 2011

heh, to já jsem nebrala... počítala jsem s tim, že lékárna je 4 patra dole, tak jsem to nehrotila :oD

misi.21
11. črc 2011

A ještě jeden blbej dotaz,oblečení pro mimi je erár,že?? Nemusím si špinit svoje? Já když se tam byla dívat,tak jsem se spíš zajímala o to před samotným porodem a o pokoje a tak. Nějak jsem se zapoměla zeptat,jestli budu mít to mimčo do čeho pak obléknout 😀 😀 Nějak s tím tak počítám,že tam mají oblečení k dispozici.

stefanny
13. črc 2011

@misi.21 kamoska rikala ze maju erar, ale zalezi jake se ti ujde jsou i obnosenejsi ale na tech par dni to staci a pak mu muzes dat svoje, je to na tobe..i zavinovacky maji 🙂

misi.21
13. črc 2011

@stefanny tak to mi opravdu nevadí,že to bude obnošené,mě jde spíš o to,abych pak nepřijela z porodnice a nemusela hned prát a žehlit,aby měla co nosit,kdoví jak tam budu dlouho. 🙂 Děkuji,beru jen na cestu z porodnice 🙂

anetka1701
13. črc 2011

@misi.21 já ani žádný oblečky nebrala... Muž mi to pak přivezl všechno - oblečení a autosedačku :o) Jenom jsem mu to doma připravila... To oblečení u nich sice není nic moc, ale fakt stačí, člověku je to ve finále jedno, v čem to mimčo je, máš jinejch starostí dost :oD :oD

stefanny
15. črc 2011

@anetka1701 nevíš náhodou jak často se chodí na monitor po termínu ? jestli to jde i odpo a jestli se objednává nebo ne, díky

anetka1701
17. črc 2011

@stefanny já chodila jak mně pozvali - cca. každý tři dny... A chodila jsem kolem oběda...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru