Porodnice Havlíčkův Brod. Chci pochválit

kamhajek
18. kvě 2007

Ahoj všechny Těhulky, nikde jsem tu nenašla něco o porodnici v Havlíčkově brodě. A protože jsem tam byla moc spokojená, tak bych je chtěla touto cestou pochválit a třeba i těm z Vás, které si ještě nejste jisté kde budete rodit trochu ulehčit rozhodování.
Porodnice je moc hezky udělaná, měli jsme tam pokoj s manželem sami pro sebe a kdyby jsme chtěli mohli jsme tam strávit všechny doby porodní. Místnost byla moc příjemně zařízená, byla tam i velká vana pro tišení bolesti a bylo mi i nabídnuto, že kdybych chtěla, mohla bych rodit v ní. Byli tam různé pomůcky, jako míč, masážní kolečko a pod. Během první doby porodní nás chodila kontrolovat porodní asistentka a párkrát i doktor. PA byla moc milá paní, která vždycky dobře poradila co mi zrovna pomůže, s manželem jednala, tak že vůbec neměl čas přemýšlet nad sebou a byl mi opravdu velkou oporou a to se bál jít k porodu. Poměrně často natáčeli miminko. Chtěla jsem rodit na křesle, tak jsme se na samotný porod přesunuli do vedlejší místnosti(taky příjemně zařízená). Rodil mě pan doktor a protože mimi bylo velké musel mi přijít pan primář hupsnout na břicho. Miminko mi hned dali na břicho(to je nádherný pocit) a pak nechali tatínkovi přestřihnou pupeční šňůru(před porodem říkal, že nic stříhat nebude a najednou držel v ruce nůžky a šmyk). Mimčo očistili a dali tatínkovi, který ho choval po celou dobu co mě šili. Pak jsme se přesunuli zpátky do místnosti, kde jsme byli pohromadě ještě dvě hodiny.
Oddělení šestinedělí je už klasická nemocnice, pokoje jsou dvojlůžkové a vždy dva pokoje mají společná záchod, koupelnu a přebalovnu( což bylo fajn, krásně jsme se vystřídali). Velké plus téhle nemocnice je přístup sester k maminkám a kojení. V kteroukoliv denní i noční dobu ochotně přišli poradit a pomoci a že jsme se tím kojením natrápili.
A teď zápory: nemocniční strava a návštěvy. Ty byli na pokojích jen dvě hodiny, ale po domluvě se spolumaminkou to šlo kdykoliv nebo kdykoliv ve vestibulu nemocnice. 😉

aronek
25. led 2010

ahoj foogy, já tam budu trochu dřív, tak pak poreferuji jaké to bylo a co je potřeba 😉 Přihlásila jsi se na předporodní kurz?

foogy
3. únor 2010

aronek - tak jo, to poreferuj! Budu to tady sledovat.
No, já chodím cvičit k Hance Petrů a v rámci cvičení máme i přeporodní kurz s tatínky a návštěvu porodky.

zezukr
3. únor 2010

Ahoj, tak já rodila před třemi týdny a maximální spokojenost. O porodu viz téma císařský řez. Měla jsem štěstí, že jsem byla i na nadstandardu, tak tam se mnou třikrát spal i manžel. Člověk je tam sice izolovaný od ostatních maminek a miminek (a jako nezkušený se nedozví žádné rady), ale zase má svůj klid. Křik dětí je slyšet i tak a slyšela jsem ho ještě i týden doma 🙂

Chodila jsem taky k pí Petrů a bylo to fajn. I přednášky, hlavně ta o kojení byla super. Ta se pak ještě jednou opakuje i v porodnici. Taky plavání bylo bezvadné. Byli jsme s manželem i na hodině s tatínkama. Škoda, že jsme se víc nedozvěděli o porodu císařem. O tom se moc nemluví a když do toho pak člověk spadne, jako já, tak vůbec neví, do čeho jde. Stačilo by říct aspoň základy, jak dlouho to trvá a tak.

Jinak personál je tam fakt super, jídlo taky dobré, doktoři fajn. Nenapadá mě nic, na co si alespoň malinko postěžovat.

S sebou jsem měla taky oblečení. Paní Petrů říkala, že když ho miminko poblinkne, tak nám tam bude smrdět, protože ho nevyperou, ale nebojte, miminko ho nepoblinkne ani nepokaká, takže dobrý a když tak ho táta odnese domů, že.
Taky si kupte líh a čtverečky na pupík, mají ho ve zdravotnickcýh potřebách. Vetšinou se začíná čistit až doma (až ho ustřihnou), ale myslím, že i jeden den v porodnici už byl potřeba.
A nekupujte si ty debilní porodnické vložky Samu (a jestli je už máte, tak je vyhoďte, zase tolik nestojí), ale kupte si ve zdravotnických potřebách ty, co používají v nemocnici. Jsou potažené jakoby síťovým obvazem. Jsou milionkrát lepší. Ty Samu jsou fakt na dvě věci...
Kdybyste cokoliv potřebovaly, tak se ptejte, určitě rádi poradí a pomůžou, ale je třeba se ptát.

aronek: s tou váhu se na to vyprdni; ještě v den porodu zjišťovali váhu a malá měla mít 3,80 a měla jen 3,10 a je to velký drobeček ještě teď.

Návštěvy můžou i mimo hodiny, jen je třeba se ohlásit na sesterně.
Jo a kromě lékárny a zdravotnických potřeb je tam hlavně dobrý bufet s krtkovým dortem a ostatními dobrůtkami. Takže až taťka půjde, ať tam nezapomene zahnout 🙂

Už mě nic nenapadá, ale klidně se ptejte.

foogy
8. únor 2010

zezukr - moooc díky za tipy a postřehy, jsi hodná!!!!

aronek
11. únor 2010

zezukr, díky za zkušenost, já se pořád chystám vše připravovat až po kurzu, právě až řeknou co bude potřeba

foogy a odkud jsi, jestli se mohu zeptat?

monaberuska1
16. únor 2010

tak holky, já doporučuji, 😉 ted sem po druhe tehu ajdu urcite zas do brodu🙂 🙂 😉

aronek
17. únor 2010

tak jsem včera byla na kurzu, supr všechno nám ukázali 😉

monaberuska1
17. únor 2010

aronek, svely|🙂 😉 🙂

aronek
17. únor 2010

mono, bylo to moc příjemné. Tedy porod zblízka a nástřihem hráze nic moc, ještě, že dolu normálně neuvidím 😀 Dost mně překvapilo, že se i hodně věcích můžu rozhodnout sama či se domluvíme 😉

monaberuska1
17. únor 2010

aronek, určitě, vše záleží na domluvě 🙂a v havlíčkově brodě, jsou moc milý, a ochotný, příjemný 🙂 prostě paráda .-)pěkně tam o rodičky při porodu na šestinedělku moc pěkně se starají 🙂 🙂 😉 taky pujdeme ted s druhym na kurz do brodu 🙂 😉 🙂 jojo ještě že tam dolu nikdo nevidi ze???nebo mi, ale ja kdzy budu rodit normalne tak budu skoro prvorodicka....pac prvni porod probihal super a az pak zvrat a rychle na sál, a císař..tak snad ted bude prirozene 🙂 😉 🙂

aronek
17. únor 2010

mono, jestli se můžu zeptat, proč císař?

monaberuska1
17. únor 2010

aronek, nastala komplikace vis???

rodila jsme normalne kontrkace vse oukej..az pak se mi udelalo blbe a ja omdlyvala, tak me zmerili miminko jako anemelo ozvy vis??☹dusila se, zamotala se do šnury, tak rychgle pichli vodu a jeli jsme, a uz sem spala, a tatinek klokankoval s nasi malou markétkou acekali az se probudim 🙂 ale ted druhy porod bych si úprala prirozene. 😉 tak uvidime 🙂

kdypak mas terminek ty??a od kad jsi??primo z havl brodu??

aronek
17. únor 2010

mono, takže to bylo taky veselé, hlavně, že to dobře dopadlo 😉 Já mám termíny 14.,16. a 18.3. ale malý je nějaký větší skoro o tři týdny, tak uvidím, kdy se mu bude chtít na svět.
Já jsem z Ledče nad Sázavou a ještě před týdnem jsem chodila do práce ve Světlé. Ty jsi z Brodu?

monaberuska1
17. únor 2010

arnek, no me se ten porod libil, jen skoda teda ta komplikace ale dobry🙂 manzel byl semnu takze parada 🙂 a zazitek krasny, podle me, je to proste zazrak porodit zdrave miminko 🙂 a ted??josu ji 2 roky pryc? 😀 😀 a radi mi tady jak tajfun 😀 je to krasny proste porod boli ale da se to vydrzet a hlavne miminko je na tom uplne stejne,,pro nej je to sok 😀 🙂 😉 takze ja se na porod tesila moc 🙂 nemohla sem se dockat, a mala porad ne a ne , takze vyvolani. no...

já jsem z hrbova, je to 2 km od Polné, a do Žďáru nad sázavou chodím na gyndu 🙂 je mas 3 termínky jo??🙂 😉 jo??je velikej a ty vis co to bude????

aronek
17. únor 2010

bude to chlapeček, na UTZ byl pěkný exhibicionosta a pořád se ukazoval 😀

monaberuska1
17. únor 2010

aronek, tak to jo, oni chlapečci většinou josu takový ukázkový:_)mě se malá v bříšku pořád schovávala 🙂 😀 😀 😀 😀

aronek
17. únor 2010

mono a jak je v druhém těhotenství??

monaberuska1
17. únor 2010

aronek, no mám to zatím jako u prvního,. bliju a bliju, a když nezvracím tak stejně nemůžu jíst protože myšlenka na jídlo tak se mi zvedá žaludek...., jinak samej jebák, to sem měla taky u prvního těhu, a prsa??ani nemluvím 😀 😀 ani pod sprchu je nemůžu dát, a to též jako u prvního těhu, a pořád bych spala..takže nic lepšího a ani nic horšího 😀 🙂 😉 ale tak nevadi mi to, aspon vim ze hormony pracují tak jak mají 😀 😀 😀 😀 😀 to be bylo na zacatku dobre????me to u malý přešlo až v 5 měsící těhu..

škoda že nemáš nějaqký fotečky v albíčku ☹ 😉

aronek
17. únor 2010

Já blila jen občas, ale bylo mi pořád blivno a dobře mi dělaly jen sušenky, taky na to vypadám 😠 ale divně mi bylo skoro do sedmého měsíce a občas i teď, ale jen po normálním jídle, sušenky jsou v pohodě 😀 Jinak prsa se mi zvětšily do gigantických rozměrů a je mi těsná i velikost I, ale větší už nedělají 😝

monaberuska1
17. únor 2010

aronek, teda..tak to jsi etda taky měla blivný vid?????a jaký máš pocit z prodů, já ted byla na diskuzi a vsichni chcou cisare...coz me udivuje tedy.........vím že komplikace jsou hrozný toho se bojí každá maminka...ale ..no nevim sakra, ty by jsi taky chtela spis cisar??????me tam maminky uplne dostali teda.....boji se bolesti a komplikaci...ja susenky moc ted nemusim 😀 ale cokoladu milku :-d a vypadam na to taky tea 😀 😀 ze mi chutna cokoladka milka 😀 😀 😀 😀 no už za chvilku bude v nich mlíčko 🙂 😉

aronek
17. únor 2010

mono, pokud půjde všechno bez komplikací, tak chci normální porod a kdyžtak epidurál taky pomůže. Nikdy mi nic nebylo, tak ani nevím jak snáším bolest, takže to bude překvápko 😉 Jako, že se nebojím, to netvrdím, ale jsem dost flegmatik, tak tomu nechám volný průběh 😀

monaberuska1
17. únor 2010

aronek, to je uplne super 🙂 😉 já tomu tayk nechávala volný průběh .-) 🙂 😉 jojo takže překvápko no ono první porod je vždy překvápko pro prvorodičky 😉 🙂 no budu držet pěstičky 🙂 už to máš za pár vid🙂

aronek
17. únor 2010

zítra už bude 37tt a jdu do poradny, tak jsem zvědavá jak dopadnu, jestli se něco chystá 😀

monaberuska1
17. únor 2010

aronek, jojo já když byla taky takhle už dlouho, tak sem byla nejvíc zvědavá co řekne dr. jestli to že mimínko už se chystá na svět, ale většinou no pokaždé řekla, vy máte ještě času 😀 😀 😀 a já se nemohla dočkat

foogy
17. únor 2010

Já jsem původem z Brodu, teď ze Světlé.

A už se fakt těším, až půjdu rodit, už to začíná být náročné 😉

aronek
17. únor 2010

mono, na březňátkách se řeší, že chodí na monitory do nemocnice. To se tady chodí taky? Jestli ano od kolikátého týdne?

aronek
17. únor 2010

ahoj foogy 😀 K jakému chodíš gynekologovi? Já ke Klatovskému.

monaberuska1
17. únor 2010

aronek, já chodila právě ke své gyndařce, a to poslední měsíc před porodem,a to každý týden 😉 🙂

fogy ahojky 🙂 jjo už si připadáš jako důchodce??nemůžeš skoro vstát z postele?? 😀 😀 😀 já teda u malý si připadala jk d§chodce s tučnákem dokupy 😀 😀 😀

aronek
17. únor 2010

taky se už jen valím 😀

monaberuska1
17. únor 2010

aronek, taky taky jako tučnák?? 😀 😀 😀 já když sem šla tak týden před porodem, přišlo mi to takový srandovní nebo jak se vstávala ze sedačky 😀 😀 😀 s opěrama pod prdeli bych to nedala 😀 😀 😀 no sranda, ale těším se teda...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru