Porodnice Havlíčkův Brod. Chci pochválit

kamhajek
18. kvě 2007

Ahoj všechny Těhulky, nikde jsem tu nenašla něco o porodnici v Havlíčkově brodě. A protože jsem tam byla moc spokojená, tak bych je chtěla touto cestou pochválit a třeba i těm z Vás, které si ještě nejste jisté kde budete rodit trochu ulehčit rozhodování.
Porodnice je moc hezky udělaná, měli jsme tam pokoj s manželem sami pro sebe a kdyby jsme chtěli mohli jsme tam strávit všechny doby porodní. Místnost byla moc příjemně zařízená, byla tam i velká vana pro tišení bolesti a bylo mi i nabídnuto, že kdybych chtěla, mohla bych rodit v ní. Byli tam různé pomůcky, jako míč, masážní kolečko a pod. Během první doby porodní nás chodila kontrolovat porodní asistentka a párkrát i doktor. PA byla moc milá paní, která vždycky dobře poradila co mi zrovna pomůže, s manželem jednala, tak že vůbec neměl čas přemýšlet nad sebou a byl mi opravdu velkou oporou a to se bál jít k porodu. Poměrně často natáčeli miminko. Chtěla jsem rodit na křesle, tak jsme se na samotný porod přesunuli do vedlejší místnosti(taky příjemně zařízená). Rodil mě pan doktor a protože mimi bylo velké musel mi přijít pan primář hupsnout na břicho. Miminko mi hned dali na břicho(to je nádherný pocit) a pak nechali tatínkovi přestřihnou pupeční šňůru(před porodem říkal, že nic stříhat nebude a najednou držel v ruce nůžky a šmyk). Mimčo očistili a dali tatínkovi, který ho choval po celou dobu co mě šili. Pak jsme se přesunuli zpátky do místnosti, kde jsme byli pohromadě ještě dvě hodiny.
Oddělení šestinedělí je už klasická nemocnice, pokoje jsou dvojlůžkové a vždy dva pokoje mají společná záchod, koupelnu a přebalovnu( což bylo fajn, krásně jsme se vystřídali). Velké plus téhle nemocnice je přístup sester k maminkám a kojení. V kteroukoliv denní i noční dobu ochotně přišli poradit a pomoci a že jsme se tím kojením natrápili.
A teď zápory: nemocniční strava a návštěvy. Ty byli na pokojích jen dvě hodiny, ale po domluvě se spolumaminkou to šlo kdykoliv nebo kdykoliv ve vestibulu nemocnice. 😉

p_avlina
13. říj 2010

Moni, jj mají to tam hezké, ale tak o tom to taky není 🙂
Jinak doufám, že při CS rozjíždět kontrakce nenechávají a u plánovaného to snad ani nejde? 😲 nevím, jestli bych se tam domluvila na jiný termín, asi s nějakým vstřícnějším doktorem jo, ale tak ono ani moc na výběr nebylo ☹ Byla jsem předaná v 38tt a když si musím ještě vyběhat krevní obraz a EKG ☹
Po císaři jsi prosím ležela pak na šestinedělí, nebo ještě před tím někde na JIP? A miminko ti nosili? děkuju 🙂

Jinak holky, já bych se asi rozhodovala, kde se cítím líp a dojíždět pak hodinku třeba v zimě každý týden, při přenášení víckrát někam tak daleko, no nevím ☹ Ale tak oni předávají do porodnice až tak těsně před termínem,ne?

gilotek
13. říj 2010

@p_avlina když já bych taky někde radši blízko, ale v Čáslavi nemají ani dětskou JIP, a 15 km máme rozdíl mezi Kolínem a HB....

monaberuska1
14. říj 2010

@p_avlina po CS jsme ležela na jip a pak po 3 dnech mě dali na šestineděli a jinak na tom jip mi malou nosily a přikládaly, se vším mi pomáhaly fakt paráda, na tom šestinedělí už sem pak měla malou u sebe a víc se pohybovala tím pádem a bylo to hned lepší 🙂 takže se nemusíš obávat tam ti se vším pomůžou 🙂 😉
jinak holky chtěla sem se zeptat koho vy jste měly u porodu kdo už máte po??
já PA měla beranovou aspon myslím ata byla právě úplně nejvíc hodnááá a pan doktor Rafaj...a taky úplně zlatej..

@janinininka jojo mě teda nepomohlo nic.. a nebo třeba mi to pomohlo protože u markétky sme se špoatně otvírala taky.. tak kdoví jestli bych to třeba nepila tak bych se třeba vůbec neotevřela kdoví... to už se neví.. ale ani to lněný semínko mi nepomohlo to sme jí za boha nemohla vytlačit.. ale těžko taky říct byla jsme unavená a něco si do mě napíchali do te´d nevím co.. v ten den porodu vlastně v neděli jsme si připadala jak s fetovaná....ale asi díky těm injekcim jsme občas schrupla mezi kontrakcemi.. takže taky kdoví 😀 😀 a masáž hráze to nejvíc záleží jak je žena pružná a já nejsem prostě hihi 😢 😀 😀 jsme zjistila..takže fakt kdoví jestli mi něco pomohlo ale myslím že ne 😀
jinak sem si ho upravovala jak se mi chtělo ale nejvíc sem ho baštila samotný s vodou obyčejnou hodně vody 🙂 😉

p_avlina
14. říj 2010

gilotek, tak to jo .. to zas není tak velký rozdíl 😉

Moni, děkuji za info ...

Já si lněné semínko dávala do jogurtu ...

janinininka
17. říj 2010

moni a na jipu může být mobil nebo ne? každej říká něco jinýho..a byla jsi tam 3 dny to docela dlouho ne?

pavli- já si ho právě taky dávala do jogurtu( lněný semínko)..

holky prosímvás nemáte někdo seznam do porodnice co sebou komplet, pomalu nakupuju at pak můžu rovnou balit..

včera mě bolelo břicho asi z jídla to nemůžou být ještě poslíčci ne? bylo to nepříjemný teda..

ajleenka
18. říj 2010

@janinininka Ahoj Jani, já jsem byla v Brodě na předporodním kurzu a tam říkala, že si nemusíme brát nic, jen hygienické potřeby, takže asi vše vydávají. Ale já mám stejně zabaleno dle sebe. Nějaký seznam jsem kdysi našla, tak přikládám - snad to pujde přečíst.
Jinak na poslíčky já trpím už tak 2 týdny, takže možná i být mohli. Přece jen, čekáš již druhé.

janinininka
18. říj 2010

@ajleenka - díky! já nevím mě to přijde brzy jsem dneska přesně 32+2 😕 😕 pak na ten seznam juknku. a co ty jak se cítíš krátíš se ti to jaký máš pocity?

ajleenka
18. říj 2010

@janinininka Jj, krátí. Už se docela dost těším. Celé těhu bylo úplně parádní, ale poslední týdny to na sobě už docela dost cítím. Asi to bude tím, že jsem teď hodně rychle přibrala, už mám nahoře 20kg a to skoro polovinu za poslední měsíc a půl, takže to už je docela znát. Takže bolí kyčle a záda, začínají otoky, ale už se to musí nějak vydržet. Taky už se docela těším na prdelku. A byla jsem se kouknout v porodnici v HB a mám tam z toho vážně dobrý pocit.

monaberuska1
19. říj 2010

@janinininka bylo to tak dlouho protože byli vánoce zrovna 😀 a hodně rodiček, takže jsme tam byla o něco dýl ale nepotřebně mohla jsme jít na normoš pokoj ale bylo nějak plno 😀 😀 právě 🙂

jinak holky nikolka má rýmu.. chjo je to desne ☹ jak nemuze pořádně dýchat se bojím,.. tak ted sem chodím tak nakukovat... markétka s tím přišla jako první a říkám když kojím tak snad to nikolka nechytí a šup rýma jak blázen a dneska aji teplotka ☹tak teda sem ztoho taková pochmurná ☹

chaarleene
19. říj 2010

@janinininka v Brodě máš k dispozici noční košile, látkové pleny, dětskou kosmetiku a oblečení pro mimčo... zbytek musíš mít s sebou (vložky, jednorázovky, toaleťák, ručníky atd.) - ale v suterénu jsou zdravotnické potřeby, takže není problém si tam vložky a plenky dokoupit podle potřeby 😉
jo a na nadstandardu jsem 2 balíky vložek vyfasovala a toaleťák myslím taky (tím si teda nejsem 100% jistá)

ale pokud třeba nechceš na mimčo patlat Johnson´s nebo pokud mu chceš dát vlastní oblečení, tak s tím nikdo nemá problém 😉

janinininka
19. říj 2010

moni- tak at jsou holky brzy zdravé chudinky!!
a to Nikolce taky odsáváš?

chaarleene- díky! já bych docela taky brala nadstandart ale spíš u nás v kolíně tady je to z ruky tak budu nejspíš ráda že tam se mnou někdo bude nevím jak často by za námi jezdili..

monaberuska1
19. říj 2010

@janinininka toaleták jsem měla taky vlastní ale měli tam taky 🙂 jinak jak píše chaar... vše jinak svoje 🙂plenky vložky atd.. 🙂

moc děkujem 🙂 no odsávám jen když je opravdu velká nutnost protože se moc nesmí odsávat u těhlech malých dětí jen opravdu v nejnutnějším případě..čím víc odsáváš tak otéká ta sliznice právě.. musí se hodně opatrně, takže je lepší kapky máme teda ty nasivin a pak tu sliznici ošetřujeme kapičkama libenar a od justu tymiánový krémík mažu na hrudičku .-) a opravdu dneska je to mhohem lepší 🙂 tak snad se opravdu ztoho dostaneme brzy 🙂

janinininka
21. říj 2010

holky nějak se začínám bát mám 7t. do porodu a pořád nevím kde rodit, asi fakt až to nastane tak to budu řešit, neívm kde bude manža co malá atd..musí se to nějak skloubit, kdyby mi praskla voda tak do 2h. by se mělo být v porodnici že? a my máme Brod 50min.takže hodinu by měl na to aby přijel domů a obstaral babičku pro malou, kdyby voda nepraskla akorát byly bolesti tak se vyjíždí když jsou po 5minutách že, ale když je to taková cesta tka asi dřív ne?jsem z toho jelen teda 😕 hlavně fakt nevím jak to bude malá zvládat, kdybych byla tka daleko nevím jeslti by jezdili denně, a jak bych to zvládala já, takhle mi jí každej přivede, tady bych byla závislá jak přijedou s manžou a to nevím jeslti by nechodil do práce nebo jak by to udělal..

monaberuska1
22. říj 2010

@janinininka tak přesně toto sem měla já taky sem se nejvíc strachovala aby jsme vše prostě stíhali, a vidíš nakonec bych to sthla tisíckrát 😀 😀 ale neboj, jojo když rupne voda tak do dvou hodin tam být 🙂 a když bolesti tak prostě je´d jak to uznáš za vhodné já třeba například to neměla pravidelné ani v hekárně 😀 😀 zpravidelnilo mi to až úplně na konci porodu při těch největších kontrakcích, takže jen aby jsi se doma nesvíjela bolestí a čekala pořád na pravidelnost třeba 😀 😀 tak když to nebudeš mít pravidelný ale hodně bolestivý tak je´d taky 🙂 😉 a neboj ono to nějak dopadne takhle sem se uklidnovala já 😀 😀 taky sem měla strach co s malou když by to byl fofr.. no jako prostě chápu tě.. ale bude to oukej 🙂 😉 jka dlouho jsi rodila malou ?

janinininka
22. říj 2010

no mě odtékala voda po kapkách cca 24hodin jenže já nevěděla nejdřív že je to voda, a pak v noci jsem měla křížový bolesti a kontra ale nepravidelný skákala jsem na míči, nespala jsem už tu noc, ráno jsme jeli sem na gyndu tam mi udělali test a zjistili že je to voda, tak jsme jeli do Brodu asi v půl10 přijeli, a v 1 někdy zhruba mi dali oxytocin,pže jsem měla pořád nepravidelný bolesti a ve 4 byla malá venku, takže s tím to šlo hned..

monaberuska1
23. říj 2010

aha tedá to sis teda užila vi´d??? 😕 prosincový datum.. to je prostě..kdyby člověk apson věděl jesi nebdue nějaká vánice nebo tak něco že????

gilotek
26. říj 2010

Ahoj holky, včera jsem si volala do porodnice jestli bysme nemohli přijet podívat se na šestinedělí a sál. No prý tam mají ted plno a mám si zavolat jindy... Takže to budu zkoušet a doufat, že to někdy půjde. A když ne, tak tam stejně musím se jet domluvit, že mi prý dají papíry co chtějí abych měla sebou na šestinedělí a tak.....

gilotek
28. říj 2010

Tak ještě jednou já. Dnes jsme byli v HB podívat se na ty sály a na novorozenecké. Moc se mi to tam líbilo, tak doufám, že to stihneme a budu moct rodit tam. A taky že vydržím ještě pár týdnů, aby si tam mrňousky mohli nechat na JIP kdyby byli malinký.
Trochu mě tedy zarazilo, že na novorozeneckém nedávají žádné plínky pro miminka na den, jen látkové 😕

@monaberuska1 jak jsi to měla ty? dostávala jsi jednorázovky? A nevíš prosímtě, jestli je tam možnost si na šestinedělí třeba uvařit vodu na čaj?

janinininka
28. říj 2010

my tam byli minulou neděli, v so taky rodily, bylo plno, v ne volno, a taky super, chtěla jsem si to připomenout 😀 ve srovnání s Kolínem je to fakt nebe a dudy, teď ještě jak bude situace vypadat, abychom tam mohli jet, jak budu já naladěná, silnice atd. nějjak to dopadne!! a mě teda snad plínky dali asi na den, dva..a uvařit čaj to teda nevím na normoš pokojích asi ne, sestra vodu dyžtak uvaří si myslím, nebo si přines konvici z domova jestli máš a na pokoji si můžeš sama vodu uvařit 😉

chaarleene
28. říj 2010

@gilotek jednorázovky si musíš donést svoje, ty se tam nefasujou, jen ta první... a na šestinedělí je čajová kuchyňka, kde si můžeš čaj v pohodě uvařit - aspoň teda mám pocit, že mi to sestřička po porodu říkala 😉 a na nadstandardu je taky konvice 🙂

kjajule
28. říj 2010

Tak já rodila v HB před dvěma lety a to ještě plínky dávaly 5ks na den ani tak to nestačilo a měla jsem svoje, akorát když byl malej pod světlem měl žloutenku tak ho sestřička přebalovala celý den do jejich plínek...
A na šestinedělí je kuchynka můžeš si tam uvařit co chceš 😉

monaberuska1
29. říj 2010

@gilotek jednorázovky miminku dají když je tam u nich jako u sestřiček a přebalují oni tk to jednorázovku dají ale jinak musíš mít sovje , ano můžeš si tam uvařit čaj svůj aji vodu, je tam kuchyňka takže to je paráda, věci do ledničky jako jogurty a tak taky si tam můžeš dát 🙂 🙂 😉

gilotek
29. říj 2010

Holky díky, je mi jasný, že jednorázovky s sebou musím mít, jen mě zaskočilo, že se tam nefasujou. U syna jsem dostávala denně 4 kousky.. No to zas až tak neva 🙂

Tak fajn s tou kuchynkou, já jsem se na to zapomněla zeptat a v Čáslavi kde jsem poprvé rodila, tam konvice ani mikrovlnka nebyla a musela jsem si říkat o horkou vodu sestře 😒 Ptám se hlavně kvůli čaji pro kojící kterej chci pít a u syna mi hodně pomohl.

janinininka
29. říj 2010

aha tak to si nepamatuju že tam byla kuchynka teda, jako kde? oběd nám donášeli na pokoj, takže já vůbec nemám tucha 😕 a plínky jsme měli taky ze začátku nějaký vzorky asi pár ale vím, že nám dávali.

chaarleene
29. říj 2010

@janinininka já si jen pamatuju, že když mě sestra vezla z porodního sálu na šestinedělí, tak mi ukazovala dveře, že tam je čajová kuchyňka, ale vzhledem k tomu, že ráno mi čaj donesli a odpoledne jsem se stěhovala na nadstandard, tak už jsem to pak neřešila 😅

monapink
31. říj 2010

Ahojky vsem,potesily mne reakce a komentare na HB nemocnici..Jsem moc a moc zvedava s jakyma zkusenostma z ni prijdu ja..Dnes mam termin,ted uz jen cekam az se mimcu bude chtit ven a vyrazime 😀

gilotek
31. říj 2010

@monapink ahojky, tak to se budeme těšit na reference 😉 Přeju at je vše v pohodě a zdravé miminko 😵

janinininka
31. říj 2010

monapink- taky přeju at je vše v pořádku!! hodně sil!!

smisek21
1. lis 2010

@gilotek ahoj můžeš mi podat informace, jak to vypadá v porodnice v HB? asi to tato porodnice vyhraje, už kvůli mým zdravo. problémům, a tuto porodnici oprý všichni chválí, co si se vše dozvěděla? povídej jsem jedno ucho:_)

monaberuska1
1. lis 2010

@monapink je tak to držím pěstičky, pak nám semka písni jak jsi byla spokojená a hlavně jak a vše probíhalo, držím pěstičky ♥♥♥
@gilotek kuchňka tam je určo, já si tam chodila pro čajík a dělala sme si tam právě taky svůj 🙂 😉 a je to měsíc a týden zpět takže jestli jí nesbourali za měsíc tak tam pořád je a čajík pro kojící si určo vem 😀 😀 já piju fenyklový a občas kmínový.. ty josu na prdíky 🙂 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru