Porodnice Havlíčkův Brod. Chci pochválit

kamhajek
18. kvě 2007

Ahoj všechny Těhulky, nikde jsem tu nenašla něco o porodnici v Havlíčkově brodě. A protože jsem tam byla moc spokojená, tak bych je chtěla touto cestou pochválit a třeba i těm z Vás, které si ještě nejste jisté kde budete rodit trochu ulehčit rozhodování.
Porodnice je moc hezky udělaná, měli jsme tam pokoj s manželem sami pro sebe a kdyby jsme chtěli mohli jsme tam strávit všechny doby porodní. Místnost byla moc příjemně zařízená, byla tam i velká vana pro tišení bolesti a bylo mi i nabídnuto, že kdybych chtěla, mohla bych rodit v ní. Byli tam různé pomůcky, jako míč, masážní kolečko a pod. Během první doby porodní nás chodila kontrolovat porodní asistentka a párkrát i doktor. PA byla moc milá paní, která vždycky dobře poradila co mi zrovna pomůže, s manželem jednala, tak že vůbec neměl čas přemýšlet nad sebou a byl mi opravdu velkou oporou a to se bál jít k porodu. Poměrně často natáčeli miminko. Chtěla jsem rodit na křesle, tak jsme se na samotný porod přesunuli do vedlejší místnosti(taky příjemně zařízená). Rodil mě pan doktor a protože mimi bylo velké musel mi přijít pan primář hupsnout na břicho. Miminko mi hned dali na břicho(to je nádherný pocit) a pak nechali tatínkovi přestřihnou pupeční šňůru(před porodem říkal, že nic stříhat nebude a najednou držel v ruce nůžky a šmyk). Mimčo očistili a dali tatínkovi, který ho choval po celou dobu co mě šili. Pak jsme se přesunuli zpátky do místnosti, kde jsme byli pohromadě ještě dvě hodiny.
Oddělení šestinedělí je už klasická nemocnice, pokoje jsou dvojlůžkové a vždy dva pokoje mají společná záchod, koupelnu a přebalovnu( což bylo fajn, krásně jsme se vystřídali). Velké plus téhle nemocnice je přístup sester k maminkám a kojení. V kteroukoliv denní i noční dobu ochotně přišli poradit a pomoci a že jsme se tím kojením natrápili.
A teď zápory: nemocniční strava a návštěvy. Ty byli na pokojích jen dvě hodiny, ale po domluvě se spolumaminkou to šlo kdykoliv nebo kdykoliv ve vestibulu nemocnice. 😉

monaberuska1
4. únor 2011

@anetka1701 jejda tak držím pěstičky 🙂♥♥jojo josu skvělý důvěřuj jim abude vše oukej 🙂♥♥

foogy
4. únor 2011

@anetka1701 Jů, tak gratuluju k narození holčičky!!!! To je fajn, že jste s malou obě v pořádku!! A je úplně jedno, jestli to bylo přirozeně nebo CS. Hlavně, že je miminko zdravé a v pořádku 😵
Už se těším, až budete doma a pošleš nám fotečku té tvojí holčičky 😵
Tak ať jsi brzy fit a pustí vás domů 😉

monaberuska1
5. únor 2011

@anetka1701 jejda no jo já to předtím úplně pochopila že teda teprve půjdeš..to jsme popleta 😀 😀 Samozřejmě taky moc gratuluji k holčičce, a super hlavě že jste v pořádku 🙂♥♥to je hlavní

anetka1701
5. únor 2011

uff, ještě že tu je wifi :oD Takže Šárka, 3540gramů, 4.2.2011 :o)

gilotek
5. únor 2011

@anetka1701 Jůůůů gratulace 😵 😵 😵 Krásná holčička 🙂

Mým miminkům už je 6 týdnů a rostou jak z vody.

Rozárka má 4,52 kg a 54 cm a Vojtíšek 4,2 kg a 53 cm 🙂 Ale za celej den jsem pěkně ztrhaná a záda mě bolej jak něco 😝

monaberuska1
5. únor 2011

@anetka1701 no ta je nádherná 🙂 moc moc ještě jednou gratuluji, jak se cítíš? už s etěšm pak na podrobnosti 🙂 a co doktoři a sestřičky a tak 🙂

@gilotek no vy krásně rostete, to věřím to musí být záhul vid??

anetka1701
6. únor 2011

@gilotek: tyjo se ti nedivím... s dvojčatama to musí být hroznej masakr...

@monaberuska1: cejtím se dobře, žádná hrůza se nekoná - pooperační stav jsem čekala mnohem horší... Jinak personál parádní :o) Jediná chvíle, kdy na mně začali bejt "ostřejší" přišla, když šlo do tuhýho - a já si vymejšlela že chci na záchod, do sprchy - a oni mě potřebovali na monitoru, na sál... Já ještě nevěděla, že se něco děje a oni mi to asi nechtěli říct a plašit mě - tak mě jenom popoháněli, byli na mně "škaredý" a já z toho byla hrozně nešťastná - že rodim a oni vůbec nejsou milý :oD No, zpětně se jim musím v duchu omluvit...

monaberuska1
6. únor 2011

@anetka1701 tak to je paráda jako, ale jak píšeš v tvém stavu je to úplně jasné a ymslím že ono zažili lecos.. takže se tímhle vůbec netrap 🙂 a užívej si naplno maličké Šárinky 🙂♥♥ je krásná, já naštěstí na toto neměla čas, ae je pravda že mě úplně vystrašili takže já budella jak Alík a manža taky a hned 5 doktorů se motalo kolem mě, jeden, píchal ruce, druhý vodu, třetí mě držela manžela sem v tom davu moc neviděla ale že brečel si pamatuji.. a pak už nic nevím jen že mám počítat nebo co..takže u mě to udělali naopak vystrašili mě a tebe zas nechtěli strašit 😉 🙂 stejně je to vše zajímavý ated ten pocit vid?? chvilka že nemůžeš uvěřit že už to máš za sebou vid?? a že vastně nepřijedeš domů sama ale s někým... prostě pocity určitě smíšeně krásné 🙂 😉 ♥♥mám horznou radost že jste to fakt takhle zvládli jako bych tě znala léta normálně 😀 😀 😀 😀

anetka1701
7. únor 2011

tak jsem sepsala porod do fotoblogu, můžete se mrknout :o)

@manaberuska1: díky, moc pěkný to slyšet :o) Tak ono tohle dost sbližuje - stejný zážitky na stejnejch místech :o)

szkatka
7. únor 2011

@anetka1701 strašně moc ti to závidím.Já chtěla rodit také v Havlíčkově Brodě,jenže jak je teď ta krize s doktorama,tak tam také mají chybět a když jsem si posledně psala s doktorem,tak neví jak to bude ☹ Takže mi nezbyde než v Kolíně a z toho mám dost hrůzu ☹

szkatka
7. únor 2011

Ještě koukám,že tu je někdo z okresu Hav.Brod. Můžete mě prosím občas informovat jaký je tam stav lékařů ? Kdby to přece jen trošku šlo,tak bych tam jela.Slyším na ně jen samou chválu.Díky moc.

anetka1701
7. únor 2011

@szkatka: já sama nevím, jak to tady je a bude :o( Upřímně jsem šťastná, že jsem mohla rodit teď, když se ještě nic neděje... Ta porodnice a péče tady je opravdu prvotřídní, byla by hrozná škoda, kdyby se to tady kvůli tomu protestu rozpadlo...

szkatka
7. únor 2011

@anetka1701 mě to právě docela štve.Máme sice mít plánovaná SC,ale chtěli jsme si to "užít" Prý tam podporují klokánkování,tak jsem byla nadšená představou,že si to přítel vyzkouší.
Každopádně díky za každé nové info o situaci. Z Kolína mám docela hrůzu a dost mě to znervozňuje,že budu někde,kde nechci.

anetka1701
7. únor 2011

@szkatka: to jo, to bylo super - už jenom to, že jsem věděla že malá nebude furt jenom u cizích, ale že bude u tatínka :o) Sice jsem trošku žárlila, že jí viděl a choval dřív než já :oD Ale co se dá dělat... Mně se hrozně líbí zdejší přístup ke kojení - podporujou to, učej, vysvětlujou... ale žádnej stres - vážení dětí před a po, "buzerace" že pije málo, buzení striktně každý dvě hodiny... Prostě taková pohodička - a já se úplně v pohodě rozkojila, ani nevím jak :o) Když je problém, okamžitě ochotně přijdou, pomůžou a vysvětlej, ale nestresujou... Hele, tak uvidíš - třeba to nebude tak strašný - nějaký doktoři tu určitě zůstanou :o)

szkatka
7. únor 2011

@anetka1701 zrovna jsem si přečetla otevřený dopis ze 4.2. Z H.B. a okolních nemocnic a tam to není popsané moc růžově.Zmiňují tam hlavně právě péči o rodičky 😒
No nic..akorát mě to stresuje,tak asi půjdu radši spát.Ale když to jen trošku půjde,tak tam pojedu.
Dobrou noc všem 🙂

chaarleene
7. únor 2011

@szkatka pokud vím, tak na gyndě by to s doktorama mělo být ok, ale odchází téměř všichni anesteziologové a děckaři 😒 otázkou je, jak se to vyvine, pokud budu mít nové informace, tak napíšu 😉

gilotek
8. únor 2011

Souhlasím s holkama, ta péče je tam fakt super, když jsem rodila Martina v Čáslavi, tak to bylo pořád vážení před kojením, po kojením, stresování že vypil málo, s kojením nepomohi, samé doprošování... tady to bylo jiné kafe 😵

Byla by opravdu hrozná škoda, kdyby porodnici zavřeli ☹

monaberuska1
8. únor 2011

@chaarleene opravdu na dětském??odcházejí ☹
@gilotek souhlasím fakt šílená škoda..... ☹
snad ne, já havl.brod důvěřuji na maximum co se týče gynekologie a porodnice tak i dětského ☹ jinde sem to nezkoušela..ale nechci ani jako 😀 😀 😀 😀 😀

chaarleene
8. únor 2011

@monaberuska1 podle toho, co jsem slyšela, tak jo 😒 Miláček prý řekl, že pokud opravdu odejdou, tak se vrátí, aby nemocnici aspoň trochu pomohl...

monaberuska1
8. únor 2011

@chaarleene počkej jako porodnice???? fakt by měla tam skončit????to neeeeeeeeeeeee

monaberuska1
8. únor 2011

@chaarleene a tv§j manža tam jako pracuje na gyndě?????? jako doktor?? kterýz pak?? asi sem to tady nějak přehlídla jestli jsi otom psala

chaarleene
8. únor 2011

@monaberuska1 ne, můj manžel vůbec není doktor 😀 to je asi nějaká mýlka 😀 nicméně znám pár lidí z nemocnice, takže se ke mně občas něco donese 🙂

já teda doufám, že se ta situace s doktorama nějak vyřeší, podle mě většina z nich ani odejít nechce a je to z jejich strany spíš póza...

anetka1701
8. únor 2011

tak jsem tady měla na návštěvě sestru mojí sestry (dlouhej příběh) co tady dělá sestru :oD A ptala se jí na situaci... Prej největší průšvih je, že podali výpověď všichni anesteziologové... takže stopli všechny :o( Nikdo nic neví jak bude, furt se schůzuje a snažej se tu situaci nějak řešit, ale zatím marně :o( Na začátku března si budou vybírat přesčasy, pak 14 dnů přikázaný dovolený (zaměstananci, který to stopne - nebudou se moct dělat operace, rodit - nic :o( ) no a budou doufat, že až ty doktoři fakt nepřijdou do práce, tak se to začne nějak řešit - a do tý doby i vyřeší... Takže fakt krizovka, no :o(

monaberuska1
8. únor 2011

@chaarleene aha no ale i tak ... proboha to je jako horzný ale, co budeme dělat bez doktoru takových super jako josu zrona tam
@anetka1701 tyjo jak to píšeš tak to zní fakt hororově, jelikož mi přijde že naše země ne že by se rozvíjela ale spíš naopak ☹ asi jsi ráda že to máš za sebou že?? a že nemáš termín začátkem března že???

anetka1701
8. únor 2011

@monaberuska1: neumíš si představit, jak MOC jsem ráda... Původně jsme chtěli miminko až tak nějak aby bylo právě v březnu, dubnu!! Nakonec jsme se začali snaži dřív, že si dáme "fora" protože to stejně dlouho potrvá a vyšlo to hned... Tedka jsme za to s mužem oba neuvěřitelně rádi...

monaberuska1
8. únor 2011

@anetka1701 já ti to fakt upřímně věřím, jelikož já bych jinde rodit prostě nechtěla... bych je podplatila nebo nevím co bych dělala jen aby mě prostě rodily tam 😀 😀 tyjo ale já jsme zvědavá jak toto fakt skončí ☹

smisek21
10. únor 2011

no ahoj holky tak se děsím co tady čtu o porodnici 😢 Já prvního klučíka rodila v Čáslavi a jak u mluvil gilotek byla to děs a hrůza. ohledně kojení. Vůbec na nás neměl nikdo čas, a pak jsem musela až s malým do nemocnice protože nepřibíral, tam mě sestřička ani s kojením nepomohla, hned dala flašku a nazdar 😖
Protože mám nyní zdravot. problémy, chtěla bych rodit ve větší porodnici. Blízko mám Pardubice a Havlíčkův Brod na druhou stranu.
kamarádky co rodily v Brodě byly nadmíéru spokojené. Mám termín na zač. dubna. Ale strach že se moc rodit tam nebude. A kolína jet nechci tam zaboha ne.

anetka1701
10. únor 2011

@smisek21: Upřímně doufám, že to dopadne dobře... Kdyby se nedalo rodit v Brodě, tak bych to fakt těžce nesla... Já si normálně úplně v pohodě došla pro sestru (několikrát) i v jednu v noci, když mi malá dělala problémy s přiložením a oni bez problému poradily a ještě byli neuvěřitelně milý!! I takhle v noci :o) A loučily se slovy "kdyby něco, tak si klidně zase přijďte!!!" to se snad ani nikde jinde zažít nedá :o)

monaberuska1
10. únor 2011

@smisek21 chápu tě, ...já nevím co bych dělala ☹

@anetka1701 a jak si užíváš?? po porodu??a jaká je situace teda tam když jsi odcházela?? něco novýho??

anetka1701
10. únor 2011

@monaberuska1: hele užívám si - život je furt skvělej :o) Malinká hodná, muž semnou doma a pomáhá... jojo, je to krásný :o) Situace byla taková, že jsem se loučila se sestrama a všem jsem říkala, jak mi u nich bylo báječně - no a oni říkali, že super, a že se za pár let uvidíme znovu až budu mít dalšího špunta - tak jsem jim říkala, že doufám, že se to tu nezruší a bylo mi odpovězeno, že toho se bát nemusím, že takhle to určitě nedopadne... Panuje tam veskrze pozitivní atmosféra a oni si nepřipouštěj, že by se mělo něco špatnýho dít :o)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru