Porodnice Hořovice u Berouna

andik
8. led 2007

Holky jaké máte zkušenosti s touhle porodnicí?Chci jen upozornit,že před 3 týdny tady zaměnili miminka a kdyby jedné mamince neudělaly náhodné vyšetření pupeční šnůry,odvezla by si domů cizí mimnko. ☹

zuzik24
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
majamisutka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zuzulik
24. srp 2009

ahoj holky, taky se chystam rodit v Horovicich, proto se Vas chci zeptat zda se tam mam registrovat??? ja tam jezdim i na poradnu, ale nejak jsem se na to zapomela zeptat.
Jinak Dr. pavlu mi delala utz a byla moc hodna, vse se mi snazila vysvetlit, mela jsme velice prijemny pocit... jo a jinak jak tam dovezli tu pani co porodila a nevedela, ze je tehotna, tak to jsem prave cekala na UTZ, no to je pecka, ja to nedokazu pochopit...
Jinak holky, budete tam mit zamluveneho lekare, nebo Vas odrodi ten, ktery bude mit sluzbu?
Preji vam vsem hodne stesticka a zdrave miminka 😵

majamisutka
24. srp 2009

Zuzu, registrovat se nemusíš 😉

majamisutka
24. srp 2009

jo a zamluveného lékaře nemám. Ale jelikož slyším na Hořovice jen samou chválu od kamaradek a známých, myslim, , že to ani není třeba si někoho zamlouvat 🙂 Ale jestli máš s někym lepší zkušenost nebo doporučení, tak neváhej 🙂
Jinak ti doporučuju si přečíst zpětně příspěvky, ještě máš hodně času, tak aspoň zjistíš nějaké info... 😉

zuzulik
24. srp 2009

dekuji moc majo...tobe se to uz blizi 😵
ja mam pouze strach z toho ,zda tu vzdalenost z Prahy zvladnem a neporodim nekde na ceste 😉 😀 , ono se to nezda,ale je to z ruky...

zuzik24
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
majamisutka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
majamisutka
24. srp 2009

Zuzíku, prosím můžeš nám popsat svůj porod a dojmy z porodnice? Jinak Verunka je roztomilá, pěkné fotečky máte 🙂 Já už se nemůžu Domíka dočkat... On je náš vymodlený, pracovali jsme na něm rok, pro mě ten nejdelší rok na světě.

zuzik24
24. srp 2009

majo, já do porodky jela pro podezření na únik plodovky. Ten se ale nepotvrdil, ale ani nevyvrátil, proto si mě tam nechali na pozorování a ráno mi dělali UTZ, zjistlii, že mám plodové vody málo a tak mi porod vyvolávali. Dali mi během dne dvě půlky vyvolávačky, ale nic to se mnou neudělalo, tak mi večer píchli něco, že prej se to buď rozjede nebo zastaví a já se vyspím. Tak jsem spala 😀 V pondělí ráno mi dali další tabletku, byla jsem otevřená na dva prsty. Po třech hodinách jsem se otevřela na sedm, píchli mi plodovku, udělali klystýr a zavolala jsem příteli. Přijel, já měla kontrakce, ale furt ne tak hrozný. Ve dvě mi říká, že si jde pro něco k pití, tak jsem mu řekla, ať jde, že se nic dít nebude. Jen jsem to dořekla a začala mi taková divná kontrakce, co mě nutila tlačit. Říkám to PA a ta mi řekla, ať jdu na křeslo, že rodíme 🙂 Tak jsem šla, ona mi řekla, jak dýchat, poprvé jsem si zakřičela a propadla skepsi, že neporodím a pak jsem už jen tlačila a tlačila. Ani nevím, za jak dlouho, resp. na kolikáté zatlačení, se malá narodila, ale v 15.04 byla venku 😀 Ten pocit vyklouznutí je něco nááádherného 🙂 O porodu placenty vůbec nevím, šití mi asi něčím umrtvili (nepostřehla jsem vůbec, kdy 🙂 ), protože to nebolelo vůbec, jen trošililinku tahalo, ale já koukala do boxu, jak myjí a ošetřují Verunku, takže jsem to ani nevnímala. Zvládly jsme to za čtyři hodiny od píchnutí plodovky, takže paráda.
A personál byl fantastický. Prošla jsem od gynekologického, přes porodní sál až na šestinedělí a všechny sestřičky i dr. byli skvělí! Všechno vysvětlili, chovali se ke mně hrozně mile a vstřícně, když jsem něco nechápala, tak jsem se zeptala. Prostě super. A sestřičky na novorozeneckém byly hrozně ochotné. Opravdu se mi nikdy nestalo, že by na mě hodily kyselý obličej, když jsem se na něco ptala.
Takže za mě, porod byl bomba, fakt jsem si ho užila a dojem ze všech v Hořovicíh na jedničku s ***** 🙂 Jediné, co mi zkazilo dojem, byla naprosto stupidní spolubydlící ☹ Ale za to Hořovice nemůžou 😀 😀

zuzik24
24. srp 2009

jo a ty nejhorší kontrakce, který se nedaly rozchodit ani prodýchat, trvaly cca hodinu a půl 😀

majamisutka
24. srp 2009

ty jo 🙂 to je hezký porod 🙂 . Začínám se těšit čím dál víc 🙂 🙂 🙂 Já už chci rodit 🙂

zuzulik
26. srp 2009

ahoj holky, chci se zeptat zdali ty z vas ,ktere bydlite v Praze jste se registrovali i v prazskych porodnicich??? ja jsem v 14tt a je nejvyssi cas... Manzel rika, ze budeme urcite rodit v Horovicich, kde to mame naplanovane, ale ja se obavam, ze co kdyz to nestihnem? a pokud bych nebyla nikde registrovana, tak by mne v Praze nemuseli akceptovat... co Vy na to??
A jak to pak funguje, pokud se registruji v Praze, treba na Bulovce?? Pak tam asi budu muset dochazet na nejakë vysetreni a monitoring , ze jo?? a co v Horovicich, tam mi to budou delat take??? Takze vysetreni budu mit dvojmo?? Jsem z toho jelen...ale ja se do toho dostanu, samozrejme s Vasi pomoci 😉 .

Majamisutka, jeste nic?? 😵 Drzim palecky!

kocicinka
26. srp 2009

Zuzuliku, já jsem byla registrovaná na Bulovce. A příště ( chci rodit zas v Hořovicích) to udělám taky tak.Je to určitě dobré. Taková záloha. Byla jsem tam na kontrolním vyšetření těhotenské cukrovky, protože jsem na ni měla podezření. Chodila jsem tam na kurz. Jinak jsem tam nepáchla, krom monitorů při přenášení, protože jezdit ob den do Hořovic by mne umořilo. Jinak tam nemusíš docházet vůbec na nic. Stačí do Hořovic. Není tvojí povinností, chodit do poradny kde jsi registrovaná🙂

majamisutka
26. srp 2009

Ahoj ja jsem registrovana od 14 týdne v Motole, ale když jsem tam byla na první prodhlídce, tak mi to stačilo a řekla jsem si že mě tam už nikdo nedostane. Na monitor chodím ke svému doktorovi, není nutné abych jezdila až do Hořovic. Byla jsem tam jen jednou ukázat se, aby si mě zapsali, a řekla jsem jim, že bych tam chtěla rodit, ale že bych ráda dochodila u svého lékaře, který má veškeré vybavení včetně monitoru. V Hořo mi řekli, že není problem, ale pokud neporodim do termínu tak si mě přeberou oni, asi už je to pak s nimi na domluvě, nevim kolik dní to ńechavají, a když to samo nepřijde, tak se s nimi asi domlouvá termín na vyvolání.
Záleží na to tobě. V praze je to dost plny a ikdyž jsi registrovana, tak ti to neda jistotu. Můžou třeba pak i v tom termínu malovat, nebo mít stop stav a stejně bys pak musela jinam. Jestli chceš pro sychr byt někde zaregistrovana, tak se zaregistruj a do Hořo můžeš akorat přijet až když budeš rodit, on i prej berou všechny, nevyhodí tě, jsou fakt milý a všichni moc ochotny. Na prohlídky tam chodit nemusíš, stačí když se tam ukážeš alespon jednou, jen aby o tobe věděli, ale když tam přijdeš až k porodu, tak se taky nic nestane.

Já tam byla včera, poslal mě tam doktor, že se mu nezdá monitor, že by to chtělo na natočit to ještě jednou a že jsem otevřena na 1cm at jedu do porodky a že si mě tam možna nechaj na pozorování. Říkala jsem si, že asi trochu plaší, jelikož mi je dobře, pohyby cítím, tak si myslim, že není dovod byt v nemocnici hospitalizovaná. Ale asi nechtěl nic zanedbat. Takl jsme se tam s manželem vydali a vzala jsem jsem si s sebou pro jistotu sbalenou tašku, kdyby to bylo nevyhnutelný.
Přijeli jsem tam a hned mě vzali bez čekání,myslim že v Praze by jsem určitě čekali min. hodinu ( z vlastní zkušeností z Motola i jinde ). Natočili mi moninitor, ten dopadl dobře, že prej to není nutny aby si mě tam nechali když mi je dobře a monitor je ok. Byl tam nějaky mladý doktor a byl moc sympaticky, že prej když jsem na 1 cm otevřená, tak mam dobry start a možna to do termínu stihnu 🙂 🙂
Jo a do Hořovic jsme jeli odpoledne a stihli jsme to tam za 40 minut 🙂 takže si myslim, že je to jedno jestli rodíš v Praze nebo ne. Časově to vyjde na stejno, někdy i líp 🙂

majamisutka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zuzulik
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
majamisutka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kocicinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kocicinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
emamamamu
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
emamamamu
26. srp 2009

jo a na monitory a poradnu jezdim cvicne do Horovic, abysme si tu cestu natrenovali🙂
na monitorech jsou super sestry, nebo co ze to maji za titul🙂)))) a v poradne jsem byla vcera poprve u Sevita (nebo jak ze se to jmenuje😅)...

majamisutka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kocicinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
emamamamu
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
majamisutka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
emamamamu
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
majamisutka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
majamisutka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
majamisutka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru