Porodnice Hořovice u Berouna

andik
8. led 2007

Holky jaké máte zkušenosti s touhle porodnicí?Chci jen upozornit,že před 3 týdny tady zaměnili miminka a kdyby jedné mamince neudělaly náhodné vyšetření pupeční šnůry,odvezla by si domů cizí mimnko. ☹

evlyn
2. říj 2010

@kebusa já tam byla v červnu, kdy byl taky nával a pokud ležíš na oddělení šestinedělí, tak máš dítě normálně u sebe, pokud na gynekologii s normálníma pacošema, tak ti dítě nosí jenom na kojení, nebo za ním musíš dojít na oddělení šestinedělí - kvůli klidu ostatních pacientů a hygieně (stran dětí). Myslím ale, že se snažili uvolnit jeden celý pokoj pro matky s dětma. Jo a pokud máš dítě na Jipce, tak za ním jako matka může kdykoliv si řekneš - klidně i v noci - malej tam ležel kvůli žloutence a tohle mi řekli až asi druhý den ☹ - Matka může kdykoliv, otec taky....občas tam pustí i třeba babičku - užmurkala jsem je, že babička přijela až z druhého konce republiky, tak aby se mohla aspoň podívat.

ferinka
2. říj 2010

Jj když jsi na gynekologii tak u sebe nemáš ☹

kocicinka
3. říj 2010

@rintyn
S JIP v Hořovicích je to tak, že přímo JIP tam není, ALE, je tam tzv. intermediální pokoj, což je něco jako JIP. Jsou schopni tam řešit lehčí patologie, takže neposílají hned miminko jinam. Náš Jonášek tam byl- měl podezření na infekci kvůli zkažené plodové vodě, dávali mu tam ATB. Byla to jedna z věcí, podle které jsem se rozhodla pro Hořovice.
Ikarkulka- předně gratuluji k miminku a tak trochu se ztotožňuji s tvými pocity.Na péči si nemohu stežovat, ale zároveň jsem se nevyhla pocitu, jak jsi psala, že jsem "kus masa".Trochu mi tam chyběl lidský rozměr.To s tou chatou si teda mohli odpustit 😖

gitty
4. říj 2010

@jindri Ahoj, já jsem z Prahy a rodila jsem obě děti v Hořovicích. Co by tě zajímalo?

lucaja
6. říj 2010

Ahoj,
chci se zeptat, jestli nevíte jak je to s příjmem maminek? Jsem z Prahy a tady všude chtěj registraci. Můžu být registrovaná v Praze a nakonec rodit tam? Potrebuji gynekoložce nahlásit porodnici, ale jestli v Hořovicích neregistrují, jak je to pak v pozdější fázi s kontrolama? Jsem teprv v 10. týdnu, tak mám asi blbý otázky, ale moc děkuji za jaký koli informace.

gitty
6. říj 2010

@lucaja V Praze se klidně registrovat můžeš, ale na kontroly tam chodit nemusíš a ani v porodnici, kde jsi se registrovala, nemusíš rodit. V Hořovicích se neregistruje, ale na kontroly tam můžeš chodit. Já jsem tam jezdila od 32. týdne. Ale není to podmínkou k tomu, aby tě přijali k porodu. Pokud vím, tak říkají, že jsou rádi, když maminku před porodem alespoň jednou vidí. Takže na kontroly můžeš chodit až do konce ke svému gynekologovi v Praze.

xpetula
6. říj 2010

@lucaja Ahoj, nejelpší je zajet si do Hořovic na předporodní besedu, která je tuším každé první a třetí pondělí v měsíci. Tam Ti všechny informace podají. Můj pražský doktor má v ordinaci i monitor, tak mě posílal až ve 38 týdnu. Věděl, že chci rodit v Hořovicích i to, že tam registrace není nutná, takže razítko v těhotenské průkazce neřešil. Na monitor pak můžeš jezdit do Berouna, kde ordinují porodníci z Hořovic. Do Hořovic jsem volala až v den porodu. Doporučovali nám to, že mají čas připravit se na náš příjezd. Jinak v Praze se registrovat můžeš a pak tam samozřejmě rodit nemusíš, spousta holek to tak udělala. Jistota je jistota 🙂
Jinak přeji krásné těhulkování 😉

lucaja
6. říj 2010

Slyšela jsem že někteří doktoři nechtějí říct pohlaví miminka, že nejsou povini a někteří chtějí za to i zaplatit. Nevíte jak je to v Hořovicích na normálním ultrazvuku a pak u 3D ultrazvuku?

lucaja
6. říj 2010

Nevíte jak na tom jsou odborně v Hořovicích, když se vyskytnou vážné problémy? Stane se, že převezou rodičku do jiné porodnice? Nebo všechno skvěle zvládnou 😉 Já pořád slyším od rodiny, že v Hořovicích je mín porodu než v Praze a tudiž nemaj takovou praxi s komplikovaným porodem. Nevíte jak to tam zvládají?

lucik...
6. říj 2010

ahoj
@lucaja nevím přesně jak je to s placením určení pohlaví když bys to chtěla říct v poradně, ale v Berouně mají napsáno že se za to platí - ale už nevím kolik. Nicméně ná 3D ti to řeknou 😉 - Ehm, nám tam ale Dr. řekla kluka a my věděli že čekáme holku, pak my 2 jiní Dr. potvrdili holku a holka se i narodila 😀 Ale byla tam nová Dr. 😀
A co se týká komplikací, tak asi záleží jak velké jsou... Vím, že známá tam měla rodit, ale něco se jim nezdálo s krví, tak jí raději odvezli k Apolináři... - ale to bylo v poradně, ne u porodu. Tak fakt neporadím. Ale Dr. jsou tam opravdu šikovní a milý, o tom žádná. Na druhou stranu i kdyby převezli, tak lepší aby tě někam převezli než aby si na to troufli sami a třeba to špatně dopadlo.
Navíc vůbec nevím proč přemýšlíš takhle dopředu, vše určitě dopadne dobře a komplikace nebudou 😉

evlyn
7. říj 2010

@lucaja mě to řekly na sobě nezávisle dvě doktorky z Hořovic - jedna v ordinaci, kam jsem chodila celé těhotenství - do berounské ordinace, a druhá na velkém ultrazvuku po 20.týdnu. Ani jedna za to nechtěla nic platit. A fotku z ultrazvuku jsem měla dokonce zadarmo, protože jsem musela do Hořovic nadvakrát - napoprvé se malej moc mlel, aby se dalo něco závazně říct 😀
A rodí se tam sice míň dětí než v Praze, ale rozhodně víc než je na takovou nemocnici zvykem. Takže pokud nemáš vyloženě indikovanou nějakou komplikaci, tak bych se až tak nebála...

ver_broderie
7. říj 2010

ahoj, nevíte jestli je tam pořád nával? Chystám se tam zhruba koncem ledna, tak doufam, že to nebude tak hrozný 😨

imzadi
7. říj 2010

@ver_broderie no my dve se tam ale urcite potkame 😀 a to uz mas jeden pokoj fuc...

ver_broderie
7. říj 2010

@imzadi noo jestli budu zas týden přenášet tak je možný že tam strávim i 24.narozky 😀

andulaaa
7. říj 2010

taky budu rodit v Horovicich,slysela jsem jen samou chvalu,tak se na porod i moc tesim...

imzadi
7. říj 2010

@ver_broderie no a pokud ja porodim driv, tak sve 29 😀

@andulaaa a odkud jsi? my z berouna🙂

andulaaa
7. říj 2010

@imzadi ja jsem trvale hlasena v byte kterej pronajimam v Horovicich,ale bydlim v Holubicich(praha zapad)

imzadi
7. říj 2010

@andulaaa jee, original horovice🙂 super...no snad nam bude vsem prat stesti a v danou dobu budeme rodit jen my 😀

andulaaa
7. říj 2010

@imzadi a kdyby ne??ja jsme tam jeste v porodnici nebyla,ty uz chodis do poradny nebo tak neco??

imzadi
7. říj 2010

@andulaaa no ony se ted horovice hrozne zpopularizovali, takze tam maji porad dost plno...coz samozrejme znamena mene pece, muzes chvili lezet i na jinem oddeleni bez prcka a tak...proste velkej zajem🙂

a do poradny chodim zatim ke sve doktorce v beroune, do horovic se chodit tusim az od 32 TT

lucik...
8. říj 2010

Do Hořovic se chodí až od 36tt a holky nebojte, i když bude nával, tak se o vás postarají a i kdyby ste náhodou museli ležet na oddělení gynekologie bez prcka, tak se opravdu snaží co nejdříve uvolnit místo na šestinedělí aby vás tam přesunuli 😉

charlizet
8. říj 2010

Ahoj, chtěla jsem se zeptat na 3D UTZ v Hořovické nemocnici? Kolik to tam stojí a co všechno je v ceně? Byli jste spokojeni? Díky

schnek
11. říj 2010

ahoj,
ráda bych se zeptala, co dává porodnice k dispozici pro maminky a miminka - noční košile, vložky, plenky atp.? prostě co je třeba zabalit a co se tam dostane 😉

tessie79
11. říj 2010

@charlizet My jsme byli na 3D v Hořovicích někdy v lednu a platili jsme 600,-. Dostali jsme DVD a 3 fotky. Paní, byla moc milá a moc se snažila. Chtěli jsme znát pohlaví, protože jednou nám řekli holka, pak zase kluk. Fakt se moc snažila, ale miminko nám mezi nožky nechtělo pustit 😀 Takže my jsme spokojeni byli. Cena je poloviční než třeba v Podolí. Navíc paní říkala, že když se stane, že miminko spí, tak se platí jen za fotku a ne DVD. To v Podolí inkasují tak jak tak. Z vlastní zkušenosti doporučuju dát si před UTZ něco sladkého a miminko je pak živější. Já si dala tehdy krupicovou kaši s Nutelou a naše Emma tam pěkně řádila 😀 😀 😀

@schnek Ahoj rodila jsem v Hořovicích 14.6. a to se čerstvě zavedly "limitované příděly" 🙂 5 jednorázových plen, 5 látkových, 1 obleček na miminko, 1 noční košile pro maminku a už nevím kolik přesně přebalovacích podložek na den. Doporučuju si vzít jednorázovky pro mimi. Zbytek mi vždy stačil. A když se Emma prokadila skrz, tak mi sestry donesly obleček nový. A myslím, že kdyby pochybělo cokoliv, tak by to taky nebyl problém. Jen by bylo potřeba si o to říct. Vložky doplňují každý den. Vždy jsem jich měla na WC dostatek.
Takže s sebou doporučuju: jednorázové síťované kalhotky, kojicí podprsenku, mast na popraskané bradavky (mně zabral jedině Purelan), základní kosmetiku pro Tebe, foťák, gumové přezůvky (Crocs nebo žabky), vlhčený toaletní papír.
Já jsem ještě ocenila svou noční košili na ramínka, protože na pokoji bylo děsné vedro a ty erární jsou s dlouhým rukávem a minerálku ve spreji ze stejného důvodu. Rozhodně nepotřebuješ župan.

schnek
11. říj 2010

@tessie79 dík, takže vlastně se dá nafasovat, co potřebuješ. To je fajn. V Plzni dávají prd, akorát teda nějaký oblečky, dvě kupky látkovek a zavinovačky, ale pro maminy nic... tak uvidíme 😉 Mají něco proti používání látkových plínek na prdku?

evlyn
11. říj 2010

@tessie79 podle fotek bych i tipla, že jsme se spolu bavili 🙂 Rodila jsi navečer, docela narychlo, šití jenom jeden steh a byla jsi nakonec na jednolůžáku? První noc bez Emy na oddělení gynekologie?
Já rodila taky 14.6 - v té době nejmenší miminko na oddělení - kluk 2,6kg Jakoubek. Potkaly jsme se pak ještě když nám sestry ukazovaly jak koupat a tak....

ikarkulka
12. říj 2010

@schnek je jim to asi šumák, ale plínky si musíš přinést (dávají jich jen pár na den, takhle malé miminko jich spotřebuje rozhodně víc a to už ti je dávat nebudou a prát taky ne, použité plenky se hází na wc do koše, nedají se namočit, vynáší je jednou denně, takže by byl pak problém je vyprat) a musíš si zajistit jejich odnesení a praní.
z toho důvodu jsem na látkování počkala až doma a v porodnici používala svoje (nebo někdy i jejich) papírovky.

tessie79
12. říj 2010

@schnek jak pise ikarkulka, je jim to jedno, jen si je musis privest, erar latkovky jsou tam spis jako podlozka pod mimi pri kojeni apod.

schnek
12. říj 2010

dík za info. Tak uvidíme, co a kde nám vyjde 😉

iriel
12. říj 2010

Ahoj holky, bydlime v Kralove Dvore a uvazovala jsem o Horovicich, je to blizko a slysela jsem na ne samou chvlau, ale dneska me segra premlouvala, at rodim u Apolinare, ze je to tam lepsi, ze nebudu muset na registraci, protoze tam nase kamaradka dela PA, navic si me ohlida, abych byla u ni, coz je mila nabidka a zni to dobre, ale me porad laka, ze mame ty Horovice blizko, ze jsou taky dobre, ale nechtela bych byt po porodu kvuli navalu bez prcka...

Je to nase prvni, takze ja vubec ani nevim poradne, co od takove porodnice chtit, kdybyste se rozhodovaly mezi sice vyhlasenym, ale narvanym Apolinarem s porodnimi saly jen oddelenymi takovou tenkou zastenou a s dojezdem ve spicce za vic nez hodinu a Horovicema, jak byste volily? Muzete mi rict nejaka pro a proti, prosim?

Z predchozich prispevku me samozrejme napadla varianta zaregistrovat se u Apolinare pres tu kamaradku a pak tomu nechat volny pruchod a po 30tt se rozhodovat, zda se mi to ted strasne brzy, ale holt ty registrace brzy proste jsou...

Diky moc predem za jakekoli info a osobni zkusenost 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru