Porodnice Hořovice u Berouna

andik
8. led 2007

Holky jaké máte zkušenosti s touhle porodnicí?Chci jen upozornit,že před 3 týdny tady zaměnili miminka a kdyby jedné mamince neudělaly náhodné vyšetření pupeční šnůry,odvezla by si domů cizí mimnko. ☹

imzadi
9. lis 2010

@lucik... dekuju🙂 prave se ptam, jestli nekdo byl i na te stredecni...vim, ze ty uterni jsou snad o kojeni ci co... 🙂

renny7
9. lis 2010

Ahojky, já jsem rodila v Hořovicích teď v říjnu a nechtěla bych rodit jinde... Rodila mě doktorka Pavlů, tu jsem viděla jen během porodu a byla skvělá, jinak PA byly taky moc milý. Chodil mě tam kontrolovat dr.Ševít, chtěla jsem ho mít u porodu, ale zrovna byl u jiného ☹ Ten den bylo sedm porodů, tak byl fofr 🙂 Jinak tedy jsem sešitá docela dost (malej měl 4,06 kg) , mám čtyři týdny po porodu, normálně sedím všechno v poho, ale na jednom místě mě to furt šponuje a bolí... Na šestinedělí to bylo suprový, jsou tam většinou mladý a opravdu příjemný...čtrnáct dní předporodem jsem týden ležela na gyndě a tam to bylo hrozný, to se nedá se šestinedělím srovnávat.... Při porodu jen lituju toho, že jsem si nenechala dát epidurál dřív, ale i tak mi pomohl k rychlejšímu porodu, píchli mi ho a do půl hodiny jsem porodila 🙂
Takže já mohu Hořovickou porodnici jen a jen doporučit 🙂

Jinak jsem s manželem byly i na té předporodní besedě a bylo to dobrý 🙂 Přednášel pan doktor Ševít a byla tam i sranda 🙂 Ale ty beseda je stejná jako ve středu, akorát v úterý je o kojení atd...

🙂 🙂 🙂

imzadi
9. lis 2010

@renny7 dekuju moc za info🙂 takze nemusime tam jet v pondeli i ve stredu...to je super! a blahopreji k uzasnemu porodu 😵

renny7
9. lis 2010

@imzadi To určitě nemusíte, stačí jeden den 🙂 Jsi rozhodnutá, že budeš teda rodit v Hořovicích? 🙂

imzadi
9. lis 2010

@renny7 jsem🙂 jsem totiz z Berouna, takze ani nevim, kam jinach bych mela jet 😀 sice pracuju v Praze, ale ty registrace ve 12 tt jsem nejak propasla...

renny7
9. lis 2010

@imzadi Jsem ze Zdic, takže jsem byla taky hned rozhodnutá...do Prahy jsem nechtěla. Do Hořovic jezdí i rodičky z Prahy , dokonce tam prý dojela prvorodička až z Chebu !!! 🙂
Mě se líbí na Hořovicích, že tam mají ten porodní pokoj, fakt krásnej, jako pokojíček 🙂 že jsem si nepřipadala jako na sále....máš hned lepší pocit 🙂

imzadi
9. lis 2010

@renny7 doufam, ze na me ten pokojicek zbyde 😀

renny7
9. lis 2010

@imzadi Budu ti držet palce ať zbyde 🙂 a přeji rychlý a bezbolestný porod 🙂

imzadi
9. lis 2010

@renny7 dekuju 😉

mataharyy
9. lis 2010

Ahoj,
já rodila v Hořovicích 11.4.2009 a nemám nač si stěžovat, ale porod byl v pohodě. Přijali mě minutu po půlnoci (z domova mě doslova vyhodili, abych už jela když mám kontrakce po dvou/třech minutách 😅 ), natočili mi monitor, manžela v mezičase nechali převléct a odvedli ho do pokoje, po přípravě mě zavedli za ním znovu mě prohlédli a říkali že mám chodit, nebo "cvičit" na míči. Potom chodili každou půl hodinku na monitor a kontrolovat jak se otvírám, což bylo dost pomalu ani voda mi nepraskla, jen jsem měla kontrakce po dvou minutách, nutno podotknout jsem mezi tím stihla i spát 😎 Když ještě ve čtyři jsem se neotevírala, tak PA říkala že až budu otevřená na pět tak mi píchnou vodu. No v půl páté nic a stále otevřená na tři, tak jsem jí řekla ať mi tu vodu píchnou a uvidíme, muž mě ty kontrakce nebavili 😀 No po propíchnutí to nabralo krapet na obrátkách a v 5:10 byl malej na světě 😵 Dali mi ho na břicho, tatínek proskoumal i placentu, podepsal si dítko, pak mě zašili, nenastřihli mě takže jsem měla jen tři stehy jak mě malej natrhl ručičkou, či co. Sedět jsem mohla hned jak mě dali na pokoj, nic mi nedělalo problém, prostě super i paní primářka ze šestinedělí o které tam šli nevábné zvěsti měla dovolenou a viděli jsme jí až v den propuštění 😵 Tak jsem zvědavá na druhej porod ten bude na Slovensku, budu moc porovnat přeshraniční péči 😀

alcariel
9. lis 2010

@imzadi no, nebyl z něho nadšený. Bála jsem se, že loajalita vůči instituci převáží, ale naštěstí se zachoval férově a přiznal, že asi nebylo v pořádku. Jeden malý srůst mi znovu protrhl a jak jsem při porodu nekřičela, tak tam v ordinaci jsem dostala hysterčák jako blázen 🙂
Až budu rodit podruhé, asi znovu pojedu do Hořovic, protože ostatní byli fajn a vybavení sálu je báječný. Bohužel jsem zrovna narazila na pravděpodobně unavenou doktorku...

imzadi
9. lis 2010

@alcariel diky🙂 jee, ja doufam, ze se nic nestane a jakoubek nebude chtit ven driv, treba na vanoce nebo silvestra..to by tam asi taky nebylo moc veselo 😀

alcariel
11. lis 2010

@imzadi Právě naopak, to budou všichni nálámaní, a tím pádem v dobré náladě 🙂

ferinka
12. lis 2010

@imzadi Silvest a lahev sebou 😀

jitie
12. lis 2010

já bych řekla, že tam jsou všichni pořád v dobré náladě 🙂

lucik...
13. lis 2010

@jitie souhlasím. V rámci možností, ale snaží se 😀

jitie
13. lis 2010

@lucik... jasně, každý den není posvícení 😀

imzadi
19. lis 2010

holky, potrebuju radu🙂 chystam se na tu besedu a pisou, ze tedy prvni nebo treti pondeli v mesici...chceme jit v prosinci, taze chapu to dobre ze beseda bude bud 6.12 nebo 20.12 ? 😀 me proste kalendar vzdy delal problem 😀 diky

lucik...
19. lis 2010

@imzadi chápeš to dobře 🙂 🙂

imzadi
19. lis 2010

@lucik... dekuju 🙂 to uz je ta tehotenska demence..a nechce se mi tam volat, aby si me nezapamatovali 😀

charlizet
19. lis 2010

Ahoj holky, tak jsme byli na 3D UTZ v nemo Hořovicích a jsem fakt zklamaná, buď je na to mimi ještě malý nebo to doktorka tak neuměla :o( Skoro nebylo nic vidět a museli jsme mít hodně velkou fantazii, abychom to poznali a to jsem docela hubeňour. Nic jsme tedy neplatili. Jak jste byli spokojené vy s 3D a v kolikátém týdnu jste na něm byli. Má cenu jít na něj znovu, někdy později? Nebo máme zkusit 3D někde jinde? Díky za odpověď. Je to první návštěva v Hořovicích a hned zklamání :O(.

eeemmm
19. lis 2010

Ahoj, docela dlouho jsem zvažovala, zda napsat svou zkušenost s Hořovicema, ale dospěla jsem k názoru, že ano. Vůbec mě totiž nenapadlo, že můžou nastat až takové komplikace a třeba to někomu pomůže k zamyšlení a výběru porodnice. Už bych si totiž porodnici bez pořádné dětské JIP nevybrala!!! Na porod v Hořovicích jsem se po doporučeních a přečteních recenzí těšíla a protože jsem měla již po termínu, pozvali si mě na monitor dvakrát v týdnu. Při druhém mi dr. sdělila, že není úplně ideální a kdyby se něco dělo ať přijedu. Večer mi opravdu nebylo dobře a myslela jsem, že už začaly kontrakce (dle dr. to ale nebyly) a tak jsme jeli. Nevím, zda někdo něco nezanedbal a neměli mě brát na císaře už v to poledne, každopádně už to zkoumat raději nebudu, nic tím nezměním. Dopadlo to tak, že mě po příjezdu dali na ten jejich porodní pokoj a při dalším monitoru zjistili aritmii a vzápětí hned šly ozvy miminka dolů. Všcihni začali pobíhat a připravovat k okamžitému císaři. Za 20 minut byl malý venku, ale v kritickém stavu (nedýchal a nebylo jasné jak už to trvalo dlouho) a řekli nám, že neví, zda přežije... Zavolali rychlou z Prahy a převzeli jej tam na JIP. Naštěstí nám ho ve VFN na JIP pomocí přístrojů zachránili a teď už se mu daří dobře. Tuto zkušenost bych nepřála ani největšímu nepříteli. Jak mi řekla kamarádka, vždy si vybírej plně vybavenou nemocnici, každá minuta je drahá... Jo a jako bonus k tomuto zážitku, mě celou dobu pobytu v porodnici, nechali ležet na té poporodní JIP (zdravotní důvod k tomu nebyl), kdy každou noc přiváželi novou maminku o kterou se setřička musela starat, takže se tam stále svítilo, pípaly přístroje a chodil personál. V tomhle stresu a strachu o mrňouska ještě čtyři dny bez spánku, návštěvy na tomto pokoji jen 10 minut, přitom ty ostatní maminky umísťovali na normální pokoje.

lucik...
19. lis 2010

@charlizet na tom 3D v Hořovicích jsem taky nebyla moc spokojená.. Byli jsme tam brzy, asi 23tt ale vidět nebylo nic a ještě mi Dr. řekla že to bude chlapeček a když jsem jí řekla že máme dvakrát potvrzenou holčičku tak se zasmála a řekla "tak to byl asi pupečník" 😒 Pak jsem byla ještě jinde a tam jsem byla moc spokojená (ale bylo to až v Hostivaři), výborný doktor. Byla jsem tam dokonce 2x protože poprvé mimčo nespolupracovalo, tak jsem neplatila a pozval si mě znovu 😉

lucik...
20. lis 2010

@eeemmm Je mi líto, že máš takovou zkušenost, a jsem ráda že naštěstí vše dobře skončilo... 😉
V žádném případě nechci Hořovice nějak omlouvat, ale můžu ti z vlastní zkušenosti říct, že to se může stát i v praze... Jen s rozdílem, že tam teda mají dětskou JIPku... Kamarádka rodila v září v Motole a nechali jí se trápit i přesto, že malá ztrácela ozvy - tvrdily, že mají rozbitý monitor.. Vyměnili asi 3 a když ozvy byly špané na všech, tak tedy usoudily, že je asi fakt problém a okamžitě akutní císař - výsledek? Malá má srdeční arytmii a také musela být na JIP

vveru
20. lis 2010

Ahoj holky, teda Vy mě docela děsíte.
Na 3D UZ jsme objednaní na 9.12. a moc jsem se na to těšila. @charlizet nevíš jméno té doktorky?

S tou JIPkou nám tvrdili, že jí tam mají?! 😖

charlizet
20. lis 2010

@vveru jméno bohužel nevím :o( ale uvažuji jít ještě někam jinam.....ale nevím, zda to není pro mimi škodlivé, takhle brzy za sebou tři UTZ, ještě ten ve 30tt.

Hlavně bych chtěla mít tu záruku u toho jiného Dr., že když to nebude znovu vidět, tak abych to nemusela platit. Nevíte o nějakém jiném 3D?
Lucik a to je tvůj běžný gynekolog nebo jsi ho měla na doporučení?

lucik...
20. lis 2010

@charlizet to není můj gynekolog. Našla jsem si ho na netu protože dělal i 4D a to se dělá už v 18tt a já byla nedočkavá a chtěla vědět pohlaví před vánoci 😀 No stejnak prdlajz 😀
Já myslím že to škodlivé určitě není, vždyť je to jen UTZ, žádný rentgen..

vveru
21. lis 2010

@charlizet Ty jo, tak to mě opravdu mrzí. My jsme na tom s penězma na štýru, tak sme si to chtěli pořídít jako dárek k ježíšku. No nic, budu doufat, že natrefíme na někoho kdo to bude alespoň trošku umět . . .

ikarkulka
21. lis 2010

@vveru kolik se platí v těch hořovicích za 3D utz?
já chodím na gynekologii do černošic, dr. hujová. vím, že je to pro tebe asi z ruky, ale zase z hořovic to není tak moc daleko, zhruba půl hodiny autem.
je hrozně moc milá, má perfektně vybavenou ordinaci, včetně skvělého utz a za 3D se platí 500,- (dostaneš CD a jednu vyvolanou fotku). tak jen tak do úvahy.

@eeemmm mrzí mě, jaký jsi měla komplikace, ale je skvělý, že malý je už v pořádku 😉
k tomu pobytu na JIP - ptala ses jich, proč tam jsi? zřejmě to mělo nějaký opodstatněný důvod, to oni by tě tam nenechali ležet jen tak, že je to baví.

mirdisek
21. lis 2010

Ahojky taky vám přidám můj zážitek z porodky, ale já teda byla naprosto spokojená, rodila jsem tam před 3lety a to jsem sice spokojená byla, ale určité výhrady jsem měla, ted jsem rodila v srpnu, akutní císař kvůli help syndromu ve 36.týdnu, ale malá už se u mě 3 týdny nevyvíjela, na což můj gynekolog nepřišel, takže neměla asi 2kila při narození, ale já teda můžu péči jak o ni, tak o mě, jen pochválit, myslím, že v pražské porodnici by se nám nikdo takhle nevěnoval, jak kolem kojení, tak prostě všechno... I když je fakt, že k nám se tam holt po těch 17 dnech pobytu určo chovali jinak než k rodičkám, co jim za tři dny prchnou a i ted, když jsme tam byli s malou na kontrole, tak bylo vidět, že si nás pamatují.... no není jednoduché vybírat, v každé porodnici se může něco stát, tak jen přeji těhulkám, které Hořovice zvažují, aby byly na 100% spokojené 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru