Porodnice Hořovice u Berouna

andik
8. led 2007

Holky jaké máte zkušenosti s touhle porodnicí?Chci jen upozornit,že před 3 týdny tady zaměnili miminka a kdyby jedné mamince neudělaly náhodné vyšetření pupeční šnůry,odvezla by si domů cizí mimnko. ☹

ikarkulka
21. lis 2010

@mirdisek zdravím svou oblíbenou spolubydlící 😵
jaké jsi měla výhrady k tomu prvnímu porodu?

mirdisek
21. lis 2010

No mě vadil hlavně přístup dětských sestřiček ohledně kojení, samo nám to nešlo, Páta se vůbec nechtěl přisávat, ale hlady řval jak tygr, takže jsem tam prolila potoky slz a nikdo nic neřešil, hlavně že jsem ho musela před každým tím kojícím pokusem celého svlíknout a zvážit a po "kojení! taky zase svlíknout a zvážit a přitom jsem věděla, že nevytáhl ani slzu, pomoc žádná, to se ted vůbec nedalo srovnat... a byly v té době i strašné podmínky na sprchování a různé detaily, ale to kojo mě tam teda strašně zničilo, nikdo neřešil nic jiného, jen jestli už kojím 🙄

vveru
21. lis 2010

@ikarkulka Ahojky, platí se tuším 600,- a 100,- za fotečku, ale to asi jak kdy, protože známá si nechala udělat DVD za to zaplatila a fotečku jí dali k tomu. Pokud mimčo spí, nebo se to nějakým způsobem nepovede tak nechtějí nic.
Pro nás už jsou Černošice docela daleko, ale moc děkuji za ochotu.
Vím, že máš s Chudáčkouvou špatné zkušenosti, ale vychází nám na to datum 3D UZ ona, tak když budeme mít štěstí, tak budu ráda. Já k ní jezdím už skoro rok a jsem moc spokojená.

smecka
21. lis 2010

@eeemmm: jak je to dlouho, co jsi v Hořovicích rodila? Na stránkách mají - kopíruji:

Základní informace o neonatologickém oddělení
Oddělení neonatologie poskytuje péči fyziologickým novorozencům v systému rooming-in (= dítě společně s matkou), dále ošetřuje novorozence s poruchami poporodní adaptace, infekcemi a dalšími patologickými stavy. Na oddělení IMP (intermediární péče) jsou umísťováni novorozenci nedonošení (od ukončeného 34. týdne těhotenství) a novorozenci s nízkou porodní hmotností.

.... tak dle toho soudím, že je to snad JIPka, ne?

imzadi
21. lis 2010

@smecka jeee, dalsi co se chysta rodit v Horo v lednu🙂

ketka
21. lis 2010

Ahoj holky, taky se chystám do Hořovic, ale až v březnu. Matyáška jsem rodila v Rokycanech, tam to bylo taky v pohodě, ale chtěla bych zkusit Hořovice, protože na ně slyším od známých pět jen samou chválu 😉 a taky jsou od nás podstatně blíž než Rokycany.
15.12. jsem objednaná na 3D ultrazvuk, tak jsem moc zvědavá na první zkušenost 🙂

smecka
22. lis 2010

@imzadi: jojo, první jsem rodila taktéž tam a velká spokojenost. 😉 Snad nebude narváno.

imzadi
22. lis 2010

@smecka no to ja doufam tez🙂

pujde nekdo na tu besedu, co bude 6.12. ?🙂

eeemmm
23. lis 2010

smecka : Jsou to dva měsíce, mají prý něco jako JIP, ale zvládají jen lehčí problémy, na vážnější případy ta jejich JIP není vybavena.
ikarkulka: Důvod nechat mě ležet na tom pokoji neměli, byl to standardní pooperační stav po císaři, kdy jiné mamky normálně překládali na pokoj. Když jsem toho už fakt měla dost tak mi dr. Ševít řekl, že už mě další den pustí, tak snad to tam už vydržím. 😒

smecka
30. lis 2010

@eeemmm: hm, to jsem myslela, že po rekonstrukci budou myslet i na toto. Hlavně, že vám to dobře dopadlo. Zažít bych si to ale nechtěla. 😔

ikarkulka
1. pro 2010

@eeemmm a proč tebe teda nepřeložili na normální pokoj? vždyť i pro ně je to lepší. to neměli volno nebo co?

charlizet
2. pro 2010

holky co půjdete teprve na 3D UTZ, dejte vědět, jak jste byly spokojené. Nám se to nepovedlo a spoustu lidem, co jsem se jich na to ptala, tak taky ne :o(. Jen asi dvě maminy mi řekli, že jim to vyšlo až podruhý. Tak nevím. Moc by mne zajímalo, kde je chyba. Vím, že u některých to nemusí být vydět, ale že by se to stalo u všech mých známých.....:o(

renny7
3. pro 2010

@charlizet Myslím, že áleží hlavně na miminku, v jaké je poloze atd... Nám se to povedlo, ale my nebyli na 3D nemocnici. Přeju ať ti to vyjde 🙂

sichatka
3. pro 2010

@charlizet - u 3D záleží na mimču, ale hlavně na šikovnosti a času doktora. Mě dělal ultrazvuk 45 min, ale fotky stojí za to. 😀

@ketka - Hořovice jsou super vybavené, ale problém je s personálem. Mají hodně porodů a sestřičky nestíhají, ale asi jako v každé nemocnici 🙂

@smecka - Hořovce nemají dětskou JIP, pouze specializovanou neonatologii. Děti do 34 tt tam odmítají rodit a posílají je rovnou do Prahy nebo do Plzně. V ČR je cca 20 specializovaných dětských JIP pro nedonošené děti do 34 tt.

imzadi
27. pro 2010

ahoj holky, byla jsem minule pondeli na predporodni besede, takze jestli neco nekoho zajima, dejte vedet, popisu co a jak...prednasku vedl dr.Sevit - moc prijemny, az na poznamku o EPI-NU 😀

ikarkulka
27. pro 2010

@charlizet jak píšou holky, to záleží, jak je miminko natočené. nám se zadařilo dokonce až napotřetí (nebyli jsme tedy v hořovicích, ono to s tím ani nesouvisí, kde ti 3D dělají).

@imzadi, co se mu nezdálo? jsi spokojená?

imzadi
27. pro 2010

@ikarkulka no padl dotaz ohledne nastrihavani hraze a pripadnych metod masaze, tak rikal, ze masaze ok a ze je jeste EPI-NO, ale ze ho nedoporucuje, protoze nikdo pry nevi, co se stane s pochvou apod po mesici roztahovani a ze nechape, jak si to nekdo muze koupit od nekoho jineho, ze je to jakoby pouzil kondom po kamaradovi, i PA, co tam s nim byla u toho silene kroutila ocima 😀 no ja mlcela a dnes zacala cvicit 😝

a jinak porodnice v pohode, snad budeme mit stesti a vyjde nam pokoj s vanou, rada bych se v ni porochnala 😀 jo a jinak cela nemocnice je oblezena lesenim a na chodbach se pracuje take, takze necekejte zadny velky klid 😠 ale malovat v lednu pry nebudou 😵

ikarkulka
27. pro 2010

@imzadi tak to bych zrovna do ševíta neřekla 😅 však ať si pozve na kontrolu nějakou maminku, co s epinem cvičila, a může posoudit 😉 může to posoudit i sama maminka - při sexu po porodu - u nás žádná změna, žádný problém.
použitý bych si taky nekoupila, ale to je moje osobní překážka.

vana je na obou sálech ne? on je tam teda prý pak ještě jeden, ale ten jsem neviděla. vana byla super, dost mi to pomohlo, já jsem měla spíš ty křížový bolesti.

ale s odstupem času si teda víc a víc uvědomuju, že personál tam moc vstřícný není a rozhodně není nakloněný nějakým alternativám a přirozenýmu porodu. samozřejmě se najdou výjimky, ale celkově jsem nebyla s přístupem vůbec spokojená.

imzadi
27. pro 2010

@ikarkulka no jdu k nemu ted ve ctvrtek na monitor a kontrolu, tak jsem zvedava 😀

a jinak Ti reknu, ze fakt ta PA co byla s nim, tak me taky dost vydesila, rikam pak manzelovi, ze me prisla hrozne drsna, ze s ni bych rodit nechtela 😀 ale manzel mel opacny pocit, tak uvidime ...no dam pak vedet, snad to bude uz brzo 😵

ikarkulka
27. pro 2010

@imzadi a jak se jmenovala? když jsme tam byli my, tak se ševítem vedla přednášku vrchní sestra červenková, působí rázněji, ale byla milá. zažila jsem ji teda jen na té přednášce, v porodnici pak vůbec.

imzadi
27. pro 2010

@ikarkulka ja se svym zrakem bohuzel nedohledla na jmenovku, ale takova vyssi, hubena, blondyna, na kratko ostrihana...

charlizet
27. pro 2010

holky, tak nakonec jsme se rozhodli na další 3D UTZ nejít. Takže vlastně ani nevíme, co to bude :o( a už se to asi do porodu nedozvíme. UTZ ve 30.týdnu máme za sebou a pak myslím už žádný není, je to tak? Pořád nevím jestli jít rodit do Hořovic nebo někam jinam. Docela mě tam děsí ten personál....kamarádka tam byla před dvěma měsíci na revizi dělohy a když jela na sál, tak slyšela, jak se tam doktoři baví na učet nějaké paní, co byla na sále v narkóze před ní. Říkala, že to byl fakt hnus :o(((

lucik...
27. pro 2010

@charlizet Záleží na tobě no.. Ale s protivnými doktory se setkáš všude... Já si teda nemůžu na nikoho stěžovat (kromě PA,kvůli které manžel přijel pozdě ☹ ), a to jsem tam ležela už týden před porodem... Všichni byly vždycky skvělý.

ferinka
27. pro 2010

No tak já s epinem trénovala a žádný rozdíl teda nevidím,dole je to v poho 😀 Ale použitý bych si teda taky nekoupila,to mi připadá trošku ee 😅

lucik...
27. pro 2010

Dr. Ševít to nemá rád 😀 Když jsem byla na besedě tak se ho kamarádka ptala a straaaaaaaaašně to hanil 😀

ikarkulka
28. pro 2010

jak to tak sleduju, tak mám čím dál větší pocit, že hořovice tu výbornou pověst docela ztrácejí.... škoda.
@charlizet, jak píše @lucik..., je to o lidech, všude jsou příjemný a ochotný, nebo nepříjemný a protivný. v hořovicích je to asi o kousek lepší než jinde, co jsem tak slyšela.
hořovice mají tu výhodu, že porodnice a šestinedělí je nové, je to tam super vybavené, na pokojích máš téměř všechno k dispozici, a nemusíš se registrovat.
jak píšeš o tom vtipkování na účet nějaké paní - můj manžel má krapet větší uši, byla jsem na císaři, a když eliáše vyndali a kontrolovali ho (ačkoli jsem měla v porodním plánu, že si nepřeju, aby ho po narození hned měřili a vážili 🙄), tak jsem zaslechla, jak někdo řekl: "je to dobrý, ouška má normální, ha, ha, ha" 😠 ale to se mi vybavilo až později, tam jsem byla tak hotová, že mi vlastně ani nedošlo, jak to myslí.

imzadi
28. pro 2010

@ikarkulka dost nejapna poznamka, to me mrzi ☹

lucik...
28. pro 2010

Holky záleží samozřejmě na vás kam půjdete rodit, ale já se tam určitě jednou ráda vrátím a na naší uzamčené diskuzi o této porodnici nás tam letos rodilo asi 5 a všechny se tam rády vrátíme, takže tak.. Myslím, že úroveň jiných nemocnic je prostě úplně někde jinde.. Nehledě na to, že např. u Apolináře máte WC a sprchý jen společné na chodbě a to mě přijde docela šílená představa, já byla ve sprše pořád.. A taky kamarádky zkušenost v motole mě dost vyděsila, kde vinou lékařů má malá srdeční arytmii, protože je nechali trápit asi 19 hodin, pak začala ztrácet ozvy a oni si mysleli že jim blbne monitor, tak vyzkoušeli jiný a pak ještě asi dva než zjistili, že ouha asi jsou dobré - rychle na císař ☹ Jasně může se to asi stát všude, nikomu nic nenutím, ale myslím, že zatím se pořád ještě najde víc spokojených rodiček z Hořovic než naopak 😉

imzadi
28. pro 2010

@lucik... ja sem rozhodnuta tam jet, to uz nic nezmeni 😀

smecka
28. pro 2010

Do Hořovic se taky vracím ráda.
Beru, že třeba narazím na nepříjemný personál, to se stát může. Všude. Já třeba taky nebudu úplně nejpříjemnější. 😀
Pro mě je důležité, že prostředí je mi sympatické. V lékaře mám důvěru, měla jsem klid na porodním sále a cítila jsem se tam dobře. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru