Porodnice Hořovice u Berouna

andik
8. led 2007

Holky jaké máte zkušenosti s touhle porodnicí?Chci jen upozornit,že před 3 týdny tady zaměnili miminka a kdyby jedné mamince neudělaly náhodné vyšetření pupeční šnůry,odvezla by si domů cizí mimnko. ☹

zuzik24
1. říj 2012

@peetule84 Já si pamatuju, že když jsem byla na besedě v prvním těhu, tak tam bylo taky hooodně plno, tatínkové museli stát 😀 Ať žije babyboom 😀

jitie
2. říj 2012

přesně to jsem také chtěla psát, před 3 roky tam bylo taky narváno a pak v porodnici volno 🙂

tulipaki
2. říj 2012

@peetule84 já když byla na besedě někdy v dubnu, tak tam bylo tak plno, že Dr. Ševít musel odněkud donýst další židle a i tak některý tatínci stáli 😀 Asi je na těch besedách plno pořád.

peetule84
2. říj 2012

Přesně tak opět dr.Ševít donášel tatínkům židle 🙂 Ale bylo to celkem fajn,jsem ráda,že jsem tam byla. 😅

imzadi
2. říj 2012

Tak ono je to jednou za mesic ne??? Ta beseda...takze verim ze je tam narvano...

zmrz_lina
2. říj 2012

Super, že tu to téma je. Prcka plánujeme až tak za rok a půl-dva roky, ale Hořovice mě zaujaly... Od nás z Rakovníka to není až tak daleko a v porovnání porodnic je to jak nebe a dudy...

peetule84
2. říj 2012

@imzadi Vždycky 1. a 3. pondělí v měsíci je předporodní beseda a 2. a 4. pondělí v měsíci je beseda Péče o novorozence a kojení..V pondělí jdeme zase,tak uvidím kolik bude lidí na téhle besedě..

imzadi
2. říj 2012

@peetule84 jo mas pravdu, uz si to nepamatuju...

No ja pevne doufam ze pristi tyden bude volno a ze ve ct se uvolni nejaky nadstandard a ja budu prvni v poradi😀

peetule84
2. říj 2012

@imzadi Tak to ti budu držet palce,všechny co máme,ať ti to vyjde 😉

imzadi
2. říj 2012

@peetule84 dekuju ale nejak vim ze to stesti me nepotka...😝

lucik...
7. říj 2012

Ahoj holky 🙂
Všem kdo na to jdou tento týden přeji hodně štěstí a moc držím palečky 🙂

@zuzik24 V Hořovicích je to skoro stejné jako za Viki... Vložky k dispozici neomezeně, pořád doplňují... Jednorázové podložky pro mimi jsou 3 na den, látkové pleny taky - ale radí šetřit 😀, košile nevím kolik, ale byly tam pořád a když nebyly tak přinesla - ale nedalo se tam dýchat, takže já si pak radši vzala svou... A jednorázové plenky 5 na den... Vystačila jsem se vším, kromě plenek, ale těch mi manžel dovezl asi jen 15 a stačilo. Oblékání doplňovali, aby bylo vždy jedno navíc, popř. nebyl problém si dojít pro nové 😉

Jediná věc která mě překvapila byla, že se nebrání dudlíkům a sami je těm prckům cpou 😀 😀 😀 Za Viki to bylo zakázané slovo, člověk se bál to jen vyslovit...

jitie
7. říj 2012

@lucik... Lucí díky za postřehy, chtěla jsem se tě ptát jak to tam teda teď je, tak už to vím 😉 🙂 teda s těma dudlíkama je to změna, ale jak si pamatuju u Filipa, tak ten ho za začátku vůbec nechtěl, ani doma, až časem a pak se ho zase nechtěl zbavit 😀 ...tak uvidíme co druhé..

imzadi
7. říj 2012

@lucik... ja uz pocitam minuty...v patek me videl primar a zhrozil se a ptal se jestli chci cs driv, ale jelikoz muz maka, tak se snazim drzet do toho uterka, to dorazi mamka..ale uz mam fakt dost...😝

lucik...
7. říj 2012

@jitie Sára ho zatím taky moc nechce, víc nervů mám s tím jí ho tam narvat než se "chytne" 😀 Ale Viki to měla taky tak.. a má ho doteď.. Nějak nemám sílu se nervovat s oddudlíkováním 😀 Asi ho bude mít do 15ti 😀
@imzadi A když jdeš? 😔

imzadi
7. říj 2012

@lucik... v utery nastupuju a ve stredu sekce...a dudlik beru rovnou do porodky😀 kuba ho ma na spani furt...ale neresim to! 😝

lucik...
7. říj 2012

@imzadi No Kuba je skoro o rok mladší jak Viki 😀 😀 😀 Já ho taky měla sebou, ale oni měli i svý a kdyžtak půjčily 😀

imzadi
7. říj 2012

@lucik... rok sem rok tam...my jsme treba porad na plinach, takze se mooc tesim na dvoji prebalovani...uz se vidim jak budu chtit eme nandat petky a kubu narvat do dvojek😀

lucik...
7. říj 2012

@imzadi To my nemáme no, ale ten dudlík stačí 😀

zuzik24
7. říj 2012

@lucik... Lucko, moc děkuju za postřehy, mám sbalené plenky 20ks, čtyři noční košile, tak snad to bude stačit. Teď teda váhám, jestli přibalit i látkové plíny, přemýšlím, na co jsem je vlastně využívala kromě odříhávání 😀 Děsný, jak si člověk už nic nepamatuje 😀 A dudlík mám už sbalenej, kdyby náhodou 😀 Veru ho teda moc nevyužívala a od deseti měsíců ho neměla vůbec, skončilo to spolu s kojením samo od sebe.

@imzadi Tak to už máš za pár. Já si pořád nějak neuvědomuju, že budu rodit, že za měsíc už budeme čtyři 😀 Tělo si to ale uvědomuje dost, už se sotva valím a noční vstávání a přetáčení se z boku na bok je čím dál tím obtížnější 😀 Ty jsi měla i prvního císaře, že to máš takhle naplánované? Na jednu stranu je to dobrý, že víš, kdy mimi přijde 🙂

lucik...
7. říj 2012

@zuzik24 Ty látkové na blinkání no 🙂 Nebo pak je tam používají na koupání - na utírání.. Já měla svoje 2 ale ani jsem je nevytáhla, používala jsem ty jejich

imzadi
7. říj 2012

@zuzik24 prvni byl akutni cisar ☹ jinak ja mam nocni kosili jen jednu, me ty jejich vyhovovali a navic mam jeste vlhcene ubrousky a krom kosmetiky i homeopatika...plinku latkovou jsem davala pod hlavicku a na odrihavani...

jitie
7. říj 2012

holky dudlíku se zbavíte, Filip se ho zbavil ve 2,5 letech, ze začátku teda s brekotem,ale teď už si ani nevzpomene 😉

zuzik24
7. říj 2012

@imzadi Aha, tak to mě mrzí ☹ Ale je super, že to máte takhle neplánované. Vlhčené ubrousky mám sbalené taky a ještě olejíček Aviril, protože si nepamatuju, jak to tam s tou kosmetikou je 😀 Já si sbalila noční košile s krátkým rukávem. Ty jejich jsou suprový, ale jelikož už určo topí, tak by mi byl hrozný hic 😀 Ale předpokládám, že i jejich košile využiju. Pod hlavičku jsme taky látkovku dávali, to je děs, co všechno člověk zapomene 😀

imzadi
7. říj 2012

@zuzik24 tenhle olejicek tam byl...namaceli jsme v nem teplomery pri mereni teploty v zadecku...a dostali jsme i vzorek bepanthenu...a ja se na to teplicko tesim😀

lucik...
7. říj 2012

@zuzik24 aviril tam je... 😉
@imzadi tentokrát v té dárkové tašce byly jen vzorky prášku a aviváže, žádný krém 😀 Takže ten kdyžtak vezměte

imzadi
8. říj 2012

@lucik... ja vubec nevim, co ty holce budu mazat a kde😀 😝

lucik...
8. říj 2012

@imzadi 😀 😀 😀

lucik...
8. říj 2012

@imzadi prdku budou mít stejnou a zbytek taky zvládneš 🙂
Což mi připomíná, že jsem v Hořovicích teď vyslechla 3x tu jejich péči o prcka,pokaždý od jiný sestry...A každá říkalla úplně něco jinýho 😀 😀 😀

hofka1
8. říj 2012

Tak mazat není moc potřeba, když je prdka v pohodě. Jsem vyslechla tehdy já a dělala jsem to tak, ale jsou děti, který stačí jednou nenamazat a jsou tam rudý jak paviáni🙂

zuzik24
8. říj 2012

@imzadi Jsem ráda, že nejsem sama, kdo tápe 😀 Taky nevím, co od odlišného pohlaví očekávat 😀 Prdka je jasná, zbytek si nechám poradit 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru