Porodnice Hořovice u Berouna

andik
8. led 2007

Holky jaké máte zkušenosti s touhle porodnicí?Chci jen upozornit,že před 3 týdny tady zaměnili miminka a kdyby jedné mamince neudělaly náhodné vyšetření pupeční šnůry,odvezla by si domů cizí mimnko. ☹

ela2
21. říj 2014

Ahojte, jsem 11 měsíců po sekci a rodit bych měla v červnu příštího roku, tj. 1,5 roku po sekci. Ráda bych rodila přirozeně, stejně jako předchozí 2 porody. Je tu někdo s podobnou zkušeností? Myslíte, že by mě Hořovická porodnice odrodila přirozeně, nebo by automaticky přistoupila k sekci? Můj gynekolog nemá problém s mým těhotenstvím a i počítá s tím, že budu rodit přirozeně. Jen jsem při výběru porodnice narazila i na ty, které nechtějí riskovat a tak brzo po sekci plánují automaticky sekci druhou....Chtěla jsem rodit znovu v Podolí, ale to má v červnu uzávěru. Předem díky za Vaše zkušenosti.

hofka1
4. únor 2015

já tedy mám odstup 3 roky, ale šanci na přirozený porod jsem dostala i lehce přes termín .. ovšem mrně už mělo 4 kila, takže byl další císař

ksena
8. únor 2015

@ela2 Já mám termín teď koncem února, jsem necelé 2 roky po sekci a také chci rodit přirozeně v Hořovicích. Těhotenství je víceméně bezproblémové, mimčo správně natočené, moje doktorka také nemá s přirozeným porodem po sekci problém. Měla jsem v Hořovicích jednu konzultaci na toto téma přímo s primářem a řekl, že tomu necháme volný průběh, když se vše rozeběhne samo do termínu porodu, tak mě nechají to zkusit přirozeně. Ovšem přenášet mě nenechají, měla jsem hraniční těhu cukrovku, takže mimčo by pak asi bylo moc velké a hrozila by ruptura dělohy v místě jizvy a vyvolávat porod po sekci se prý také nedoporučuje. Takže určitě ta možnost je 😉

ela2
8. únor 2015

@ksena díky za zkušenost, budu čekat, jak ti to dopadne. U mě to zatím stále vypadá tak půl na půl, ze začátku bezproblémová, nyní občas zakrvácím - zjistilo se, že mám vcestnou placentu - a tak tedy čekáme, zda se ještě vytáhne. ...měla jsem to i u syna, ale tam se placenta uráčila uhnout o 1 cm, tak se rodilo normálně, ale ted po císaři můj gyndař moc nedoufá, ačkoli ze začátku mi fandil s přirozeným porodem, ted už je skeptický. ☹ tak ať tobě to dobře dopadne, a´t už tak či onak, přeji rychlé zotavení. 🙂

lauranosi
27. dub 2015

Za několik měsíců bych měla rodit v hořovické porodnici, zajímají mě aktuální zkušenosti, hlavně:
1) máte někdo aktuální zkušenost v této porodnici s porodem mimo klasické porodnické lůžko? (žíněnka, vak, stolička apod.) Jak se k tomu staví?
2) Ošetřují miminko po narození běžně v téže místnosti, kde je matka?
3) Jsou na standardních pokojích na šestinedělí toalety přímo u pokojů nebo společné někde na chodbě?

Moc děkuji za reakce.

cobaltino
17. čer 2015

@lauranosi nevím jestli je to pro tebe ještě aktuální...
1 ) bylo nám řečeno že záleží na konkrétním doktorovi / doktorce - ideálně se domluvit při příjmu
2) miminko ošetřují standardně půl metru od tebe, vidíš na něj a trvá to minutku. Já tentokrát chci dohodnout ošetření na mně
3) toalety jsou na pokojích standardně (jsou to dvoulůžkáče) ale pokud je moc porodů, tak jsi na normálním gynekologickém oddělení a tam jsou na chodbě, plus tam není možnost rooming in - pak doporučuji ambulantní porod

lauranosi
17. čer 2015

@cobaltino: děkuju moc! To jsou dobré zprávy. V případě, že by bylo moc porodů a hrozilo by gyn. oddělení bez kontaktu s miminkem, okamžitě odcházíme domů. To je jasné. Já teda doufám, že tohle v Hořovicích snad nenastává tak často jako v Praze :-/

bartovka83
17. čer 2015

@lauranosi Rodila jsem v Hořovicích dvakrát. Naposledy před třemi roky. Oba porody bohužel sekce, takže na první otázku neumím odpovědět. K druhé otázce: ano ošetřují, pokud budete rodit normálně, tak vše probíhá na pokoji, je tam váha, vyhřívané lůžko atd., pokud na sále (v případě sekce) tak také miminko ošetří přímo tam, zváží, změří...Třetí otázka: Toaleta a sprcha je na všech pokojích vlastní. Pokoje jsou dvou, ale i třílůžkové.

cobaltino
17. čer 2015

@lauranosi No dřív dělali stop stavy (při naplnění šestinedělí nepřijímali k porodu) a teď prý přijmou všechny, ale ty "nadbytečné" leží na gyndě. Ale asi to nebude tak horké jako v Praze no. (Nejvíc se rodí při bouřce😉 )

bartovka83
17. čer 2015

@ela2 Moje zkušenost s Hořovicema. První porod sekce kvůli špatné poloze KP. Po druhé jsem sice rodila až po pěti letech, musím říct, že plánovaná sekce mi byla nabídnuta, ale nikdo mi nerozmlouval mé rozhodnutí porodit normálně. Jediné, na co jsem byla upozorněna, že mě nenechají jít přes termín, pokud porod do té doby nepřijde sám, musím nastoupit, zkusí mi protrhnout vodu a v případě, že se nic dít nebude, přistoupí se k sekci. Porod se mi nakonec sám rozběhl, voda mi praskla doma den před nástupem, ale bohužel jsem se ani přes silné kontrakce po 2 min. vůbec neotvírala, takže stejně došlo na další sekci. Víceméně jsem to, ale vzdala já sama, doktorka mi řekla, že to může trvat ještě dvě hodiny, nebo taky osm, už jsem nemohla, takže jsem souhlasila s císařem. Nakonec to bylo dobře, protože na sále zjistili, že děloha byla hrozně tenká a kdyby se čekalo, hrozilo by prasknutí. Přes tyhle drobné komplikace a přesto, že vše neproběhlo jak jsem si původně představovala, můžu říct, že jsem tam byla celkově spokojená.

pajdousekk
17. čer 2015

Já v Hořovicích rodila před 2 měsíci. Za mě naprostá spokojenost. Už v průběhu těhotenství jsem měla komplikace a ležela jsem na gynekologickém oddělení- na nadstandardu. Super, sestřičky, lékaři prostě všechno. Samotný porod jsem měla hodně dlouhý a komplikovaný, ale personál opět úžasný, porodnický pokoj moc hezký, vůbec nepůsobí jako bys byla v nemocnici. Když se podíváš na jejich webovky tak jsou tam fotky.
Miminko ošetřují kousek od tebe, je tam vyhřívané lůžko. Já byla po porodu tak vyřízená že si bohužel nic z toho nepamatuji. Měla jsem požadavek, aby mi malou hned po narození přiložili na břicho a ošetřili tam, ale bohužel ji museli rozdýchávat, jinak by mi vyhověli.
Po porodu jsem měla velké komplikace, musela na operace, a nebýt tam primáře Klána, tak jsem jim tam snad i vykrvácela. On je opravdu kapacita a odborník na pravém místě!!!!
Když jsem z JIPky šla na nadstandard tak taky spokojenost, toaleta a sprcha jsou na pokoji. Máš tam i televizi a internet.
I zde byl personál super, stejně tak i dětské sestřičky a doktoři.
Holt je vidět, že je to soukromá nemocnice. Příště chci rodit opět tady.

vrabcak0007
17. čer 2015

@lauranosi já strávila v Hořovicích po porodu 16dní..měla jsem velké komplikace..netuším, jak moc to bylo způsobené lékaři - jestli se tomu dalo nějak předejít nebo ne...ale to by bylo na dlouho...jinak přístup jako takový super..mají tam pravidelně předporodní debaty, na které se můžeš přihlásit...a tam zodpoví všechny tvé otázky..uvidíš i porodní sál, když bude nějaký volný...co se týká toho uložení na gynekologické oddělení po porodu - pokud se tak stane, pak tak max na den...nejsi tam celou dobu jakmile se uvolní místo, ihned přesouvají na šestinedělí...alespoň to takhle říkali a co jsem tam ležela, tak to tak i bylo...

bebe_84
29. čer 2015

Ahoj holky, čekám druhé miminko a jelikož jsem z Prahy, řeším blížící se registraci k porodu. První jsem rodila v Podolí, za mě spokojenost, ale teď jsem se zaměřila i na Hořovice, jelikož jsme na "správné" straně Prahy a v podstatě to máme do Hořovic časově asi stejně jako kdybych stála kolonu do Podolí 😀 , začínám zvažovat i je (nejen samozřejmě z důvodu dostupnosti). Jen nějak nemůžu uvěřit tomu, že tam neregistrují. To si prostě třeba v 36.tt zavolám do poradny, dojedu se tam ukázat a v 40.tt si tam jen tak přijedu rodit? 😀 (pro mě jako pražskou fakt neuvěřitelné 😅 😀 )

maraida
29. čer 2015

@bebe_84 opravdu je to bez registrace. A je to tam moc pěkné,doporučuju.

bebe_84
29. čer 2015

@maraida No, jedna holčina mě tu vyloženě navnadila. 😵 🙂

cobaltino
30. čer 2015

@bebe_84 Já bych doporučila tam zajet víckrát - sice to nevyžadují, ale můžeš se objednat pokaždé k někomu jinému (objednání je centrální pro celou nemocnici) a poznat tak osobně personál, který se u porodu vyskytuje. Pak taky ta předporodní beseda je fajn - prohlédnout si prostory kde se rodí.

pabka
30. čer 2015

Ahoj holky, možná je to tu někde už psáno, ale těch stran jsem několik prošla a odpověď zrovna neviděla... rodila jste některá v Hořovicích plánovanou sekci? Jak to tam probíhá? Je u porodu manžel? A ještě k těm nadstandardum - dají se dostat nebo jsou stále obsazené? Moc diky 🙂

bebe_84
30. čer 2015

@cobaltino jasně,to jsem to jen nadsadila s tou jednou návštěvou. 😀

hadruska
30. čer 2015

@bebe_84 Ja tam byla na takovy ty prohlidce porodnice a pak az k porodu. Vlastne se ani nedivili 🙂

bebe_84
30. čer 2015

Holky,určitě to tu někde bude,ale jsou to tuny textu. 🙂) stává se tam,že mívají stopstav a posílají jinam?

gull
30. čer 2015

Byla jsem regisrovana v Neratovicich, kde meli v den porodu plne nsdstandarty. Tak manzel zavolal do Horovic, jestli je nadst. Volnej... zrovna se uvolnil a tak jsme tam vyrazili... pred tim jsem tam nikdy nebyla. Schytala jsrmnejlepsi porodni asistentku ( Cervena)... pristup super u veskereho personalu, ktery jsrm tam stihla... rodila jsem ambulantne... a jinak co se tyka registrace, kdyz uz jako fakt rodis, ma te povinnost prijmout jakakoliv porodnice registrsce/neregistrace... ale chapu, ze nervy na to kazdej nema 😀 a je lepsi byt do predu pripravenej... ja si myslela, ze jsem pripravena byla, bohuzel nebo spis bohudik na jinou porodnici ,nez ve ktery jsem na konec rodila... za me jsou Horovice super 🙂, nicmene muj porod byl naprosto bezproblemovy, vedela jsem co chci a umela si o to rict 🙂... v okoli mam ale take zkusenost se sekci, a tam uz to pry zas takova parada nebyla...

zmrz_lina
30. čer 2015

@bebe_84 ano, stává. Poté posílají např. do Příbrami, kde je to úžasné ;)

cobaltino
30. čer 2015

@bebe_84 Teď už prý ne. Berou všechno, ale pak třeba první noc ležíš na gynekologii bez mimča.

bartovka83
30. čer 2015

@bebe_84 Poprvé jsem tam přijela, až když mi praskla voda 😀 Před tím jsem tam nikdy nebyla a nechodila jsem ani do poradny k nim, protože dcera se narodila o trošičku dřív a už jsem to nestihla. Se synem jsem tam také jela až v den porodu, ale 14dní před tím jsem jezdila do Berouna na monitor, mají tam ordinaci Hořovičtí doktoři, aby všechny těhule nemusely dojíždět do nemocnice jen kvůli monitoru. Ale to nechali na mě, kam chci, pro mě to bylo blíž do BE, takže do Hořo. jsem opravdu vždy přijela, až když už jsem rodila. Je to osm a tři roky, ale myslím, že to tam tak funguje i dnes.

wecurka
30. čer 2015

I teď se občas vyskytne stop-stav ale tohle riziko je všude registrace neregistrace, protože porod je něco co se opravdu naplánovat nedá. A pokud jsou plné porodní sály....... Jinak je to tam super a nejen porodnice ale třeba i chirurgie se kterou jsem se nedobrovolně seznámila letos v lednu. Všude je hezké prostředí, příjemný personál, který se snaží vyjít maximálně vstříc. Porodila jsem tu obě své děti syna koncem 2012 přirozeně a dceru CS začátkem letošního roku. A to to mám do Hořovic hodinu jízdy autem 50km a porodnici Rakovnickou do 15min dojezd. Jezdila jsem sem od 36tt s obouma na KTG a kontroly. Telefonické konzultace nikdy nebyl problém vždy vyslechl lékař poradil 🙂 A asi úplně nejvíc si cením toho, že rozhodnutí o dění porodu je na mamince za předpokladu, že nenastane nějaká komplikace atd. Ale já sama řešila zda rodit dceru přirozeně nebo CS byla totiž otočená zadečkem. Pan primář Klán se podle všech dostupný informací přikláněl k přirozenému porodu, ale já si tím nebyla úplně jistá a za týden na kontrole jsem mu řekla, že bych raději zvolila CS, že to tak prostě cítím. Úplně radostí neskákal, ale moje rozhodnutí respektoval den D měl nastat 28.1.. ale naše princezna si usmyslela, že to bude již 26.1. v brzkých ranních hodinách telefonická porada s porodnicí ať nečekáme a jedeme. Když jsme dorazili už bylo vše připravené (včetně mých porodních cest 5cm za 2 hodiny) prohlídka, ujištění že to opravdu nechci zkusit normálně vzhledem k nálezu a utz zda se mimi neotočilo do správné polohy bohužel neeee. Šlo se na sál a v 8:23 byla naše princezna na světě a paní doktorka pochválila můj 6 smysl, který mě přivedl na operační stůl, protože Šárka měla 3x pupeční šňůru kolem krku tudíž bych normálně porodit nedokázala. Takže já mohu doporučit zkusila jsem obě varianty v Hořovicích. Ale kdyby byla malá v normální poleze k CS by mě nikdy nikdo nedonutil pro mě byl normální porod v součtu mnohem lepší bolelo to taky a jako že dost ale jak se malý narodil bylo vše ok a po CS jsem několik týdnů skuhrala bolestí.

bebe_84
1. črc 2015

@pajitko je to všechno na jejich stránkách 😉 http://www.nemocnice-horovice.cz/oddeleni/porod...

bebe_84
29. srp 2015

Holky, jak je to s návštěvami v Hořovicích - budem mít 2 letou dceru a v některých porodnicích je zákaz vstupu malých dětí na šestinedělí.

lauranosi
29. srp 2015

Teď jsem tam byla na předporodním setkání a o žádném zákazu nepadlo slovo (což asi neznamená na sto procent, že není...), nicméně pokojíky se mi zdály fakt maličké na to, aby se tam mačkala rodinná návštěva, nebo nedejbože dvě najednou... Nějak si to neumím představit, přijde mi scifi i to, že tam vůbec třeba budem dvě rodičky a dvě mimina 🙂)). Sotva se tam člověk otočil. Ale přímo před oddělením 6N na chodbě jsou případně sedátka, tak předpokládám, že miminko se dá v pohodě vyvézt návštěvě tam ;) (Tak to mají třeba v Krči, návštěvní prostor je na chodbě před oddělením 6N...

michaela_2
29. srp 2015

@bebe_84 V Hořovicích jsem rodila dvakrát a děti na návštěvu smí. Je ovšem pravda, že by člověk měl brát ohled na ostatní maminky a miminka. Poprvé, když se nám narodila dcera, jsem si zažádala o jednolůžák, za který se připlácí, ale bylo to naprosto úžasný! Nemusela jsem se cítit blbě, když za mnou přišly třeba i kamarádky, pak hned rodina, tatínek apod.
U porodu syna, byla ale celá porodnice nacpaná, na jednolůžáky se čekala fronta, takže jsem skončila na třílůžáku. Jelikož dcera měla v té době pouze 22 měsíců a já po naprosto bezproblémovém porodu a miminkem, které přibíralo, byla propuštěna za dva dny, tak manžel dceru do porodnice nebral.
Maminka, která ležela vedle mě, měla oba dny na návštěvě své dva starší synky ( 2 roky a 4 roky), kteří skákali nejen u ní, ale i po mé posteli, strkali ruce do postýlek všech miminek, zdrželi se vždy zhruba hodinu a hulákali jak na lesy. Na chodbu s nimi jít nechtěla s odůvodněním, že novorozence nepotáhne mezi lidi s bacilama 😅 😅

michaela_2
29. srp 2015

@lauranosi Dcera se kvůli KP a přenášení narodila plánovaným císařem. Syn se narodil přirozeně, rodila jsem ale na normálním porodním lůžku, jelikož šlo vše velmi rychle, narodil se hodinu a půl po příjezdu do porodnice. Na předporodních besedách, ale myslím říkali, že pokud porod probíhá bez komplikací, lze rodit i v jiných polohách.
Miminko ošetřují těsně vedle tebe, po celou dobu na něj vidíš.
Toaleta a koupelna je na každém pokoji 🙂.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru