Porodnice Hořovice u Berouna

andik
8. led 2007

Holky jaké máte zkušenosti s touhle porodnicí?Chci jen upozornit,že před 3 týdny tady zaměnili miminka a kdyby jedné mamince neudělaly náhodné vyšetření pupeční šnůry,odvezla by si domů cizí mimnko. ☹

kacabacka
9. led 2007

ahoj, v listopadu tam rodila manželka manželovýho bratrance a podle toho, co řikala, byla spokojená. Byli jsme se tam za ní i podívat. Porodnice vypadá z venku dost omšele a zastarale, ale vevnitř je celkem pěkné prostředí, pokoje jsou hezky zařízené novým nábytkem, děti nevozí v nákupních košících jako třeba tady v Praze v některých porodnicích - to říkám proto, že se mi tohle absolutně příčí 😠 , ale v hezkých plastových boxech. Porodní sály/pokoje, to nevím přesně, mají tři a jsou to samostatné místnosti. Jasně, že vybavení a vzhled není všechno, ale taky to určitě ovlivní rozhodování...
Ještě by mě zajímalo, jak mohli vyměnit dítě, když už na porodním sále dostává dítě i matka náramek.

andik
autor
9. led 2007

no právě že je nová mladá porodní asistentka prý nějak zaměnila.Maminky to nepoznaly a každá měla 3 dny cizího chlapečka.Pokud by té jedné nedělaly testy,odevzla by si každá cizí dítě domů,taky jsem tomu nevěřila,ale info je pravidvé.

kacabacka
9. led 2007

hmmm, to je divný, že si toho svýho kluka nepoznala, přece ho musela hned po porodu vidět....to jsou věci. 😒

andik
autor
9. led 2007

právě,taky jsem tomu nerozuměla,ale stalo se to!

jazzina
22. led 2007

Ahoj,
já jsem také rodila v Hořovicích a narazila jsem tam na novou por. asistentku s 30ti letou praxí ☹ Já jako prvorodička jsem porodila po 2,5 hodinách a i přez to jsem si od ní vyslechla o kleštích 😠 . Druhá doba porodní mi trvala asi 20 min. Vím, že bych si to už u druhého porodu nenechla líbit a rodit půjdu zase do Hořovic.
To je úlet s tou výměnou 😖

gejitka
15. únor 2007

No, to vám tedy dámy pěkně děkuji. ☹ Právě porovnávám porodnice, která by se mě koncem roku mohla týkat. Beroun je zrušený - možná je to prý lepší, Neratovice jsou z ruky a teď výměna miminek v Hořovicích 😖 . A to už jsem si říkala, že zvolím asi je. ach jo. Ještě mám dotaz. jak je to tam s návštěvami? každý říká něco jiného. Po porodu za vámi chodili kdykoliv (který koliv den) nebo směli jen ve středu? Díky za reakce

kacabacka
15. únor 2007

gejitka: známá tam rodila v sobotu a my jsme za ní už v neděli dopoledne přijeli na návštěvu....

andik
autor
15. únor 2007

gejitka:návštěvy jsou možné kdykoliv.

Někdo si porodnici chválí pro jeji nové a moderní sály a vybavení,ale mé 4 kamarádky tam spokojené nebyly.Každý máme na vše jiný názor,ale skoro každá říkala to samé.

Nepříjemný personál!Já jsem tam nerodila,ale chodila jsem tam 2 měsíce na kontrolu k panu primáři,chování hrozné,sestřičky také!Odhlásila jsem se a přešla jinam,rodit jsem se nakonec rozhodla v zahraničí.

Ale jak říkám,právě Ty tam můžeš být spokojená!!

jazzina
18. únor 2007

Ahoj, prosím kdo má ještě zkušenosti s Hořovicemi. Já tam rodila a chystám se tam rodit znova, ale Vaše reakce mě zarazily, tak je možné, že se to tam opravdu hodně zhoršilo 🙄
Díky

consti
5. bře 2007

Holky sice ještě těhotná nejsem, ale na Hořovice se prý pěje jen a jen chvála.Tak co je na tom pravdy???Jednou budu rodit buď v Hořovicích nebo v Příbrami.Tak teď fakt nevím 😒

berynka
16. bře 2007

Ahojky, měla jsem možnost podívat se do porodnice v Hořovicích. Prostředí dělá opravdu dobrý dojem - vše je nové. Porodní sály jsou tam dva a nabízejí veškerý komfort včetně zázemí pro tatínky - gauč, tv 🙂. Rozdíl od jiných porodnic je také v tom, že návštěvy mohou přímo k maminkám na pokoje. Negativní věc, na kterou jsem ale byla upozorněna, byla, že tam maminky (předpokládám, že prvorodičky) mívají problémy s kojením. Je možné že to pramení z nedostatku pozornosti personálu. A jinak o výměně miminek jsem také slyšela ☹ .

andik
autor
16. bře 2007

berynka.Naprosto s Tebou souhlasím.Nové hezké prostředí,vše tip top,ale bohužel hrozný personál. 😒 Rodily tam moje kamarádky,každá říkala to co ty jsi psala,neochota poradit při kojení,na vše byly samy 😒 Já z tama utekla rodit jinam 🙂 působilo to na mě hrozně.

andik
autor
16. bře 2007

consti,je fakt,že si Hořovice hodně lidí chválí.Víš proč?V okolí totiž nic jiného není 🙂 V Berouně vše zrušili,Praha je pro některé daleko i Příbram,tak zbývají jen ty Hořovice 😉

consti
18. bře 2007

andik a kde jsi naknec rodila ty?Mě jednou nezbude nic jiného než Příbram 😎

andik
autor
18. bře 2007

consti nakonec v Rakousku 😀 Příbram je ok???

marcax
20. bře 2007

ahoj, byla jsem zaregistrovaná v Podolí a i když to mám do Prahy kousek, vybrala jsem si Hořovice.Nejvíce jsem ocenila soukromí(porodních boxů jsem si v Praze užila až dost), vybavenost porodního sálu,miminko po porodu zůstalo se mnou 2 hod. na sále u mě na lůžku,příjemná porodní asistentka i doktor,na odd. šestinedělí to bylo také bez problémů.Návštěvy mohou přijít kdykoli.Kdybych se měla znova rozhodnout, neměnila bych. 🙂

consti
20. bře 2007

marcax aspoň jeden pozitivní příspěvek 😵
andik jestli je Příbram Ok nedokážu posoudit, bydlím tam krátce... 😔

jazzina
21. bře 2007

No já jsem si sice taky postěžovala na Hořovice, ale byla jsem v podstatě spokojená.
Porod-pohoda, až na blbou asistentku(ale už vim, že byla nová a už tam neděla 😎 )
A na pokoji šetinedělí to bylo fajn, je pravda, že já jsem rodila v sobotu a to jediná a ze soboty na neděli(byla bouřka a úplněk 😲 ) bylo 7 porodů 😨 a na to Hořovice opravdu nejsou stavěný, tak sestřičky trochu nestíhaly, ale to se dá pochopit.
Znovu opakuji, že půjdu znova do Hořovic.

andik
autor
21. bře 2007

marcax,tak to je fajn,že jsi sem hodila Tvoji pozitovní zkušenost 🙂 Jsi jedna z mála 😉Já z tama utíkala 😀

marcax
21. bře 2007

Andiku, já zase utíkala z Podolí.Chodila jsem tam jen na genetiku,(automaticky si mysleli, že tam půjdu rodit).Nechtěla jsem se nervovat, jestli mě laskavě přijmou(když mají plno, posílají jinam) a za 3 dny vyhodí,že potřebují postel.V Hořovicích mě ochotně přijali, nemusela jsem tam ani chodit měsíc předem a trávit v poradně celé dopoledne, jako v Praze.

consti
23. bře 2007

marcax a co se týká doktorů?Jsou tam odborníci?O Příbrami nevíš jak to chodí 😉 ?

andik
autor
23. bře 2007

marcax,já zase čekala v Hořovicích skoro 2,5v čekárně,než na mě přišla řada 😒 Takže jak říkám,každá je spokojená jinde,co člověk,to názor. 🙂

marcax
25. bře 2007

consti, bohužel v Příbrami to neznám, bydlím u Prahy, rodila jsem 4krát u Apolináře,Hořovice jsem vyzkoušela na doporučení.andiku, 2,5 hod je ještě dobrý, v Praze jsem čekala i celé dopoledne(4 hod)Ale možná už se zlepšili. 🙂

gejitka
2. črc 2007

Holky, kdo mi poradíte, jak moc dopředu se tam mám registrovat. Kamarádka jde v listopadu rodit do Podolí a řekli jí, že volá trochu pozdě, že už mají plno. No nemít tam známé, tak jí údajně nevzali. A že je to prý stejné i v menších porodnicích. Tak nevím. Já budu rodit v půli října, doufám, že na mě vyjde lůžko v porodnici a ne v sanitce nebo hůř taxíku 😅

guido
24. črc 2007

Ahoj ja si nemuzu na Horovickou porodnici stezovat,rodila sem tam je to presne 2roky a starsne ochotny a hodny jak doktori tak sestricky.a navstevy tam jsou neomezene.maleho sem porodila ve 12.37hod.a v 15hod.zamnou uzu vsichni prijeli.jo a registrovat se tam nemusis vubec jak prijdes takl te vemou.

pecule
31. črc 2007

Ahoj holky,mám dotaz.Dělají v Hořovicích 3D utz a za kolik?Moc dík.

guido
31. črc 2007

Ahoj to nedelaji nevim to tedy na 100procent ale nikdy sem ho s horovic nemela.

jazzina
2. srp 2007

pecule
V Hořovicích je 3D ultrazvuk, ale ne v nemocnici. Tuším, že je to asi za 800 i s DVD záznamem, ale nejsem si tou cenou jistá.
V práci mám leták,ale dnes jsem doma, tak ti kontakt můžu třeba zítra poslat.
Myslím, ale že tam píšou "ideálně 22 až 28tt"

pecule
2. srp 2007

jazzin,to by bylo fajn klidně ten kontakt pošli i když nevím jesli mně vezmou už jsem ve 30tt 😢 tak třeba se mi to bude hodit na příště 😉 .Jinak moc díky

pajitko
22. srp 2007

Ahoj holky, měla bych dotaz na ty z vás, které rodily v Hořovicích. Jsem ve 35. týdnu a porod se mi blíží mílovými kroky. Když jsem Hořovice navštívila, tak mi bylo doporučeno, abych si zašla na besedu s lékařem a porodní asistentkou, že mi tam všechno řeknou co a jak. Vzhledem k tomu, že jsem ale do konce června pracovala a pak jsem zjistila, že besedy přes prázdniny nejsou, tak vlastně nic nevím. Zajímalo by mě hlavně, co si sebou mám zabalit do porodnice. Otázka se týká především toho, jestli je zapotřebí mít svou noční košili, plíny (cca kolik), kosmetiku a oblečení pro miminko, nebo je-li tam něco přímo k dispozici. Nerada bych táhla hromadu věcí navíc, nebo aby mi naopak zase něco chybělo. A ještě jestli nevíte, kolik se platí za to, že by byl manžel u porodu. Předem díky za pomoc 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru