Porodnice Hořovice u Berouna

andik
8. led 2007

Holky jaké máte zkušenosti s touhle porodnicí?Chci jen upozornit,že před 3 týdny tady zaměnili miminka a kdyby jedné mamince neudělaly náhodné vyšetření pupeční šnůry,odvezla by si domů cizí mimnko. ☹

mataharyy
17. bře 2009

Já když jsem tam byla za mámou, tak i na šestinedělí mi přišli báječní 😵 Doktory jsem okoukla jen tak zběžně, tak uvidíme... No akorát se tam jdu objednat na tu první poradnu 🙂

jindri
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mataharyy
17. bře 2009

No ještě že tam taky nemají ten čupr nápad s registracema, to bych už asi musela rodit opravdu někde cestou na dálnici... 😒 😀

kocicinka
17. bře 2009

Můžu se zeptat těch , co jste tam rodily- jak je to tam s nástřihama? Dělají je opravdu jen v nutných případech? Na besedě jsem měla pocit, že dr. Ševít zrovna stříhá docela rád 😖 Plánuji si koupit balonek epi- no, tak bych byla nerada, aby mě pak někdo střihl jen tak "ze zvyku".

rybiska
17. bře 2009

Kocicinka: Mě teda na přednášce přišlo, že jsou rádi, když nastřihnout nemusejí 🙂 Já měla u porodu dr. Ševíta a byl opravdu skvělej, jsme si i zavtipkovali 😀 nástřih jsem nakonec mít musela, ale je opravdu jen malej, neměla jsem s ním vůbec žádný problémy a sedět jsem mohla v pohodě 😉
Ten Epi-no asi fakt funguje, Ferinka ho používala a je bez nástřihu 🙂

Mataharyy, jo jo rodit na D5 to je teď v módě 😀

ferinka
17. bře 2009

Já epi-no doporučuju,Matýska jsem dala bez nástřihu a jen s jedním vnitřním stehem,měli jsme 3,24 kg 49 cm a hlavičku 36 cm 😉
Rodila mě porodní asistenka Blanka Puldová a na závěr vytlačování přišla zástupkyně primáře Věra Paulů a obě naprosto super ženské 😉

Ale tam jsou všichni doktoři naprosto skvělí,při vizitách se tam vystřídali snad všichni a musím je moc pochváli,tak si to tady snad přečtou.... 😀

evulka25
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
evulka25
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kocicinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ferinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mataharyy
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jindri
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ferinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pavla33
18. bře 2009

ahoj já rodila v hořovicích a byla jsem moc spokojená-porodní sály byly moderně vybavené,vše bylo na pokoji-personál supr.Každý tam má své soukromí.Tento rok porodnici komplet zrekonstruovali a je zde zázemí i pro předčasně narozená miminka,což dříve nebylo a miminka se museli převážet.Jinak jsou tam ted úplně nové pokoje s vlastním sociálním zařízením a vše ještě lepší.Já osobně mohu jedině doporučit.Návštěvy jsou zde neomezeně.Hezký den

map07
26. bře 2009

Ahoj holky, chci taky přidat svoji zkušenost s porodem v Hořovicích. Rodili jsme 12.3.09, máme chlapečka 3460 g a 48cm. Bohužel šel napřed ručičkou a ještě tam měl šňůru, takže šití (a dost) jsme se nevyhli. Nástřih byl jen maličkatý - pravděpodobně kdyby nebyla ta šermující ručička napřed, tak by nebyl ani nutný 😝 No ale nevadí. Jinak při porodu všichni super - šila mě Pavlů - a že mi při prohlídce nebyla zrovna dvakrát sympatická, tak při porodu byla super. A vůbec všichni. Musím je moc pochválit. On ten náš porod byl hodně rychlý - v osm večer jsme ještě byli doma, mezi čtvrt na devět a půl devátou dorazili do porodnice s tím, že mám bolesti, během pěti minut mi na chodbě praskla voda a pak už se nestihlo vůůůůbec nic a šup na sál a za pět minut devět byl malej na světě, takže taková rychlovka 😀 že by to lněné semínko a maliníkový čaj? Nevím, ale bylo to rychlý.

Jinak šestinedělí - zázemí fajn, výborný, že má člověk sprchu a záchod hned u sebe, to jsem šíleně ocenila, protože jsem sotva lezla a belhat se ještě někam do koupelny na druhý straně chodby bych asi těžko zvládala. Když jsme tam byli, bylo totálně plno, ženský po porodu ležely i na gyndě. Takže sestřičky toho měly moc a nestíhaly. Ale na druhou stranu, když člověk něco potřeboval a řekl si, vždycky ochotně vypomohly - např. my měli problém s kojením, ale nechtěla jsem se vzdát, tak jsem šla otravovat a mile my vždycky pomohly. Jen se prostě musí člověk ozvat. Měli toho vážně moc. Propouštěli nás v neděli, takže jsme tam byli dva a půl dne a víceméně v pohodě. Jo a jídlo taky celkem dobrý 😀 Tak to už je snad z mých zkušenosti s Hořovicemi vše 😀 Když to shrnu - spokojenost, příště bych do toho klidně šla znovu 😉

ferinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ferinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
evulka25
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ferinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
evulka25
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ferinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
evulka25
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ferinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
evulka25
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ferinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kocicinka
26. bře 2009

Ahoj, je tady prosím někdo, kdo porodil v Hořovicích jinak, než ve "standartní" poloze? Myslím třeba na porodní stoličce, nebo na všech čtyřech. Zajímalo by mne, jestli to tam lze. Taky by mě zajímalo, jesti se těch z vás, kterým praskli vodu a dávali oxytocín ptali, jestli s tím souhlasíte, nebo jestli to udělali automaticky, aniž se vás zeptali. Chtěla bych porodit bez těchto zásahů. Moc díky

rybiska
26. bře 2009

Ahoj Kocicinko, já teda rodila na lůžku, ale vzhledem k tomu, že mi ho upravili do polohy v polosedě, tak jsem si nemohla stěžovat a bylo mi to vcelku pohodlné 😉 ale na našem porodním sále ta stolička byla, vodu mi praskli, i oxytocin dávali, neboť porod postupoval celkem rychle, akorát jsem se ke konci přestala otvírat a mohly by nastat komplikace, ale vždy mi to říkali předem. Já byla v Hořovicích naprosto spokojená, žádné problémy po porodu jsem neměla a zhojila jsem se rychle 🙂

ferinka
26. bře 2009

Taky mi všechno říkali předem a lehátko jsem taky měla v polosedě a bylo to příjemné,stolička na porodním sále byla 😉
Jinak je hezké mít co nejpřírodnější porod,ale pozor na pokoji jsem byla s holčinou co taky tak všechno chtěla mít a pak hodně věcí litovala,protože mimi jen uškodila,jako že nechtěla K píchnout,že je to zásah,ale v kapkách,malá se jí pak pozvracela,takže ani nevěděli,jestli něco strávila a jakou pak bude mít srážlivost....
Ale neboj,vše ti poví předem 😉

kocicinka
27. bře 2009

Tak my K necháme píchnout, na to jsem se ptala a ani to prý jinak nedělají( prý kvůli tomu možnému zvracení) s tím nemám ani tak problém. Jinak vím, že na sále stolička byla, ale na dotaz jedné paní, zda je tam možné takto rodit odpověděli docela vyhýbavě. Navíc ze zkušenosti mých známých vím, že často to, co v porodkách říkají je jedna věc a praxe druhá. V Podolí třeba taky stoličku měli, ale nenechali na ní kamarádku rodit, tak musela v sedě, byť to bylo pro ní nepříjemné.Prostě měli plno řečí jako že to dítě nechytí atd atd. Proto jsem se ptala, jestli tam tak někdo rodil 😉

jindri
27. bře 2009

kocicinka: napiš si porodní plán, pokud ho ještě nemáš. My si ho na příjmu přečetly s dr a PA, taky jsem tam měla, že chci co nejméňě zásahů, pokud bude vše probíbat jak má. Jestli chci píchnout vodu se mě zeptaly, nechala jsem si čas na rozmyšlenou a asi po minutě bylo vyřešeno - praskla sama 😀. O oxytocinu na urychlení nebyla řeč, protože to šlo jak po másle, ale standardně se dává na vypuzení placenty. To se tě neptají. Podle mě by ti vyhověli, kdyby jsi to chtěla odmítnout, ale prodiskutuj to s nimi. Jinak, až do vytlačení hlavičky jsem byla na boku, pak ani nevím jak, jsem se ocitla v polosedu 😀 Stoličku tam mají.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru