Porodnice Hořovice u Berouna

andik
8. led 2007

Holky jaké máte zkušenosti s touhle porodnicí?Chci jen upozornit,že před 3 týdny tady zaměnili miminka a kdyby jedné mamince neudělaly náhodné vyšetření pupeční šnůry,odvezla by si domů cizí mimnko. ☹

emamamamu
14. črc 2009

koci a kolik si platila? ja bych taky chtela, aby tam byl pritel se mnou...a taky bych chtela zachod sama pro sebe..😀
a pomahaji ti sestry stejne, jako bys byla na normalnim pokoji? Nekde nekdo psal, ze na nadstandartky sestry prdi, ze kdyz maji prachy na nadstandart, at si samy pomuzou...😀

kocicinka
14. črc 2009

Emo ten pokojík stojí 1500,- . Jelikož jsem tam byla od neděle do neděle, takto byla pěkná sumička 😅
Platil to manžel...Já jsem na normoš pokoji nebyla, takže nevím, jak pomáhají sestry tam, ale mě pomáhaly a to fakt hodně! Mám pocit, že až nadstandartně. Třeba se i samy několikrát denně stavovaly, jestli něco nepotřebuju, kromě toho, že jsem je furt votravovala a volala je, že mi malý nejde přicucnout.Vždy hned některá přiběhla a pomohla.Ty novorozenecké sestřičky jsou tam výborné.

emamamamu
14. črc 2009

koci a nemas prosim te nejaky seznam, co ti tam dali, co si mam treba vzit sebou a co dostanes? a nemas jeste ten porodni plan?🙂

zuzik24
14. črc 2009

ema, dají ti tam prakticky všechno. Erární noční košile, veškeré oblečení na miminko, plínky, jednorázové podložky pro miminko, podložky pod tebe na postel, teploměr, olejíček, mýdlo na mimi, vložky a v případě nutnosti se tam dají koupit i jednorázové kalhotky. S sebou potřebuješ jen hygienické potřeby pro sebe a můžeš si vzít i svou kosmetiku na miminko - jinak je tam Johnson. Z vlastní zkušenosti ti můžu říct, že jsem nepotřebovala župan 🙂 Je tam teplo kvůli miminkům a maminky tam většinou chodí v těch erárních košilích. Vezmi si s sebou pantofle, hygienické potřeby, ručníky (doporučuji více ručníků tmavé barvy 🙂 ), jednorázové kalhotky a to je tak asi vše. Samozřejmě telefon a foťák - k obojímu si vezmi nabíječku 🙂

zuzik24
14. črc 2009

jo a samozřejmě doklady a těhu průkajdu 😀

emamamamu
15. črc 2009

to je jak kdybych jela na dovolenou😀 😀
muj pritel uz mi zabalil tasku...se musim podivat, co tam dal...😀
a bezne tam jsou maminky tak 4 dny?
jsem premyslela o tom nadstandartu....asi na to prdim...treba pokecam s nekym na pokoji....a tatka bude chtit urcite jeden den (noc😀) oslavovat...

ferinka
15. črc 2009

Já tam nebyla ani 72 hodin 😅 😀 😀 😀
Jinak jsem taky bylay na nadstandardu,ale zadarmo,protože jinde nebylo místo,ale je to pokoj jako každý jiný,svůj záchod a sprcháč má každý pokoj,takže pohoda,spíš naopak jsi tam taková odříznutá 😉
Taky za mnou chodilo procesí... 😅 😀 😀 😀

zuzik24
15. črc 2009

ema, já tam byla necelé tři dny 🙂

kocicinka
15. črc 2009

Emo, je to přesně tak, jak psala Zuzik. S sebou jen doklady,poporodní kalhotky, foťák mobil+nabíječky, pantofle.Župan taky nepotřebuješ. Jak jsem psala, byla jsem ráda, že si tam můžu vyvalit prsa a páč jsem si je musela 2 dny ledovat, tak jsem byla jsem ráda, že mi tam nechodí nikdo cizí. Pro nás bylo důležitý soukromí+ být spolu, takže nadstandart bylo to první, na co se manžel ptal 🙂
Potom, když mi malého odnesli tak jsem zvažovala jít na normální pokoj, abychom neplatili tolik, ale zase by mi bylo líto, že ostatní maminky mají svá miminka u sebe a já ne. Tak jsem tam zůstala.
Porodní plán ještě mám..

kocicinka
15. črc 2009

Jo, ještě k té kosmetice na mimi: Johnson tam sice je, ale vůbec se nepoužívá.Sestřičky ho nepodoručují , je na něj hodně alergických reakcí. Na mytí zadečku tam mají šmírové mýdlo- spiritus saponis- sama jsem si ho nechala potom v lékárně připravit na domů a je výborné, protože kůži děťátka nedráždí. Zadeček se tam myje pod tekoucí vodou, takže ani vlhké ubrousky jsem neupotřebila.Jinou kosmetiku pro mimi nepotřebuješ.

zuzik24
15. črc 2009

koci, to my taky přišlo vtipný, že je tam sice Johnson, ale sestřičky ho nedoporučují 😀 Ale to šmírové mýdlo je super věc 🙂

kocicinka
15. črc 2009

Oni toho Johnsona dostávají přímo od té značky zadara. Je to tak ve většině porodnic.Na Bulovce, kam jsem chodila na kurz zrovna tak. Tam nám doporučovali Sebamed.

emamamamu
15. črc 2009

ja nemam v planu pouzivat nejake preparaty, takze me ani Johnson nenervuje...🙂 a tim lip, ze ho sestry nedoporucujou🙂

emamamamu
22. črc 2009

mam jednu fak dobrou otazku😀
kdyz pujdem na prijem, tak mame vyjet az nahoru, nebo je vratnice nekde na prizemi a tam se mame ohlasit?😅

kocicinka
22. črc 2009

Normálně vyjedeš nahoru a zazvoníš až na porodní sál 🙂 Manžel tam zazvonil se slovy "my jdeme asi rodit" 😀

ferinka
23. črc 2009

Já si tam zvonila sama a řešila sem to celou cestu autem,co mám jako říct 😀 Jakože "dobrý den,já rodím pustí te mě" 😀 😀 😀 Ae nakonec jsem řekla jako něco"dobrý den jsem v tom a tom tt a asi už rodím" 😀

kocicinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zuzik24
23. črc 2009

my jsme tam jeli v jednu v noci, měla jsem podezření na prasknutí plodovky, a přítel na vrátnici řekl, jestli může s autem zajet až do areálu. Pustili nás bez problému a na porodní sál jsem zazvonila a řekla jsem "dobrý večer, jsem v tom a tom tt a něco ze mě odteklo" 😀

milula
23. črc 2009

Zuziku, prosim te a jakym zpusobem te zkontrolovali, kdyz jsi prisla s podezrenim na odteklou plodovku? Co vsechno v takovym pripade delaji? A byla to nakonec plodovka? Diky za odpoved!

zuzik24
23. črc 2009

milu, sestřička mi zkontrolovala vložku, ta vodu neprokázala, tak mi dala erární vložku ať si ji chvilku přidržím na potřebném místě, pak ji opět zkontrolovala (nalila na vložku nějakou tekutinu, která buď prokáže pl. vodu nebo ne), trošku tam plodovky bylo, tak zavolala dr., položili na lehátku, pode mě dali misku, nalili tekutinu i do mě, ale nebylo to prokazatelný, tak si mě tam nechali do rána a pak mi porod vyvolávali, protože jsem měla plodovky málo...

leonina
30. črc 2009

Zdravím všechny maminky, jsem tu poprvé a mám pár otázek na porodnici v Hořovicích. Chci se zeptat jestli u porodu dostanu erární košili nebo mám mít svoji, potom jak je to s vlhčenýma ubrouskama pro mimi. ( Zjistila jsem že všechno dostanu na miminko ale tohle mi nějak uniklo). Jestli vložky a jednorázové podložky na sebe dostanu automaticky nebo si o ně musím říkat a pak bych chtěla znát váš názor na klystýr. Přiznám se že asi z něj mám větší strach než z porodu 🙂 slyšela jsem že není povinný ale přišlo mi že to říkají jen tak že ho stejně udělají, takže pokud jste některá rodila bez klystýru tak jak se na vás koukaly a jestli jste měli nějakou nehodu na sále popřípadě jak na ni reagovali. Moc vám děkuji za odpověďi

ferinka
30. črc 2009

Ahoj,
košili dostaneš erární a denně si jí můžeš měnit,vlhčené ubrousky tam nejsou,ale je tam buničina nebo něco takového a namočíš si to vodou.Vložky,podložky a všechno ostatní tam děnně několikrát dodávájí 😉
Klystýr jsem měla a nijak mi to nevadilo,popravdě to spíš byla úleva 😅 můžeš mít i svůj yal nebo jak se to jmenuje.Pošlou tě do soukromé místnůstky jen se sprchou a wc a tam tě doholí pokud je potřeba a udělají klystýr,pak jsi tam jak dlouho chceš a potřebuješ 🙂

zuzik24
30. črc 2009

leoni, přesně, jak píše ferinka - všechno dostaneš 🙂 A klystýr... Já se ho bála jak čert, od všech jsem slyšela, že je to horší než porod. To je BLBOST!!!! 🙂 Klystýr absolutě nebolí a naopak ti může urychlit porod 😀 Je to taková úlevaaaaaa 🙂

kocicinka
31. črc 2009

Já jsem se taky klistýru bála. Protože jsem se sama vyprázdnila doma, uvažovala jsem, že ho odmítnu, ale PA mě čapla, a už nebylo úniku 😀 Ba ne, ptali se mě, ale tak nějak počítali, že budu souhlasit. Stejně, když mi PA zaváděla tu hadičku(nebolí to) tak řekla, že už se do mě asi stejně nic nevejde(všude bylo 4,5 kg mimi), tak jsem dostala jen trošinku.A bez nehody. Musím říct, že bez klistýru bych rodit nechtěla.
AD ubrousky- měla jsem je,ale nepoužila, mimi se tam myje zadeček pod tekoucí vodou v umývadle.

ferinka
31. črc 2009

Já se ho na jednu stranu bála a na druhou stranu těšila jak na smilování 😅 😀 😀 😀

leonina
31. črc 2009

Moc vám všem děkuji za odpověď, trochu jste mně uklidnily 🙂 tak to snad taky zvládnem. Překvapilo mně že jsem našla i docela negativní hodnocení na tuto porodnici ale ono je to asi spíš o lidech. A byly jste spokojeni při porodu s lékařem? Jsou trpělivý a připravený i na hysterický maminky? 🙂

ferinka
31. črc 2009

Leo:no ty negativa si dokážu představit,na pokoji jsem měla s prominutím takové tele,že jsem byla ráda,že jsem ok a pustili mě co nejrychleji domů... 😅 Té se nelíbilo snad vůbec nic,ale pokud je člověk normální,tak si nemá snad na co stěžovat,já teda nic nenašla a to byla poronice narvaná k prasknut,íže nás už skoro neměli kde dát 😀
Já byla s lékařema a se všema na šestinedělí spokojená 🙂

leonina
1. srp 2009

Já bych chtěla nadstandart, abych třeba neměla na pokoji nějaké to tele 🙂 vím jak to dokaže znepříjemnit pobyt a i ohledně soukromý, tak doufám že bude volný. Jinak v 80% jsem slyšela jen chválu, zase na druhou stranu se nikdy nezavděčíš všem. Vždycky se najde někdo kdo si bude stěžovat.

zuzik24
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kocicinka
1. srp 2009

Leo, pokud já se svojí čerstvou zkušeností můžu poradit, tak si dej pozor na Dr. Martínkovou. Jinak se podepisuju pod to, co napsaly holky. Měla jsem nadstandart a byla jsem za něj ráda, protože jsem si tam mohla větrat co jsem potřebovala a nemusela jsem se stydět být polonahá před cizíma návštěvama. Jen mi tam bylo trochu smutno. Ale je lepší být sama, než tam mít vedle sebe nějaké střívko, jak psaly holky...Taky vyspat se není k zahození 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru