Porodnice Hořovice u Berouna

andik
8. led 2007

Holky jaké máte zkušenosti s touhle porodnicí?Chci jen upozornit,že před 3 týdny tady zaměnili miminka a kdyby jedné mamince neudělaly náhodné vyšetření pupeční šnůry,odvezla by si domů cizí mimnko. ☹

keminek
1. únor 2010

andy, díky 🙂 No my tam uričtě zajedem. Obrazíme takhle několik porodnic. V jedné už jsem byla, ale bez porodního a ošetřovatelského plánu, ty už mám teď skoro napsané. Monitor mi bude dělat dr. až do konce těhotenství, má ho.
Hm.. já bych nadstandard chtěla. Je fakt, že do Hořovic je to z Prahy co by kamenem, takže plno může být raz dva. Tak na tohle se jich zeptám blíž. Návštěvní hodiny ujdou.
S tím koupáním je to fajn, stejně jako s odnášením mimča, i s nabídkou alternativních poloh k samotnému porodu.

Ještě depresivnější mi přijde Apolinář.. i vzhledově a navíc jsem si teď zas přečetla nějakou novější story na aperiu a stačilo mi 😖
Ještě jsem se chtěla na něco zeptat, ale zrovna mám okno.. 😒 😅

andy82
2. únor 2010

no ono je lepší chodit na monitor k nim čistě z toho důvodu, že o tobě ví, oni si hlídají, kolik mají rodiček v tom termínu, ale o švagrové taky nevěděli, ale pak měl malý infekci ze zkažené plodové vody, protože byl vevnitř dlouho a její gynekoložka ji na vyvolání neposlala, v Hořovicích vyvolávají 10. den po termínu, mě to nejspíš čeká, jestli do pátku neporodím, taky

kocicinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
keminek
3. únor 2010

koci, neměl jen v plodovce smolku, nevíš? Někdy se stane, i třeba jen při chvilkové tísni..
andy, já vím, přesto tam nebudu jezdit ve 3. trimestru, navíc bude léto, teplo.. Termín znám opět přesně na den 😀 (i podle utz to tak vychází), takže si spočítám snadno sama, kolik dní přenáším a ohlídám si to. Že mě neznají mi je jedno, do Podolí jsem chodila podle objednání ke dvěma různým dr., ani jeden z nich nebyl u porodu, akorát jsem tam vždycky kvůli minutě v sesterně, minutě v ordinaci a 20 min. na monitoru tvrdla půl dne. Chci mít klid, takže mě ani nehne 😀 Dostanou zprávu, záznamy, porodní plán a stačí. Když bude těhotenství fyziologické, nemají ani co se dozvědět. A obecně zpravidla taky moc ne, všechno mají v průkazce a ve zprávě, co si jí nechám vyjet.

keminek
3. únor 2010

Akorát nevím ještě, jestli je tam třeba registrace, právě pro pořádek, jelikož tam jezdí maminky i odjinud a mívají nával asi někdy. To bych se s nima domluvila a v den porodu si zavolám. Ještě rozmýšlím dvě, tři další porodnice..

keminek
3. únor 2010

koci, myslela jsem smolku v tísni ke konci porodu.

beisis
3. únor 2010

Registrace tam neni potřeba. Teda aspoň mě na termín 10.2 nechtěli řikali, že až to na mě přijde mam přiject se všema dokumentama. Takže stimhle nebyl žádný problém. Ani po mě nechtěli, abych k nim chodila na monitory. Sami řikali, že zprávu jim přivezu a že je to zbytečné tam jezdit každý týden. Takže na monitory lítám k apolináři a na kontroly a na porod pojedu do Hořovic. Teda čekám na ten pravej a né na ten zkušební co už mám za sebou...

andy82
3. únor 2010

koci - no infekci mu léčili hned v porodnici a proto tam byla švagrová dlouho, ale jak na to přišli to nevím
keminek - registrace není nutná, loni měli stop stav dvakrát, máme si volat než vyrazíme, jestli nemají plno

kocicinka
3. únor 2010

Keminku, nevím... Přední plodovka OK, zadní zelená. V tísni byl, protože by zjistili Ph 14,6( vyšetření krevních plynů)
Jo, byli jsme tam taky dlouho, od neděle do neděle... 😒
Registrace není, já jsem na monitory chodila na Bulovku, kde jsem byla registrovaná. Trmácet se takovou cestu jen kvůli monitoru je zbytečný, to můžeš absolvovat i jinde...

tessie79
4. únor 2010

Ahojte, 17.1. jsem se do Hořovic objednala na 3D ultrazvuk a chci se zeptat těch, co jste na něm už byly, jestli jste byly i s manželem (přítelem). Mám termín 8.6. a po dlouhém čtení recenzí jsem se rozdodla, že budu rodit právě v této porodnici. Nelíbí se mi totiž ten masový způsob porodů v pražských porodnicích. Tak doufám, že jsem se rozhodla dobře a nebudu litovat. A ještě jedna otázka, nadstandard v Hořovicích znamená, že je to pokoj pro 2, ale s neobsazeným 2. lůžkem? Nebo mají regulérní pokoj jen pro 1 maminku?

jitie
5. únor 2010

tessi, já byla na 3D s manželem 😉

nadstandart znamená, že budeš sama na pokoji, je tam jen jedna postel, nadstandarty mají 2 a pak je ještě jeden nadstandartní pokoj, kde můžeš být i s manželem, tam jsou postele 2 a je na chodbě mimo oddělení 😉

rozhodla si se dobře, Hořovice jsou dobrá porodnice 😉

zdepros
9. únor 2010

Ahoj holky, rodili jste někdo v této nemcnici dvojčátka, prosím o zkušenost děkuji

berynka
9. únor 2010

zdepros, si přečti pár rozhovorů s tou Mauerovou (nebo Maurerovou), jak hrála v Ulici 😀 . Ta v Hořovicích rodila přirozenou cestou dvojčata a není to zas tak dlouho 🙂.

beisis
24. únor 2010

Tak mám za sebou porod v Hořovicích a musim jenom chválit. Perfektní přistup doktorů i sester jak na porodním sále, tak i pak na šestinedělí. Jestli se rozhodneme mít druhé určitě tam budu rodit znova 🙂

teddyx2
2. bře 2010

Ahoj holky, jsem taky rozhodnuta rodit v Hořovicích. Víte některá z Vás, jaká je cena nadstandardu? Nikde jsem to tady nenašla.
Tessie já mám termín 7.6. 🙂
Všude jsem četla o těch porodních plánech, ale ráda bych věděla, co všechno by tam mělo být. Navíc jsem zmatená, jak můžu vědět, co mi bude nejvíc vyhovovat, když budu rodit poprvý??? ☹

tessie79
2. bře 2010

Mám za sebou 3D ultrazvuk v Hořovicích a byla jsem moc spokojená. Máme více jak 30 min záznamu na DVD a k tomu 3 fotky. Posnídala jsem sladkou krupicovou kaši, takže miminko bylo pěkně živé. Bohužel mezi nožky nás nepustilo, takže pořád nevíme pohlaví 🙂 Platili jsme 600,-. Navíc paní, co to natáčela říkala, že pokud miminko nespolupracuje nebo spinká, nechtějí to zaplatit, což je moc fér přístup.
Ptala jsem se na registraci, ale potvrdila mi, že není potřeba. Jen si mám v 36. tt zavolat a domluvit se.
Teddyx, s tím porodním plánem to mám stejné. Jsem prvorodička a i když mám spoustu načteno, nemám vůbec představu, co mi bude vyhovovat.

teddyx2
6. bře 2010

Tessie: To je přesně můj případ s tím 3D ultrazvukem. Byli jsme tam s manžou asi před dvěma týdny a bohužel mrňousek spal. Nevěděla jsem o tom, že mám jíst něco sladkého, aby se vrtěl, takže nebylo vidět vůbec nic. Navíc obraz byl dost nekvalitní, pravděpodobně tím že mám trochu nadváhu ☹ Pohlaví taky nevíme. Jdu teď v pondělí znovu na UTz, tak snad se konečně poštěstí. I když naděje si velký nedělám. Platili jsme tudíž pouze 100 Kč za fotku.
Koukala jsem se na ty porodní plány na internetu a nechala jsem se tak trochu inspirovat. Hlavně teda co se týče epidurálu a nastřihnutí hráze - to mám v celku jasno. Ale v jaké poloze chci rodit atd...jak to mám vědět, že?
Já jsem z Prahy a mám pořád tak nějak strach, abych to do tý porodnice stihla. Já vim, že ten porod netrvá hodinu, ale říkám si, jak vůbec poznám, že opravdu rodím?

beisis
6. bře 2010

teddyx2: Neboj stihneš to. Já jsem jela až z druhýho konce prahy a taky jsem to stihla. A věř, že to poznáš. Porodní bolesti opravdu nejdou zaspat a určitě si jich všimneš. 🙂
Já jsem jela dokonce do Hořovic 3x. Dvakrát s planým poplachem. Taky jsem to nepoznala a radši než něco zanedbat nebo to nestihnout, tak jsme radši jeli. Vždycky mě vyšetřili zkontrolovali a buď si mě na noc nechali nebo jsem sama řekla, že chci domu.

teddyx2
7. bře 2010

beisis: super, tak díky za uklidnění. už se tolik nebojim 😀 Já jedu z Holešovic, stopovali jsme to a je to tak 45 min.-1 hodina. Snad mě to nechytne, když bude dopravní špička.

beisis
7. bře 2010

My jsme jeli z újezda, což je až u úval a měli jsme to přes celou jižní spojku plus Baranďák, a taky se to dalo ještě jsem všechny uklidňovala, že nemusí to auto tak hnát :D

keminek
8. bře 2010

teddyx, porod poznáš. Já jela minule s kontrakcema po 3 minutách, do porodnice jsem přijela otevřená napůl, cesta do porodnice trvala 20 minut.. a ještě jsem tam byla o 3 hodiny dřív, než jsem porodila. Ale každý to má jiný. Hodina ti stačí. V červnu může být teplo, když budeš nesvá, tak tam jeďte dřív a procházejte se kolem poronice, ať máš první dobu bez zbytečné rutiny (ač Hořovice by v tomto měli být osvícenější, když si to budeš přát).
S porodními plány je to tak, že např. taková Konigsmarková (20 let praxe v Podolí, několik desítek porodů doma) ti řekne s naprostou jistotou v hlase, že 85% žen porodí bez jakýchkoliv zásahů, zbytek je z větší části o porodech, o kterých se už předem dalo předpokládat, že budou rizikové (např. vcestná placenta, nevhodná poloha mimča atd.) a samozřejmě do nich spadají i komplikace ze zbytečných zásahů do porodu. Opravdu nečekaných problémů je prý minimum. V porodnicích ale urychlují oxytocinem, píchají vodu, dává se epidurál (když chceš), takže riskují takové věci jako zastavení kontrakcí, přílišnou bolest, tíseň mimča, císařský řez, kleště. Jako je pravda, že hodně mamin porodí v pohodě i přes některé z těchto zásahů, jiné ale zas pak mají problémy, které by jinak neměly. Císařský řez je operace, takže má svá rizika a někdy přináší i nějaké problémy při dalším porodu. Někde dělají císaře častěji i kvůli tomu, že za ně dostanou víc zaplaceno, což je vidět u menších porodnic (ve větších se to dá předpokládat, koncentrují se tam rizikové porody). To procento je takový ukazatel no..
Jenže to je všechno individuální a když máš třeba už 3 dny kontrakce sama, nespíš, jseš vyfluslá, oni to pak urychlí a pak se stejně něco potento.. tak to nejde klást za vinu zdravotníkům (naopak pomohli), ani mamince, ani miminku. Prostě stane se. To si maminka nesmí klást za vinu, za nic nemůže a nic špatného neudělala.
V těch porodních plánech jde zhruba o tohle: http://www.aperio.cz/porodnictvi/infomaterialy....
Pošlu ti přes IP šmírák, nemám to hotový, ale aspoň něco jo.

keminek
8. bře 2010

a k poloze k porodu.. já si půjdu na kurz asi k Čápovi, ale tak nějak myslím, že když budu na 4 (něčím podepřená), tak je to poloha dobrá v tom, že z ní plynule přejdu do kleku i dřepu (to mě ale musí někdo podpírat, v dřepu dlouho nevydržím ani normálně, začnou bolet svaly). Chce si to tak nějak vyzkoušet doma no.. a taky na wc by se dalo asi přemýšlet. Když se jde na velkou, tak jak dýchat, donadechnout se.. nadechnout se víckrát nebo jen jednou a když pak jako že dojde kyslík, jestli se dá donadechnout, aniž by se tím narušilo to tlačení 😀 No jako u porodu je to jiný kafčo, ale lepší radu nemám 😅 A křesílko mi tedy vyhovuje spíš i s opěrkama na chodidla, když už by tedy bylo napolohovované do nějaké vzpřímenější polohy.
A v první době někomu spíš sednou takový věci jako sprcha a balón, které přinášejí úlevu od bolesti, ale jiný je nesnese, protože od bolestí si ulevuje jedině pohybem a chůzí a ostatní nápady ty bolesti zhorší. A pak je třetí skupina a té vyhovuje různě polehávat na boku a tak 😀

teddyx2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
davlu
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
charlott
20. bře 2010

Ahoj všem, mám termín v červenci (29.07.) a vybrala jsem Hořovice. Chci se vás zeptat - ten 3D utz - kdy jste na něm byly - myslím v jakém týdnu? Mě objednali až na 26 tt, není to už pozdě?

lucik...
26. bře 2010

Ahoj charlott, nevím jestli je to pozdě, já tam na něm byla asi ve 23tt, ale to mě objednala nějaká jiná dr. protože pak když jsem tam byla, tak se dr. rozčiloval kdo mě objednal že ona to dělá až od 24tt nebo tak nějak, takže se neboj 😉

Jinak kdo byste chtěl, tak se můžete přidat k nám do diskuze ve volné diskuzi - partička z hořovické porodnice, z "jakýchsi" důvodů jsme se přestěhovali tam a jsou tam maminky co v hořovicích rodili a maminky které to teprve čeká 😵 😵 😵

tessie79
29. bře 2010

Ahoj Charlott, já jsem byla na 3D v Hořovicích ve 28. týdnu. A máme moc krásné video. Podle mě pozdě není. Miminko se Ti ale samozřejmně nevejde do záběru celé.

evcounek
9. dub 2010

Ahojky holky,
já se zrovna rozhoduji mezi Rakovnickou nemocnicí a Hořovicemi. Kamarádka tam hnedle před 14 dny rodila a moc si to pochvalovala. Já jsem z Rakovníka a ještě do nedávna jsem byla rozhodnuta pro Rakovnickou nemocnici. Jenže teď mě nahlodala a nejsem si jistá kde by to bylo lepší. Je pravda, že Rakovnická je tak 4 minuty autem od nás z baráčku a že do Hořovic tak 25-35 minut a ty zatáčky mi taky nedělají dobře ani když jsem nebyla těhu. Jestli je to ale v Hořivicích lepší tak to vydržím. Prosím poraďte mi. díky

mili1pu
11. dub 2010

evcounek-ahojky nevím jak v rakovníku ale v hořovicích nemusíš být obědnána a už se ti to blíží,já jdu rodit do hořovic mé známé tam rodili nedávno a nemůžou si stěžovat, každopádně je teď nově zrekonstruovaná a je to tam pěkné a dr. klán je prý dobrý,na netu je foto pokojů a porodních sálů já to študovala včéra mam termín 21.4. a 1.5 😀 🙂

beisis
12. dub 2010

Holky přeju vám hodně štěstí a doufám, že budete stejně spokojený jako já. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru