Porodnice Hořovice u Berouna

andik
8. led 2007

Holky jaké máte zkušenosti s touhle porodnicí?Chci jen upozornit,že před 3 týdny tady zaměnili miminka a kdyby jedné mamince neudělaly náhodné vyšetření pupeční šnůry,odvezla by si domů cizí mimnko. ☹

ikarkulka
1. led 2010

myslela jsem to vážně.

bara.c, díky za radu, ale jsem admin, takže sem chodit musím a taky vás musím upozornit, pokud porušujete pravidla.
tato diskuse se má týkat pouze porodnice hořovice, můžete sem psát své dotazy, které se jí týkají, případně své zkušenosti.
na vykecávání jsou termínová a regionální témata, případně diskuse ve volné.

lucik...
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
spionka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zuzulik
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
beisis
24. led 2010

Ahoj holky ráda bych se zeptala jakou máte zkušenost stouto porodnicí.A jestli je potřeba registrace. Na poslední chvíli jsem se rozhodla rodit jinde než u Apolináře, kvůli špatným zkušenostem, tak jestli by jste mi nějaké to info nepodali. Díky

mirdisek
25. led 2010

Ahojky já tam rodila před dvěma lety a registrace potřeba nebyla, dělají tam besedy pro těhulky, kde se můžeš na všechno zeptat a i semůžeš podívat na porodní sály a tak.... Já teda byla moc spokojená, ted jsme podurhé těhu a plánuju rodit opět tam. Tak držím palce🙂

zuzik24
25. led 2010

Ahoj Beisis,

já tam rodila před devíti měsíci a byla jsem NAPROSTO spokojená 😉 Registrace potřeba není, jak psala mirdisek, pořádají tam besedy, kde se můžeš na vše zeptat, ukážou ti porodní sály i pokoj na šestinedělí! Personál je tam úžasný - ochotné sestřičky, skvělí lékaři 🙂 Až budu rodit podruhé, tak znovu tam! Ke každému pokoji je vlastní sociální zařízení, což je opravdu luxus. A porodní sály jsou naprosto perfektně vybaveny, mají tam tři. Miminko ošetří po porodu asi dva metry od tebe, pořád na něj vidíš. Já chtěla rodit v Motole, ale kamarádka mě od toho odradila. Mají tam jen porodní boxy, takže slyšíš všechny maminky, co kolem tebe rodí ☹ Bych si připadala jak kus dobytka 😀 Navíc tu máš k dispozici všechny věci pro miminko - plenky, oblečení, kosmetiku atd.

Opravdu tuto porodnici vřele doporučuju!!!! 😵 Přeji hodně štěstí! 😵

beisis
25. led 2010

Děkuju moc, dnes jsem si tam volala a jsem pevně rozhodnutá tam ject. Přesně to je jeden důvod i proč jsem nechtěla k apolináři. Rodit jak někde ve fabrice se mi vůbec nechce zvlášť né poprví asi jsem náročná, ale chtěla bych mít na to i trošku dobré vzpomínky. Než jenom na tu bolest 🙂

zuzik24
26. led 2010

Beisis, nemohla sis vybrat lépe, opravdu. Náročná nejsi, každá chceme mít na porod krásnou vzpomínku a já ji, díky personálu a jejich přístupu ke mně, opravdu mám 🙂 A bolesti se neboj, není to tak hrozné 😉 Hlavně víš, že tě čeká ta nejkráááásnější odměna 🙂

beisis
26. led 2010

zuzik24 děkuju. No šak už se na malého těšíme, tak doufám, že on na nás taky 🙂

jitie
26. led 2010

besis jak píšou holky, v Hořovicích je to super, personál skvělý, krásné porodní sály a nové šestinedělí 😉 můžu jen doporučit!

zuzik24
26. led 2010

beisis a kdy máš vlastně termín porodu? 😉

duzame
28. led 2010

Holky,
můžete mi napsat, jak se v Hořovicích chovají po porodu? Nechají vám mimi co nejdéle? Díky.

keminek
28. led 2010

přidávám se k dotazu duzame.. Stačí mi jen úplně stručné odpovědi. Díky! 😅

po porodu:

1. Mají problém dát po porodu mimi na bříško a na bříšku provést základní vyšetření a hodnocení?
2. Vit. K píchají nebo podávají orálně?
3. K prsu přiloží za jak dlouho? Pokud se nepovede prvně, opakují po nějaké době pokus o přiložení znovu?
4. Jak dlouho zůstává miminko na sále s maminkou/rodiči?
5. Dají pak miminko na vyhřívané lůžko nebo do inkubátoru? Pokud ano, mohou ho rodiče vyndavat a sami držet v náručí, zkoušet přikládat, zahřívat sami (na mamince přikryté dekou) nebo smějí miminko rodiče chovat celou dobu?
6. Jsou převezeni na šestinedělí společně maminka s miminkem? Nebo si ho sestry přes noc nechávají a dávají ho až druhý den "aby si maminka odpočinula"? Nebo ho dají mamince na žádost ihned, pokud je schopna se o miminko starat, neomdlévá..?
7. Na vyšetření (kyčle, očkování atd.) doprovázejí miminko rodiče nebo jim v tom personál brání?
8. Byly sestry ohleduplné a slušné při vcházení na pokoj nebo byly protivné, neochotné?
9. Dávají dudlíky, dokrmy z láhve atd. nebo dokrmují MM ze stříkačky? Dávají o dokrmu vědět předem, radí se s maminkou?
10. kolik mají nadstandardů? V kolika pokojích může být po 24 hodin i partner, může být vůbec v nějakém?
11. Jaké jsou návštěvní hodiny, lze je po domluvě se spolubydlícími a personálem nedodržovat?

při porodu:
1. mohu střídat polohy v 1. i 2. době porodní a porodit v poloze, ke které dospěju nebo se mě snaží vmanipulovat radši na kozu?
2. Porodní křeslo lze napolohovat do polohy vsedě nebo skoro sedě, příp. má opěrky na zapření chodidel?
2. jsou zvyklí na porodní plány a snaží se vyhovět?

keminek
28. led 2010

A celkově jestli je to tam vypadá příjemně, jaká je tam atmosféra na porod, ale i pobyt? Snaží se o normální porod a respektují přirozené potřeby miminka a maminky po porodu (být spolu, kojit)?

kocicinka
28. led 2010

Ahoj Keminku 🙂
Ke Tvým dotazům:
1. přesně toto jsem měla v porodním plánu, ale ošetření miminka na bříšku se nekonalo, takže to asi možné není. Zkus je o to poprosit při příjmu, nebo se jich an to zeptat na besedě která se týká speciálně novorozenců(nevím, jestli je ještě dělají). Asi to bude záležet na pediatrovi, kterého vyfasuješ. My měli Mudr. Zahálku. Jinak malého mi po vybavení na bříško dali, ale jen na pár vteřin.
2. asi obojí, Jonáškovi jsem ho nechala píchnout. Při orálním podání hrozí vyblinknutí.
3.K prsu mi ho přiložili hned jak ho prohlídli a oblékli, ale nechtěl se přisát, byl napapaný. Hned potom se všichni vypařili(měli tam frmol). Zůstali jsme tam jen my tři. Chtěla sem, aby někdo přišel a přiložil mo ho a abych ho měla u sebe, ale i když za nimi byl manžel asi 3x, nic se nedělo, nikdo nepřišel. Mrzí mne, že celou dobu ležel asi 2 metry ode mne, my jsme se báli si ho vzít sami.
4.2 hodiny
5.pokud je v pořádku, nikam ho neodnáší, je s Tebou na sále celou dobu. Asi by nebyl problém ho mít u sebe pod peřinou, já jsem byla ale slabá a bála jsem si ho podat a nikdo mi nepřišel s tím pomoct.To mě dodnes mrzí ☹
6.Ano, společně. Já byla na nadstandartu. Ptají se Tě, jak to chceš. Já ho chtěla mít u sebe.
7.neočkovali jsme, protože bral po porodu ATB, ale na kyčle jsem ho vezla sama
8. sestřičky byly moc hodné
9.nám ho dali ze stříkačky. Manžel byl v noci za sestrou, protože malý plakal hlady, tak nám ho přišla dokrmit. To bylo 2 noc, mě se udělalo mléko až 3 den
10 kolik nevím... se mnou partner byl, než odjel kvůli kašli.
11 - nevím, na nadstand. jsou stále, nokdo to nehlídá

1- myslím, že ano, já jsem alet tlačila nakonec vlehu, šlo mi to tak nejlíp.
2 ano jde, ale bohužel mu chyběly ty opěrky, nutili mě držet si nohy pod kolenama, což teda vůbec nešlo, to byl děs běs 😠
ano jsou zvyklí a snaží se vyhovět, určitě si ho sepiš!

Jinak to tam vypadá velice příjemně a vše respektují. Ta můra, co asistovala u mého porodu už tam prý nedělá, takže by to mělo být super
Kde jsi rodila první?

keminek
28. led 2010

kocinku děkuju moc za perfektní odpověď.
S tím miminkem na sále jsem měla to samé co ty a taky mi to je líto. Dnes vím, že stačí vypnout monitor a manžel miminko podá a ohlídá, abych ho dobře držela. Miminko dali až za pár hodin na pokoj, ač jsem se o něj hlásila, ale tam je to různé, záleží na čase a na směně, každý má jinou zkušenost. Rodila jsem na křesle v polosedě, které mělo madla, za která jsem se mohla držet rukama a opěrky na nohy, kde jsem se mohla zapřít chodidly. Bylo to pohodlné křeslo. Tak na to křeslo se jich budu muset zeptat, držet si nohy a rodit, to je nemožná fuška. Mně naopak vyhovovala vzpřímená poloha a nedávat mě na křeslo, tak bych asi skončila na 4 nebo tak nějak. takhle vypadalo http://www.upmd.cz/picture-gallery/3-2.jpg Je to Podolí. Praská ve švech, ani tam nejsem zaregistrovaná. Ahttp://www.upmd.cz/picture-gallery/3-2.jpg

keminek
28. led 2010

akorát na tom obrázku jsou madla zrovna sklopená

keminek
28. led 2010

a teď je to dané do stavu po porodu, aby se tam dalo ležet, jinak ten poslední díl je samozřejmě pryč

keminek
28. led 2010

V Hořovicích mají jen taková porodní křesla/lůžka? http://www.nemocnice-horovice.cz/fotogalerie-po...

keminek
28. led 2010

A ještě jeden dotaz.. koupou miminko po porodu na sále nebo kde? Nebo ho jen otřou a vykoupu si sama? A pokud ho koupou, nevíš, zda napustí teplou vodou plné to "umyvadlo" nebo ho jen tak matlaj či sprchujou?

ikarkulka
28. led 2010

keminku, super dotazy 😉 budu rodit poprvé, takže by mě tyhle věci ani nenapadly. díky.

beisis
29. led 2010

zuzik24: 10.2 ale už jsem tam byla s planym poplachem v úterý. Trošku jsem si připadala jak trubka, že jsem to nepoznala. Ale tak měla jsem přes dvě hodiny stahy po čtyřech minutách a jako prvorodička holt nic nevim ☹

Popravdě tyhle dotazy mě ani nenapadli sama nevím, co od toho mám očekávat nebo ne. Začínám bejt pěkně vyděšená.

kocicinka
29. led 2010

Asi tam je automatické, že miminko po porodu hned vykoupou, přičemž tak dělají až na novorozeneckém odd. Na sále určitě ne. Já jsem měla v por. plánu a ještě jsem jim to připoměla, že koupat nechci, tak to respektovali. Vykoupali jsme si ho až s manželem druhý den, což mě pak moc mrzelo, neměli jsme ho koupat vůbec. Byl totiž krásně čistý, žádná krev ani mázek. Akorát to proplakal 😢 😢
Jo, na takovém nějakém křesle jsem rodila. Akorát v pokoji bez vany, protože jinde bylo obsazeno. To mě mrzelo, protože by mi vana byla bývala bodla, ale co se dalo dělat. Byla jsem taky v takovém polo-lehu. To držení nohou byl teda děs, fakt. Budto jsem zvládala držet nohy, nebo rodit. Obojí nešlo.Takže jsi rodila v Podolí, jo? A jinak spokojenost? Jsem četla, že baby boom už skončil, ale asi ještě trvá a jen tak neskončí...

keminek
30. led 2010

kocicinko, tak zatím to, co popisuješ, zní dobře, protože všechno tak nějak respektovali, dokonce i to koupání. Už jseš druhá, kdo mi říká, že miminko je po porodu čisté. Stačí otřít krev s mázkem a ono se nějak vyčistí asi samo..
Vadí mi akroát ta jejich křesla.. to radši porodím na stoličce, když si vzpomenu, jaký to byl záhul prvně.. Navíc já totiž naopak nevydržela ležet, musela jsem být pořád v pohybu. Měla jsi na sále stoličku, žebřiny, vak, žíněnku a takový ty věci? A ještě bych se zeptala k tomu převezení miminka na pokoj - když koupou a ošetřujou atd. na novorozeneckém, tak nejede se mnou hned ze sálu na pokoj nebo se to dá domluvit? Nedělají žádné problémy? Tobě ho dali hned, tak by mě v souvislosti s tím zajímalo, zda jsi rodila ve dne nebo večer.

Velká pražská porodnice má spoustu výhod (mléčná banka, technické vybavení, pěkné porodní sály atp., ale zas je to továrna, takže tam můžeš narazit (rutina, protivné sestry atd.), a to při porodu a po porodu opravdu není nic příjemného). Je tam dost milých lidí, ale taky dost nemilých lidí. V mém případě nesplnili body 1 (ale moje chyba, neřekla jsem si),3,5,6,7,8 (jejich chyba, krom bodu 7 - taky jsem si neřekla.. radši.. nemaj to rádi). Miminko na vyhřívaném lůžku jsem se taky bála zvednout. Teď už se nebojím, monitor vypnout umím.

keminek
30. led 2010

besis, neboj, ono záleží, co kdo chce a jak se pak cítí. Když úplně pominu to, jak ti po porodu bude, tak pak záleží, zda jseš typ, co cítí od porodu potřebu být s miminkem, nechceš přílišné zásahy do přirozeného průběhu fyziologického porodu, chceš mít klid, nechceš, aby po porodu miminko někam vozili. Nebo jseš typ, co radši vše nechá na doktorech, je rád, že nějak porodil, rutinu a vnitřní organizaci neřeší, po porodu si radši odpočine a je spokojen, že se o mimi starají sestry. Porod určitě zvládneš, věři si. Při stazích po 4 minutách bych si taky myslela, že začal porod 😀
Taky je dobré si něco předem zjistit, ale zas ne moc, aby se zbytečně neplašilo: http://www.aperio.cz/porodnictvi/infomaterialy....

kocicinka
30. led 2010

Keminku, já jsem rodila na sále, kde nic z toho nebylo. Vše tam jinak mají- jsou tam asi 3 sály takto vybavené, ale v mém případě bylo všude obsazeno, tak jsem rodila na sále, který měli jen jako takový "záložní".
Poté, co dorodila jedna paní z vedlenšího sálu mi PA přinesla por. stoličku, ale vůbec mi to na ní nešlo. Pořád jsem měla nutkání zaklánět hlavu, PA mi ji tiskla dolu a měla jsem se předklonit. To ale tak bolelo, že to nešlo. Furt jsem šla do záklonu. Tak mi navrhla jít tlačit na WC. Šla tam se mnou, klečela přede mnou a držela mi infuzi( nevím proč mi dali oxytoci, prý na posílení stahů). To taky moc nešlo, tak zavolala DR a ani nevím jak jsem byla na stole. To už bylo o mnoho lepší, až na to držení nohou ☹
Rodila jsem v neděli, přijeli jsme tam ve 12.30 a porodila jsem v 17.15
Pokud je mamka i mimi OK, tak jedeš společně s mimi po těch dvou hodinách ze sálu. Tebe vezou na křesle a mimi nesla novorozenecká sestra. Když jsme mířili k mému pokoji, tak se mě zeptala, jestli si má Jonáška odnést, nebo ho chci u sebe.Asi je jedno, kdy rodíš v tomto ohledu 🙂
Dneska jsme se byli projít na Vyšehradě tak jsme koukali na UPMD a musím říct, že na mě působila docela depresivně, takovej ústav 😅

beisis
31. led 2010

keminek: Já vůbec netuším zatim nemám představu, jaký to vlastně bude až to svoje škvrně uvidim. Jsem ze všeho akorát taková zmatená. Nevim jestli to má většina maminek, když jsou těhotný poprvé, ale já ani nevím, čeho se bát čeho se nebát. Jinak Hořovice jsem si už na nečisto vyzkoušela a příjemně mě překvapily. Personal byl oproti Apolináři fakt příjemnej, všechno mi vysvětlili. Jen doufám, že ten sníh tady aspoň trošku povolí, abych se tam vůbec dostala.

andy82
1. únor 2010

keminek já ti můžu jedině doporučit si zajít na tu besedu, tam ti všechno vysvětlí, my jsme tam byli a byla jsem moc ráda, dokonce jsem tam zjistila, že doktoři z nemocnice ordinují také na Berounské poliklinice, takže na monitor nemusím jezdit až do Hořovic, ale stačí do Berouna,
návštěvní hodiny mají 10-11 a 13:30 - 19 a na nadstandardu je to neomezeně, mají nadstandard, kde je maminka sama a kde je i s tatínkem, ale když je plno, což třeba teď je, tak bohůžel obsadí druhé lůžko druhou maminkou, teď je strašně moc porodů, jak to bude v létě je spíš otázka na tvého gynekologa, kolik má rodiček
co se týče koupání, tak ho myslím otřou a pak je na tobě, jestli ho chceš vykoupat sama nebo to dělají sestřičky, jinak je tam výběr z 2 jídel, miminko jde s tebou v každou denní a noční dobu - já tam týden ležela na gynekologickém, takže jsme tam měly výhled, většinou teď měli tak 3 porody denně,
a hlavně je super, že ti všechno od porodnických vložek po oblečení na miminko dají a ty si nic nemusíš vozit, až oblečení na odvoz z porodnice,

keminek
1. únor 2010

koci, díky!
S tou stoličkou je to fakt, to mi nedošlo, ani jsem to na ní nezkusila. Nic jiného krom stoličky jsem na sále taky neměla. Na tom jejich křesle se mi zapíralo fakt dobře, nohama i rukama a hlavu mi předkláněli taky dopředu a šlo to tam dobře. Chtěla bych aspoň mít možnost to zkusit, střídat polohy. Už jen kvůli volnosti pohybu. Třeba by se mi na koze rodilo líp (ale s opěrkama, vůbec nevím, proč to vyrběli/vyrábějí bez nich), ale jak na ní vlezu, tak už z ní neslezu Na ty jejich rodící křesla se jich zeptám, protože držet si u toho nohy si fakt nedovedu představit.
Že s tebou zkoušeli stoličku a pak i wc, tak to je od nich super přístup. Mě nechali svému osudu, nic jsem nevěděla a nic se nedozvěděla. Oxytocin (asi rutinně) taky nechápu, taky mi ho dali, i když svoje kontrakce jsem měla v krátkých intervalech a bolely dost. S oxytocinem to byla pak síla, taková hnusná bolest. Na sále jsem taky měla megeru a taky už tam nepracuje
Taky se mi moc líbí, že se tě zeptali, zda se o mimi postaráš ty nebo oni. Tam se neptají, odvezou. Někomu dají za 2 hodiny, ale běžná praxe je, že mimi dostaneš až druhý den kolem oběda (hlavně když rodíš v noci). Jako já chápu, že některé maminky si opravdu chtějí odpočinout, ale to neznamená že všechny. Já třeba nechci nechávat miminko na novorozeneckém, i když budu vyřízená. Jen pokud bych se o něj nezvládla postarat, to je jasné. Je to tam celkově takové neosobní a meger je tam taky dost, to pak člověka úplně otráví.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru