Porodnice Hořovice u Berouna

andik
8. led 2007

Holky jaké máte zkušenosti s touhle porodnicí?Chci jen upozornit,že před 3 týdny tady zaměnili miminka a kdyby jedné mamince neudělaly náhodné vyšetření pupeční šnůry,odvezla by si domů cizí mimnko. ☹

evinav
18. srp 2011

@hanka99 No, tak to je na zamyšlenou pro ostatní porodnice, co u nich smrdí. Chodím sem odjakživa, tak budu doufat že mě nevyhodí

hanka99
18. srp 2011

@evinav - určitě tě nevyhodí 😉

cabalkova
22. srp 2011

Tak ten stop stav me taky desi, pred tydnem jsme byli v Horo na besede, a pry meli letos stop stav uz trikrat a proste neprijimaly, varianty jsou Pribram a Rokycany. :( Nenapadlo by me, ze by v tom mohl byt problem a ted me to teda docela desi... tak doufam, ze se vejdeme. 😉

ferinka
22. srp 2011

@cabalkova 😕 ta jo,tak kdyby nás poslali na Příbram nebo Rokycany,tak porodím v autě... 😅 😔 😀 😀 😀 😀 😀

cabalkova
22. srp 2011

@ferinka No, moje mama mela prvni porod za pet hodin od prvnich kontrakci a duhy uz za dve, tak pokud budu po ni, tak mi taky hrozi porod nekde cestou... nezbyva nez doufat, ze v Horovicich bude zrovna misto. 🙂 Byl by to teda smolik, kdyby dalsi stopstav vysel zrovna na nas. 🙂

lucik...
22. srp 2011

@cabalkova Doporučuju předem do Hořovic zavolat, ať se tam popř. "nedej bože" nezdržujete a jedete rovnou jinam

cabalkova
22. srp 2011

@lucik... Jojo, vsak nam to na predporodni besede taky kladli na srdce, ze mame predem volat... ale ja si zatim nejak moc nepripoustim, ze bychom museli jinam... doufam, ze ty stopstavy uz jsou pro letosek "vybrane". 🙂 Pry planuji rozsireni sestinedeli, ale vyhledove az tak do roka.

lucik...
23. srp 2011

@cabalkova To by bylo fajn 😀 Plánuju tam rodit 2013 😀 😀 😀 😀 😀

imzadi
23. srp 2011

@lucik... mam stejny plan 😀 😀 😀

luca76
23. srp 2011

ahoj, já rodila v Hořovicích před týdnem. Na porodnici musím říkat samé chvály, fakt se mi tam líbilo, super přístup, vybavení, pohodlí....nemám nic, co bych vytknula. S tím stop stavem - nám říkali na besed, že ještě nikdy nikoho neodmítli, ale zrovna jak jsem tam ležela, tak sestřička říkala, že museli 3 rodičky odmítnout (ten den byla bouřka, tak asi proto všichni začali rodit 🙂 ... no a pak za dva dny měli zas prázdný pokoje, je to fakt nárazový...tak přeju všem, ať vás vezmu v pohodě!!

jitie
23. srp 2011

tady se koukám plánuje další porod, tak ten rok 2013 mi taky vyhovuje 😀 to tam bude zase natřískáno 😀
jsem ráda, že tu čtu většinou samou chválu, už se těším na další porod 😉

lucik...
23. srp 2011

@imzadi @jitie no to teda koukám že bude natřískáno 😀 😀 😀 A co vím, tak Péťe se taky 2013 líbí 😀 😀 😀

jitie
23. srp 2011

@lucik... třeba se sejdeme na třílůžáku 😀

lucik...
23. srp 2011

@jitie OK 😀 😀 😀

levandulkaaa
24. srp 2011

Jééjej holky, že si to vůbec čtu 😨 ...mám 8 dní do TP a chystám se taky rodit v Hořovicích a teď mám teda strach, aby mě vůbec vzali až přijde den D 😨
Chodím každý týden k nim na ambulanci do poradny a nic mi neříkali 😲 ..zítra tam jedu, tak se schválně na to zeptám 😕

lucik...
24. srp 2011

@levandulkaaa oni ti na to stejně neumí odpovědět 😀 Jeden den se tam může nahrnout 10 rodiček tak tě nevezmou a za půl dne propustí x maminek z šestinedělí a zase by tě vzali 🙂
Prostě než tam vyrazíš rodit tak si tam zavolej abys mohla popř. rovnou jet jinam

jitie
24. srp 2011

@levandulkaaa neboj, určitě bude volno, komu by se chtělo rodit v takovém vedru 😀

levandulkaaa
25. srp 2011

@lucik... : no já se z toho picnu 😀 ..a co kdybych tam nezavolala a jela tam rovnou, tak by mě museli přijmout, ne? 😲 😉
Nejblíž máme právě pak Motol a to nevím zda by mě vzali, když tam nejsem registrovaná 😖
@jitie : no já doufám 😉 , snad většina maminek porodila dnes v noci při bouřce 😀

imzadi
25. srp 2011

@levandulkaaa prave ze nemusi, pokud Te prohlidnou, maji plno a zjisti, ze jeste mas k porozeni daleko, klidne Te poslou jinam ... lepsi je volat.

levandulkaaa
25. srp 2011

@imzadi: chjo chjo, já už to vidím tak, že budeme muset jet nakonec do Motola a tam mě vyhoděj, protože tam nejsem registrována a to pak teda nevím ☹. A kdyby v Hořo zjistili, že porození je za dveřmi, tak by si mě tam nechali nebo by mě poslali taky jinam?
Škoda, že i nezáleží na tom, že tam k nim chodím do poradny od 36tt 😕

imzadi
25. srp 2011

@levandulkaaa to si Te tam urcite nechaji...ale zas bych na posledni chvili nejezdila...

lucik...
25. srp 2011

@levandulkaaa pak ještě Kladno, Příbram, Rokycany... Tam se taky neregistruje... Ale neboj, už je srpen a totál top stav měli jen 3x tak hlavu vzhůru 😉

levandulkaaa
31. srp 2011

@lucik... : děkuji moc za podporu, snad už stop-stavy nebudou a nebudu muset jinam 😉

lucik...
31. srp 2011

@levandulkaaa Neboooj 😉 Jinak držím palečky ať máš bezproblémový porod a ať není stop stav 😀

cabalkova
1. zář 2011

@levandulkaaa Kdyz tam chodis do poradny, taky te vzdycky odbudou jenom zemrenim pupiku a poslechem srdicka? Ja prechazela od pana doktora se soukromou praxi, pokazdy utz, mnohdy i mereni cipku a ted jsem z toho nejak vedle, ze na to vubec nekoukaji... jenom se natoci monitor, zmeri mi pupek, vynadaji, ze jsem tlusta a uz zase mazu domu... tak nevim....

levandulkaaa
1. zář 2011

@cabalkova: jj, vždy(1x týdně) chodím na monitor, kde mi udělají i poradnu a pak jdu k MUDr., která se mě zeptá jak mi je a změří mi pupek. Dnes se mi ale dívala i na čípek, protože jsem dnes měla termín a nic 😕
Nevím no, každý to asi dělá jinak, asi moc nechtějí škádlit čípek 😎 ..néé, taky mě to překvapilo, protože jsem všude četla jak těhulkám pozorují mudři čípek, ale asi vědí co dělají a myslím si, že to nechávají na přírodě, že až to přijde tak to přijde, když se těhulka cítí v poho a výsledky jsou též OK, tak asi nezkoumají čípek..

lucik...
2. zář 2011

Holky mě to tenkrát taky překvapilo, ale Dr. mi řekla že to prostě nedělají, že je to jedno, až to přijde tak to přijde 😀
@cabalkova Ke komu chodíš že ti vynadaji že si tlustá?? To snad ne 😲

cabalkova
2. zář 2011

@lucik... Chodim k nejake starsi blond doktorce, musela bych kouknout do prukajdy... kontrolovala mi nohy (ani mi moc teda neotykaji, jen trosku), a na to mi rikala, no to vite s vasi, co jste si taky myslela, ze jo... a pak v prukajde kouknula na anamnezu (4x potrat) a na to mi rekla (tri nedele pred terminem), ze ji to tentokrat prijde nadejny... jak nadejny, jako ze by se mimi jeste mohlo neco stat? To si vubec nepripoustim, ale stejne jsem to doma obulela. Nekdy mam pocit, ze si doktori tak trochu nevidi do pusy. Anebo jestli se mnou uz tolik cloumaji hormony... uz aby byl prtousek v poradku na svete a mela jsem od dr pokoj.

lucik...
2. zář 2011

@cabalkova No tak to je mazec.. To by si mi zkusela říct jednou.. Co si to vůbec dovoluje... A že to vypadá nadějně, to je trošku černej humor ne, bych jí něco řekla... To je fakt příšerný, co si někteří Dr. dovolí... 🙄 Ale vyprdni se na ní. Za chviličku budeš mít maličkého u sebe a od Dr. pokoj, přesně 😉

ttyna
19. zář 2011

Dobry den. 1. dite jsem rodila v Horovicich 2009, 2. v Podolí 2011. Nabizim srovnani:
Porodni saly uplne totez. Krasa, i kdyz v Podoli nemeli vanu.
Jenze na porodnim sale tak nezalezi, je Vam to celkem fuk, kde jste par hodin.
Sestinedeli:
Horovice: Vahy,toalety i sprchy na kazdem pokoji. Postylky na koleckach.
Podoli:Vahy 2 na obrovskou chodbu. Neni to jen malickost, kdyz musite vazit vzdy pred a po kojeni, litate furt po chodbe. Taktez sprchy! Rodila jsem ve vedru v cervenci, do sprchy jsem litala 5krat za den, abych ji jednou z toho na sla volnou! Me to blo celkem fuk, nebyla jsem sita, ale Ty, co caste omyvani potrebuji a taky se jim po porod hur chodi... mely smulu. Postylky pro mimina bez kolecek, takze se deti nosily na prohlidky v ruce. Pul hod uspavate mimi, pak prijde sestricka a vezme ho z postylky. Hodinu putuje nekde k doktorovi, pak se i s mimcem vrati, ono je utahane, ale hladove, Vy jeste nemate tolik mlicka, kojila jste pred hodinou a potrebovala, aby pak hezky usnulo... V HOROVICICH i skoro vsude jinde si vezme sestricka mimi i s postylkou (proto ta kolecka), mimi spi, az do chvile prohlidky a okamzite pote je zase ulozeno. Navic je to i bezpecnejsi - nemuze se nim zakopnout a spadnout... V Podoli maji asi 2 postylky na koleckach k dispozici na chodbe, jsou ale tak vytizene, ze jsem je za cely pobyt videla jen 1krat!
V Podoli Vam pri novoroz. zloutence dite ODVEZOU a vozi jen na kojeni, v Horovicich Vam jen vymeni postylku za tu nasvecovaci, mimi zustane na pokoji s Vami. V Podoli hodne zasle toalety i sprchy. Mozna ciste, ale rozhodne nevabne. V Horovicich socialni zarizeni jako z reklamy na WCcistice 🙂 V Podoli nedostatek oblecku, pleny musite mit vlastni, v Horo vse v pohode. V Podoli hrozne netesni okna, v zimě to může být dost problém. Nechapu, co na Podoli vsichni maji, ja jsem tedy nalitla na dobrou povest. Je to htruza a nebo jsou Horovice naprosto jedinecne a vyjimecne a ja jsem tedy zmlsana, nevim. Jedine plus v Podoli je strava. Byla mnohdy i zdrava a vhodna pro kojici. Horovice jsou nemocnice, takze se vari nejen pro maminky. Hrachova kase s parkem... to asi vazne neni nic pro kojici.Nicmene v Horo mate lednici na pokoji, tak se to da resit svoji stravou, v Podoli lednice opet jen na chodbe a daleko. Jo, jeste jedno PLUS pro Podoli: Supr vybavena lekarna v budove.V Horo jen prumer, opet je to jasne, Podoli je porodnicem, Horovice cela nemocnice.
Pro me jasna volba: Do Podoli uz nikdy. Horovice supr.
P.S.: Personál zhruba stejny, vsude se najdou neochotne ci perfektni.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru