Porodnice Hořovice u Berouna

andik
8. led 2007

Holky jaké máte zkušenosti s touhle porodnicí?Chci jen upozornit,že před 3 týdny tady zaměnili miminka a kdyby jedné mamince neudělaly náhodné vyšetření pupeční šnůry,odvezla by si domů cizí mimnko. ☹

jindri
13. lis 2008

Tak odpovědi mě taky zajímají.
Nejvíce, zda se dá tlačit někde jinde než na lůžku. Chtěla bych zvolit stoličku.
A další, jak je to s oxytocinem v I.době porodní.

jindri
13. lis 2008

marianne: my tam jedeme na tu jejich besídku 1. prosince od 14h, nechcete se připojit? Máme společné otázky. 😀
Já byla rozhodnutá pro Podolí, ale právě kvůli zcela odlišným zprávám PA versus maminky vážně přemýšlím o Hořovicích.

jajdaelda
13. lis 2008

tak ještě jednou.. 😅
pokusím se odpovědět na některé z otázek a to buď na základě vlastní zkušenosti nebo na základě odpovědí na besídce
porodní plán mít můžete...jak řekl dr. - snaží se vyjít rodičče v rámci možností vstříc, ale samozřejmě je pro ně podstatné zdraví matky i dítěte
O pupečníkové krvi nevím, ale dle odkazu http://www.bpk.cz/infodark_seznam.asp.html to vypadá,že ne.
Pokud je mamina i mimi v pořádku, mamina se rozkojí a mimi se dobře přisává, tak pouštějí domů za 3 dny. Ambulantně nerodí.
Soukromí je tam víc než dost. Celý porod probíhá na porodním pokoji a až do samotného porodu si můžeš dělat co chceš. Skákat na míči, jsou tam ribstole (nebo jak se to píše), závěsný "provaz" na protažení, relaxační vana, sprcha. Porod vede PA, která ale přijde jen na kontrolu jednou za čas, že jsi v pořádku, něco nepotřebuješ a zkontroluje stav a jednou za čas (asi za 2 hodiny - to si opravdu nepamatuji) natočí monitor. Těsně před porodem dorazí dr.
Přiznám se, že nevím,jak jinak než v leže či polosedě by se měl monitor točit.
Můžeš mít s sebou 2 osoby - tudíž i dulu.
Holení i klystýr odmítnout můžeš - já sama ho odmítla, protože jsme se o něm začali bavit až ve chvíli, kdy jsem měla kontrakce po 2 minutách a věděla jsem, že by se to minulo účinkem 😉
Hudba je v poho, o aroma nevím,ale asi taky
Oxytocin určitě rutinně nedávají...já ho nedostala, než by mi ho stačili píchnout, tak jsem měla placentu venku 😀 a taky jsem spíš myslela, že je na otvírání.
S tím nástřihem si fakt nejsem jistá...jak jsem již napsala, rutinně nenastřihávají..já se na to při porodu primáře ptala, jestli už mě nastřihl, on že ne...a až pak,když už hrozilo natržení, tak mi to řekl, že teď už musí...a můj názor je, že pokud je to nutné, tak je to lepší než riskovat, že se trhnu blbě.
Mimo postele můžeš rodit na stoličce.
Mimčo Ti určitě na bříško dají i do dotepání...malej byl celou dobu s námi...po porodu přišla sestřička, vzala si ho, omyla, ošetřila, změřila apgar skore a pak ležel malej na vyhřívaném boxu vedle mě asi 2 hoďky a i na šestinedělí ho převezli společně se mnou. Na šestinedělí si ho na chvilku vezmou k sobě a pak ho dávají k matce na pokoj. Pokud si chce mamina odpočinout, tak první noc může být mimi u sestřiček.
Jinak rodit v šeru si neumím moc představit, když na to potřebuje dr. vidět 😉
Tak to snad vše, kdyžtak se ptejte..co budu vědět, ráda odpovím 😉

jindri
13. lis 2008

díky 🙂
doslechla jsem se, že je tam matrace na zemi. Je to tak? Mě záda bolí už teď, takže předpokládám, že bolet budou i u porodu a pomáhá mi poloha na všech čtyřech opřená o míč. Půjde to tam?
Hudbu jsi měla na cd? Co mp3?
Natáčení monitoru trvá jak dlouho? Těch 20 min.?
Myslíš, že byl šlo, že místo ve vyhřívaném boxu by bylo miminko u mě?
Co šití po nástřihu, umrtvili to tak, že jsi nic necítila?
Děkuji za odpovědi 🙂

jajdaelda
13. lis 2008

jindri...matraci jsem tam tedy neviděla, ale to neznamená, že ji tam nemůžou mít a na požádání dát k Tobě na pokoj...na záda trpím normálně také, ale věř, že při porodu Tě bude bolet úplně něco jiného 😅
Já hudbu neměla vůbec,ale je tam rádio s cd přehrávačem...o mp3 pochybuji
Monitor trvá určitě 20 min...já buď u toho usínala - přišla jsem na sál v půl čtvrté ráno 😉 - anebo pak už to díky kontrakcím nevnímala... 😔
Při šití mě určitě neumrtvovali...cítila jsem to, je to píchnutí jehlou při odběru krve..ale věř, že oproti kontrakcím to není žádná bolest....ono zase je to vše o čase...zašívají hned po porodu a pokud by Tě měli umrtvovat, tak to taky nějaký čas trvá,než to zabere....

jindri, nevím, proč chceš na ty 2 hoďky mimčo mermomocí u sebe, ale myslím,že to,že je v boxu je z nějakého účelu. Přeci jen bylo 9 měsíců v bříšku a teple a to mu Tvoje tělo nedá...určitě stojí za to,to vydržet, zvlášť, když ho máš vedle sebe na dosah a na očích. 😉

jindri
13. lis 2008

jajdaelda: netrvám na tom zásadně, jen si myslím, že u mě bude spokojenější. Ale nejdůležitější je pro mě pohoda miminka 😉
Já se právě obávám, abych se nezařadila mezi rodičky pro které bolesti v kříži byly mnohem nesnesitelnější než samotné kontrakce ... když to tak nebude, tím lépe.
Ráda bych porod absolvovala bez medikace (třeba mě délka porodu přesvědčí o něčem jiném, kdo ví), ale šití bez umrtvení se mi zdá jako saďárna a s tím souhlasit nebudu.
Každopádně děkuji za tvé postřehy 😉

jajdaelda
14. lis 2008

jindri....věř, že mimi bude v boxu dobře a ten čas uteče rychle a budeš ho mít pak pořád u sebe 😉
Tak s těmi bolestmi v kříži máš pravdu...mě tedy to přišlo jednou jedinkrát a myslela jsem,že vyskočím z kůže, tak jsem si řekla o tramal a pak už to bylo celkem v pohodě..až na ty kontrakce 😅
Je to na Tobě, ale myslím,že když tady projdeš diskuze anebo se poptáš, tak Ti asi většina řekne, že to šití není tak hrozné 😎 😀

jindri
14. lis 2008

jajdaelda: tak jsem asi natrefila na špatné příspěvky, neboť teprve zde jsem chytla tu pravou stíhu z šití bez umrtvení 😀

ferinka
16. lis 2008

S tou matrací je to tak,že tři sály jsou s lůžkem a jeden s matrací,zrovna včera jsme se o tom balvili s kamárádem,kteří tam rodili před cca 6 týdnama 😉

jindri
17. lis 2008

.... spoléhat na to tedy nejde. Tak snad mi povolí karimatku 😉

evulka25
25. lis 2008

Ahoj holky, chodíte do Hořovic některá ke Klánovi?

krista
25. lis 2008

evulka25 • 11tt • Dnes v 11:14
Ahoj. Plánujete některá rodit v Hořovicích? Případně jaké tam odtud máte zkušenosti? Já chodím primáři Klánovi a nemůžu si jej vynachválit. Předem díky za ohlasy 🙂 .

jindri • 36tt • Dnes ve 12:43
povidani o Horovicich uz tu je 😉

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

evulka25 • 11tt • Dnes ve 12:55
je, dekuji, nejak me nefungoval ten vyhledavac

jindri
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
evulka25
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jindri
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marianne08
2. pro 2008

Ahojte,

tak nevím kam se mi ztratila moje obsáhlá odpověď, ale než ji napíšu znovu, počkám, jestli ještě nelítá někde v éteru...

Mezitím se chci zeptat Jindri - pro kterou porodnici jsi se nakonec rozhodla a jaká byla beseda? Já se sem do dneška nedostala, tak jsem nemohla reagovat a případně tam jet s tebou... Škoda. Plánuju, že tam taky vyrazím. Objednává se to normálně přes recepci? Taky bych chtěla říct / případně "zopakovat" pokud se tu nakonec můj předchozí příspěvek přecijen objeví / že plně souhlasím s miminkem na břiše celé dvě hodiny po porodu. Moje tělo má přeci taky 37°C jako má ta podložka, takže nevidím důvod, proč bych se s ním měla mazlit přes sklo 🙂 A k šití můžu potvrdit jen ze zkušenosti kamarádky, že to pálí jak čert. Já jsem zastánce NEstříhání, dokonce mě v tom podporuje i moje gynekoložka, která tvrdí, že se trhlinka hojí líp než nástřih (šitá jizva) a je s tím menší nepohodlí. Takže si to mám pokud možno prosadit. (Když to půjde samozřejmě...)

Jinak držím palečky a mějte se moc krásně!!!

campi
2. pro 2008

ahoj, o Horovicich uvazuju jako o alternative k Podoli.

jindri
2. pro 2008

marianne: tak na spoustu věcí odpověděla již jajdaelda a pro doplnění můžu napsat (nebo se někde opakovat): ambulantně rodit nelze, musíš tam 48hod. pobýt, pak podepíšeš 2 reversy, za sebe a mimčo a můžete jít domů. Běžně pouštějí domů po 3 či 4 dnech.
Soukromí u porodu zajistit lze, po domluvě Tě může kontrolovat a pak i rodit jedna PA, podmínka je fyziologický průběh porodu a pokud se nebude měnit služba. Dulu mít můžeš, k porodu jako doprovod pouštějí 2 lidi. Dula, ale nesmí moc zasahovat do porodu (můj pocit).
Klystýr i holení odmítnout můžeš, já třeba budu mít yal gel.
Pokud porod probíhá přirozeně, nezasahují do toho. Pochopila jsem to tak, že třeba nabídnou uspíšení (oxytocin, protržení blan), ale rozhodnutí je na tobě. U monitorování lze i sedět, já sedět budu určitě, vleže na zádech je mi hned zle. Jak často nevím, taky bych byla pro sledování stetoskopem, ale rozhodující bude stav mimča.
Nástřih odmítnout můžeš, preventivně ho nedělají, ale když vidí, že se můžeš natrhnout, navrhnou ti to. Pokud odmítneš předem, tak toto odpadá. Já raději volím nástřih než natrhnutí. Co je pro mě důležité - při šití oblast umrtví, sice něco cítíš, ale není to šití zaživa.
Rodit můžeš buď klasicky na porodním křesle - to mají samozřejmě nejraději, je to pro lékaře nejpohodlnější, ale zažili již porody v kleku, na stoličce. Takže tlačit v podřepu by neměl být problém.
Dotepat pupečník nechají. Já budu chtít hned po vytažení mimčo položit na břicho, nechat dotepat pupečník a šňůru přestřihne tatínek - vyjdou mi vstříc, ale musím je na to předem upozornit.
Miminko se nikam neodnáší, praxi mají takovou, že ty 2 hodiny, co jsi na sále je mimčo vedle tebe ve vyhřívaném boxu - to chtít nebudu, chci ho mít u sebe - problém s tím prý nebude. Umýt ho budu chtít, vyšetřit pediatrem taky, ale nebudu ho chtít měřit.
Před "besídkou" jsem si sepsala porodní plán a vlastně všechny body, kterou jsou pro mě důležité zmínili jako reálně proveditelné. Přednášející doktor říkal, že bohatě stačí, když všechna svá přání řekneme na příjmu, ale já si myslím, že mnohem lepší to bude mít sepsané. Nejsem si jistá, že v porodních bolestech si vzpomenu na všechna svá přání.
Ještě k vypuzení placenty - dělají to tak, že rutinně podavají oxytocin, aniž by počkali, zda placentu samovolně vypudíš - to vidím jako negativum. Pokud tento postup chtít nebudeš, je potřeba podepsat "revers".
A jako další negativum vidím, že Tě nechají přenášet 10 dní od nejpřesnějšího termínu, já měla zato, že normální je přenášet 14 dní. Je totiž otazník, co je ten nejpřesnější termín. Přednášející doktor se mi ovšem zdál vstřícný k domluvě, tak doufám, že pokud by se miminku dařilo, nebudou striktně trvat na 10 dnech.
Návštěvou porodních místností jsem byla nadšená, mimojiné se mi líbí, že křeslo není umístěno naproti dveřím jako např. v Podolí, kde vcházející vidí rodičce až do žaludku. Zrovna sloužící sestřičky byly moc sympatické, přednášející doktor a vrchní sestra též.
Omlouvám se za neposloupnost, psala jsem to, jak mi to přišlo pod ruku 😉

jindri
2. pro 2008

marianne: k poslednímu příspěvku: jsem rozhodnutá pro Hořovice, na stránkách nemocnice si najeď na porodnické oddělení a tam je tuším kontakt na paní Červenkovou. Besedy probíhají 1. a 3. pondělí v měsíci. Poplatek za osobu je 150,-Kč, blbé je to tam s parkováním.
K nástřihu - pokud bude trhlinka malá, taky jsem pro přirozené zahojení, ale jak jsem psala, radši se nechám nastřihnout, než se nedej bože natrhnout ke konečníku. Auuu 😀

campi
2. pro 2008

jindri: a co je špatného na měření?

jindri
2. pro 2008

campi: jako nic hrozného, ale vem si, že celých 9 měsíců je tam mimi skrčené s nožkami ohnutými a když je měří, natahují je. Já si myslím, že jim to musí být nepříjemné, stačí ostatní vyšetření a procedury, navíc měření je zbytečné, důležitá je váha 😉

campi
2. pro 2008

To mas pravdu. Myslim, ze nekde u Plzne kamaradce mimčo neměřili.

jindri
2. pro 2008

campi: V hořovicích mi kývli na měření při odchodu z porodnice 😉

Jo ještě jsem zapomněla, porodnice používá kosmeticku Johnsons, to se nesmí k mému miminečku ani přiblížit 😀 Jinak tam na mimčo všechno je, pro maminku akorát snad jednoráz. kalhotky, noční košili, vložky do podprdy.

Doplníš, co ještě s sebou jajdaeldo? 🙂

ferinka
3. pro 2008

Jeeee holky to je infotmací 🙂
Já se tam chystám teda v lednu,holky byli tam i tatínci???Já bych třeba chtěla na tu besedu vzít i manžela ať ví na co se připravit a vše si okoukne 😉

jindri
3. pro 2008

ferinka: myslím, že snad 3 mamči ze 30 neměli s sebou tatínky 😀 Jinak všechny měli doprovod a měli stejně dotazů jako maminky. To se mi líbí, jak se zajímají. Tentokrát nás tam bylo tolik, prý dvojnásobek, protože minule to nevím kvůli čemu bylo zrušeno.

ferinka
4. pro 2008

Tak to jo,
už jsem s paní Červ. domluvená na 5.1. tak jsem zvědavá 😎

evulka25
5. pro 2008

ženský vy chodíte do Hořovic i na ambulanci?

jindri
5. pro 2008

evulka: původně jsem myslela že ne, ale od 38tt budu, manžel mě tam bude vozit, jinak bych to nedala. Chci se tam trochu seznámit s prostředím.

jajdaelda
5. pro 2008

jindri...vystihla jsi to...nějak si nepamatuji,že by mi dávali oxytocin,ale já si toho nepamatuji víc 😔
jinak na šestinedělí je opravdu všechno mimo jednorázových kalhotek - lze zakoupit - vložek do podprdy - ale ty asi první dny nejsou potřeba. Noční košile tam jsou erární...samo můžete mít svoji, ale je velká šance na ušpinění,tak se docela hodí...
Kosmetika - na mytí používají nějaký spiritus něco - je to děláno v lékárně a na tělíčko tam je opravdu Johnson - nějaký nový balzám. Já jsem si koupila na mytí ten spiritus a musím říct,že je super.
Jinak pro případ nouze tam je lékárna 😉

jindri...na tu ambulanci Tě musím upozornit, že tam mají zvláštní systém - neobjednávají a pro těhulky nemají speciální dny. Můžeš přijít kdykoli. Ale musíš se jít nejdřív ohlásit k sestřičce a pak si počkáš,až budeš na řadě. Já to poprvé nevěděla a když jsem přišla do čekárny,tak jsem se zeptala, kdo je poslední, posadila se a a čekala jsem, až na mě přijde řada a mezitím mě ostatní nověpříchozivší předbíhaly 😠

jindri
5. pro 2008

jajdaelda: ono asi není na škodu to nepamatování 🙂
Na "besídce" nás čerstvě informovali, že už do ambulance objednávají, snad to nebude na dlouho.
Já mám na mimčo Weledu, ale jelikož má manžel atopický ekzém, nejraději bych nepoužívala žádnou kosmetiku. Na smolku asi něco bude potřeba, ale jinak doufám, že první dva tři měsíce vystačíme pouze s vodou.
Tak jednorázové spoďárky mám, vložky taky ... přes víkend si pomalu začnu balit zavazadlo 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru