Porodnice Hořovice u Berouna

andik
8. led 2007

Holky jaké máte zkušenosti s touhle porodnicí?Chci jen upozornit,že před 3 týdny tady zaměnili miminka a kdyby jedné mamince neudělaly náhodné vyšetření pupeční šnůry,odvezla by si domů cizí mimnko. ☹

cernovlaska
5. zář 2008

Ahojky tehulky,jsem ve 27.tydnu a sbírám veskere info o porodnicich,tak me zajimaji i Horovice,asi bych je vyuzila jako druhou moznost kde rodit a po precteni diskuze jsem skoro rozhodnuta. Na prvnim miste mam Fakultku v Plzni,pze tu bydlime,tak kdyby mel nekdo z vas moznost posouzeni,budu rada za odkaz,diky 🙂

map07
11. zář 2008

Tak co feri, volala jsi tam? Taky bych to ráda věděla 😅

ferinka
11. zář 2008

Ještě jsem se k tomu nedostala 😅

map07
11. zář 2008

Tak kdyby náhodou, tak nám to sem pak písni, ikdyž věřím holkám, že když to šlo jim, tak to půjde i nám a nebudeme se muset registrovat takhle hodně dopře, ale ono se všechno tak rychle mění, tak jen aby jsme měly jistotu 😉 Mimochodem, koukala jsem na vaše fotečky na beremku, fotečky máte báječný, povedlo se 😉

jajdaelda
12. zář 2008

ahoj holky.. v Hořovicích opravdu není nutné se registrovat...na můj dotaz mi řekli, že u nich se místo vždycky najde 😎

ferinka
12. zář 2008

Map: děkuju moc za pochvalu,na fotečkách mi moooc záleželo,tak jsme vybírali dlouho 😉
Stejně tam zavolám,protože si chceme porodnici prohlédnout a tak,ať víme co nás čeká a kem v den D letět a nebloudit 😀

jajdaelda
14. zář 2008

ferinka - porodnici si můžete prohlédnout v rámci besed, které jsou tuším každé 1. a 3. pondělí v měsíci.

schnek
21. zář 2008

ahoj, chtěla bych se zeptat, jak je to v Hořovicích s přítomností partnera v první době porodní? díky 😉

map07
24. zář 2008

jajdaelda: ty tam na ty kurzy nebo besedy chodíš? No možná by to za to stálo. Ikdyž hořovickou nemocnici známe, bloudit nebudeme, ale i tak.

Jinak s tím partnerem - myslím, že je to tak, že tam jsi pořád na stejném pokoji a tam může být s tebou a až to vyloženě přijde, tak tam buď může zůstat nebo může odejít, to už je na něm. Jinak teď tam byl kámoš u porodu a říkal, že je to tam super, že tam je gauč, telka, můžete si tam pustit svoje oblíbený CD...a přitom byl celou dobu s manželkou.

ferinka
24. zář 2008

Jeeee i cd,tak to bych taky brala,si tam pustit něco oblíbeného i když,jestli to přes mě půjde vůbec slyšet... 😅 😀 😀

jajdaelda
27. zář 2008

map07..nechodím, ony jsou jen jednou a pořád dokola...není to kurz,ale jen jednorázová beseda...
schnek...partner s Tebou může být celou dobu...

jajdaelda
27. říj 2008

ahoj...tak mám porod za sebou. A nemohu najít asi dostatek slov na vychválení a to jak porodnického oddělení,tak šestinedělí. Porodní pokoj je super, neustále jsem byla pod kontrolou porodní asistentky. Manža byl se mnou a jsem mu za to vděčná. Vůbec nebyl nijak ze strany personálu omezovaný, dokonce viděl porod v přímém přenosu 😅 a nestál jen u hlavy, jak to při besedách řikali....Hudbu bych si mohla také pustit, kdybych si s sebou něco vzala a pravda je, že ke konci bych asi stejně nic neslyšela 😉 Jinak mě rodil primář a odvedl skvělou práci...o šití už ani nevím...
Oddělení šestinedělí je také super, i když jsme byli v provizorních prostorech, protože normální šestinedělí se předělává. Vše je k dispozici - plenky, oblečky i kosmetika pro mimi, košile i vložky. A co se týká personálu, tak všechny sestřičky i doktorky jsou moc milé, vstřícné, ale hlavně chápou, jak se mamina po porodu cítí a jsou empatické. Pokud bych měla ještě jednou rodit, tak opět v Hořovicích.

samantha86
27. říj 2008

Ahoj. Skoro před měsícem jsme rodili v Hořovicích a vše bylo super. Všichni jsou tam moooc hodní. Hořovice jsou super.

map07
29. říj 2008

jajdaelda veeeeliká gratulace ke Kubíčkovi!!!! Ať ti dělá pořád jenom a jenom radost a hlavně ať je zdravý jako rybička!!! Hodně štěstí!

Ještě k té porodnici...jak to tam bylo třeba s nástřihem? Já uvažuju o koupi balonku epi-no, tak bych nerada, když už do toho investuju, aby mě pak preventivně hodně nastřihli? Samozřejmě pokud by hrozilo potrhání, tak není co řešit, ale jinak...slyšela jsem, že to tam provádí prostě rutinně - radši střihnou předem ☹ A co třeba kojení? Dost maminek si stěžovalo, že se tam kojení moc pozornost nevěnuje, je to teda bohužel hlavně tím, že je málo personálu, tak než by s každým trávili tolik času, šup s láhví a to už se pak těžko zvyká na prso ☹ No s tím je kdyžtak budu otravovat, když budu mít dostatek mlíčka, tak bych ráda kojila, tak uvidíme 😉

jajdaelda
31. říj 2008

map07...děkuji...to zdravíčko nám trochu hapruje, ale snad bude Kubí brzo OK.

mě primář nastřihnout nechtěl, prý to nebylo potřeba, radoval se, jak to jde dobře, ale bohužel před posledním zatlačením hrozilo protržení,tak mě mírně nastřihl. Určitě to nedělají rutinně. Byla jsem s maminou na pokoji a tu nenastřihli.
Málo personálu? Mají tam sestřičky zvlášť pro maminy a zvlášť pro miminka. Pravda je, že občas odbíhají k porodům, ale nijak to neohrožuje chod oddělení.
S kojením nás naopak povzbuzovaly, ať to zkoušíme, jak jen to jde. Mě to tedy naštěstí šlo hned,ale byla tam se mnou mamina, která měla problémy s bradavkami a mimi už třetí den nejedlo a ani nepřibývalo a v noci řvalo, tak mu doporučili příkrm, ale rozhodně nenutili flašku. Na mě i na obě maminy, se kterými jsem byla (můj pobyt byl trochu delší,tak se mi na pokoji vystřídalo víc maminek 😅 ), tak se přišla podívat buď sestřička nebo přímo primářka na "styl" kojení. A když jsem něco nevěděla, tak nebyl problém se zeptat. Jednou v noci mi malej šíleně řval a už jsem nevěděla co s ním. Přišla sestřička sama od sebe a ptala se, jestli se něco děje, jestli potřebuji pomoc, tak jsem jí řekla, že je malej přebalenej, najedenej a že pořád řve. Tak si ho vzala k sobě a pak mi ho přinesla s tím, že to byly prdíky a že mu pomohla trubičkou 😉
Možná jsem měla štěstí, ale jsem přesvědčena, že takový přístup tam mají všechny sestřičky, alespoň ty, co mají na starosti miminka. Byla jsem tam týden, tak jsem myslím poznala všechny 😀 Fakt mám super vzpomínky...

giallo
1. lis 2008

Ahoj všichni,
před 14 dni jsem rodila v Hořovicích, již podruhé. A pokud budu někdy rodit potřetí, bude to opět tam. Personál je tam vstřícný, milý a zkušený, péče opravdu dobrá a prostředí velmi příjemné. Porodní sály jsou zrekonstruovány a právě se nově dodělává i oddělení šestinedělí ( pokoje budou po dvou a každý s vlastním soc. zařízením ). Byla jsem opravdu velmi spokojená! Všem děkuji.

zuzik24
2. lis 2008

ahoj holky, jsem od Berouna a vážně uvažuji o porodu v Hořovicích. Můžu se zeptat, jestli je nutné tam chodit do předporodní poradny? Jak často probíhá? Pořádají se tam nějaké kurzy? Můžu si před porodem prohlédnout sály?

ferinka
4. lis 2008

Map:taky uvažuju o koupi epi-no,teda už jsem pro něj rozhodnutá,tak jsem zvědavá,jestli to pomůže 😉

jajdaelda
7. lis 2008

zuzik...chodit nikam nemusíš...kurzy tam nejsou,jen předporodní besedy, kde se ale dozvíš to nejdůležitější a můžeš si i v rámci besedy prohlídnout sály...besedy se konají tuším každé pvní pondělí v měsící anebo každé liché...to už nevím, ale když si zavoláš do porodnice, oni Ti to rádi sdělí..

jindri
8. lis 2008

Ahoj, prosim, jak to delaly ty z vas, ktere jsou z Prahy a do Horovic jely pouze rodit. Zustaly jste patrne u sveho gynekologa, ale co delat, pokud si me uz napr. nechce nechat, nebo nema v ordinaci monitor? Diky 😉

Zuzik: najed si na jejich stranky, maji tam celkem povedene video s informacemi 😉

map07
11. lis 2008

jajdaelda: tak už je to zdravíčko Kubíka lepší? Doufám, že ano! Moc jsi mě potěšila s tím nástřihem. No jo, asi už mám zastaralý názory maminek, který tam rodily už dřív. Teď už může být všechno jinak. A ještěže tak 😝

map07
11. lis 2008

Jééé, ahoj zuzí! Tak to my už budeme rodit do novýho. Super 😀
Feri, třeba se spolu v porodnici setkáme 😀 My máme termín 19.a 26.3.

ferinka
11. lis 2008

Jo jo už to tak vypadá,že se tam potkáme 😉
Si musím taky najít čas a zajet se tam podívat,ale vidím to tak až na leden 😅

jajdaelda
12. lis 2008

map...vypadá to že už je to mnohem lepší. Bělmo už má Kubík bílý a má se i čile k světu...jí jak zjednanej 😀

feri...já tam byla měsíc před porodem a v poho,takže není kam spěchat.. 😉

map07
12. lis 2008

Uf, tak to je dobře.Kámoška porodila na konci srpna a ze začátku měli s prckem taky trošku problémy, ale už se to srovnalo. Jen chudinka ona i on, malý bral antibiotika, její je to první dítě, takže normálně ze všeho vyjukaná a ještě tohle do toho 😖 Tak ať už je to v poho 😉

mataharyy
12. lis 2008

Ahoj,
tak máma v Hořovicích rodila v září a pěla samou chválu, já se tam chystám taky k porodu a to v koncem dubna, tak jsem zvědavá, byla jsem se tam juknout, ale vidím to na navštívení nějaké té besedy i s manžou před porodem, aby jsme měli i aktuální info, jinak vrchní sestra říkala že si tam nechávají mimča narozená od 35tt 🙂

zuzik24
13. lis 2008

Ahoj Map, doufám, to se budeme mít v novém prostředí - hlavně, ať jsou všechna mimi a maminky v pořádku 😀

marianne08
13. lis 2008

Ahoj,

taky zvažuji jako jednu z možností porodnici v Hořovicích a tak se chci zeptat na pár věcí, které mě konkrétně zajímají. Na besedě jsme ještě nebyli, ale plánujeme tam někdy v příštích týdnech zajet. Ale bojím se, aby to nebyla jen šedá teorie a praxe nakonec nevypadala jinak!

Proto: měl někdo z vás vypracovaný porodní plán? Měli jste nějaké zvláštní požadavky? A měl někdo z vás odběr pupečníkové krve? Šla některá z vás domů dřív než po 4 dnech - tj rodila jste některá z vás ambulantně?

Mám totiž o průběhu porodu konkrétní představu a ač je mi jasné, že z plno věcí nakonec člověk sám nebo z donucení vyšší moci ustoupí, chtěla bych mít jistotu, že bude personál dost flexibilní a nebude mě do něčeho vyloženě tlačit když to nebude nutné.

Jaké je například při porodu soukromí? Měla jste někdo s sebou dulu? Jak ji akceptovali? Může být na pokoji tlumené světlo a klid? O hudbě a aroma jsem tu již četla, takže předpokládám, že jsou samozřejmě povoleny? Také jsem pochopila, že se nikam na 2. dobu porodní nepřechází? Vše se odehraje na stejném pokoji... Je možné odmítnout holení a klystýr (vím, že píší, že to možné je, ale od kamarádek často slyším, že vás nakonec donutí...) Podává se v 1. době rutinně oxytocin nebo dají mamince šanci aby si tempo porodu řídila sama? Musím u monitorování ležet a jak často se monitoruje? Dávají rutinně oxytocin při porodu hlavičky (na vypuzení placenty), nebo se dá odmítnout? Můžu na vlastní riziko odmítnout nástřih - teď myslím i když hrozí natržení? můžu porodit i jinak než na posteli? (Chtěla bych zkusit rodit v dřepu...) Můžu požádat aby nechali dotepat pupečník? Dají mi miminko hned na břicho (ještě nahé) nebo musím počkat až ho umyjí? Píše tu někdo, že ho 20 minut koupou, jinak je po celou dobu s matkou. Je opravdu po celou dobu s matkou, nebo ho později odnáší někam na vyšetření?

No mám asi miliardu otázek a předem se omlouvám za zahlcení mým příspěvkem. Byla jsem ale nemile překvapená, kolik věcí je v jiných porodnicích přímo nařízeno a přes které vlak nejede! V zásadě bych chtěla rodit v šeru a tichu, zkrátka poklidu, bez zbytečných zásahů. Přestože mi to bylo původně v mnou vybrané porodnici (ne Hořovice) přislíbeno, rozčarovaně jsem pak poslouchala kamarádky, jak bylo nakonec vše jinak a jak musely o každý ústupek personálu bojovat jak lvice. Tomu bych se opravdu chtěla vyhnout. Dle vašich recenzí mi Hořovice připadají jako "osvícené" a tak se zajímám, zda je to opravdu PRAVDA. 😉

Budu vám vděčná za jakýkoliv příspěvek a osobní zkušenost!!!

Předem velký dík za všechny odpovědi!

jajdaelda
13. lis 2008

mataharyy...jo jo, mají nové neonatologické oddělení, takže tam mají i předčasné porody

jajdaelda
13. lis 2008

no,tak jsem se tady rozepsala odpovědí pro marianne a spadl mi počítač 😠 tak až budu mít chvilku, zkusím to znovu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru