Porodnice Hořovice u Berouna

andik
8. led 2007

Holky jaké máte zkušenosti s touhle porodnicí?Chci jen upozornit,že před 3 týdny tady zaměnili miminka a kdyby jedné mamince neudělaly náhodné vyšetření pupeční šnůry,odvezla by si domů cizí mimnko. ☹

davlu
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jitie
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
davlu
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
korina
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jitie
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kocicinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
davlu
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
majamisutka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ferinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
emamamamu
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
davlu
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jitie
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kocicinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
davlu
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
korina
16. říj 2009

Tak dneska v noci porodila v Hořovicích moje kolegyně. Zatím tedy není moc spokojená s péčí během porodu. Jela tam odpoledne na monitor a už si ji tam nechali, protože se jim nějak nelíbil a začala jí odtékat voda, která se jim taky nelíbila. Manžela poslali domů a oni s tím souhlasili, což se ukázalo jako chyba. Dali ji na porodní pokoj a porodila v jednu v noci. Manžel stačil dojet na poslední chvíli.

Sestra prý byla nepříjemná, nikdo ji nepomohl do sprchy, musela být pořád na monitoru, nikdo si jí moc nevšímal a nepomáhal a to tam prý byl klid. Yal gel jí dali pozdě, takže to zní šlo ještě u porodu, což ta sestra prý nenesla moc dobře.
Jak se starat o mimino jí ukazovali 2! hodiny po porodu, že oni to dělat teda nebudou, když ho chce mít na pokoji. Ta sestra se snad jmenuje Černá.
Nastřižená není, ale šitá jo, dítě šlo ručičkou napřed.
No nic moc zprávičky....ale hlavně že to má za sebou a jsou obě v pořádku...

majamisutka
16. říj 2009

Korin, ale s tím miminkem to takhle funuguje, když ho chceš mít na pokoji, tak se o něj musíš starat, pokud si ale chceš odpočinout, tak oni si ho odnesou na novorozenecké a postarají se oni. Takhle to prostě funguje.
A sestřičky ukážou, jak se starat a pokud bys pak chtěla ještě poradit, tak oni určitě pomůžou, jen si o to musíš říct.

Do sprchy mi tedy pomáhal manžel a byl se mnou na porodním pokoji a sestra tam akorat občas přišla zkontrolovat monitor a ale jinak jsme tam byli sami.

Akorat se mi nezda, že píšeš, že musela byt sama na tom porodním pokoj, pokud by totiž mohla hned na porodní pokoj, tak by určitě manžela neposílali domů. Nebyla spíš na normálním pokoji?

S tím yal gelem,.... ona klystýr odmítla? ja nevim jak funguje ten Yal gel, ale klystýr opravdu nic není, nebolí to a je to hned. Asi ten yal gel moc dobře nevyprazdňuje.

ttyna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
davlu
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
korina
16. říj 2009

Majamisutka: Byla opravdu na porodním pokoji hned od začátku, ale řekli, že to bude trvat dlouho a že má manžel jet domů. Ale neměli na to přistoupit, to je jasné. Ukazovat péči o miminko 2 hodiny po porodu, když se ženský chce zvracet, mi přijde divný. A vůbec tam prý měli divný keci, že oni to nestíhaj, ať si nemyslí, že se jí o dítě budou starat...

Nechtěla klystýr, měla yal gel, ale dala jí ho pozdě. Jinak si myslím, že funguje stejně. Naopak, není to voda, která by z tebe mohla vytékat ještě dost dlouho po vyprázdnění, ale musí se dát včas.

A vzhledem k prázdné nemocnici jí mohla sestra navštívit častěji a do sprchy je pomoct, když manžela poslali domů.

Davlu: Takže zase nějaká vyhlášená můra jo? No to měla štěstí:( Každopádně naše kolegyně z práce manžel je kamarád ředitele nemocnice, tak jí to doufám, dá vědět a třeba se tady za čas objeví informace, že sestra Černá už tam není🙂 Takovouhle práci mají dělat lidi, co na to mají a ne si nosit do práce svoje problémy a vylévat si to na rodičkách.

korina
16. říj 2009

Ještě jsem zapomněla k té ČErné dodat, že se jí kolegyně musela ptát, jestli už má teda tlačit nebo ne. Žádné povzbuzení se jí od tý osoby nedostalo. Zatím to vypadá, že je z toho dost špatná.

majamisutka
16. říj 2009

a jak vypadá ta Černá?

Jinak po vyprázdnění teda ze mě už pak nic neteklo 😀

korina
16. říj 2009

Černá:Blondýna korpulentnější -40-50 let

jitie
16. říj 2009

uáá,tak doufám, že do prosince tam sestřička Černá nebude 😲

emamamamu
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kocicinka
16. říj 2009

Tak ani já jsem nebyla na 100%spokojená a byly tam věci, co mi vadily, ale jinde by zase bylo něco jinýho, to si člověk asi moc nevybere. Do sprchy po porodu mi pomáhala PA, do sprchy během porodu jsem šla sama, ale to mi nedělalo problém. No, co mi vadilo, tak jedna z věcí bylo to, že si mě během doby, co jsem byla na sále nikdo moc nevšímal a když už jsem bolestí nemohla a byla vyčerpaná, manžel šel pro PA, která konstatovala, že už jsem otevřená na 10 a můžu tlačit. Taky mohla přijít dřív a sama od sebe 😠 . Další věc... Po porodu si mě dvě hodiny taktéž nikdo nevšímal, chtěla jsem malého přiložit a mít ho u sebe, ale na manželovu prosbu aby nám někdo přišel pomoct nikdo nereagoval. A byl za nima asi 3x. Já jsem se bála si Jonáška vzít protože jsem byla slabá a manžel zase kašlal, tak k němu nechtěl moc chodit....
Emo, to nic není, my taky nosili široké. Akorát mě štvali s tím, že radili dávat malému látkovky přes pemprsky, to je mi teda hodně proti srsti, tak jsem dávala jen látkovky u kterých už jsem zustala 🙂

emamamamu
16. říj 2009

no ja taky nebyla spoko na stopro..nejvice me mrzi, ze mi malou neprilozili hned po porodu a jako bonus ze cele dve hodiny byla metr odeme na tom luzku ☹ ☹ ☹ z toho se doted nemuzu vzpamatovat ☹
ale jinak, asi dobry...mozna mi mohli rict, ze budu rodit a proto mam tlacit..jinak...me nic jineho nenapada...mozna to, jaka byla zima na pokoji 😅 😅 😅
koci my jsme prave dostaly ve stredu od kamosky AIO IB a jsou nam k nicemu, ani nepujdou videt..a hlavne po testovaci jizde se mala oprudila 😒
jak dlouho jste to nosili?

davlu
17. říj 2009

Ahoj holky, prosím vás, kdo jste jezdil na monitory do Hořo. Mám tam jít v úterý a potom od 13 hod na prohlídku. Tak se chci zeptat, jestli jsou na monitoru non stop nebo mají nějakou ordinační dobu kolem toho poledního? Ale tam by asi měli být pořád si myslím. Díky. 🙂 🙂 🙂

majamisutka
17. říj 2009

Davlu, na monitor kdykoliv bez objednání 😉 když by tam šel někdo rodit, tak tam vždycky musí někdo být 🙂

davlu
17. říj 2009

Maji, dík. Já si to myslela-logicky tam asi neotočí cedulku OBĚD DO HOD. 😀 😀 😀
Ale radši se zeptám ať vím...A bývá tam hodně holek? Já když mám být před 13 hod. dole na ambulanci, tak hoďka a půl před by snad stačit mohla? 😒

korina
17. říj 2009

DAvlu:Kamarádka říkala, že je to každej den jinak s tím počtem. Ale mají tam dva monitory.
Já jsem tam byla dneska na monitoru a slyšela jsem závěr jednoho porodu🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru