Porodnice Hořovice u Berouna

andik
8. led 2007

Holky jaké máte zkušenosti s touhle porodnicí?Chci jen upozornit,že před 3 týdny tady zaměnili miminka a kdyby jedné mamince neudělaly náhodné vyšetření pupeční šnůry,odvezla by si domů cizí mimnko. ☹

bara.c
10. pro 2009

Ahoj všichni, přeji pěkné ráno - teda spíš už dopoledne. Trochu jsme to dneska natáhli. 😀

Luciku já jsem se chřipky bála jak čert kříže a kdybych každý den jezdila do práce, myslím, že bych byla doma stejně. Začínala jsem v 5:10 h. u nás v Hýskově BUS, potom 5:20h. směr Nové Butovice BUS, metro až do Hostivaře a potom ještě BUS a takhle každý den tam a zpátky. ☹ Jsem moc ráda doma.

Spionko s těma kilíčkama já mám už teď hodně. Nikdy ze mě nebyla žádná hubenina a práce celníka obnáší pořád ježdění, sedění a ta doprava zpátky - taky pořád jenom sedíš. 😖 Takže za 5 let jsem úspěšně nabrala 15 kilo. 🙄 Teď mám 80kg i když mi to nikdo nechce věřit .. máme to hezky rozvrstvené. 🙂 Tak si myslím, že mimísek má opravdu z čeho brát. Maminy, které jsou hubené cca do těch 60kg většinou hodně naberou, alspoň u většiny kamarádek to bylo. ....

Ahoj Dalfy, copak se ti stalo.......

jitie
10. pro 2009

Baru, teď jak píšeš, že si jezdila v 5:20 busem do Prahy, tak mi došlo odkud tě znám, já tim busem jezdila taky a pamatuju si na tebe, že si vždycky nastupovala na autobusáku, občas ste dobíhali, když přijel váš bus z Hýskova dýl 😀 teda jak je ten svět malej 😀

lucik...
10. pro 2009

ahoj dalfy 😀

baru no na tom asi něco bude 😀 Já měla výchozí váhu sice ne pod 60kg ale 61 a už mám nahoře 4kg 😀 😀

bara.c
10. pro 2009

Ahoj Jitie, no to jsem já. Věčně dobíhající. 😉 No jo, tak to jsme v podstatě staré známé. 😎 Maličkému se od tebe moc nechce, viď??? U maminky je dobře. Venku prší je zima ani se mu nedivím??? Jitie do kdy se může spát na zádech - do třetího trimestru? Já jsem zvyklá usínat na břiše, ale to se mrňouskovi už nelíbí, tak musím na záda.

Luciku jé, to byla moje normální váha 61 kg, než jsem byla postižena celničinou. .... to byly časy. Hodně kamarádek co byly kolem 60 kg a méně nabralo cca 20kg. Ale jsou i výjimky - jedna nabrala jen 9kg a teď má míň než před těhotenstvím.

Jaký názor a zkušenosti máte s cvičením v těhotenství?? Chodíte někdo do Medicentra Beroun?

jitie
10. pro 2009

Baru, malému se ven vůbec nechce, přesně do takového fuj počasí 😀
já na zádech spát nemůžu, mě potom bolí hlava, prý je nejlepší spát na levém boku...ale já si myslim, že je nejlepší spát tak jak ti to vyhovuje, ono tě časem začne všechno tlačit a budeš hledat lepší a lepší pozice, ke konci už to nebude skoro žádná 😀

já začínala na 70kg a přibrala sem 20 😎 a to jsem nikdy nebyla žádná hubeňourka
taky jsem přibrala v práci, holt sezení je znát a to jsme se snažila hodně hýbat,aktivně sem veslovala, ale stejně, postava si dělá co chce 😒

já nejdřív jezdila na plavání na Kladno, tam to bylo super, přitom se krásně uvolníš a pak sem párkrát byla na cvičení v Lokotce, určitě je to dobrý, tělo se krásně protáhne 😉

bara.c
10. pro 2009

Jitie já doufám, že celkově naberu cca 12kg. 😨 To bych potom opravdu byla velryba. 😀 Dělám si z manžela srandu a říkám mu, že budeme takový pěkný metráček.... Ale to opravdu nechci. Cvičím doma, mám DVD Hanku Kynychovou Arobik nejen pro těhulky a celkem mi to jde. Plavání mi doktorka zatrhla okamžitě - riziko infekce a to mám permanentky na 60 vstupů. A cvíčo na Medicentru nedoporučují kvůli chřipce. Tak se trochu "trápím" doma.
Mně by se ven také nechtělo... 🙂 🙂 🙂

jitie
10. pro 2009

tak jestli máš cvíčo na DVD, tak cvič podle toho, a nebo stačí jen pár cviků na míči 😉
já taky chtěla přibrat jen pár kilo, ale nějak sem se rozpapala 😀 ale co, příště budu chytřejší a nebudu se tolik cpát😉

davlu
10. pro 2009

jiti, co tady ještě děláš? v pase máš dnes čekáme chlapečka, tak upaluj do porodnice 😉

bara.c
10. pro 2009

Ahoj davlu, už je líp???? 😉
Jitie DVD je dobrý, hlavně si protáhnu záda. Já mám v plánu 12 kg, tak uvidíme ve 40.tt...... 😀

davlu
10. pro 2009

ahoj baruš, jsem pořád na antibiotikách a paralenu, je to pořád stejný. horečka uměle sražená, bez paralenu by zase vyletěla. prso nějak extra nebolí, ale to bolavé je asi tak 2x větší. .. ☹

Mají nebo Leonino, vám po těch 3 dnech prso prestalo úplně bolet a bylo zase měké? dnes jsem 3 den na ATB a žádná extra změna. a odsávaška odsaje sotva 20-30 ml z každého, takže mlíka mám v obou stejně (stejně málo), tak snad to tam netvrdne. jo a jak často jste odsávali. já odsaju tuhle špetku tak po 4-5 hodinách, jinak ani kapka... ☹ mateřství je boj. holky užívejte těhu 🙂

bara.c
10. pro 2009

Davlu zkusím se zeptat miminy, co na to zabírá. Jí to mlíčko zatvrdlo a jezdila k nám tenkrát Eliška - maminy známá to prso rozstříkávat. Mě napadl jedině olejíček na kojení, co se používá ještě před porodem.... Foukáme, foukáme ať to nebolí a je líp..... ☹ ☹

dalfy
10. pro 2009

já jezdila plavak na Kladno, protože v Berouně nebyla ještě laguna, a cvičila jsem jen doma na míči ale u nás hodně chodíme na výlety apod. Tak jsem ještě 6 byla na velkém výletě a malá se narodila 9.5.2007

bara.c
10. pro 2009

Holky nevíte náhodou, jak na tom budeme s těma mateřskýma v roce 2010. Nějak jsem to nenašla... Včera schválili navýšení sociálních dávek, ale jestli to zahrnuje i mateřskou???? 😒 😒
Dalfy to je krásný datum, já mám narozeniny 10.5. 🙂

bara.c
10. pro 2009

Tak jsem to našla... 🙄 Mateřská bude o 23% nižší, než v roce 2009. Porodné by mělo zůstat na cca 13.000kč. Je to strašně nespravedlivé. 😠 Jak k tomu přijdeme!!!!! 😠 Já za těch půl roku přijdu cca o 25.000kč a to už je sakra znát. Béééééééé.... ☹

eskymo
10. pro 2009

Zdravím všechny budoucí i stávající maminky! V Hořovicích je stále zákaz návštěv, jak je to s tatínkama u porodu ale nevím. Já jezdila do poradny do Berouna, tam jsem se vždy objednala a nečekala nikdy. A sestřička Bínová je moc moc milá🙂

Davlu, chci moc pogratulovat k miminku a tedy klobouk dolů, žes to tak všechno zvládla. Já bych bez epiduralu asi nepřežila. Mimi mělo 4,1 kg, ale zamotané do pupeční šňůry a kleště nás neminuly ☹ . Ale epidural to jistil.

ferinka
10. pro 2009

Tak já vedu já nabrala 23 kg 😅 A těch 10 pořád mám anemůžu je dostat dolů ☹
Jinak já jak mám Esprit (I coo) tak sporťák jde po směru a i proti směru 🙂

fran
10. pro 2009

Jitiea a Lucik dik za odpoved....tak to bude asi nadlouho vsude.

jitie
10. pro 2009

davlu, já bych jela hned, ale asi by na mě blbě koukali, kdybych tam dorazila bez obtíží a nerodící😀
Baru, takže mateřská fakt klesne, tak to je hustý, to přijdu o dost peněz 🙄

lucik...
10. pro 2009

baru já přijdu taky o 25tis.. a pěkně mě to s*** a ještě víc mě štve že to je snad jen pro rok 2010.. takže to je fakt maximálně nespravedlivý.. Trošku diskriminace miminek narozených 2010 ne... 😠 😠 😠 😠
baru tak snad nám to vyjde a porodim v termínu - na tvoje narozeniny 😀

bara.c
10. pro 2009

Ahoj Lucíku, každá korunka dobrá. 😉 Kdybych to měla pro sebe, neřeknu. Ale když budeme tři a navíc mimi, tak to opravdu nechápu. 😒 Těch cca 30 tisíc jsem si chtěla ušetřit + porodné. Máme už vše koupené jak vánoční dárky tak pro mimi, takže co po novém roce zbyde to zbyde. Jediné, co chci ještě koupit je EPINO. 😵

Ferinko to je asi opravdu rekord, ale hlavně že je mimísek i ty v pořádku. 🙂

Jitie ty pěnízky mě zlobí. 🙄 V polovině minulého roku bylo max.mateřská cca 13 tisíc...ale říkám si, že by mohlo být ještě hůř. Snad ty naši blbeč..... neschválí ještě něco horšího. 😠

Zítra jdeme k paní doktroce a na krev, dám vědět jak jsme dopadli... 🙂

lucik...
10. pro 2009

Tak nám toho na mimi ještě spooooooooustu chybí.. víceméně máme jen oblečky, jinak nic.. Takže ještě spousta výdajů... A EPINO chci určitě taky, snad mi pomůže 😉

bara.c
10. pro 2009

Já věděla, že jakmile se potvdí těhu... půjdu domů. Nechtěla jsem nic riskovat. 😉 Nakoupilo se skoro všechno během dojíždění do Prahy a v průběhu minulého a 1.pol. tohoto roku. Výdaje se hezky rozložily a rodinný rozpočet tolik neutrpěl. 🙂 Teď už máme klídek. Oblečky kupujeme příležitostně, když se nám něco líbí. Mimíska budeme mít do tepla, takže toho zas tolik potřeba není. Máme supr vychytávku -- přebalovací pult JOLLY 2009, který se dává přímo na postýlku. A koupili jsme koupací kyblík. ... a spoustu dalších věciček. 😀

majamisutka
10. pro 2009

já taky nabrala 23kg 😝 a ještě mi zbejvá 7kg navíc, ty poslední kilča nějak něchtěj dolu ☹ 😠

Davlu, já to měla jen 2 nebo 3 dny , ale na ATB jsem nebyla, možná jsem měla lehčí průběh, nejhorší to bylo první den a pak se to postupně zlepšilo. A odsávala jsem celkem dost. A to prso tě pořád bolí, nebo je ti ještě cekem není dobře?

Jinak neboj, mateřství je super, brzy si to začněš naplno užívat 😉 Já si to popravdě začala užívat asi až tak po měsíci a to ty už brzy budeš 😉

fran
10. pro 2009

Ahoj, tak se mam do zitrka rozhodnout, jestli Motol nebo Horovice....V Motole uz jsem rodila, u porodu profici a super, ale pred i po nic moc. Koukam, ze jsou tu same sousedky 🙂 - Nucice, Rudna, Chrastany. Ja jsem z Hostivice. Asi vyhrajou ty Horovice, ale vsechno ma svy pro i proti. Ach jo...

Davlu zanety prsu jsem si taky uzila, dokonce i ATB. a oxytocin. Neprijemny. Radili mi v nemocnici tvaroh, prikladat na prso v miste zanetu, zklidnuje a uvolnuje - ale zdalo se mi, ze to funuje jen castecne.

ferinka
10. pro 2009

Já měla zánět taky a tvaroh pomoh strašně moc,jelikož to bylo léto,tak to dooooost smrdělo i při častém měnění,ale strašná úleva a vytáhne to 😉

lucik...
11. pro 2009

Ahojky
Fran a není na rozhodování už pozdě?Neregistruje se v motole od 14tt ?

marooshka
11. pro 2009

Ahoj holky, občas nakukuju, hledala jsem dr. Chudáčkovou a co jste mi psaly tak díky, byla to ona.
Jinak fran-taky jsem rodila teď po třetí v Motole, první dva ještě v Berouně 🙂 rodila jsem v motole pro jistotu, u druhýho kluka totiž zjistili něco na srdíčku po porodu, ale do tří měsíců se mu to spravilo, jen měl něco nedovřenýho. Ale ty nervy. Tak jsem radši šla tam, kdyby zas něco tak tam jsou fakt na všechno připravený 🙂 ale myslim že Hořovice jsou super. Hlavně teda pro prvorodičky. V Motole nemaj vůbec čas. Hodně mých kamarádek bylo v Hořovicích a všechny moc spokojený.

A ještě ke kočárku. Mám Casual a jsem moc spokojená. Ale já mám únorový mimi. Hluboká korbička je fakt mini, já jsem ho vozila už od 5 měsíců ve sporťáku. Takže si myslim že když pak v zimě zabalíte mimi do fusaku do sporťáku tak to bude v pohodě 🙂

fran
11. pro 2009

Tak dnes jsem se jela podivat do Horovic a prijde mi to dost daleko. No je uz pozde, ale ja je tam uz tak trochu ukecala. Ze uz jsem tam rodila a bla bla 🙂 . Kdyz maj jeste mistecka, tak to jde a sestra byla vstricna. No uvidime.
Radsi bych v tech Horovicich, ale Motol je bliz a kdyz tam mam jezdit do poradny a na monitory, tak to bude praktictejsi.

Presne, sousedka ma Causual a jeji obr vyrostl z korbicky behem chvilinky. Predelala na sportak a pohoda. Akorat neco povidala o tom, ze se boji, ze neni tak stabilni. Ale jezdej spokojene do ted, tak to nebude asi tak horky.

leonina
11. pro 2009

Ahoj nesíhám dočítat, ale co jsem tak proletěla, tak já nabrala 28 během těhu a 18 mám pořád nahoře 😝

jitie
11. pro 2009

ahoj,
tak zítra nastupujeme na preindukci, prý nemám připravené por.cesty..tak snad to nebude trvat dlouho, mám počítat až 3 dny 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru