Porodnice Hořovice u Berouna

andik
8. led 2007

Holky jaké máte zkušenosti s touhle porodnicí?Chci jen upozornit,že před 3 týdny tady zaměnili miminka a kdyby jedné mamince neudělaly náhodné vyšetření pupeční šnůry,odvezla by si domů cizí mimnko. ☹

kocicinka
2. lis 2011

@hanka99 hele, tak ten plán nepiš, není to povinný 🙂 Já si osobně myslím, že je to i zbytečný. Poprvé jsem ho měla a po druhé na to peču. Jsou věci, které stejně neovlivním a že nechci nástřih jsem jim řekla při příjmu.
Já jen, že oni jsou docela háklivý na porodní plány stažené z internetu. Já ho tam teda nehledala, ale sestra mi říkala, že jim rodičky nosí porodní plány z internetu a že jsou na to už alergičtí, že tam třeba mají rodičky napsáno pupečník stříhat až po dotepání a samy nevědí proč, jaký to má smysl...

xpetula
2. lis 2011

@hanka99 Já do porodnice volala, než jsme vyjeli. Doporučovali nám to, že se s námi budou počítač a budou na nás připraveni. Nevím, jak daleko máš Příbram, tam já bych netrefila, ale jela bych stejnou trasou jako do Hořovic jen trochu dál do Rokycan, tam aspoň vím, kde porodnici hledat 🙂
Porodní plán mít nemusíš. Já ho taky neměla a porodila jsem 😀 Když člověk neví, do čeho jde, co si tam má napsat 🙂 Jen nám říkali, že hned na příjmu máme říct, jestli chceme nadstandard a jestli jsme pro epidurál. Hned berou krev na nějaké testy, aby až si to rozmyslíš, mohli Ti ho hned dát. Nadstandard nebyl volný a epidurál by mi dát nestihli, takže jsem to měla bez dlouhého rozmýšlení 🙂

ferinka
3. lis 2011

Porodní plán jsem neměla,věřím porodníkům,sami vědí co je v tu chvíli nejlepší a při obou porodech bylo vše bez problémů,nevadil mi ani klistýr,ani píchnutí plodovky,první porod s epiduralem,při druhém jsme stihli akorát dojet,tak se neztihl 😀
Oba porody bez jakéhokoliv poranění,při obou mi dali mimi hned na bříško a byli jsme všichni 2 hod spolu i když byl nátřesk.Při prvním jsme jeli spolu hned na pokoj i s manželem bylo kolem 15 hod, při druhém byly 4 hod,tak si mimi nechali chvíli u sebe a pak dovezli,kdybych ho ale joooo chtěla,tak mi ho taky dali hned.
Při obou pobytech jsem měla nadstandard - zadarmo,jinde místo nebylo 😎 😀

chlebenka
3. lis 2011

@hanka99 Nemáš zač a neboj, bude to v pořádku 😉
Já jsem si do porod. plánu napsala, že bych nástřich nejraději nechtěla, ale že to více méně nechám na PA a po vzájemné domluvě, ovšem pokud budu mít v tu chvíli náladu na vzájemnou domluvu, težko říci 😀 .
Budu rodit po 8 letech, ale zvláštní je, že nějak strach nemám, spíš jsem nervozní, jako před nějakou důležitou zkouškou. Ale oni ty bobky ještě asi přijdou 😉. Máme Hořovice 52 km, takže hlavně přemýšlím, ať tam stihnem v pohodě dojet, ať se třeba cestou jako na potvoru nerozbije auto 😕 . Manžel se mě to právě snažil kvůli tomu všemu rozmluvit, proč takovou dálku, vždyť tu máme krásnou skoro novou porodnici, ale ono to že je krásná, není vše, takže jsem si tonakonec prosadila 😉

chlebenka
3. lis 2011

@kocicinka Sice jsem měla návod z nettu, ale komplet jsem si ho upravila k obrazu svému. Skoro celé těhu, jsem v knížkách a moc mě to baví 😉 , takže třeba vím, proč chci nechat dotepat pupečník a atd. 😉 a tak nějak vím, že pokud bude vše Ok, jako že musím zaklepat, že zatím je, tak si chci ten porod vést sama a ne to nechávat na nich, právě proto tam jedu 52 km do Hořovic, když mám porodnici tady u nosu. Neříkám, že chci ten plán striktně dodržet, ale první porod mě skoro zkazili kdysi doktoři a zbytečně a tenhle si zkazit nechci nechat 😉 . Pokud to teda půjde 😉

lucik...
3. lis 2011

Hoj holky, koukám, že se to tady zase "rozjelo" novými rodičkami 🙂

Já jsem ležela před porodem na gyndě kvůli vysokému tlaku, ale jinak bych volala, aby se mnou počítali a kdyby neměli plno ať tam nejedeme zbytečně 😉
Porodní plán jsem neměla, bych nevěděla co tam mám psát 😀 A co se nástřihu týká tak si myslim že Hořovice jsou jedna z mála porodnic která např. prvorodičky nenastřihává už "preventivně".. ale opravdu jen když je to nutné 😉

hofka1
7. lis 2011

Plán jsem neměla, prostě jsem přijela porodit🙂 Při příjmu se mě ale ptali, jestli mám nějaká přání. Ale příště budu víc vědět co (ne)chci. Zkušenost je prostě k nezaplacení.

hofka1
7. lis 2011

A ještě, když jsem rodila - začalo to normálně, skončilo císařem. Tak všude byl hrozně mladej personál. Při operaci asi deset lidí a já měla pocit, že jsem snad uprostřed nějaké studentské hodiny, ale ve tři ráno asi ne🙂 To samý potom doktorky, přijde pár mladých sestřiček a jedna mě začne vyšetřovat, hele ona to byla doktorka. Ale všecko v pohodě. Je asi taky znát, že to není státní nemocnice, ale soukromá.

chlebenka
7. lis 2011

Dnes jsme tam byli na té jejich besídce a MUDr. se sestřičkou, co nám tam vykládali byli v pohodě a byli jsme se i podívat na sál, vypadá to moc hezky. Jinak říkali, že rodit ženskou nechají v pohodě a přirozeně, pokud je samozřejmě vše v pohodě. Akorát ten bonding není úplný, moc se to nelíbí pediatrům, ale pokud je miminko v pořádku, tak ho máme vedle sebe v tom speciálním vozíku jen na vyšetření a jinak ho nechají klidně na na hrudi a prý i po domluvě nechají dotepat pupečník, tak jsem zvědavá. Jinak mě mile překvapili, protože to co slíbili, že tam možné je, tak tady v Plzni a Rokycanech vůbec. 🙂

ferinka
7. lis 2011

@hofka1 taky jsem nevěděla komu říkat doktorko a komu sestřičko 😀 😀 😀

hanka99
8. lis 2011

@chlebenka - takže líbilo 😵 to je super 😉 😀

chlebenka
8. lis 2011

@hanka99 Jo jo, bylo to bomba. Akorát to bylo docela dlouhý, ale to jen proto, že sedět někde na tvrdší židli, je už pro mě utrpení, ale jinak to bylo moc zajímavé 😉 . Hlavně jsem ráda, že jsem přesvědčila manžela a pojedeme tam, taky se mu líbilo 😉

hanka99
8. lis 2011

@chlebenka - to mi povídej skoro 3hodiny na tvrdé židli bylo hrozný 😖

chlebenka
9. lis 2011

Holky co jste v Hořovicích rodily. MUDr na besídce říkal, že třeba nepotřebujeme vložky, já měla zabalený dva balíky, tak jsem jeden vyndala a jeden si pro jistotu radši beru s sebou, nebo opravdu nemusím? Jinak si beru s sebou balík plen pro mimi a pak už jen klasika, zubní hygiena, šampon, mýdlo dětské pro mě-nesnášim sprchový gely 😒 . Ručníky, košile, župan, jednorázový kalhotky, doklady, pantofle, kojící podprdu a vložky do podprdy, kosmetika pro mimi, mají Jonsna- eee 😉 , tak si beru svou, stejně si myslím, že je lepší mimi mýt jen vodou, maximálně jen prdku trochu mýdlem. Tak co, napadá vás ještě něco, co si tam radši s sebou přibalit? Písněte kdyžtak, děkuju moc 😉

andy82
9. lis 2011

mýdlo mají i šmírové a to je nejlepší, vložky nepotřebuješ, měla jsem s sebou 2 osušky, jednu na porod, kterou pak manžel odvezl, přeci jen, to se pořád jen sprchuješ a pak byla mokrá a třeba se ušpiní od krve, dětské plenky 5 ks na den je málo, když máš dítě, které hned začne kadit jako já, naše mladá měla vyrážku z plen happy, takže jsem si nechala dovézt z domu pampers, župan si určitě nevezmeš na sebe, je tam strašné vedro, poprvé jsem ho taky měla, ale teď už ne

ferinka
9. lis 2011

Já měla ručníky tři,jeden v igelitce na porod a pak dva na pokoj(tělo,oblečej),vložky jsem neměla,plenek raději pár jo a použila jsem asi 3,příděl mají 5ks na den,župan taky ne,je tak přetopeno,že jsem spíš větrala,mýdlo jsem měla svoje a pak na int.hygienu,nějaké francouzské,bylo to na mytí dole příjemné a nepálilo,spíš ulevilo 😉 Kalhotek porodních jsem měla dost,měnila jsem si je i 4 denně

hofka1
9. lis 2011

Košile jsem taky svoje nevytáhla. Sice byly ty jejich některý dost dotrhaný, ale špinit moje se mi nechtělo. Leda do zálohy. Na výměnu denně jednu donesli. Ale určitě by dali i víc v případě potřeby na požádání. Župan jsem nevytáhla, bylo fakt teplo. Pak nás napadlo ztlumit topení🙂 Vložky neomezeně. Sestřičky je tam používaly i na otření stolu místo houbičky🙂
Kosmetiku pro děti tam moc neřeší, jsou pro to, používat co nejméně. Mají tam akorát na mytí Johnson a šmírové mýdlo a dětský Aviril olejíček. Ale spíš k použití na teploměr (taky je k dispozici). Něco na loupající se pokožku a prdelku si ale vem. Třeba Bepanthen, ten je univerzální pro dítě i matku. Dětskýho oblečení bylo taky dost. Tři látkové plíny na den, nějaké jednorázové podložky, papírové utěrky .. to všecko bylo před rokem.

hanka99
10. lis 2011

Ahoj,
tak naśí malé se nechce,jsem úplně zavřená,sice nepŕenáśím ale mám těhucukrovku,takže radśí dŕív 😒
Náhodou nevíte jestli si mám sebou vzít třeba lehké kalkoty když tam budu třeba dva dny to budu chodit do kantýny v noćní košili 😕 😀
Nevíte kolik stojí nadstandart ?????

@chlebenka - vem si tělová mléko a balzám na rty 😉 papírové kapesníky v krabici

hofka1
10. lis 2011

A co budeš dělat v kantýně? Jídla i pití dost🙂
@hanka99

hanka99
10. lis 2011

@hofka1 - 😀 asi nezvládnu ležet a ležet a ležet 😝 mudra néco ŕikala,že když zítra nastoupím a nebudu stále otevřená dostanu tablety ty můźóu dávat až 3 dny a pak teprva budou vyvolávat, ale taky se múže stát,že zítra pŕijedu a už budu otevřená a půjdu rovnu na vyvolání. Sakra proč si tam nevidím 😀 😀 😀

imzadi
10. lis 2011

@hanka99 koukam muj pripad..cukrovka, zavrena a nastupovala jsem v patek rano 🙂 kuba se narodil v nedeli rano...porod mam popsany ve fotoblogu...a do kantyny jsem behala v kosili a zupanu 😉

hanka99
10. lis 2011

@imzadi - tak to jdu juknout 😉 tak to je super 😀 taky budu chodit 😉

imzadi
10. lis 2011

@hanka99 preju ti abys to mela snadnejsi 😉

hanka99
10. lis 2011

@imzadi - teda ty jsi to měla dost drsný 😒 kolik jsi přibrala ???

imzadi
10. lis 2011

@hanka99 asi 12 kilo a v porodnici jsem 9 nechala 😀 cukrovka je hnus...jo a rodili jsme v tom nej sale a nic z toho...a nadstandard stal 500 za noc

hanka99
10. lis 2011

@imzadi - to je hnus,souhlasím a doufám,že mi po porodu zmizne,ale zase na druhou stranu jsem,díky téhucukrovce a dietě přibrala jen 6kg a malá má tak 3 kg´takže já tam asi nechám vše 😅 víc mé hlídali a nenechají mé pŕenáśet.
koukala jsem na ten nadstandart a teda pékná pálka, nevíš jak dlouho a jak ćasto s tebou může být manžel na pokoji když nemáś nadstandart.
No zítra se zeptám 🙂

hofka1
10. lis 2011

No, ono je fakt, že já po císaři neměla na žádný procházky chuť ani nevím, kde tam je kantýna. Já za ten týden byla akorát na chodbě🙂

@hanka99

hanka99
10. lis 2011

@hofka1 - to je jasný po porodu taky nebudu nikde courat ale myslela jsem,když tam budu tvrdnout třeba dva dny a nic se dít nebude 😉

imzadi
10. lis 2011

@hanka99 navstevy plati stejne pro vsechny pokoje..od 14 do 19 tusim...

chlebenka
10. lis 2011

@hanka99 Jo, jo, jelení lůj už mám, olejíček pro mě na tělo a kapesníčky taky 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru