Porodnice Hořovice u Berouna

andik
8. led 2007

Holky jaké máte zkušenosti s touhle porodnicí?Chci jen upozornit,že před 3 týdny tady zaměnili miminka a kdyby jedné mamince neudělaly náhodné vyšetření pupeční šnůry,odvezla by si domů cizí mimnko. ☹

lucik...
19. zář 2011

@ttyna Hezké porovnání 😉
Hodně maminek dává přednost Podolí vzhledem k tomu, že jsou tam vybavení popř. i na nějaké komplikace miminka, kdežto z Hořovic při větších komplikacích mimčo převáží...
Ale já osobně dám při druhém dítku přednost opět Hořovicím 😉

ilonne
19. zář 2011

@ttyna Hezké porovnání, taky jsem původně o Hořovicích uvažovala, ale vzhledem ke svému tlaku, cukrovce a artritidě, jsem se nakonec rozhodla pro Apolináře. Sociální zařízení je dost podobné jako v Podolí, už teď z toho mám hrůzu. Vypadám jako rozmazlená fiflena, ale v dnešní době je podle mě sociální zařízení na pokoji prostě základ. Tak snad bude volný nadstandart.

dari74
19. zář 2011

Ahoj holky,taky jsem rodila v Podolí a před rokem v Hořovicích a fakt se to nedá srovnat. Hořovice vyhrávají na plné čáře. Jediné čeho jsem se bála,právě že tam není novorozenecká jipka,ale ted jsem slyšela,že je tam nová primářka,přišla od apolináře. Už ted se zvládnou postarat o mimča od 32 týdne nebo když mají problémy s dýcháním. Takže taky super 🙂

ferinka
23. zář 2011

Holky já rodila v Hořovicích s poprvé,v Hořovicích i podruhé a rodit tam budu klidně i po desáté 😀 😀 😀 Je to tam fakt super,jen prostě nemají vychytané ,že nemají aspoň cca představu maminek od gynekologů ze spádových oblastí berounska a Hořovicka,aby věděli, kolik můžou brát maminek z Prahy a okolí,protože je to tam přecpané...

eeemmm
26. říj 2011

Ahoj. V Hořovicích nemají dětskou JIPku a i když si myslíte, že vám se to nestane... Zkuste si spočítat jak dlouho trvá než přijede rychlá z Prahy a odveze si mimčo do Prahy na JIP. Už bych tam znovu nikdy nešla. ☹

map07
26. říj 2011

Já rodila v Hořovicích a druhý porod plánuji také tam. Byla jsem spokojená, je to tam nové hezké, ale je fakt, že tam bylo hodně lidí. Dokonce museli dávat maminky na gyndu když jsem tam byla, ale taky si sestřičky stěžovaly, že je tam spousta maminek např.z Rokycan (kde také porodnice je), které o sobě nedají vědět, nechodí tam na kontroly před porodem (alespoň třeba 2x tam přijít před porodem), aby se vědělo, kolik cca je lidí možno v přibližné termíny přijmout. Takže pak málem nemohli přijmout maminku, která byla "místní", dokonce chodí do nemocnice na gynekologii a odchodila tam k Dr.celé těhotenství, ale pak pro ni kvůli "neohlášeným" maminkám najednou nebylo místo. To je myslím od maminek dost nezodpovědné, když už si nějakou porodnici vyberou, tak by se tam měly také před porodem ukázat 😨 Samozřejmě něco jiného je, když někam jedete a přijde to na vás po cestě tak prostě hledáte nejbližší porodnici a ne tu vybranou 😉

chlebenka
28. říj 2011

Já jedu rodit do Hořovic, ačkoliv jsem z Plzně. Mluvila jsem o tom s mojí MUDr a ta říkala, že v tom problém nevidí a podpořila mě v tom. Je to asi jediná porodnice tady poblíž Plzně, kde tak nějak podporují přirozený porod. Teď 7.11. tam jedem s manželem na tu besedu, tam by si nás asi měli nějak zapsat, aby s náma počítali a s PA tam proberu porodní plán, jestli si nějak nepřejem nemožné 😉 . Jinak se tam moc těším, sem do Plzně se mě fakt nechce, je to tu jak na běžícím páse a tím pádem trochu neosobní. Tak doufám, že nám to vyjde a budem moc rodit v Hořovicích.

hanka99
29. říj 2011

Ahoj,
@map07 - já jsem sice z Prahy Západ a taky budu rodit v Hořovicích a úplně z tebou souhlasím, je fakt ,,Hořovice mánie,, a měli by hodně uvažovat o registracích.

hanka99
29. říj 2011

@chlebenka - na besedu se registrovat nemusíte 😉 ale počítejte že bude trvat 2-3 hodiny 😉 Já tě chápu taky bych neśla rodit do Motola 😝

dari74
30. říj 2011

Já jsem teda registrace v pražských porodnicích nepochopila,vždyt skoro nikdo neporodí v den termínu a když mají plno,tak stejně nepřijmou i když je tam maminka registrovaná. Tak fakt nechápu k čemu to je. 😢

chlebenka
31. říj 2011

Ahoj holky, chtěla jsem se ještě zeptat, jestli je nutné si brát s sebou do Hořovic nějaké jednorázovky pro mimi, nebo se v pohodě vystačí s tím co tam denně dávají? Hodilo by se mi, kdybych je brát nemusela, ať je nemusím zbytečně kupovat. Mám už nakoupené moderní látkovky, ale začít už látkovat v porodnici se mě ještě nechce, nevím co bych tam pak s těma použitýma plenkama dělala 😉 . Chci si začít látkovat až v pohdě doma, kord když ještě nemám žádné osobní zkušenosti 🙂 . Díky za odpovědi.

evlyn
31. říj 2011

@chlebenka příděl byl nějakých 5plen na den (což je málo), ale být tebou koupila bych normálně jeden balík jednorázovek newborn - není to nějaké mega balení, takže ho kdyžtak dobereš doma. Btw. taky látkuju a nebyl problém ten balík z porodnice zlikvidovat, přece jen vaječina je v plíně co chvíla...

chlebenka
31. říj 2011

@evlyn Jasně, díky a byla jsi tam spokojená? Jsem z Plzně, ale tady se mě rodit nechce a jedu 50km právě do Hořovic, jsou tam nejblíž přirozeným porodům a vůbec, přijde mě, že je to tam takové víc domácí a osobní, než u nás ve FN. Tady to jede jak na bežícím pásu a přirozený porod moc neupřednostňují a berou miminko od tebe, myslím, že zbytečně, když je vše o.k. A v Hořovicích, když je vše o.k., tak ti ho prý nechají už nepřetržitě u tebe a z porodního sálu, už jedete spolu na pokoj šestinedělí. Také jsi to tak měla? Díky.

evlyn
31. říj 2011

@chlebenka byla 🙂
Trefila jsem se s porodem zrovna do chvíle, kdy byl nával, takže první noc (malej se narodil večer) jsem musela být na lůžku na gynekologickém, kde dítě u sebe mít nemůžeš. Další den dopoledne mě přestěhovali na šestinedělí, ale mrňouse jsem do "péče" dostala až další den a jenom na půl den. Narodil se s malou porodní váhou a sledovali ho kvůli srdíčku, pak se do toho ještě přidala žloutenka, ale nakonec nás oba pustili v normálním čase a malého jsem u sebe měla ten poslední den a půl - "grilovala" jsem si ho pak už sama.
Ale i přesto jsem spokojená byla, jediné co mě zpětně mrzí je, že mi nikdo neřekl, že za malým na "JIPku" můžu kdykoli budu chtít, zeptala jsem se až druhý den - to si na mě ale zase udělal čas primář a všechno mi převykládal, proč je na tom malý tak jak je, jak mu je, co mu bude a tak.
Jinak mi malého nosily na kojení sestry pravidelně, rozkojila jsem se taky v pohodě i když jsem ho neměla pořád u sebe od začátku - aspoň jsem si fakt pěkně odpočinula 🙂
Sestry asi tak jako všude - každý máme někdy horší den, ale na přímý dotaz byly všechny v pohodě a příjemné vysvětlily, co potřeba - kojení mi asi nejlíp vysvětlila noční sestra o půl třetí ráno 🙂 a přesto byla milá, hodná a příjemná. Takže za sebe doporučuju se, pokud ti něco není jasné nebo nevíš, tak se ptát, ptát a ptát. Já si třeba asi čtyřikrát nechávala ukazovat ten grif, jak si položit mimčo na ruku, abys mu mohla umýt zadeček pod tekoucí vodou 🙂

Co se týče samotného porodu, tak to nemůžu moc referovat na prvorodičku to byl fofr - do dvou hodin od příjezdu do porodnice, takže se stihl jen jeden monitor (naštěstí, v leže to teda fakt nebylo nic moc), pak jsem šla na porodní pokoj, kde už jsem zůstala celou dobu - já ji teda strávila většinou na záchodě - doporučila mi to samotná PA - prý jestli mi to nevadí, tak že je to dobrá poloha na otevírání. Doktorka byla úžasná, všechno mi vysvětlila - nechtěla jsem nástřih pokud to nebude úplně nutné, nakonec bylo - malej šel s ručičkou přivázanou šňůrou k tvářičce. Ale šití bylo v pohodě, nebolelo, hojilo se to taky dobře (první dva dny jsem teda ledovala co to šlo), na vlastní (bez nafukovacího kruhu) jsem si sedla už třetí den po porodu celkem v pohodě. Po porodu zatímco mě šili, tak vyšetřovali malého - přímo na pokoji, nikam ho neodnášeli - manžel celou dobu sledoval frkot 🙂 Pak jsme dostali dvě hodinky na sále jenom my sami, to bylo příjemné, takové zklidnění a pak si teda malého odnesli na novorozenecké, mě odvezli na gynekologii a manžela poslali domů.
Ještě nějaké dotazy? 🙂 Promiň za román...

chlebenka
31. říj 2011

@evlyn Vůbec se neomlouvej, hltám všechny informace jak to jen jde 😀 . Teď mě zrovna žádná otázka nenapadá, ale asi třeba ještě napadne, tak bych se ti ještě zeptala a písla ti, ju? Jinak na prvorodičku to byl opravdu fofr 😉
Mám kdyžtak sepsaný porodní plán a teď 7.11. tam jedem s manželem na tu besedu pro rodiče, tak ho tam na ně vytasím a uvidím, co mě na to řeknou 😉 .

xpetula
2. lis 2011

@chlebenka Ahoj, já rodila v Hořovicích před rokem a půl. Miminko s Tebou nechají dvě hodiny i s manželem na sále (když není nával a nepotřebují ho rychleji uvolnit). My měli štěstí a mohli se z holčičky těšit celé tři hodiny 🙂 Potom ale malou odvezli na novorozenecké a mě normálně na šestinedělí. Narodila se v jednu ráno a přivezli mi jí až druhý den po obědě. Ani holky, co byly se mnou na pokoji, nedostaly miminka hned s sebou na pokoj.
Jinak přeji rychlý porod a ať se Ti v Hořovicích líbí 🙂

chlebenka
2. lis 2011

@xpetula Ahoj, no uvidíme, teď v pondělí tam jedeme s manželem na besídku před porodem, tak uvidíme, co nám tam poví. Díky 😉

hanka99
2. lis 2011

Ahojky 🙂
taky jsem si dovolila hltat vsechny informace co píšete 😀

Volaly jste do Hořovic když ,,to,,na vás přiślo nebo jste prostě přijely 😕 🙂 A nenašla jsem na netu ten porodní plán, musí být vyplněn dopředu 😕 Já žádné zvláśtní přání nemám jediné co bych fakt nerada jsou kleště 😖 jinak kdyź bude potřeba proti epiduralu ani nástŕihu nejsem 😉

beisis
2. lis 2011

@hanka99 Já jsem volala. Ono projistotu, přeci jen jsem to měla 50 km a ject pak zase jinam to už by se mi fakt nechtělo.

hanka99
2. lis 2011

@chlebenka - na besídce, toho ŕikají fakt hodně,je to sice tak na 2-3 hodiny ale dozvédéla jsem se dost věcí.
Hlavné jsem se dozvéděla,že kdyź nejsem vdaná a žiju s tatínkem miminka,tak aby mélo jeho pŕijmení musím na matriku ještě před porodem.

hanka99
2. lis 2011

@beisis - pro jistotu asi jo,ale co když mi řeknou máme plno 😨 tak jet hledat porodku do Pŕibrami,to bude oŕíšek a nebo můžeme pŕijet do Hořovic a oni by mě odvezli sanitou 😕

kocicinka
2. lis 2011

@eeemmm jako klasická JIP tam není, ale mají tam intermediální pokoj, takže jsou schopní se postarat i o děti s nějakou lehčí patologií( můj syn tam byl a 100% spokojenost).
Jinak proč by měly vozit děti pouze do Prahy? Klidně je můžou odvézt třeba do Plzně.
A mít jako kritérium pro výběr porodnice JIP, to mi přijde fakt zbytečné. Pravděpodobnost, že dítě bude potřebovat po narození JIPku zase tak velká není a ve většině případů, pokud ano, tak se o tom ví už před porodem. Prostě všude být JIPky nemůžou. Hořovice jsou jinak dobrá porodka, pojedu tam i podruhý 🙂
hanka99: Porodní plán na netu nenajdeš, ten si musíš sepsat sama, podle toho, jak si představuješ, aby tvůj porod proběhl 🙂

beisis
2. lis 2011

@hanka99 No a nebo ject do prahy. Jako když tam přijedeš a bude porod hodně rozjetej, tak už tě pryč poslat nemůžou, ale jinak tě pošlou buď pryč sanitkou a nebo tvým autem a řeknou ti kam ject.

hanka99
2. lis 2011

@kocicinka - 😨 nó tak to je super nemám páru do čeho jdu,tak jak si mám sepsat představu porodu 😀 něco se pokusím vyplodit 😅

@beisis - do Prahy nechci 😝 no uvidíme,třeba to moc řeśím a bude to v pohodě 😉

hanka99
2. lis 2011

@beisis @kocicinka -děkuju 🙂

chlebenka
2. lis 2011

@hanka99 Já jsem si našla na nettu vzor prodního plánu a podle toho jsem si to sepsala. Stačilo napsat do vyhledávače-vzor porodního plánu- a bylo to 😉 . Na besídku se těším 😉

chlebenka
2. lis 2011

@kocicinka Taky si myslím, že vybírat porodku kvůli JIPce není až tak důležité, zvlášť, když je těhotenství a miminko v pořádku 😉 . Ségra teda říkala, že až bude rodit, chce jet právě kvůli JIPce do FN v Plzni, že je tam jedna z nejlepších, ale já myslím, že je ještě hodně brzo takhle nad tím přemýšlet 😉
Pro mě je důležité si být u porodu alespoň trochu svou paní, pokud bude vše O.K., takže proto jedu do Hořovic 😉

evlyn
2. lis 2011

@hanka99 Dopředu jsem nevolala, paní co přijela po mě volala - vzali nás obě. Nějak mi to v tu chvíli nepřišlo na mysl volat, jestli mají volno - v tu chvíli jsem měla pocit "já rodím, slyšíte? Já rodím!!" 🙂
Plán jsem neměla, paní doktorka se mě při příjmu sama zeptala - představila se, a zeptala se, jakou bych měla představu - ta moje byla epidurál (na ten bylo pozdě) a pokud to půjde tak bez nástřihu - jak jsem psala, tak ten nakonec byl. Ale než nastřihla tak mi vysvětlovala proč jak a nač.

hanka99
2. lis 2011

@chlebenka - děkuju moc 😵
@evlyn - bez nástŕihu by to bylo ideální ale zase lepśí nástŕih než se natrhnout 😒 ale to asi psát nemusím.

začínám mít strach jsem hroznej tragéd 😀 ze všeho nového jsem vynervená 😝 😅 no já vím,že ty milióny a milióny pŕede mnou ..... ale už abych taky patŕila do těch miliónů žen co to zvládly 😵

evlyn
2. lis 2011

@hanka99 Jj rozhodně - fakt je ten, že ve chvíli, kdy mi přímo ve finále vysvětlovala, proč ho musí udělat, se mi chtělo zakřičet "to je jedno, stříhejte, ať už to mám všechno za sebou".
Nestresuj, stejně to nezměníš, těš se, že to aspoň budeš mít za sebou - to je to, co teď i předtím nejvíc pomáhalo mě 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru