Porodnice Hořovice u Berouna

andik
8. led 2007

Holky jaké máte zkušenosti s touhle porodnicí?Chci jen upozornit,že před 3 týdny tady zaměnili miminka a kdyby jedné mamince neudělaly náhodné vyšetření pupeční šnůry,odvezla by si domů cizí mimnko. ☹

evcounek
12. dub 2010

Ahojky,
díky za odpověď, ale vyřešila jsem to šalamounsky. Nahlásila jsem se do Rakovníka na první prohlídku a při sebemenším pochybení se přesunu do Hořovic. Na kontrolu jdu v pátek ve 12:00 tak uvidíme jak se budou sestřičky i doktor chovat. Slyšela jsem, že v Rakovníku mají hrohźný, přístup, ale já si nemůžu stěžovat, kdykoli jsem tam volala nebo byla na ultrazvuku tak jsem se s doktorem smáli a vtipkovali a spoustal budoucích maminek na ně nadává.
jinak my máme pouze jeden termín a to 11.5. je to akorát na narozeniny maželovi babičky. tak uvidíme jestli budeme mít živý dáreček Lukáška. 😀
Mějte se krásně

heryna
24. kvě 2010

Ahoj holky, je tady někdo z Prahy, kdo rodil v Hořovicích.Jsem sice nahlášená v Krči, ale zvažuji Hořovice, Neratovice a zatím se tedy spíš přikláním spíš k Hořovicím

teddyx2
24. kvě 2010

Ahoj Heryno, já se tam rodit chystám a to během 14ti dnů 😉

jindri
27. kvě 2010

Heryna: tady prosím 😀 registrovaná jsem byla v Podolí, kdyby to byl nějaký fofr či nepředvídatelné komplikace. Nakonec to fofr byl - porodila jsem 2 hodiny od příjezdu 😀 ale cestu jsme zvládli.

syraell
28. kvě 2010

teddyx2
tak to se asi sejdeme - mam termin sekce na 11.6. 😉
heryna
ja bydlim 5 kilaku za Prahou smerem na Brno, takze taky pres cely mesto...

tessie79
28. kvě 2010

@syraell , možná se tam taky potkáme TP mám 8.6., ale momentálně je v Hořovicích dost plno, takže určitě před odjezdem budu telefonovat, jesli nás vezmou. Ale když máš plánováný termín sekce, tak můžeš být v klidu.

teddyx2
28. kvě 2010

Já nikam radši volat nebudu. Nechci riskovat, aby mě pak poslali pryč. Jinde registrovaná nejsem, nerada bych rodila na poli 😀

teddyx2
28. kvě 2010

Syraell - je to možný, termín mám 7.6. a pokud se to do tý doby nenarodí, bude se 100% vyvolávat už toho sedmýho. Já jedu z Holešovic, takže to máme taky hodinu cesty

syraell
29. kvě 2010

Tak já nastupuju desátýho - mají tam ten blbej zvyk nástupu celej den před operací - to mi přijde fakt zbytečný. Při první sekci jsem nastoupila dopoledne a k obědu mě fikli 😀
A mají plno, ju? Já si zrovna na tý info schůzce říkala, jaká je to pohoda, že to tam zeje prázdnotou 😉 Tak třeba se ta vlna přelije a vplujeme zase do tý klidový fáze...

teddyx2
29. kvě 2010

to by bylo skvělý, ale byla jsem tam na vyšetření a za tři hodinky stihli dvě mimča a další porod se chystal (viděla jsem převlíkat se nějakýho tatínka) 🙂

syraell
29. kvě 2010

ajaj, tak ale zase je to jeste par dnu, tak treba to do ty doby opadne 😉

teddyx2
30. kvě 2010

já bych to taky neřešila. nějak to vždycky dopadne 🙂

syraell
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
teddyx2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
syraell
3. čer 2010

Tak dneska v poradně ze sestry vypadlo, že to v nasledujicich dvou tydnech bude pekny maso - rodicek pred terminem cely zastupy 😉

tessie79
4. čer 2010

@syraell mám bohužel stejné info 🙄 Tak se asi dám na modlení 😀 😀 😀

ikarkulka
4. čer 2010

tak to budu doufat, že srpen bude lepší 😀
my se chystáme teď v pondělí na tu předporodní besedu, volala jsem si tam radši, abych se ujistila, že to je a že se nic nezměnilo, mluvila jsem s paní červenkovou a byla moc milá a příjemná.

tessie79
4. čer 2010

@ikarkulka Paní Červenková je i ve skutečnosti moc milá a příjemná. Když jsme byli na besedě my, tak ji spolu s MUDr. Ševítem vedla. Měla jsem z toho hrozně dobrý pocit a tehdy jsem se ujistila, že jsem si vybrala tu správnou porodnici. Důležitější než vybavení, jsou totiž podle mě lidi. Na nich to všechno stojí. Pokud je v práci dobrý kolektiv, i krize se v poho zvládnou. Tak teď už jen doufám, že tam skutečně odrodím a nepošlou mě jinam 😒

ikarkulka
4. čer 2010

v hořovicích je naštěstí obojí - dobrý personál i dobré vybavení 😉

jindri
5. čer 2010

souhlas, já se tam chystám rodit i druhé. 😉

syraell
5. čer 2010

Holky, nevíte jak je to v rřeálu s přítomností manžela u sekce? Na aperiu píší, že je možná a na můj dotaz na besedě mi bylo řečeno, že přinejhorším by to šlo🙂 Rodila tam takhle některá? Díky za odpovědi, pokudmožno do čtvrtka, pak nastupuju🙂

ikarkulka
7. čer 2010

dneska jsme byli na besedě, vrchní sestra červenková je neskutečně milá a doktor ševít hýřil vtipem 😀
já jsem vlastně pro hořovice byla rozhodnutá od začátku, spíš jsem se tam byla podívat "na živo" před akcí. ale co mě teda nepříjemně překvapilo, že po porodu dávají dítě na břicho jen po předchozím vyžádání, a i tak ho u matky nechávají max. 2 minuty 🙄 tak to se s nima budu asi prát 😒
a jak jste tu psaly, že je tam teď nával, tak my jsme byli na porodních sálech (byly volné dva, možná i všechny tři), na sále, kde provádí císařské řezy (taky volný), a pak na jenom pokoji na šestinedělí (volný, třílůžkový). tak nevim.
nicméně dr. ševít nás ujistil, že k stop stavu dochází jen jednou za deset let 😀 a stop stav měli loni jednou. 😉
je prý lepší si zavolat na porodní sál před tím, než vyrazíte do porodnice. jednak se ujistit, že vás přijmou, a druhak i pro informaci sestrám, aby se na váš příjezd připravily.

ferinka
7. čer 2010

@ikarkulka já si teda položení na bříško nevyžádala a jak jsem malého vytlačila,tak se mě zeptali,jestli ho na sebe chci,tak mi ho v pohodě dali 😵

ikarkulka
7. čer 2010

no nebo tak. prostě ho nedávají na břicho automaticky - prý.
a jak dlouho ti ho nechali?

xpetula
8. čer 2010

@ikarkulka ani já si položení na břicho nevyžádala a dr. mi maličkou hned a bez ptaní na břicho dala ... samozřejmě na pár vteřin, ale mě to tedy nevadilo, celou dobu jsem koukala, jak jí čistí a oblékají a pak s ní trávila tři hodiny na sále, kde mi jí v tom boxu (nevim, jak tu vyhřivanou postýlku jinak nazvat) dali těsně k mojí posteli, takže jsem na ní v pohodě dosáhla ...

syraell
8. čer 2010

ikarkulka
co se týče toho návalu, tak ten má propuknout právě v průběhu následujících deseti dnů - sestra u ševíta řikala, že má jenom u nich v ordinaci mraky ženskejch termín...
Jinak Ševít je fakt Joker 😀 Trošku mě znejistěl tím, když na beswedě vykládal, že nepoznal u vlastní manželky, že rodí 😀
Já už to mám vážně za pár, ve čtvrtek nástup a v pátek rovnou na sál, tak držte palce 😉

keminek
8. čer 2010

aha.. já myslela, že dají na bříško (lepší si říct, protože některé mámy třeba nechtějí 😕 ), pak ošetří a pak zas normálně vrátí do náruče maminky nebo tatínka.
petulo a z toho boxíku na sále lze mimi v pohodě vyndat? není to uzavřená jako krabice.. je to jako postýlka přístupná shora?
a byla tam adélka celé ty 2-3 hodiny nebo jsi jí mezitím třeba kojila nebo tulila?
jinak základní vyšetření, zhodnocení apgar skóre jde prý v pohodě na břiše, pak se na mimi podívá pediatr, ale to má čas, stejně jako vážení a měření. A až by se podíval, tak mimi zas můžou klidně vrátit rodičům...

xpetula
8. čer 2010

@keminek nevzpomínám si, že by se dr. ptala 😉 Ten boxík není uzavřený, ale nesměli jsme Adélku vyndavat. Můžeš miminko hladit, nebo ho držet za ručičku. Hlavně já nesměla vstávat z postele, takže bych jí asi těžko mohla vyndat 🙂 Ta miminka jsou v tom boxíku na ohřátí, měla jsem co dělat, abych to horko vedle ní vydržela. Já měla pocit, že rychle to miminko očistí právě proto, aby ho co nejrychleji mohli dát do téhle vyhřáté postýlky. Nahatému miminku na břiše musí být za chvíli strašná zima. Alespoň takhle mi to bylo řečeno a já jsem asi hodně naivní, ale věřím jim, že ve většině případů vědí, co je pro nás nejlepší 🙂

keminek
8. čer 2010

@xpetula děkuju za info. No v jiných porodkách to jde (viz různá fota v albech). Pokud má být na bříšku, tak je třeba ho přikrýt a dát mu čepičku, maminku taky přikrýt a oni se zahřejou stejně tak dobře, když je vše normální. A hlavně se pak vcelku brzo otře, osuší, zavine a to už pak opravdu nemusí být v nějaké postýlce takovou dobu.. Ale já to měla při prvním porodu taky tak, jak popisuješ. Ale v jiných porodkách (tak různě) nechávají ty 2 hodinky rodičům miminko normálně chovat. Já bych ho taky třeba furt neudržela, ale u porodu byl i manžel 🙂

ikarkulka
9. čer 2010

@syraell, takže ty jsi byla taky na přednášce toto pondělí? s tím, jak nepoznal, že manželka rodí - kovářova kobyla chodí bosa 😀 😅

@xpetula, @keminek - právě že v jiných porodnicích dítě na břiše normálně nechají, jen ho přikryjí. budu rodit v srpnu, takže nepředpokládám mrazy, tak nechápu, co mají s tím prochladnutím. jestli mi ho vezmou a šoupnou do toho boxu, tak prostě řeknu manželovi, ať mi ho zase vyndá a nenechám si do toho kecat. klidně jim tam podepíšu nějaký revers.
na to, jak jsou jinak hořovice přístupné alternativám, tak tohle mě prostě dostalo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru