Porodnice Hořovice u Berouna

andik
8. led 2007

Holky jaké máte zkušenosti s touhle porodnicí?Chci jen upozornit,že před 3 týdny tady zaměnili miminka a kdyby jedné mamince neudělaly náhodné vyšetření pupeční šnůry,odvezla by si domů cizí mimnko. ☹

anieanne
8. črc 2010

Holky, co si mám do Hořovic zabalit s sebou ? Myslím tím hlavně, jestli dávají plínky a vložky, nebo si mám nabalit svoje, jestli tam mají pro prcky oblečení, nebo si ho mám též vzít, a podobně. Díky

evlyn
8. črc 2010

Vložky dávají, stejně jako noční košili - pro tebe. Pro prcky dávají oblečení (vlastní stačí až na cestu domů), plínky taky (ale jenom 4-5ks na den - takže je potřeba i pár vlastních, ale stačí když ti je přinese až návštěva až budeš ležet na šestinedělí). V podstatě jediné co potřebuješ sebou jsou ručníky, hygienické potřeby, přezůvky, jednorázové kalhotky a župan (pokud nechceš běhat po chodbě v noční košili, ale i v té se to v pohodě dá 🙂 ). To je tak všechno, co mě napadá - kdyžtak se ptej, zatím to mám v čerstvé paměti - malej se narodil před necelým měsícem.

evlyn
8. črc 2010

Ještě mě napadlo: kojící podprsenku a vložky do ní (pokud se ti mlíko spustí pořádně už v porodnici) a bepanthen na bradavky. Kosmetiku na malýho - nějaký olejíček, mýdlo na umytí zadečku a buničinu na utření taky dávají, jenom pokud trváš na používání vlhčených ubrousků, tak si je musíš přinést - ale v klidu se obejdeš i bez nich. Látkové plínky (klasické čtverce) na ublinkávání a tak taky dostaneš. K těm papírovkám - pokud na ně návštěva zapomene, tak ti dítě v pokakané plíně nenechají - jenom proto, žes už svůj denní příděl vyčerpala, neboj.

syraell
10. črc 2010

anieanne
jednorázový kalhotky lze koupit přímo na recepci za 30Kč, ale bohatě ti stačí obyč.bavlněný 😉
O vložky fakt není nouze - denně doplňují pořádnou zásobu.
Jenom na dotaz, čím mažou na šestinedělí prdelky mi odpověděli že ničím, protože není potřeba 😠 Malej měl pak chudák zadeček jak pavián...Takže určitě si něco vezmi - ideální je třeba Rybilka 😉

syraell
10. črc 2010

evlyn
tak to jsme tam asi zrovna rodili zaráz, malýmu je 29 dní 😉

anieanne
10. črc 2010

@evlyn
@syraell Holky, děkuju za odpověď. Plenky vezmu určitě a ubrousky taky, i kdybych je neměla využít, zase tak moc místa nezaberou. Rybilku už doma taky mám, ale šíleně mi smrdí, takže budu pořizovat Bepanthen a Rybilka nejspíš poletí.. Jen s tou kojopodprdou to bude sranda, vůbec nevím, jak velkou koupit. Normálně mám 80/85 D, a netuším, o kolik se mi tak prsa zvětší...

anieanne
10. črc 2010

@evlyn
@syraell Ještě se zeptám, když máte obě čerstvé zkušenosti - jak je to tam teda nakonec s těma dvěma hodinama po porodu ? Já si chci přímo do porodního plánu napsat, že si přeju mít prcka přímo u sebe, ne se na něj koukat do toho vyhřívaného boxu. Ale zase pokuď ho tam dají a zakážou mi ho vyndat, tak to neporuším, na to jsem srab...

syraell
10. črc 2010

anieanne
S tím ti neporadím - rodila jsem sekcí apak byla na Jipce...Jinak rybilka je vazne sila, ale zabira🙂 Ja teda uz nakonec mazu preventivne A-Dermou, protože první synáček má atop a rozjelo se mu to už ve čtyřech týdnech. Je to sice pálka, ale to nejlepší, co může být...
Kojící podprdu si kup zhruba o číslo větší, to by mělo stačit🙂

evlyn
11. črc 2010

@anieanne dvě hodiny na sále platí, malej ležel vedle mě ve vyhřívaném boxu - držela jsem ho za ručičku - v danou chvíli mi to stačilo 🙂
Stran Rybilky - zezačátku jsem taky mazala bepanthenem - ten teda taky zrovna nevoní 🙂 - ale dětská sestra mi poradila tu Rybilku - jednak je levnější a na ten odér si člověk zvykne 🙂 A Bepanthen používám jako lék, v případě že už opruzený je a pro sebe na bradavky.
S tou kojo podprsenkou jsem to udělala tak (mám taky normálně 80D) - koupila jsem si 85E jeden kus s tím, že vyzkouším jak bude sedět až se mi nalejou prsa a kdyžtak pak dokoupím další. S tou jednou do porodnice vystačíš.

anieanne
13. črc 2010

A ještě mě napadlo - vím, že se do Hořovic nemusím registrovat, ale je potřeba tam jet třeba předem sepsat porodopis nebo tak něco ? Nebo můžu přijet až vyloženě k porodu poprvé ?

tessie79
13. črc 2010

@anieanne Ahoj, já jsem rodila v Hořovicích 14.6. Můžeš přijet až rovnou k porodu. Akorát na předporodní besedě říkali, že jsou raději, když před odjezdem rodičky alespoň zavolají. Já můžu Hořovice jen doporučit 🙂

anieanne
13. črc 2010

@tessie79 Jojo, to jsem někde četla, že před odjezdem do porodky zavolat, že se alespoň připraví. Já bych na tu předporodní besedu taky ráda šla, ale asi nám to nevyjde.. Mě se právě Hořovice taky líbí, za poslední rok mi tam rodily dvě známé a spokojenost, na druhou stranu kamarádka by tam nešla ani omylem...

ikarkulka
13. črc 2010

@anieanne, proč by tam kamarádka nešla?
je dobrý tam jí alespoň jednou před porodem na monitor (můžeš i do berouna, ordinují tam doktoři z hořovic), a pak tam zavolat, že jste na cestě. může se stát, že budou mít plno (podle ševíta k této situaci dochází max. jednou za deset let 😀), tak abyste nejeli zbytečně.
ale hlavně o vás budou vědět, a můžou si to tam tak naplánovat a připravit se 😉

anieanne
13. črc 2010

@ikarkulka Leželi jí tam prarodiče a prý šílenost.. Ona ne že by nešla vyloženě na porod, nešla by to nemocnice jako takové. Ale tak to je názor od názoru, já bych zase nešla do Motola ( viz dnešní noční pohotovost s manželem tam ), a jiní si ho nemůžou vynachválit.

ikarkulka
13. črc 2010

aha, tak ale nemocnice hořovice a porodnice to je docela rozdíl 😉

anieanne
13. črc 2010

@ikarkulka Však říkám, ona by to Hořovic nešla všeobecně 🙂 Jinak v Berouně - v nemocnici, nebo na poliklinice ?

ikarkulka
13. črc 2010

@anieanne, nezlob se, tys napsala "Mě se právě Hořovice taky líbí, za poslední rok mi tam rodily dvě známé a spokojenost, na druhou stranu kamarádka by tam nešla ani omylem...", z čehož teda vyplynulo, že by nešla do porodnice. proto mě zajímal konkrétní důvod. 😉

beroun - v medicentru http://www.nemocnice-beroun.cz/gynekologicka-am...

anieanne
13. črc 2010

@ikarkulka Já se nezlobím 🙂 Prostě jsem se blbě vyjádřila, toť vše 🙂

imzadi
19. srp 2010

http://www.nemocnice-horovice.cz/novinky/horovi...

i ja se sem chystam, proto se tesim na dalsi prispevky do teto diskuse 😉

ferinka
19. srp 2010

@imzadi Hezké 😉

renny7
20. srp 2010

Ahojky, zrovna v pondělí jsme s manželem navštívili předporodní besedu v hořovické porodnici a bylo to super, pan doktor Ševít je srandista 🙂 měli jmse možnost si to tam vše i prohlédnout (zrovna měli prázdno) a moooc se nám tam líbilo a už se tam moooc těšíme 🙂 🙂 🙂

imzadi
22. srp 2010

@renny7 tak pak urcite dej vedet, jak to probihalo a drzim palce k pohodovemu porodu🙂

lucik...
23. srp 2010

Ahoj holky,

já rodila v Hořovicích v dubnu letošního roku a byla jsem maximálně spokojená. Ležela jsem tam předtím i týden na oddělení gynekologie kvůli vysokému tlaku a i tam to bylo super - vybavení sice ne tak luxusní jako na šestinedělí ale personál výborný.
K porodu mám jen jedinou výtku a to je to, že jsem měla porod rychlý a PA mi nedovolila zavolat manžela, že je ještě čas (já jako prvorodička jsem jim věřila že, odtekla mi ve 23.30 plodová voda a PA i Dr. říkali že porodím tak druhý den odpoledne a ještě mi ráno budou muset dát tbl na vyvolání, protože nález nebyl moc pozitivní - Viktorka se narodila ve 3.40) a pak když mi to dovolila bylo už pozdě a přijel 20 minut po ☹ To mě dodnes strašně moc mrzí..

A taky měli v ten den strašně narváno, takže jsem byla na pokoji na oddělení a píchli mi injekci na uklidnění... Asi po 2 hodinách mě sestra vzala na monitor, tam že kontrakce nic moc, otevřená na 4, tak že uděláme přípravu a půjdu na sál.. Po přípravě mi dovolili manžela zavolat, jenže já hned po klystýru a sprše byla otevřená na 10 a šlo se rodit.. Rodila mne Dr. Lonková a spokojenost, byla moc milá a na 3 zatlační byla Viki venku..

Když přijel manžel tak ho s námi nechali asi 15 minut, pak ho poslali domů a mě odvezli na šestinedělí a malou na novorozenecké, protože sály měli plné, takže žádné 2 hodiny se nekonali 😔

imzadi
23. srp 2010

@lucik... diky za info...no tak doufam, ze pri mem porodu nebude tak plno...

lucik...
23. srp 2010

@imzadi jako až na tohle to bylo opravdu výborné a personál skvělý, ale tohle se hold ovlivnit nedá.. Sestřičky co se starají o miminka jsou výborné a i přesto, že měli plno vždy pomohli, sice to trvalo trošku dýl než přišli, ale přišli 😉

imzadi
23. srp 2010

@lucik... no ja budu potrebovat hodne pomoc, nemam defakto zadne zkusenosti s miminkama, takze ja budu otravovat porad 😀

lucik...
23. srp 2010

@imzadi já taky ne, ale to přijde samo 🙂 Akorát pro mě byl trošku šok když plakala 😀 Jsem si asi naivně myslela že miminka pláčou jen když jim něco je a ne když se jim chce 😀 A pak v noci jí trápilo bříško (pozor na jejich nemocniční stravu) tak my ji sestra odnesla asi na hoďku a pak spala až do rána, to jsem myslela že jí dala něco na spaní 😀
A pak mi taky bylo nepříjemné, že jsem byla na 3lůžáku a ty dvě pani tam miminka neměli, měli je na solárku a ta druhá pani ho měla na přístrojích a Viki furt plakala tak jsem z toho měla trochu stresy, že je v noci budila a tak ☹

imzadi
23. srp 2010

@lucik... naprosto rozumim, ja bych prave nejradsi byla na tom jednopokoji, hlavne kvuli stresu z toho, ze budu rusit a prudit spolubydlici svou neschopnosti a blbejma dotazama🙂

lucik...
23. srp 2010

@imzadi já ho chtěla taky, jenže bylo plno.. Některé maminy leželi i na oddělení gynekologie protože na šestinedělí se nevešli 😒

imzadi
23. srp 2010

@lucik... tak leden snad bude volnejsi🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru