Porodnice Hořovice u Berouna

andik
8. led 2007

Holky jaké máte zkušenosti s touhle porodnicí?Chci jen upozornit,že před 3 týdny tady zaměnili miminka a kdyby jedné mamince neudělaly náhodné vyšetření pupeční šnůry,odvezla by si domů cizí mimnko. ☹

jajdaelda
7. pro 2008

jindri...no, už se Ti to blíží...viděla jsem,že lestep porodila o 4 týdny dříve..v tomhle stádiu opravdu nevíš dne ani hodiny,kdy to na člověka přijde 😉
Jinak ty vložky doporučuji na první dny takové ty vatové v síťce,jak bývaly dřív...já si koupila ty porodnické a to nebylo ono....
na smolku stačí voda...

evulka25
8. pro 2008

ahoj holky, už opravdu začali objednávat, ale stejně nejdřív musíš k sestře a pak teprve do kabinky

tetrisek3
8. pro 2008

Tak koukám že tu sjou další čekatelky na porod v Hořovicích 🙂 Holky já tam rodila v září , mám holčičku , který jsou 3 měsíce. Jestli budu ještě někdy rodit tak už nikdy jinde než tady, fakt si nemůžu stěžovat absolutně na nic , měla jsem zkušenost ležet vKrči , v 7. měsíci a to co mi tam povídali maminy po porodu bylo šílený, takže jsem ráda že jsem se nestihla registrovat v Praze a rodila právě tady. Doporučuju tuhle porodnici opravdu všem. Jediný co bylo fakt šílený byla ta ambulance ale jestli už objednávaj tak je to super. Já tam kolikrát strávila i 2 hodiny , takže když přičtu hodˇku cesta tam a hoďku cesta zpátky tak z toho byl celodenní výlet 🙂 Tak snad to teď funguje líp.

jindri
8. pro 2008

tetrisek: děkuji za pozitivní příspěvek, radost číst 😉 na mě Hořovice udělaly dobrý dojem, takže i obava z porodu je menší. Také jsem pro nástřih, pokud hrozí natržení. Mám potíže s hemeroidy a představa, že mám potíže ještě s natrženým konečníkem, uááá půlky se mi stahují už teď 😀

map07
10. pro 2008

Jéjej, holky to je informací! To je dobře a víceméně pozitivní, to jsem ráda když to čtu 😉 Holky, já mám takový dotázek - ikdyž ne k porodu - v porodnici v Hořovicích provádí také 3D ultrazvuk, chci se zeptat, jestli jste tam na něm některá byla? Cena je 600 Kč, což je levnější než provádí v Hořovicích Švamberk - ten si počítá 800 Kč a hlavně když se to nevyvede, tak si účtuje 400 a nemocnice jen 100 kč. Takže jsem se objednala do nemocnice. Vím, že fotku žádnou nevyvolávají, ale jde mi o to, jestli mi dají nějaké fotky na to DVD nebo je to jen videozáznam? Bylo mi řečeno, že záznam je 10-30 min podle toho jak to jde - což teda taky přesně nevím jak si vysvětlit. Nebyla jste některé v této nemocnici na 3D? Jak to tam probíhalo? Díky

tetrisek3
19. pro 2008

map07 : já na tom 3d byla ,ale nechávala sem si udělat jen záznam , což bylo za těch 600 , nicméně v té době to bylo tak že ti můžou ještě za 100 udělat i 3d fotku ,ale to bych dělala až podle toho jestli se to bude dát zrovna dobře natočit. Já mám záznam a moc dobrej neni , malá sebou hrozně šila takže by stejnak fotka ani nevyšla,. Ale optej se na to, já myslim že dělaj i fotky , ale tu ti daj asi zvlášť , nevim jestli ti jí přidaj na ten záznam :(

kokorinkka
19. pro 2008

Ahoj nastávající maminky i ty,které už v Hořovicích porodily.Ráda bych se připojila k debatě o Hořovické porodnici.Čeho si cením je klid,který na pokojích je i když zrovna rekonstruovali šestinedělí,ale to na porodnici nebylo naštěstí slyšet.Zase bude vše nové a hezké,takže vy,které porodíte v příštím roce už budete v novém .Čekala jsem své druhé dítě,takže jsem se už ničeho nebála,věděla jsem co bude.Chci napsat o lidech,kteří na porodnici pracují.Jak se říká vše a všude je to o lidech.Na kterou směnu,tedy sestavu lidí tj.lékař,lékařka,porodní asistentka a pomocný personál zrovna narazíte.Já jsem měla u porodu p.dr.Ševíta,který je velice sympatický a v pohodě chlap.Svou práci zvládal do detailu.S ním tam byla por.asistentka p.Zámková,která je ve svém oboru určitě také profesionálka,ale jinak byla jako člověk velmi chladná a odměřená a i trochu nervozní,což jsem z ní vycítila.Člověk je v této pro vás velmi důležitě životní chvíli citlivý a vše si pamatuje,některé detaily i po celý život.Takže vám všem přeji abyste měli štěstí jen na hodné a hlavně citlivé lidi,kteří o vás budou v období pro vás nejkrásnějším pečovat aby vše proběhlo v klidu,který k narození svého miminka potřebujeme.....Všechny zdravím a přeji krásné Vánoce všem..... 🙂 🙂 🙂

jindri
21. pro 2008

To mě přivádí k otázce, na příjmu dělají UTZ, aby zjistili váhu mimča, nebo kdy je poslední ultrazvuk?

kokorinka: já si radši iluze o příjemném personálu nedělám. Radši pak budu příjemně překvapená 😉
I vám spokojené a šťastné Vánoce 🙂

monique_2006
21. pro 2008

ahoj holky, chci se zeptat - jak je to v soucasne dobe s registracema do horovic, nevite? ja jsem registrovana v praze, ale horovice jsou u mne na 2. miste, kdyby bylo plno...

jindri
21. pro 2008

moni: takové nesmyslnosti jako registrace nedělají 😉

monique_2006
22. pro 2008

jindri - jsem si to myslela 😉 diky za info. takze myslis, ze bych se tam pripadne mohla dostat? nebo taky maji takovy akce jako stop stavy...?

jindri
22. pro 2008

moniq: na předporodní besedě pan dr říkal, že se jim to ještě nestalo. Když byl nával rodiček, poradili si 😉 Každopádně jsou radši, když tam jdeš alespoň na jednu prohlídku, aby tak zhruba věděli, kolik rodiček a kdy mají očekávat 😉

monique_2006
22. pro 2008

ok, diky moc za info. jinak vseobecne jsou reference super, ze jo? nam horovice doporucovala i PA na predporodnim kurzu, v praze by prej nedoporucila zadnou.. 😕

monique_2006
22. pro 2008

jindri, jeste dotaz - ty jsi zavrhla podoli uplne a pujdes do horovic? chodis tam na kontroly? ja mam prave podoli, prece jen jsem z prahy, ale kdyby bylo plno (coz nejspis bude), tak bych sla do horovic. nevis, jak se tvari na rodicky, ktery tam chteji bez predchozich prohlidek?

campi
23. pro 2008

Koukam, ze nejsem sama, ktera ma po Podoli Horovice jako zalozni variantu 😀

monique_2006
23. pro 2008

jojo, presne tak 🙂 v praze bych sla jeste tak do krce, ale jinam se mi moc nechce....

evamik
23. pro 2008

Já mám Hořovice taky jako záložní. 😉

jindri
28. pro 2008

moni: jojo, od Podolí jsem upustila úplně 😉 od 38tt jezdíme na kontroly do Hořovic.
Už jsem to tu někde psala. Na besedě říkali, že chápou, že pro některé pražačky může být obtížně dojíždět na kontroly, takže klidně tam můžeš přijet jen rodit, ale jsou radši, pokud se dostavíš alespoň na jednu kontrolu 😉 Lépe si tak zmapují počet rodiček na danné období.

evulka25
28. pro 2008

holky, od kdy jsou ty besedy pro těhotné?

jindri
28. pro 2008

evulka: jsou každé 1. a 3. pondělí v měsíci 😉

evulka25
28. pro 2008

jindri díky: to mi doktor neřekl ☹ 😠 si ho podám 😀

jindri
28. pro 2008

evulka: času dóóst 😉
Ty už tam docházíš teď?

kalian
28. pro 2008

Ahoj lednovky, tak abyste vtom nebyly sami 😉 Taky Hořovice, i když teď v době probíhajícího mega baby boomu možná ne varianta záložní, ale spíše číslo jedna. Jen ta poradna nějak vázne, ale předpokládám, že snad člověku hlavu neutrhnou, kdychom nestihli se tam ukázat ..snad se tam ještě dostanu, jak koukám na ta lednová miminka narozena v prosinci 🙂

evulka25
29. pro 2008

já tam chodím ke Klánovi od začátku těhu, jsem tam vedená na gynekologii

jindri
29. pro 2008

evu: toho jsem minule zastihla na ambulanci. Udělal na mě moc dobrý dojem, vyzařoval z něj klid. Jo, kéž by měl službu, až budu rodit 😵

kalian: určo se svět nezboří 😉 Já jsem zase radši, že mě tam manžel může vozit, protože vidím alespoň část personálu a třeba v den D narazím na ne úplně neznámou tvář 😉

ferinka
29. pro 2008

Evulky:my jdeme s manžou na tu besedu 5.1. je to od 13.30 🙂

evulka25
29. pro 2008

jindri: primář Klán je fakt úžasný nejen jako doktor, ale i jako člověk. Při vyšetření si s tebou povídá jak bylo o víkendu a co jsme dělali, že člověk ani nemyslí na to, že tě přitom vyšetřuje. Všechno ti krásně vysvětlí a je to rozumný doktor. Mě v těhu nic nezakazoval z jídel, říkal, že si v rozumné míře mám dopřát to, na co mám chuť a po čem nezvracím. Holky, co chodí do Prahy tak tam jim doktor na Bulovce nařídil vypít denně litr mléka, ač po tom všechny zvracely 😒
Ferinka: já mám 6/1 poradnu, toho 5/1 se bohužel do Hořovic nedostanu - nebudu mít auto k dispozici ☹ můžeš mi pak prosím napsat co tam tam zhruba povídali? Díky moc 🙂

map07
29. pro 2008

Jojo Feri, zapamatuj si maximum a pak nás musíš poučit!!!! 😉

Holky, četla jsem tu myslím, že jsou v porodnici k dispozici ty porodnické vložky? Dostaneme je po celou dobu nebo třeba jen první den a pak musíme mít svoje? Chystám se brzy nakupovat, tak ať vím, jestli mám něco pořídit 😉 A to samé plenky pro mimíse. Dostane je na celou dobu? Nebo musíme přinést svoje?

ferinka
29. pro 2008

Já jsem si raději poporodní vložky,vložky do podprsenky i jednorázové kalhotky koupila 😉

jindri
29. pro 2008

Plenky pro mimi by tam měly být, poporodní vložky taky, vložky do podprdy asi ne. Já jsem si to i všechno nakoupila, kdyby jsme se do Hořovic nedostali.

Evu: zlatý doktor 😵 Mám takouvouhle zubařku, celou dobu vyšetřování mi něco vypráví, vůbec sice nevím co, ale mnohem líp to snáším.
.. litr mléka 😲 za den 😲 kde se zapomněl pan doktor?

map07: někde o stránečku, dvě dozadu jsem to tu také popisovala 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru