Porodnice Hořovice u Berouna

andik
8. led 2007

Holky jaké máte zkušenosti s touhle porodnicí?Chci jen upozornit,že před 3 týdny tady zaměnili miminka a kdyby jedné mamince neudělaly náhodné vyšetření pupeční šnůry,odvezla by si domů cizí mimnko. ☹

kocicinka
29. zář 2009

Dr. Lonková mě rodila 🙂

korina
30. zář 2009

Kocicinka: Působí moc mile. Škoda že si asi člověk nemůže dohodnout svého porodníka..... ☹

davlu
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kocicinka
30. zář 2009

Jooo to je přesný 😀
Byla fakt moc hodná a taková soucitná, když jsem tlačila na WC , do toho jsem zvracela a brečela, že už nemůžu.
😔

jitie
30. zář 2009

ahoj holky,
já si myslim, že tam jsou samí dobrý doktoři...záleží spíš na průběhu porodu a na přístupu rodičky, jakmile se jí něco nelíbí, tak z toho udělá takovou aféru a že tam už rodit nikdy nebude a rozhlašuje to po okolí, ale tady naštěstí jste všechny spokojené 🙂
v pondělí půjdeme na besedu

majamisutka
30. zář 2009

Holky já si myslim, že lepší porodnici jste si vybrat stejně nemohli.
Všude bude jistě něco. Ale Hořovice jsou prostě nejlepší 🙂

A ty porodní sály jsou opravdu super, je to takový domácký a vůbec ne nemocniční.
Doporučuji využít vanu, mě ta horká voda pomohla a navíc jsem se pak i rychleji otevírala. (stojí 500,- ,ale je to dobra investice.
Taky je super, že dětátko ošetří hned na místě vedle vás a nikam ho neodnáší . Takže na něj pořád vidíte. Máte tam soukromí a není to jako v Praze, kde jsou ty hrozný porodní boxy, kde je slyšet několik rodiček najednou 😝 a navíc to typický nemocniční prostředí bleeeee 😝

korina
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
davlu
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ferinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
davlu
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zuzik24
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
majamisutka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
davlu
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zuzik24
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
majamisutka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kocicinka
1. říj 2009

Já jsem měla porodní plán a v něm napsáno, že bych chtěla miminko položit hned po vybavení na bříško. Tak mi vyhověli, jenže Jonášek měl hrozně krátkou pupeční šňůru, která na to břicho ani nedosáhla. Tak ho ošetřili a přiložili, taky na pár vteřin, ale nechtěl sát, byl přejedený krupicové kaše s čokoládou, kterou jsem měla před tím k večeři 😀
Já jsem po vaně taky toužila, ale pokoje s vanama byli obsazený. Tak jsem musela vzít za vděk sprchou.
Jo, ten porodní plán jsem měla založený mezi výsledkama v těhu průkazce.
Taky hned po vybavení začal čůrat 😀 To byl vodopád.
Jinak chovat jsem si ho ani na sále nepochovala, byla jsem hrozně zesláblá a klepaly se mi ruce.
Holky, PA Blanka Puldová, která mě odváděla po porodu do sprchy mi řekla, že by to epino ráda viděla, jestli ho náhodou nemám sebou. Tak ho tam třeba některá vemte, aby se koukli 🙂
Jo, Dr. Martínková hlásala ode dveří, ať mě nastřihnou a hrozne do toho Dr. Lonkové a PA kecala, doslova se tam nade mnou chytli 😠

zuzik24
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
milula
1. říj 2009

Ahoj, rodila jsem v Horovicich, ale presto bych mela dotaz, ptam se kvuli kamaradce - v jake poloze se rodi na tom jejich luzku? Ja ho mela cely porod coby normalni postel a pak jsem rodila na stolicce. Zajimalo by me, jestli na tu postel pridelaji takove ty klasice operky na nohy - ta korytka (takze jsou nohy vlastne vys nez panev), nebo jestli jsou nohy jen oprene o postel, nebo si je rdika musi sama pridrzovat... nebo jak to zkratka funguje, jak se ta postel pretvori na porodnicke kreslo? Predem diky za odpoved!

ferinka
1. říj 2009

Milula:Tu postel potom předělají jako na půl na křeslo a ty "kozy" na nohy naštěstí nedávají,bych s tím snad ani neporodila,takhle jsem se mohla za ty nohy pořádně zapřít jak jsem tlačila a pomáhal manža 😉
Kocici:já se jim o epinu snad ani nezmínila až pak jednou při vizitě,myslím si,že by se o tom mělo vědět víc jak u dr. tak v porodnicích 😉

jindri
1. říj 2009

mikula: zádovou opěrku si můžeš polohovat - leh, sed a co jsem postřehla nejsou to klasické držáky na nohy, kdy je dáš nahoru, ale nohy si pokrčíš, jak ti vyhovuje a chodidly se akorát zapřeš. Já do vykouknutí hlavičky byla na boku, pak ani nevím, jak jsem se octla v tomto sedu 😀 a takhle se tlačilo o mnoho líp.

jindri
1. říj 2009

davlu: malou mi taky hned položily na břicho a bylo to krásnééé 😵 před porodem jsem nechtěla, aby jí už zabalenu, omytou dávaly do toho vyhřívanýho lůžka, chtěla jsem, aby byla v mé náruči, ale i když jsem měla porod jak po másle, byla jsem ráda, že je malá vedle v lůžku a já si můžu vydechnout, navíc jsem se hrozně klepala 😉

Jó vana mě taky mrzí, ale jaksi to všechno šlo tak hopem, že nebylo kdy. Ale dobře bylo i na balónu ve sprše 😀

milula
1. říj 2009

ferinka, jindri - diky za odpoved! No jo, ale za co si ty nohy zapres, kdyz tam nic neni? To ti neujizdi dolu?

Ja prave vedela, ze s nohama nekde v luftu u stropu neporodim, ze si ty nohy musim poradne pevne o neco oprit, proto jsem radsi volila tu stolicku, i kdyz moc pohodlne to nakonec nebylo - presouvala jsem se na ni az v te posledni straslive kontrakci, tak jsem se jaksi nedokazala nijak uvelebit a porodila jsem tak nejak napul vstoje a napul vsede 😝

davlu
1. říj 2009

Milu, jukni se na www.nemocnicehorovice.cz na fotogalerie porodních sálů, tam je ta postel složená, ale těsně před porodem odendají nějakou část té matrace a ty jakoby žlábky co vydíš pod postelí se překlopí nahoru a ty si o ně zapřeš chodidla (info z předporodní besedy 🙂 )

Takže je leší před porodem požádat (pokud to bude možné) o položení malého ke mě. Stačí 5 vteřin a držet ho může sestřička... 🙂

jindri
1. říj 2009

milula: jak píše davlu, na nožky je to dobře vymyšlené, mě to přišlo vhod se pořádně zapřít.

leonina
2. říj 2009

Koci mně taky rodila dr. Lonková a PA Puldová, Martínkovou jsem tam naštěstí teda neměla 🙂 Já jsem chtěla taky vanu, byla jsem na tom pokoji kde je, ale pak když jsem šla do sprchy tak už mi nepomáhala ani sprcha, takže jsem si nechala dát epidurál ( když máte epidurál už se nemůže do vany). Jinak postele jsou každá jiná, jedna je jak píše davlu, druhá tu jsem měla já, tak tam sundají tu spodní část matrace takže z toho vznikne jakoby křeslo a přidají tam takové válečky na zapření nohou a ta třetí ta je na tom pokoji kde není vana a to je jak píše ferinka

kocicinka
2. říj 2009

milula: já jsem měla v porodním plánu, že chych chtěla rodit na stoličce, nebo jak mi to bude vyhovovat. Nakonec na stoličce to bylo úplně strašné, tak jsem se nějak ocitla na posteli, i když jsem mezitím tlačila vlastně asi hodinu ještě na záchodě. Pak přišla nějak doktorka, že mě vyšetří a na tom stole jsem už odrodila. Co mě strašilo celé těhotenství mi při porodu nakonec hrozně chybělo! A byly to právě ty "kozy", neboli opěrky pro nohy. Vůbec jsem se neměla o co zapřít. Oni chtěli, abych si ty nohy držela pod koleny, jenže jak, když už jsem neměla ani sílu se nadechnout! Navíc jsem byla zpocená a ty ruce mi tam hrozně klouzaly, nohy nešly udržet. Takže jsem se občas zapřela do boků asistentek a oni na mě, že takhle né, ať si chytím nohy pod kolenama. Tohlecto bylo teda hrozný, ale co se dalo dělat, když tam ty šlapky nebyly, že jo.

majamisutka
2. říj 2009

Já jsem si ty nohy taky musela držet pod koleny, ale z té postele, co se pak udělalo křeslo, tak to pak hrozně klouzalo 😀 😀

Jinak já jsem taky chtěla epidural, ale už na něj bylo pozdě. Ale kdyby to šlo, tak bych do něj šla.
To už je pak pohodička.
Takže když už ne epidural, tak aspoň ta vana. Nebo horká sprcha.

emamamamu
2. říj 2009

ja nestihla vubec nic, kdyz me nutili do sprchy, tak jsme myslela, ze je zabiju, kdyz me nutili na balon, tak jsem myslela, ze je zabiju..kldine jsme mohla rodit na vratnici...alespon bych jim tam neblokovala pokoj😀

jindri
3. říj 2009

já myslela, že mají všechna křesla něco na nohy 😕 tak to je fakt nedomyšlené ...... to si neumím představit držet si ještě nohy.

majamisutka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru