Porodnice Hořovice u Berouna

andik
8. led 2007

Holky jaké máte zkušenosti s touhle porodnicí?Chci jen upozornit,že před 3 týdny tady zaměnili miminka a kdyby jedné mamince neudělaly náhodné vyšetření pupeční šnůry,odvezla by si domů cizí mimnko. ☹

majamisutka
11. pro 2009

Fran do porodky nemusíš jezdit ani na monitor ani do poradny. Já skoro celou dobu chodila ke svému doktorovi, ale nevim jestli ten tvuj ma monitor.
Ono je to fakt jedno kam chodíš. Porodit pak můžeš kde chceš, jestli teda budou mít místo. A na Motol bych nespoléhala, ikdyž je to blíž, mužou mít plno a nějaká trapná registrace je ti stejně k ničemu. Já když rodila, tak byl po celé Praze stop stav, takže štěstí, že jsem jela rovnou do Hořo.
A pražské porodnice jsou úplně o něčem jiném. Záleží jaký chceš mít přístup. V Praze je továrna.
Jinak nám tam cesta trvala 40 min.
A když jsem jezdilla do Motola, tak mi to trvalo kolikrát dýl, když byla zácpa, a pak jsem ještě ani nemohla v Motole zaparkovat a to nemluvě ty hrozný fronty do poradny, maminky tam čekali už od rána. Já tam byla jednou a stačilo mi to. Ale třeba už to nebude takový jak to bylo letos. Kdo ví....

majamisutka
11. pro 2009

Jitie, držim palečky, ať máš krásny porod a ať máš svého uzlíčka, co nejdřív u sebe v náručí 😉

jitie
11. pro 2009

maji, děkuju 😵
začínám mít smíšené pocity - strach a zároveň se těším 😅

majamisutka
11. pro 2009

chápu tě, to já měla taky, pořád jsem už chtěla rodit a když mi praska voda, tak jsem říkala, že ještě rodit nechci 😀
Těš se , protože pak budeš mít u sebe živou televizi 🙂
A nevěř všemu, nemusí to trvat tak dlouho 😉

davlu
11. pro 2009

JIti...tak tfuj tfuj....neboj se holka, bude to rychlý...mluvím z vlastní zkušenosti a u tebe to bude taky tak...
Dá nám to sem někdo vědět jak jsi na tom? Někdo z prosincovek???

Díky za rady ohledně toho zánětu. Už je to dobrý. Ale dnes mě začalo bolet v krku a hlava, manžela najednou taky. A malej celej den nemohl usnout, začal kašlat a teplota 37,2 ☹ A navíc je víkend, takže v případě nouze bysme museli do nemocnice...

Mají, do IP ti určitě odpovím. Nezlob se já nějak nestíhám...nevím co dřív léčit...

majamisutka
11. pro 2009

Davlu, neboj, jestli má Tedík 37,2 tak to není teplota, to musel mít minimálně 37,7

majamisutka
11. pro 2009

A ještě musíš půl stupně odečíst, protože v konečníku je 0,5 stupně navíc 😉

jitie
11. pro 2009

Davlu, děkuju, koukej do prosincovek, murynka určitě bude mít info, všechno jí budu psát a volat 😉
to je dobře, že se zánět zlepšil, jen teda ta bolest hlavy a v krku, já to znám, taky se tady s tím pořád plácáme, zrovna teď mám ucpaný nos, že se mi blbě dýchá, tak si pořád kapu do nosu, aby mi to trochu povolilo 😒
jinak jak píše maji, 37,2 je ještě v pohodě, určitě z toho nic nebude, neboj 😉

holky, ještě jednou díky všem 🙂

baruss1
11. pro 2009

Ahoj holky, já nějak nestíhám, bolí mě docela dost břicho, tak skoro pořád ležím ☹

Ale jen v rychlosti, Jitie, přeju, ať to vyvolání není moc dlouhé a Filípkovi se chce ven rychle!! Držím palce a ať jste oba ok 🙂 Uvidíš, že 12.12. to jistí 😉

majamisutka
11. pro 2009

fyziologická teplota novorozence je kolem 36,5 – 37,5 ˚C. 😉

davlu
11. pro 2009

jo jo holky, mě nestraší teplota Tádi, ale bojím se, že to chytne ode mě. Navíc teď nekojím, protože po zánětu není mlíko a tak mu nedám žádný protilátky...to je start do toho mateřství...
Jiti, budu koukat...a vyvolávačky bývaj rychlé. Hele já měla tabletku v 7, první bolesti tak od 9, od 11 píchli vodu a ve 14 Táďu v ruce. A utíkalo to rychle.

majamisutka
11. pro 2009

davlu, fakt nemáš žádný mlíko? to rozkojíš, koj koj koj a hodně pij, mě taky pomohli homeopatika na podporu mlíka.

zuzulik
11. pro 2009

ahoj holky, po dlouhe dobe se hlasim 😉

jitie, preji ti hodne stesticka, rychly a co nejmene bolestivy porod a zdraveho Filipka v naruci 😵
at uz to mas za sebou 😉

jinak nektera se ptala jak je to v ambulanci v Horovicich, ja tam tedy dojizdim a ted kdyz se tam objednava na presnou hodinu,tak je to fajn a jde to docela rychle, predtim tam v patky byla takova "divna" sestricka , tak to se tam cekalo i hodinu... 😕 ted tam uz asi neni, cca 2 mes. jsem ji nevidela, takze krize zazehnana 😀 😀

a stema kilama, no ja jsem zacinala na 54 a ted mam + 7,5kg...doufam,ze skoncime nekde na +12kg, uz ted me boli zada ,nastesti zadne opuchy...
Jo a dnes mi primar odporucil plavat ,ale neutopit se 😀 😀 😀

zakaz navstev porad plati,ale partner ( pouze partner) u porodu byt muze!!!

Jittie,jeste jednou hodne stesticka.
Davlu, ty se dej brzy do poradku!!!

davlu
11. pro 2009

Mají, když jsem před tim zánětem vypila za den 3 litry kojočaje + meltu a jen jsem T. kojila, tak vypil, tak 120ml max za 2-3 hodiny. \po kojo ve mě nebylo nic. Teď odstříkám sotva 30-40ml dohromady. Mám odsáv. avent i medelu. Ale že by to ze mě teklo to ne, spíš takovej jeden dva mini pramínky. Ty homeo jsem dnes koupila. Vzala jsem první 3 kuličky. Mám je brát jen přes den, nebo to rozvrhnout i na noc?

lucik...
11. pro 2009

jitie moc moc držím palečky a těším se na zprávu že už máš miminkou u sebe 😉

leonina
11. pro 2009

Davlu mně pomohlo hodně pít, osvědčil se mi Toptopic ( nechat vyprchat bublinky) a neperlivá voda - je to asi jedno,co piješ, ale já při těch zánětech vypila skoro 5-6litrů denně, jak jsem měla vysoký teploty, tak jsem měla pořád žízeň a prsa jsem měla jak balony, víc nateklý než na začátku.

Jiti: Mně porod taky vyvolávaly tři dny a když už to vypadalo že budu rodit, tak se mi to zastavilo, pravidelně když jsem volala přítelovi ať přijede, že už rodíme, tak sotva jsem položila telefon, kontrakce zmizely 😀
Držím palečky ať to máš rychle zasebou a co nejdřív Filípka v náručí

majamisutka
11. pro 2009

a jaký máš ty homeo? Ricinus communis 5 Ch ? má se brát 5 kuliček 2x denně- cucat kuličky a hodinu před a po bys neměla nic pít ani jíst

Ještě jsou prej dobrý: agnus castus 5CH

majamisutka
11. pro 2009

Jinak já bych bejt tebou malýho co nejvíc přikládala k prsu, to je účinější než to odstříkavat. Přikládej co nejčastěji , ono se ti to navýší 😉
čím větší je poptávka, tím větší je nabídka 😉

spionka
11. pro 2009

Já začínala na těch 60 a skončila na 80 - hrůůůza. Ale šlo to kojením a nespaním fofrem dolů až na 57kg, ale teď jsem zpět na své výchozí. Jitie: držíme palečky a koukej to do té půlnoci stihnout, ať slavíme dohromady 😉 Davlu: ty se drž. Tohle já naštěstí vůbec neznám, žádné problémy, jen hodně hodně mlíčka, spíš teda smetánka, malej přibíral jako divý 🙂

bara.c
11. pro 2009

Ahoj holky, dneska jsme byli u paní doktroky a moc nás chválila je nám 16t+5d a měříme 16,5cm. Broučínek se má dobře, hladil si hlavičku a spokojeně si bydlí v domečku. 🙂 Další kontrola až 15.12.2010. Vše je v naprostém pořádku. Pro jistotu nám paní doktorka doporučila objednat na velký ultrazvuk Praha - Letná Centrum Gennet. Pan doktor mimíska prohlédne úplně celého. Zkontroluje srdíčko, hlavičku, bříško ... prostě úplně všechno. Už se těšíme, pojede i taťka. 😀

Lucíku, jak ti je? Co rýmička a kašlík? 😨

Davlu určitě to bude brzy lepší a to mlíčko poteče jedna báseň. Držíme palečky. 😉

Jitie hodně štěstíčka, ať už máš svého broučka v náruči. 🙂

davlu
11. pro 2009

Barus, je to krásný, viď? Si to čtu jak to píšeš a normálně se uculuju na monitor...Pavlík bude nadšenej....

Jinak, já nabrala 15kg a ještě mám 2,5kg navrch. Tak jsem ráda, že to jde dolů.

Mají, jo jo mám ty Ricinus. Lékárnice řekla manželovi 5-6x denně jen 3 kuličky...tak ti nevím....
jinak s přikládáním to bude asi problém. malej hladovej, já přiložím on se přisaje 2x zatáhne 1x polkne a strne ˇa zavře oči, tak ho všemožně budím ať tahá a nespí, ale je jak mrtvola. Tak ho odtáhnu, on se tak za 2 minuty probere, přisaje a zase to samé dokola, tak ho dám do postýlky, on začne řvát hlady, přiložím a zase totéž...pak mu musím stejně udělat bebu, když tam mlíko stejně je jen pro komára.

bara.c
11. pro 2009

Dalu, je to úžasný. 🙂 Dneska, když jsem viděla mimíska na ultrazvuku jak je mu dobře.... je to opravdu nádhera. Když pomyslím, co nás všechno možná čeká až se vyklube.... rozhodně jsem ráda, že je zatím v bříšku.
Je mi líto, že máš takové problémy. ☹ Porod v pohodě, viď? A teď tohle. 😠 Snad to bude brzy lepší. 🙂

majamisutka
11. pro 2009

davlu a zkoušela si laktační poradkyni?

davlu
11. pro 2009

zkusim ještě ty homeo, když nic, tak to bude poslední možnost. ale rozkojili jsme se za 10 dní po příchodu z porodky, tak to teď taky musí jít...ale díky...že jste se mnou

davlu
11. pro 2009

Mají, koukán na tvé album-Domísek je tak krásnej chlapeček a tobě to teda taky sekne, je vidět, že mateřství ti prospívá...jste hezká rodinka 🙂 a spokojená 😵

lucik...
12. pro 2009

Dobré ránko 🙂
Baru v gennetu je to super, byla jsem tam na screeningu v I.trimestru a všichni skvělý 😉 Já jdu na velký UTZ k apolináři protože v gennetu v tu dobu mají rekonstrukci nebo co... Ale jdu až 22+2 takže až v lednu ☹

Jinak kašel pořád stejný, jak nemůžu žádný léky tak je to na prd.. Rýmu už nemam, tu má teď pro změnu manžel 😀

To máš baru drobka o něco většího než je ten náš 😀 Já byla na kontrole 16+2 a měli jsme přesně 16cm 😀

spionka
12. pro 2009

na prosincovkách je napsáno, že Jitie má kontra už po 2 minutách, tak snad to do té půlnoci stihne 😉

majamisutka
12. pro 2009

juchůůůůů 🙂

majamisutka
12. pro 2009

a to se bála, že jí to bude trvat 3 dny 😀

majamisutka
13. pro 2009

JITIE : dnes V 8,13 se narodil Filípek 3710g 50cm , všichni jsou v pořádku 🙂

Moc a moc Gratulujeme 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru