Porodnice Hořovice u Berouna

andik
8. led 2007

Holky jaké máte zkušenosti s touhle porodnicí?Chci jen upozornit,že před 3 týdny tady zaměnili miminka a kdyby jedné mamince neudělaly náhodné vyšetření pupeční šnůry,odvezla by si domů cizí mimnko. ☹

tulipaki
26. črc 2012

@imzadi uf, tak to ti nezávidim! Neni zač, mám to ještě v živý paměti 😉

lucik...
7. srp 2012

Ahoj holky, mám dotaz na maminky, co rodily v Hořovicích někdy poslední měsíce 😉
Co všechno musíte mít svoje? Já když tam rodila v dubnu 2010, tak bylo k dispozici vše - látkové pleny na blinkání a utírání 😀, neomezeně jednorázovek, vložky, noční košile apod...
Teď je snad 5 jednorázovek na den.. a to ostatní?

hofka1
8. srp 2012

No, v listopadu 2010 už těch jednorázovek bylo pět. Jinak všecko bylo. Ale to už je taky dávno🙂

jitie
8. srp 2012

@lucik... Luci, já mám zato, že 5 plenek, 1 košile, vložek dostatek, látkové pleny nevím :-/ jen tohle si pamatuju, co holky říkaly, za mě tam taky ještě bylo všeho hodně 😀

lucik...
8. srp 2012

@jitie no však za mě ještě taky 😀 😀 😀 No nic, zabalím pleny, košile a ostatní někdo doveze 😀 😀 😀

lucik...
8. srp 2012

@jitie Mimojiné ti Jíťo taky moc moc moc gratuluju!!! 😵 😵 😵

jitie
8. srp 2012

@lucik... přšesně tak, co nebude, někdo přiveze 🙂 moc děkuju Luci, tobě už se to taky pěkně krátí 😀

lucik...
8. srp 2012

@jitie ještě času dooost 😀 Nestraš 😀

jahudka.1
8. srp 2012

A holky nevite nahodou jakje to tam s nadstandartama? Kolik se plati, kolik jich tam asi je??? Nikde to nemuzu najit:(

lucik...
8. srp 2012

@jahudka.1 V dubnu 2010 se platilo snad 500 za den.. ale jistá si nejsem, jsou tam 2 nebo 3 a jsou v 90% plné 😀 😀 😀

jahudka.1
8. srp 2012

@lucik... Ale tak v horovich je i klasicky pokoj myslim dvojluzkovy a ma vlastni socialku ze??? Jak je to s registraci? Pisou, ze neregistrujou! To tam vazne muzu prijet ze rodim, kdyz sem tam pred tim nebyla???

zuzik24
8. srp 2012

Ahoj holky, taky by mě zajímalo, jak to tam teď je, Sice času dost, ale abych věděla, s čím tak nějak počítat 🙂

evlyn
8. srp 2012

@jahudka.1 Přijet můžeš rovnou rodit, pokud budou mít volno tak tě vezmou, ale doporučuje se tam aspoň jednou koncem těhotenství ukázat na poradnu. Pokoje mají všechny vlastní sociálku, jsou 2-3 lůžkové (myslím že tam je i jeden čtyřlůžák, ale na něm jsem neležela, vždycky jenom 2 nebo 3lůžkový. Nadstandart jsem chtěla pokaždé, pokaždé byl plný. Přesto to i na obyč pokojích byla pohoda - vlastní sociálka dělá fakt svoje. Mají tam jeden "apartmán" jakoby mimo oddělení - má vstup z hlavní chodby, kde snad může být i otec, nebo potom jednolůžkový pokoj přímo na oddělení.

jahudka.1
8. srp 2012

@evlyn no to je to co me desi-" kdyz budou mit volno"... Jsem zaregistrovana u apolinare, ale radeji bych neco vic domackyho! Ale nevim no...

evlyn
8. srp 2012

@jahudka.1 jenomže to tě odmítnou i u Apolináře, když prostě budou mít plno - pokud nebude hrozit riziko, že porodíš v sanitce, tak tě pošlou jinam registrace neregistrace. Jestli chceš mít klid a nejet zbytečně, tak stačí zavolat dopředu - řeknou ti jak jsou na tom, jestli máš jezdit a budou s tebou kdyžtak počítat. A neboj, snaží se porodnici zavírat opravdu jen když není zbytí. Když se narodil Kuba, tak byly všechny porodní sály plný, maminka co přijela po mě rodila normálně na operačním sále. Když se teď narodila Anička, tak jsme tam skoro celý den byly jenom dvě rodičky a po osmé dojely další tři 😀 Za sebe můžu Hořovice opravdu doporučit, pro mě rozhodně velice příjemné prostředí a co se mi opravdu hrozně líbilo je to, že jseš na jednom porodním pokoji od začátku až dokonce s vlastním sociálkou a máš klid jenom pro sebe. Vím jak mě rozčilovalo, jenom když jsem jednou za čas zaslechla někoho přes dveře, když jima někdo procházel a neumím si představit to poslouchat pořád.

jahudka.1
8. srp 2012

@evlyn jj to ja vim ze me odmitnou i tam, ale v praze je porodnice na kazdym rohu;) ty saly jsou super, hrozne se mi libi prave! U apolinare jsou ty silene boxy, ktere me odrazuji uplne maximalne... A ty pokoje jsou teda taky hnus, o socialkach ani nemluvim! Jsem tam zaregistrovana hlavne z toho duvodu, kdyby se neco delo driv, neonatologii maji proste spickovou!!!

evlyn
8. srp 2012

@jahudka.1 no teď nechci kecat, ale v Hořovicích myslím dělá primářku neonatologie doktorka od Apolináře http://www.nemocnice-horovice.cz/personalni-obs...

jahudka.1
8. srp 2012

@evlyn jj, doktori jsou tam urco skvely, ale jde o tu vybavu a tu nikde nemaji takovou jako u Apolinare;) zatim je to daleko, ale radeji se snazim ziskat nejaky info driv nez pak neceho litovat🙂

lucik...
11. srp 2012

@jahudka.1 V Hořovicích mají vybavenou neonatologii pro miminka od ukončeného 32tt, jinak bys tam ani nemohla rodit, takže toho bych se nebála... Když jsem tam rodila v dubnu 2010 tak brali až od ukončeného 34tt, takže jsou na tom teď zase o něco lépe 😉

tulipaki
12. srp 2012

Ahoj holky, neonatologie je tam naprosto úžasná. Vedoucí lékařka MUDr. Dokoupilová je fakt strašně fajn. Docela jsme si tam pobyli a bylo to i díky personálu naprosto na pohodu 😉 Vybavení tam maj luxusní, fakt bych se toho nebála!

lucik...
20. srp 2012

Holky, která jste v poslední době rodila v Hořovicích, kolik stojí otec u porodu???

imzadi
20. srp 2012

@lucik... ja myslela ze se tenhle poplatek komplet zrusil 😅

lucik...
20. srp 2012

@imzadi no měl se zrušit, ale spoustu porodnic ho ještě vybírá.. V Podolí se platí 1500,-- a mamka říkala, že se tam pyšní tím, že je to nejlevnější, tak jsem jí říkala že těžko, že v Hořovicích se platí 500,-- (nebo 1000,-- teď nevim 😲 ) a ona že v Podolí se tvrdí že v Hořovicích to stojí 2500,-- 😲 😲 😲

imzadi
20. srp 2012

@lucik... tomu neverim...loni v lednu 500 😀 ale to veru moc aktuelni nejni 😝

lucik...
20. srp 2012

@imzadi Myslim že to bude stejné 😉 Já jsem taky říkala že to je blbost... On je ten poplatek zrušený, ale není "zakázaný" takže ho asi nikde nezrušily 😀

imzadi
22. srp 2012

@lucik... aktualni hlaseni od kamaradky, co rodila pred mesicem..porad je to tech 500 😉

xpisk03
28. srp 2012

Já jsem taky registrovaná u Apolináře, ale chci jet do Hořovic. TP mám 14.10. a plánuju, že na kontroly budu chodit k Apolináři, pak zajedu jednou do Hořovic a pojedu rodit tam, pokud tedy nebudou mít stopstav. Akorát mě celkem zarazilo, že dávají pouze jedno oblečení pro miminko na den a 5ks plen. Všude na internetu prezentujou, jak je tam na miminko všechno k dispozici a pak je skutečnost takováhle? Docela mě to mrzí, jelikož jsem si porodnici vybírala dost dlouho a Hořovice u mě vyhráli právě kuli servisu a přístupu k rodičkám. Tak snad mě tam nepříjmeně nepřekvapí i jiné věci. Každopádně pro ty, co tam nedávno rodily: je ještě nějaká věc, co si tak vzít s sebou a nikde to nepíšou?
Předem děkuji za reakce ;)

evlyn
28. srp 2012

@xpisk03 rodila jsem tam dvakrát teď v průběhu dvou let a nebyl problém si zavolat o nové oblečení, pokud se malej poblinkal nebo pokadil. S plenama jsem zatím pokaždé vyšla (i když podruhé už jsem s sebou projistotu jeden balík měla, ale ani jsem ho neotevřela). Těch pět plen máš na pokoji a pokud dojdou a není celkový nedostatek na oddělení, tak ti na požádání další přinesou. Takhle z hlavy mě nic nenapadá, co by mi tam chybělo, pro vyloženě vlastní pocit pohodlí bych si příště (i když neplánuju) vzala i svoje vlastní pyžamo. Ale to až teď při druhém porodu, to jsem byla vyloženě v pohodě už druhý den po porodu. U prvního mi ty jejich košile vyloženě vyhovovaly, ale fakt je to spíš tím, jak jsem se cítila. Po prvním jsem byla pár dní fakt jak mátoha, u druhého to bylo od druhého dne jako kdybych nerodila 🙂 Teda až na to břicho (které prostě nesplaskne hned 🙂 ) a první den ještě trošku šití.

hofka1
28. srp 2012

Oblečení nebyl problém, dokonce jsem žádala o větší - s delšíma nohavicema🙂 To omezení jednorázovek, prý jim to tam lidi brali ve velkým. Se nedivím, to je naše mentalita.

manasa
17. zář 2012

Koukám a čtu, že tam má být v říjnu teda celkem nával😀 když jsem se objednávala na monitory tři týdny předem, byl docela problém sehnat volný termín... No jsem zvědavá...ale snad bych radši rodila někde po cestě, než v Motole, kde mám jen pro sichr registraci...😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru