Porodnice Hořovice u Berouna

andik
8. led 2007

Holky jaké máte zkušenosti s touhle porodnicí?Chci jen upozornit,že před 3 týdny tady zaměnili miminka a kdyby jedné mamince neudělaly náhodné vyšetření pupeční šnůry,odvezla by si domů cizí mimnko. ☹

zuzik24
13. říj 2012

@lucik... Tak super, díky moc. Je fakt, že já jsem ji měřila, když měla teplotu na jednom 38, 2 a na druhým 37,6. To mi přijde docela velký rozdíl. A ten čelní/ušní mi ukazoval právě tu nižší hodnotu ☹

jahudka.1
24. lis 2012

Ahojky holky, ocenila bych rady nebo zkusenosti vas, co tam ted nekdy rodily;) zajimalo by me hlavne: byly jste tam pred porodem nebo proste kdyz to prislo, tak jste jely? Jde mi o to jestli me muzou odmitnout?! Pak taky jak je to s nadstandartnima pokojema??? Kolik jich je, kolik se plati? Otec u porodu- cena? Nechce se mi procitat cela diskuze a oni to na strankach nemaji...

hofka1
25. lis 2012

Jezdila jsem asi měsíc před porodem každý týden na kontroly. Moje gynekoložka mě odlifrovala na ně. A když se rozjel porod, jeli jsme rovnou. Ale prý se stává porodnice vytíženější, tak bych si asi předem zavolala dneska už. Manžel platil pětikilo. Nadstandarty nevím, normální pokoje byly po dvou, nad každou postelí monitor-TV/internet, sociálka pro každý pokoj.

jahudka.1
25. lis 2012

@hofka1 aha, dekuju za odpoved... Ja tam prave na kontroly jezdit nemusim, moje dr ma monitor a chce abych chodila k ni az do porodu, takze mi vyhovuje, ze kazdy tyden nemusim nekam jezdit... Ale mam strach, aby me pak vzali....

cabalkova
25. lis 2012

@jahudka.1 Kdyz budou mit plno, tak te nevezmou, ale tak je to v kazde porodnici. nadstandard je tam jen jeden, ale nestava se, ze by byl volny, maji tam vseho vsudy 18 luzek a v kritickych situacich musi maminka po porodu lezet na gynekologii bez miminka, nez se neco uvolni. na predporodni besede durazde doporucovali, aby se pred odjezdem do porodnice zavolalo na sal, jestli maji volno... v opacnem pripade nema cenu tam jezdit.

jahudka.1
25. lis 2012

@cabalkova hmmm, tak asi nakonec skoncim preci jen u Apolinare:(

lucik...
26. lis 2012

@cabalkova Nadstandarty mívali 3, teď jsem tam sice rodila ale o nadstandart jsem se nezajímala, takže nevim jeslti to zkrouhli na jeden... Cena je 500kč za den, ale nebývá volný 😀 Otec u porodu 500. A pokud tam chceš rodit, doporučují min. 1 tam jet, ať mají zapsané tvé údaje apod...
Jinak doporučuji zavolat před odjezdem... Já teda volala, řekli mi že mám přijet a když sem přijela moc nadšený nebyly 😀 Měli na sálech plno 😀 Jenže já už byla na 8, takže honem vystěhovali jinou pani ze sálu a já šup tam a pak hned na gyndu, protože na šestinedělí nebylo místo. Porodila jsem v 6.32 a okolo 15:00 mě přestěhovali na šestinedělí a pak už jsem měla malou pořád u sebe. Mě to ani nevadilo, já byla ráda že jsem nemusela do prahy a alespoň jsem si odpočinula trošku 😀

tulipaki
26. lis 2012

@jahudka.1
@cabalkova
@lucik...
Holky, já když tam rodila, tak jistojistě měli nadstandardy dva. Jestli tam byl ještě jeden navíc, to nevím. Ale dva tam jsou stopro 😉

jitie
26. lis 2012

nadstandarty jsou 2 na šestinedělí a jeden na chodbě naproti porodním sálům, ten je větší a může tam přespat i tatínek 🙂

lucik...
29. lis 2012

@jitie Jsem věděla že jsou 3 😀

peetule84
29. lis 2012

Na chodbě naproti sálům jsou 3 nadstandarty minimálně,jsem to zkoumala,když jsem před 14 dny ležela na gyndě 😉

lucik...
29. lis 2012

@peetule84 dveří tam je hodně, ale nadstandart je z toho jen jeden 😀

zuzik24
29. lis 2012

@jahudka.1 Ahojky, já tam rodila před třemi týdny a cena tatínka u porodu se zvedla na 550Kč, ale to pade už nikoho nevytrhne 😀 Jinak oni doporučují tam jednou přijít na monitor, nemusíš až do Hořovic, můžeš jet i na polikliniku do Berouna, tam je gynekologická ambulance a chodí tam jejich doktoři. Co jsem se bavila se sestřičkou právě na poliklinice, tak stop stavy jsou tam teď hoooodně vyjímečně, mají je prý zakázené, tak nevím. A ležela jsem tam s maminkou, která tam jela jako nouzovku, ani tam nebyla na monitoru, protože byla zaregistrovaná v Praze a zrovna malovali, takže tam ji nevzali a odeslali ji tuším do Motola a tam zase měli stop stav. Každopádně než bys vyjížděla, tak si do Hořovic pro jistotu zavolej. Já bych jinam ani nejela, Hořovice jsou prostě nej nej nej 😀 😀 😀

lucik...
29. lis 2012

@zuzik24 souhlas 😀 Taky bych jinam nejela 🙂 Ale už se mě to netýká, jsem ráda že mám odrozeno 😀 😀 😀

zuzik24
29. lis 2012

@lucik... A víš, že mě to i trošku mrzí, že už mám odrozeno? 😀

lucik...
29. lis 2012

@zuzik24 mě teda ne 😀 Rození mi chybět nebude 😀 Sice to byly rychlovky, ale druhý ačkoliv byl rychlejší, tak byl horší a jsem ráda že už to mám za sebou... Ale když koukám na Sárku, jak neuvěřitelně roste, tak se mi chce až brečet z toho, že už nebudu nikdy mít maličky miminečko 😵

zuzik24
29. lis 2012

@lucik... Přesně, přijde mi, že Filípek roste ještě rychleji než Verunka - hrůůza. U mě byl druhý porod taky rychlejší a bolestivější, takže do třetího už nepůjdu, ale je mi to tak trošku líto, no 😀 Počkám si na vnoučátka 😀

peetule84
30. lis 2012

@lucik... no já teda nevim,ale do každých dveří šla maminka s miminkem v postýlce a doktor mi řikal,že to jsou nadstandarty.Oni tam toho teď hodně předělali zase.. 😎

lucik...
3. pro 2012

@peetule84 tak asi jo 🙂 Já říkám si nejsem jistá 😀

kocicinka
3. pro 2012

Když jsem tam rodila v červnu, tak nadstandartní pokoj byl jen jeden- pokoj č. 16. Vedlejší pokoje byly pokoje primářů gynekologie a neonatologie 🙂

kocicinka
3. pro 2012

tedy co se týče těch pokojů naproti sálům 🙂

lucik...
3. pro 2012

@kocicinka Já si taky myslela že jsou to právě pokoje primářů 😉

peetule84
5. pro 2012

no a teď je to právě předělané,kvůli většímu zájmu a doktoři mají pokoje na půdě 😉

jitie
7. pro 2012

@peetule84 fakt na půdě 😀 tak to je super, to by na mě mohlo i vyjít místo 😀

peetule84
7. pro 2012

@jitie jj ale tak oni mají luxusní půdu. Když se nenápadně ve výtahu spleteš a zmáčkneš 4.patro,tak uvidíš 🙂 Dneska jsem tam byla opět na monitoru a doktor mi říkal,ješte vydrž,teď je plno,ať neležíš na chodbě 😉 Ale koukám ty ještě máš času dost,tak to možná i dostaví ty další pokoje..

jitie
8. pro 2012

@peetule84 no to doufám, že stihnou do března dostavit 😀 asi se do toho 4.patra zajedu nenápadně podívat 😀

zana21
10. led 2013

Chtěla jsem se zeptat, jsem registrovaná u Apolináře a až dnes ráno jsem začala pročítat info a zjistila, že manžel tam nemůže být na čekacím pokoji a že může až na porodní sál. Manžel se na účast na porodním sále moc netváří, tak jsme právě spíše mysleli, že by mi byl hlavně oporou na hekárně....Nevíte, jak je to v Hořovicích, může být manžel na hekárně s vámi? Děkuji moc za info

tulipaki
10. led 2013

@zana21 v Hořovicích je hekárna a porodní pokoj jedna místnost, je tam i pohovka a kuchyňskej kout, takže jo, může 😉 Na samotnej porod může třeba počkat venku 🙂

malajda
19. led 2013

Zdravím, koukám, že se v Hořovicích dějou velké a hlavně rychlé změny.... já tam rodila koncem září a nadstandardy tam byly pouze dva. Jinak, moje zkušenost je jedním slovem Super. První díte jsem rodila v Podolí a po dost nelichotivé zkušenosti jsem se rozhodla pro hořovickou porodnici. Obrovský rozdíl a nerodila bych už nikde jinde (i když to mám 80km od domova...)! Doktoři na jedničku s hvězdičkou- a to jsem jich tam pár potkala, ležela jsem 2dny předem na gynekologii. Rodila mne paní doktorka Chudáčková- úžasná! Žádný Váš požadavek není problém, o všem se s vámi diskutuje, je to na vaší volbě. Jen na šestinedělí jsou trochu "herdek baby", moc se s Vámi nemažou, ale neodepřely mi žádnou pomoc. A porodní sály i pokoje šestinedělí- luxus. Nemůžu říct křivé slovo. K.

cabalkova
25. led 2013

Holky, nezjistovaly jste nektera, zda je mozne vzit si do Horovic s sebou "vlastni" porodni asistentku? Prvni jsem rodila prave tam a porod se nejak moc nepovedl, tak bych napodruhe mela rada odbornou posilu v zadech, ale zase aby mi ji nevykazali ven...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru