Porodnice Hořovice u Berouna

andik
8. led 2007

Holky jaké máte zkušenosti s touhle porodnicí?Chci jen upozornit,že před 3 týdny tady zaměnili miminka a kdyby jedné mamince neudělaly náhodné vyšetření pupeční šnůry,odvezla by si domů cizí mimnko. ☹

kocicinka
7. srp 2009

Tak na přípravu se mnou nešel, to bych se snad ani nevytento 😀
Nám normálně PA otevřela a řekla tak pojďte dovnitř, tak jsme šli oba, jeho nenapadlo ani mu nikdo neříkal, ať počká... a bylo to fajn, pomáhal mi s těma papírama a tak.

leonina
7. srp 2009

Tak to jsi mi uklidnila 🙂 a pak na tebe čekal už na tom porodním sále? Holky a potřebovaly jste svoje rodné listy? A ještě mi napadlo jak je to tam třeba s dudlíkem? Musím mít svůj a už vyvařený nebo je možnost si ho tam nechat vyvařit? Omlouvám se že mám takový blbý otázky, ale napadají mi samý kraviny a nemám se na koho obrátit 🙂

macejkovi
7. srp 2009

ahoj ženské, tak já se přidám do diskuse k porodu v Hořovicích. Rodila jsem svého prvního človíčka a pro porod jsem se rozhodla pro Hořovice. Jsme z Prahy, ale ani dobré jméno, tradice či cokoli jiného mě k porodu v Praze nepřesvědčili. Říkám tomu zde "továrny na děti" a být jen další pásovkou jsem nechtěla.
Do Hořovic jsem přijela s dvou stránkovým porodním plánem v jeden dubnový večer a to už s dost nepříjemnými kontrakcemi, které od oních 18ti hodin do 21ti, kdy mi píchli oxytocín (buď se porod rozeběhne, nebo se vyspíte...) byly už nesnesitelné. Od injekce už jsem ale nespala, kroutila se bolestí pod skoro vřelou sprchou, která nepomáhala, snažila jsem se rozdýchávat, chodit... ani mezi jednotlivými kontrakcemi se mi nedařilo si oddechnout. Maličký se narodil po 23ti hodinách od přijmu, tedy až druhý den v podvečer. V porodním plánu jsem měla aromaterapii (zapomněla jsem na sirky, tedy smůla 😀 ), hudbu (nefungoval jim CD přehrávač 😀 ), nechtěla jsem žádné tišící léky, žádné vyvolávání (ani onoho Hamiltona), žádný epidurál... Když jsem ale byla přes noc vyčerpaná bolestmi, které jsem dost zle už snášela, žadonila jsem každou chvíli o vyšetření, že určitě rodím (porodní cesty ale byly jiného názoru, neuvěřitelně pomalu jsem se otvírala), byla jsem přijatá na porodní sál (manžel byl u každého vyšetření, jen klistýr jsem si užila v soukromí 😉 ). A to už jsem si užila asi 3x Hamiltona (bože to byla bolest 😢 ☹ ), jen aby už maličký šel rychleji ven. Manžel se převlékl a pak už jsme šli oba společně na sál, kde jsme byli skoro 7 hodin spolu. Píchli mi plodovku, neb bylo třeba, aby se porod rozeběhl, zelená kašovitá voda!!! Rychle do žíli oxytocín a souhlasila jsem i s epidurálem (bylo třeba, abych bolest zvládala a dokázala ještě tlačit, mít na to sílu, neb porod šel moc pomalu a ta voda nebyla zelená jen tak) a pak i s nástřihem (který jsem absolutně necítila, až pak šití, ale nebolelo, jen jsme cítila, že mi píchá jehlu a tahá ji tkání 🙂 ).
Porod a péče před, během a po, pak na oddělení šestinedělí... perfektní (jistě, až na některé vyjímky, ale to se dá v ženském kolektivu předpokládat, že se občas nějaká ta "slepice" najde). Doktoři, sestry, asistentka... perfektní. Co jsem chtěla vědět, zeptala jsem se, o pomoc jsem poprosila... Chcete-li něco podrobnějšího, ptejte se 😉 .

zuzik24
7. srp 2009

leo, rodné listy si určitě vezmi. Pokud jsi vdaná, tak snad chtějí i oddací list, pokud nejsi, tak potřebují mít s matriky Dohodu o jménu dítěte. S dudlíkem nevím, jak to tam je, já ho neměla, ani mi ho nenabídli. Někde je totiž nedávají, víš? Nevím proč, ale je to tak.
😉

leonina
11. srp 2009

Chci se zeptat, ještě ohledně nástřihu, jestli ho dělají preventivně nebo ne. Dělaly jste si masáž hráze před porodem a bolelo vás to?

zuzik24
11. srp 2009

preventivně ho určitě nedělají 🙂 Já masáž hráze neprováděla ani Epino jsem neměla a byla jsem nastřižená hodně ☹ Malá mě i potrhala vevnitř, takže hojení stálo za to ☹

leonina
11. srp 2009

Tak to jsi si asi vytrpěla co a umrtvili ti to při šití?

zuzik24
11. srp 2009

jj, umrtvili, nic jsem necítila, jen takové tahání. Dr. mě šila půl hodiny a fakt jsem o tom ani nevěděla. A přiznám se, že jsem ani nezaregistrovala, kdy mi píchli něco, abych to šití necítila 🙂 Nejhorší je tak prvních 14 dní po nástřihu, to bylo nejhorší, pak už to šlo, ale stejně těch šest neděl jsem to cítila 🙂

ferinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
leonina
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zuzik24
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
leonina
12. srp 2009

V září ale ty nervy teda stojí za to možná už bych to měla radši za sebou. Přemýšlela jsem i o císařáku ale na druhou stranu co jsem tak pročítala tak většinou maminy radí normální porod. Zuzi ty jsi psala že tě rodila Dr. Pavlů, jaká je? Já jsem na ni slyšela negativní názor co se týče kleští u porodu

zuzik24
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
leonina
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zuzik24
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
emamamamu
13. srp 2009

holky z Prahy, ktere jste rodivy v Horovicich, kam jste sly na matriku?🙂 Praha, nebo Horovice?😅
ja jsem z toho cela tumpachova...😀

ferinka
13. srp 2009

mě taky rodila Pavlů nebo aspoň na ten závěr přišla jinak jsem tam měla asistentku 😉 Holky a super,nepáře se s tebou jak píše Zuzik,ale pěkně přilítne a je to venku a pak pochválí 😀

zuzik24
13. srp 2009

emo, miminko bude zapsané na matrice v Hořovicích - tam ti vydají i rodný list, který potřebuješ mít při propuštění z porodnice. Mě na matriku zajel do Hořovic přítel. Pokud v budoucnu RL ztratíš, tak si o něj zažádáš opět v Hořovicích 😉

emamamamu
13. srp 2009

takze po porodu bude nejlepsi utikat na matriku...😀 jeste v tom uboru...😀

zuzik24
13. srp 2009

nene, porodnice miminko po porodu samy nahlašují na příslušné matriky. 😉 Ty si tam pak jen třeba zavoláš, jestli už mají ten rodný list připravený a tatínek tam zajede 😉 Funguje to bez problému 😀

kocicinka
13. srp 2009

Leo: Dudlíky v Hořovicích nepoužívají a nedoporučují, mimi se totiž teprve učí sát a dudlík vyžaduje jinou techniku sání, takže my dudla používali až když měl J. zafixovanou techniku sání z prsu. Ale někdo ho nepoužívá vůbec, uvidíš. Na matriku do Hořovic, manžel tam skáknul druhý den a hned mu dali rodný list a pro porodnici " potvrzení o rodném čísle".
Mě zrovna chtěli nastřihnout preventivně, záleží, na koho tam natrefíš. Mě taky cévkovali- bylo to nepříjemné a taky to dělali zcela zbytečně. Chvíli před tím jsem byla čůrat.
Já jsem dala za epino ani 2500,- a byla to nejlepší investice mýho života. Nechodím ke kadeřníkovi, na kosmetiku, neutrácí za hadry, tak jsem si to mohla dovolit, když zase neutrácím za jiný věci.... Nevím, někomu stříhání, léčení a jizva nevadí a dobře to snáší, já jsem měla z nástřihu a jeho léčení takovej strach, že jsem ty prachy dala a ráda...Klystýr fakt NEBOLÍ!!!!! Nevím, proč z toho ženský tak plašej, fakt to nic nejni. 😀 Akorát se ti uleví, když se třeba nevyprázdníš sama.
Macejkovi: Tys přenášela? Já měla taky zelenou plodovku 😒 Mě Hamilton nebolel vůbec.
Taky jsem měla plán s aromaterapií, vanou( měla jsem sál, kde nebyla) atd 😀 A užila jsem si věcí, které jsem nechtěla...Ale stran léků proti bolesti jsem odolala, bála jsem se možného dopadu na mimi. Taky jsem si pořád nechávala volat doktorku 😀
Někdy si ho pro pobavení přečtu 😀

jitie
13. srp 2009

ahoj holky,
pravidelně vás dočítám, abych pochytala vaše postřehy a rady 😉
já už sem pro Hořovice byla rozhodlá ještě před otěhotněním, prožila sem si tam svý a líbil se mi přístup doktorů..
zatím tam chodím jen na UTZ a v září půjdu na 3D

z klystýru strach nemám, to spíš ze samotného porodu 😎

leonina
13. srp 2009

Koci já jsem na ni šlyšela negativní hodnocení jako na doktorku, ale naštěstí nejsem ta z těch co by hned plašila že je špatná, koukala jsem do průkazky a měla jsem ji i jednou i na UZ a tam zatím mi byli všichni příjemný, takže spíš jsem chtěla slyšet váš názor z porodu. Asi je to ale člověk na svým místě, protože jsem koukala že dělá zástupce primáře a toho asi nedělá jen tak někdo. I bych ji měla ráda u porodu než chlapa, je to blbý ale já jsem u chlapa nikdy nebyla, takže si ani nedovedu představit že by mne rodil i když v tu chvíli mi to bude asi jedno.

leonina
13. srp 2009

Koci prosím tě takže myslíš že to cévkování je zbytečné? Já jsem vůbec neměla ponětí že se to dělá ale co jsem slyšela tak to prý dost bolí. A kdo tě rodil?

kocicinka
13. srp 2009

Leo: to, jestli je cévkování zbytečné nedokážu posoudit, asi je to případ od případu, někdo se třeba nemůže vyčůrat a potom ten plný měchýř brání porodu. Já na WC byla, Dr. jsem to myslím i říkala, ale stejně mě vycévkovala.Asi mi nevěřila 😀 Víš co, já už si fakt nevzpomenu, jak moc to bylo nepříjemné. Rozhodně se tím prosím Tě nestresuj. Těš se na mimi a vypusť to z hlavy. Já jsem měla v porodním plánu, že nechci žádné zbytečné zákroky, ale zároveň věřím lékařům.Takže uvidíš. Bylo- li by to potřeba, tak je asi lépe to udělat. Rodila mě Dr. Lonková.
Myslíš teď Dr. Martínkovou? Co já vím, tak zástupce primáře je Dr. Pavlů, ale třeba už je to jinak....Já jí jinak neznám, jen jsem popsala tuto velmi negativní zkušenost s ní... 😠

leonina
13. srp 2009

Nene právě že na Dr. Pavlů, ale jestli píšete že není zvědavá na nějakou hysterku ( což asi není žádný doktor 🙂,ona tam začla vyvádět a Dr. jí sprdla tak drby jsou na světě 🙂 , akorát že někoho to zbytečně vystraší. Z Dr. Martínkový mám docela strach, protože nejsi jediná kdo s ní má nepříjemnou zkušenost, při mým štěstí chytnu u porodu jí 🙂 🙂 Já jsem chtěla rodit v Podolí, ale hodně na něj nadávají, porod super ale péče na šestinedělí je prý hrozná, takže proto jsem se nakonec rozhodla pro Hořovice, jen doufám že to stihnem a neporodím na dálnici 😀 😀 😀

ferinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
leonina
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ferinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kocicinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru