Porodnice Hořovice u Berouna

andik
8. led 2007

Holky jaké máte zkušenosti s touhle porodnicí?Chci jen upozornit,že před 3 týdny tady zaměnili miminka a kdyby jedné mamince neudělaly náhodné vyšetření pupeční šnůry,odvezla by si domů cizí mimnko. ☹

zuzulik
16. pro 2009

jej jitie, tak uz jste doma, to je suprovy 🙂 😉 , tak at Filipek nezlopi a dela rodicum radost, at mu chutna mlicko a at ho ma maminka dostatek 😉

jo a vrele dik za ordin. hodiny!

Jitie, kdo te rodil?? a napis jaky byl prubeh porodu...a hod nejakou fotecku drobecka 😉

davlu
16. pro 2009

Spion, tady u nás je ještě někdo těhu? Tady se to teď rozrodilo. Tak jestli ta kolegyňka, nebude ta holčina co se s ní Jíta potkala v porodce, ale to už by měla holčičku u sebe...

davlu
16. pro 2009

Jo a jíto, psala jsi sice, že malej baští dobře, tak asi myslíš, že kojíš. Kdyby byl problém, psala jsem, že jsem byla v Zahořanech u laktační poradkyně, tak doporučuju, fakt super...ale vy to určo zvládáte i bez nějakech rad...

lucik...
16. pro 2009

Jitie vítej doma 😉
Moc se těším na fotečky a na popis 😀 😀 at se máme na co těšit 😀

spionka
17. pro 2009

Jj, jmenuje se Martina, ale jak dál nevím, protože se vdala a já si to pořád nepamatuju 😎 Bydlí hned u hlavní, když jedeš na Skryje a mají dvě boxerky 😉

bara.c
17. pro 2009

Ahoj Jitie, vééééééééliká gratulace, že hezky papáte a spíte. 😀 Určitě je Filípek kouzelný. Vím, jak kamarádka říkala, že se na své spící mimi vydržela koukat i hodiny. Máte nádherný dáreček pod stromeček. 😉 To je krásné, až by mi slza ukápla.... 😵 no, my se s Lucíkem také dočkáme.

Lucíku je to možná tím, že mám zakloněnou tu dělohu. Doktorka se mě ptala minulý týden a když jsem řekla, že pohyby ještě necítím - dělala pro jistotu ultrazvuk. Mimísek se hezky hýbal a hladil si hlavičku. 😀

Davlu já vím, "vidržaj pijaněr". Určitě je to moc hezký, když jsi mi psala ten 20tt tak jsi mě potěšila. To bychom měli kolem Vánoc a dál ... Už se moc těšíme do Prahy na ten velký ultrazvuk, hlavně manžílek. 🙂 Zlatíčko naše. 🙂 Hladí mi pořád bříško a dává nám na něj pusinky. To jsem zvědavá, co bude dělat až se mimi narodí. 😎

lucik...
17. pro 2009

ahojky 🙂

baru no co by, bude nadšenej a bude se starat 😉 😉

davlu
17. pro 2009

spion, tak tu znám jen od vidění. asi předevčírem jsme je potkali s manželem na vycházce, ale ani jsem si nevšimla že je těhu, až tchýně mi řekla, že těhu je ještě ona. Tady je teď dětí jako smetí... 😀

Baru, tak bacha at ti manžílek neprošoupe to bříško od pusinkování, at mimísek předčasně nevypadne... 😉

spionka
17. pro 2009

No, vidíš, jak je to nespravedlivé, že to na někom není ani vidět 😠 a mě se ptali už v červenci, kdy půjdu rodit a to byl až v prosinci a ty si taky neměla zrovna malý pupík,co? 😉 A s Lenkou jsem jezdila na tábory, je to tady fakt malý, každý zná každého 🙂

davlu
17. pro 2009

Spion, taky jsem vypadala na trojčata v 5. měsíci. Taky, že Tádík za ty trojčata vydá. Je ho kus. Fakt tady zná každý každého a nemluvě o tom, že ty jsi mi taky nějaká povědomá...

bara.c
17. pro 2009

Ahoj Lucíku, já to myslela ze srandy 🙂 - spíš až začne mimi plakat v noci, nebo budu unavená nebo ho poblindí.. já se vetšinu času asi budu muset věnovat mimískovi. Náš taťka je trošku zhýčkaný.... má rád drbání na zádech a je zvyklý, že je středem pozornosti a teď se bude muset dělit ..Ale tak mimíska pomazlí taťka a já ho nezitím podrbu. To jsou starosti, co 😀

Davlu tatínek je opatrný. Má o nás velkou starost. Co mi to dalo práce ho přesvědčit, že milování miminku určitě neublíží. Pořád mi říkal, že mu přeci nepoleze do domečku a aby mu neublížil. 🙂 To byly rozhovory. 😀 Už i to řízení auta se mu nelíbí.

lucik...
17. pro 2009

Baru já vím že sis dělal srandu 😉 Já sem dnes v práci málem umřela.. Sem tam málem byla až doteď, takový práce.. uaaaaaa.. ale už jen zítra a pak až 4.1. to je supeeeer

bara.c
17. pro 2009

Teda Lucíku, takhle se přetěžovat. 😖 Já už si na práci ani nevzpomenu, jenom na mého kolegu 😵 - zlatíčko. V pondělí se na něj pojedeme s manžíllkem podívat a dát dáreček k Vánocům. Jen hezky odpočívejte. 🙂 Já budu mít našeho tatínka doma od zítra také až do 4.1. To si ho hezky užijeme. 🙂 Těšíš se na Vánoce, na dárečky atd. Já teď všem říkám, že největší dárek si pořád nosím sebou. Jsem tak šťastná až si myslím, že musím někdy prasknout radostí 🙂 🙂 😀

spionka
17. pro 2009

tak to nevím, odkud by jsi mě znala, když do školy si se mnou nechodila 😀 tak leda ta svatba, ale to asi těžko

lucik...
18. pro 2009

Dobré ráno 😉

Baru přesně, já taky říkala že si dám mašli kolem břicha a lehnu pod stromek 😀 A na vánoce se strašně těším 😉

davlu
18. pro 2009

Spion, možná jsem tě vídala kolem školy, když jsme jí mely vedle sebe...nevím...a co sestřičku pro malého, nepořídíte už?

Jíto, Filípek je kráááásnej klučina....vylezl na svět už takovej hezky vyžehlenej, čisťoučkej...tak ať vám dělá jenom radost... 🙂

lucik...
18. pro 2009

Teeeda jitie, to je ale fešáááááááák 😵 😵 😵 Krásnej klučina, fakt 😉

kocicinka
18. pro 2009

Taky vlasateeeeej 😀
Jonášek byl taky čistej, žádná krev, mázek, nic 😵

spionka
18. pro 2009

Jitie, ten je naprosto krásnej!!!!!!! 😵 A Davlu, mám teď takové stavy, že bych mu jí pořídila, ale manža se vzpírá, tak to asi neprojde ☹

majamisutka
18. pro 2009

Jitíie, Filípek je nádhernej 🙂 a má krásný vlásky 😵 Fakt se vám povedl 😉

jitie
18. pro 2009

holky moc děkuju 😵 😵

k porodu:rodila mě žačka a u ní asistovala Mudr.Křenková, která mě pak šila, stehů hodně, ale prý jen povrchové ranky, nejhorší bylo šití u močáku a hlavně,když už přestalo působit to opíchnutí, to sem sebou cukala a lezla nahoru, ale zvládli jsme to..víc o porodu vám popíšu dýl..jo a rodila jsem bez epiduralu

jdu se věnovat broučkovi

davlu, bude to ta kamarádka - Káťa V., nastupovala semnou na preindukci a pak jsme spolu "hekaly" na pokoji, u mě to působilo docela rychle, ona chudák trpěla ještě v neděli

spionka
19. pro 2009

Další hrdinka 🙂 A koukám, že Mudr. Křenková bude za chvilku VIP koníkovská rodička 😉

jitie
20. pro 2009

popis porodu: 😉
Nastupovala jsem v sobotu v 8 na preindukci, nejdřív točili 20min monitor a pak mě vyšetřila dr, dostala jsem prášek na uzrání hráze, buď prý zabere a nebo ne, kdyby ne, tak za 6hod další a pak by se pokračovalo v neděli. Poslali mě na čekat pokoj, za 2 hodiny další monitor, kde zatim žádné kontrakce. Po 6hod jsem šla na kontrolu, dr říkala, že se udělal kus práce, byla jsem otevřená na 2 prsty a kontrakce začínaly sílit, takže další tabletku mi dala, prý tomu necháme volný průběh, mohlo by to přijít klidně i v noci. Po téhle kontrole mi přišli kontra po 2min, ale daly se v pohodě snášet, takový menší bolesti v kříži, navečer to ustalo, tak sem si říkala, že asi z toho dneska nic nebude. Večer jsme se šla umýt a ulehnout, jenže usnout už mi to nedalo. Před půlnocí začaly přicházet pravidelné kontrakce po 15, po 10 a po 5 a už přecházely z kříže do podbříška a hlavně do kyčlí. V 1hod jsem šla za sestrou, ta mě poslala do sprchy, že to prý buď pomůže a nebo rozjede. Sprcha teda vůbec nepomohla a kontrakce se rozjely ještě víc po 4min, vyčkala jsem tedy ještě hodinu a šla za ní znova, že už se to teda nedá vydržet. Poslala mě na monitor, kde už naběhávaly docela slušný kontrakce a podle dr jsem byla otevřená na 4 prsty. Takže sem si došla pro osobní věci na pokoj, zavolala manželovi a přesunula se porodní sál, bylo kolem půl 4. Než dorazil manžel tak proběl klystýr. Manžel dorazil v půl 5, to jsem ho ještě přivítala v docela veselé náladě, kontrakce se daly ještě v pohodě prodýchat, nejlepší to bylo ve stoje. Před šestou hodinou mě připojili na monitor a střídala se směna sestřiček. Kontrakce začaly sílit víc a víc a rozdýchávání ve stoje mi už nepomáhalo, na míči mi to taky nevyhovovalo, tak sem se zavřela do sprchy, kde jsem strávila celou hodinu, vždycky když přicházela kontrakce, tak sem si pouštěla teplou vodu na kříž,druhou rukou si masírovala záda a huněla jak po maratonu, mezitím tam párkrát přišla sestřička a poslouchala ozvy. Po 7 přišla sestra s tím, že mi píchnou vodu, a že se to tím urychlí. Kolem půl 8 mi ji píchly, připojili mě na monitor a pak to začalo, šílený bolesti, drtila sem manželovi ruku a prosila ať mi už nějak pomůžou, že už nemám sílu (24hod jsem nespala). Epidurál by se prý nestihl, tak mi píchli nějakou injekci, jenže po ní to dostalo rychlý spád, najednou strašný tlak na spodek, chtělo se mi hrozně tlačit, ale ještě sem to měla zakázaný. PA mně odvedly na záchod, že prý se to urychlí, asi 3 kontrakce jsem proseděla na záchodě, kdy se dejchala jako pes a snažila se netlačit, pak už to ale nešlo, tak mě odveli na postel, kterou předělali na porodní, zkontolovali jak sem otevřená a pak mi PA povídá, že při kontrakci už můžu tlačit. První tlačení mi teda nešlo, tak mi sestra ještě vysvětlovala jak na to. Pak už přišla doktorka, ptala se mě jestli může porod vést žačka, tak sem přikývla a šlo se na to, při jedné kontrakci jsem zatlačila, vykoukla hlavička, další zatlačení, nástřih- ten sem teda cejtila úplně maximálně, taky sem si pěkně zařvala a na 3 zatlačení byl malej venku. V tu chvíli to byla taková úleva. Ještě na jedno zatlačení vylezla placenta a pak už jen šití, stehů je hodně, uvnitř jen povrchové ranky, nejhorší bylo šití u močové měchýře,kdy už přestalo působit opíchnutí, to jsem bolestí křičela a lezla nahoru, doktorka mi říkala ať se s ní neperu.
Malýho mezitím ošetřili, zvážili, změřili a dali na vyhřívanou podložku, zkoušeli jsme ještě přiložení k prsu, ale bohužel k mým plochým bradavkám se nemohl přisát.
Celé 2 hodiny byl s náma na pokoji, tak jsme se s manželem kochali jak je krásný
Po 2hod mě sestřičky doprovodily do sprchy, kde se mi udělalo zle, točila se mi hlava,tak mě naložily na vozík a odvezli na šestinědělí, kde jsem dospávala, po 12 přišla sestra, že se musím na WC, tak mi pomohla zvednout a odvedla mě, jenže jak sem si sedla na WC,tak se mi opět začala motat hlava, opět mě položily do postele a nechaly ještě odpočívat a nakázaly hodně pít, po hodině už se mi udělalo líp, zvládla jsem v pohodě vykonat potřebu, tak mi přivezly malého a už byl pořád semnou.

Porod byl sice pěkně bolestivý, ne pěkně ale přesně jak psala davlu bolelo to jako kr..., hned potom sem říkala, že už nikdy víc rodit nebudu, ale teď odstupem času to byl pěkný zážitek a za pár let jdu do toho znova

Ještě chci tímto poděkovat všem co se o nás v nemocnici starali, všichni byli moc hodní a ochotní 😵 všude budu Hořovice jenom doporučovat 😉

lucik...
20. pro 2009

Teda jitie.. klobouk dolů 😵 A koukám že se máme na co těšit 😀 😀 😀
A jak ti je teď? Co malý? A kojíš v poho?

spionka
20. pro 2009

Jitie, co dodat. Jseš dobrá, ostatně všechny, které to daly bez epi - fakt obdivuju. Ale koukala jsem, že ti píchli vodu kolem půl osmé a po osmé se narodil, tak to byl fofr. Mně píchli kolem 10 a jak píšeš pak to byl masakr a malý se narodil až v 16, takže já bych to teda fakt nedala 😝 Ale teď už si budeš jen užívat 😀

baruss1
21. pro 2009

Ahoj holky hořovický 😅

Tak se hlásíme stále 2v1, nějak před těmi Vánoci vůbec nic nestíhám, vše mi trvá 2krát tak dlouho, chjo, už aby bylo po svátcích a já měla malého lumpíka u sebe 😉

Jitie, Filípek je nádhernej!!!! Mooooc gratuluju! 🙂 Ale popis porodu jsem snad radši číst neměla 😨 Ale jsem ráda, že jsi byla v Hořovicích spokojená.

Já jsem byla minulý týden na KO v Hořovicích, byl tam Dr. Ševít, vše v pohodě a prý je to obřík 😨 Jinak se někdo psal, jak moc se čeká, tak na ambulanci jsem nečekala skoro vůbec a na monitor jsem čekala cca hodinku, bylo tam hodně mamin. Na další KO jdu ve středu.

Omlouvám se, že nebudu reagovat na ostatní, vše jsem dočetla, ale nic si nevzpomínám ☹ no jo těhu demence, ale snad se máte všechny dobře!

Pěkný večer!!!

bara.c
21. pro 2009

Ahoj JITIE - mamino, teda to koukám. 🤐 🤐 🤐 Z tvého popisu porodu jsem byla trošku v rozpacích. 😒 Každý má ale porod naprosto odlišný ( podle vyprávění jiných kamarádek ), takže stejně žádná z nám "asi" nevíme co nás doopravdy čeká. Dokonce mám kamarádku, která do porodnice nechtěla jet, manžel ji musel nacpat do auta. Byla přesvědčena, že má " zaražené prdíky" 😀 a za tři hodinky z toho byl Lukášek.
Každopádně jsi fakt dobrá!!!! 🙂 🙂 🙂 Bojím se toho šití a proto koupím EPI NO, snad to pomůže. A to, že jsi přistoupila na žákyňku, to teda taky koukám. 😖

Luciku to je viď???? Ještě, že máme naše drobky ještě u sebe v břísku. 😉 Musíme si to pořádně užít..... 😎 Zatím ještě necítím pohyby ☹ ale třeba Ježíšek přinese i dáreček v podobě kopání od mimíska.

Ahoj Baruss, jak se máš? Ty už to máš za pár, viď?

lucik...
21. pro 2009

Jitie a ty si měla EPI NO nebo ne?? Já o tom dost přemýšlím, ale přece jen je to docela drahá záležitost, tak jestli to má cenu 😀

baru ani mi nemluv, sem to vůbec neměla číst 😀 Ale jak říkáš, každý porod je "originál" a já doufám že sem to "zdědila" po své mamce, ta já i brácha jsme byli na světě 2 nebo 3 hodky od přijezdu do porodnice 😉

baruss užívej si poslední dny kdy máš mimi hezky v bříšku 😉

My teď máme nemocnýho psa tak jí máme doma (jinak je pořád venku) a máme a v noci "trénink" protože celou noc nespí a zlobí 😠

majamisutka
22. pro 2009

jitie a měla jsi nadstandard?

kocicinka
22. pro 2009

Jitie chudáku ☹ to je mi líto, že jsi tak trpěla ☹
Jitie myslím epino nepoužívala. Luciku, já bych být Tebou neváhala a do epina šla, určitě to má cenu.
Já bych se tedy nenechala rodit žačkou, měla jsem to i v porodním plánu, že žačky a mediky ne. Sestřenici žačka zvrzala porod, blbě jí nastřihla a má doživotní následky 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru