Porodnice Hořovice u Berouna

andik
8. led 2007

Holky jaké máte zkušenosti s touhle porodnicí?Chci jen upozornit,že před 3 týdny tady zaměnili miminka a kdyby jedné mamince neudělaly náhodné vyšetření pupeční šnůry,odvezla by si domů cizí mimnko. ☹

anieanne
9. únor 2011

@andulaaa Nestraším 🙂 Ona je cíťa, třeba to tak "strašný" nebylo 🙂 Já se tam nakonec ani podívat nebyla, přestěhovali jsme se a měla bych to tam 80km...

kalerat
10. únor 2011

Holky držte se tématu!

renny7
10. únor 2011

@andulaaa Ahojky, i já jsem rodila v Hořovicích a nemůžu si na nic stěžovat, všichni byli moc hodný a fajn. šestinedělí - krása 🙂 Rodila mě dr.Pavlů a byla jsem spokojená 🙂 Jinak průběh porodu mám napsaný v mém fotoblogu 🙂

ferinka
10. únor 2011

Taky mám průběh porodu v albu asi jako většina,tak si to prolístni 😉 Jinak mě taky rodila dr. Pavlů a vše ok 😎

smecka
10. únor 2011

Ahoj holky, tak už jsme doma. Porod byly muka, měla jsem křížové bolesti, kontrakce byly neúměrně silné vůči otevření. Miminku se moc nedařilo, musela jsem pak být celou dobu připásaná na monitoru s kys. maskou. Pak se Mates doslova prodral ven. Rodil mě Dr.Ševít a PA Černá.
Je to chlapák, vážil 3,85kg a měří 53cm. 😉
.... přesně vyvracím teorii, že druhý porod je kratší, snadnější ... u mě to bylo přesně naopak. Kdyby tohle byl můj první porod, druhý hooooodně dlouho zvažuji. Sice výsledek stojí za to, ale budu ráda, když na to co nejrychleji zapomenu. 😔

ferinka
10. únor 2011

@smecka Hele já potřebuju uklidňovat 😕 😀 😀 😀 😀 😀

andulaaa
10. únor 2011

@smecka ahojky,me bude taky rodit pan dpktor Ševít,je to známých kamarád tak mě k němu dohodili aby se o me postaral,byla si s ním spokojena?????Nebo si něco čekala jinak??Ja jsme jen malinko prekvapena,ze od 36tt těhu se v Hořovicích nedělá UTZ,jak vedi jak je miminko veliké???

smecka
11. únor 2011

@andulaaa: nemám proti němu nejmenší námitku ... ostatně stejně přišel až když byla hlavička skoro venku. 😉 U prvního těhu mi poslední utz dělali v 30tt, pak už ne. Pak už to podle mě berou individuálně, jak velký máš břicho, jak ty jsi velká, zda ti třeba naměří velkou dělohu.

imzadi
14. únor 2011

@smecka jeee, tak koukam, uz to mas za sebou, tak jak? 😀

smecka
14. únor 2011

@imzadi: viz příspěvek z 10. úno v 16:19 - nic moc.
Jak jsi se zabydlela? Máš doma maminku? Se mnou je ještě doma manžel, dcerunka šíleně zlobí. Malýho pusinkuje, hladí, jak zapláče je u něj, ale je neposedná jak pytel blech, všechno si vyřvává. 🙄

ketka
14. únor 2011

Ahoj holky, přidávám se, taky bych chtěla rodit v Hořovicích 🙂

@smecka, ty brďo nestraš, já doufám, že tenhle porod bude v pohodě u prvního jsem myslela, že jsou to moje poslední minuty 😅

@andulaaa, tak to je docela blbý s tim utz, náš milostpán se totiž jaksi rozhodl, že mě bude napínat a nechce se otočit, jak to pak poznaj, jestli už se náhodou neotočil.......ale tak možná i pohmatem.......já totiž nechci za žádnou cenu rodit nožkama napřed normálně, to si raději dám toho císaře, protože podle toho co jsem četla, tak bych měla o malýho asi docela strach rodit normálně 😒

asus
15. únor 2011

ahojik holky tak ja rodila v Hořovicich a nemužu si stežovat bezva přistup krasne pokoje. 😵

andulaaa
15. únor 2011

@ketka Tak to se zase neboj,oni ti UTZ udelaji,ale jen takovy malinky,jen to prilozi na brisko,zjisti zda ma miminko hlavicku dole a je to....a pokud bude neco jinak tak to urcite resit budou....třeba se ještě miminko obrati 🙂 kdy jdes na KO??

smecka
15. únor 2011

Ahoj holky, jsem vás tu trochu vystrašila, koukám. 😅 ..... tak na uklidněnou 😀 Ve svém okolí neznám nikoho u koho by byl druhý porod horší, u všech to byla rychlovka.
Já se namlsala u svého prvního, to byl fofr - do porodky jsem přijela s kontrakcemi po 5 min. a během 2h byla dcera na světě.

ketka
15. únor 2011

@andulaaa, ke svýmu gynekologovi jdu ve čtvrtek, do těch Hořovic nevim, až podle toho jak on mi řekne, ale pořád cítím prcka stejně, takže se pořád ještě neotočil, snad se ještě umoudří, někde jsem četla, že to sice neni tak častý, ale že může otočit klidně i v den porodu, tak snad.....

@smecka, jé tak to jsi měla ten první fakt hezkej, já měla vyvolávanej oxytocinem a a to už fakt nikdy, navíc Máťovi se fakt nechtělo ven, nesestupoval, PA mi musela skákat po břiše, když jsem tlačila, no hnus......myslim, že kdyby mi ten porod nevyvolali, tak jsem s Matýskem těhotná ještě teď 😅 😀 Doufám, že druhej prcek bude o něco rozumnější 😉

lucik...
15. únor 2011

@smecka Já měla první porod taky v pohodě... za 4 hodiny od prasknutí vody byla malá venku na 3 zatlačení.... Taky se v budoucnu druhého porodu děsim 😅

ferinka
15. únor 2011

@ketka to už tě si pošlou do Porodky,myslím že já jezdila od 36tt 😉
No já první celkem 12 hod od prvního píchnutí,ale jinak se to docela dalo, teda s epiduralem 😀

charlizet
21. únor 2011

Holky, co jste letos rodili nevíte někdo ceny v Hořovické porodnici....nikde jsem to na jejich stránkách nenašla :o(. Uvažuji o samostatném pokoji, a pak chci rozhodně manžela u porodu, za to se taky určitě něco platí. A co za epidural? Díky

ferinka
21. únor 2011

Za epidurál se nic neplatí a za manžu u porodu myslím 500,- pokoje nevím 😉

lucik...
21. únor 2011

Pokoj je myslím taky 500, ale musí být volný.. 😒

ketka
24. únor 2011

Holky, poraďte mi, prosím, co všechno si mám zabalit do porodnice, když chci rodit v Hořovicích? Budu moct používat jejich erární košile a jak jsou na tom s vložkama a těma jednorázovýma kalhotkama, věcma pro mimi a tak? Díky moc 🙂

lucik...
24. únor 2011

@ketka Erární košile mají k dispozici, vložky taky a věci pro miminko taky 😉 Zabal jen jednorázové kalhotky, hygienické potřeby, jednorázové pleny pro mimíska, kojící podprsenku, ručník a víc mě nenapadá 😀 Ale třeba si ještě vzpomenu 😀

ferinka
24. únor 2011

Ještě bačkůůůůrky 😀 😀 😀

smecka
25. únor 2011

já si ještě brala balené vody, ne že by ten jejich čajček byl tak špatný, ale já měla velkou žížulu. 😀
... ručníků doporučuji víc, já si ho pokaždé ušpinila. 😅

ketka
25. únor 2011

Díky holky 🙂 Ještě župan si vezmu a ručníky mám sbalený 3, tak to snad bude stačit, ale na takový bačkůrky, na ty bych zapomněla 😉

ferinka
25. únor 2011

@ketka já župan měla a naprd je tam šíleně přetopeno že je to spíš na bazén a plavky... 😅 😀 😀 😀

ketka
25. únor 2011

@ferinka, aha, tak bazén a plavky sebou nevezmu, i když pro mě to bude víceméně taková dovča, všechno hezky pod nos, ukliděj za mě, já se tam vlastně docela těšim 😅 😀 A tu vodu přihodim, jestli je tam takový vedro, tak asi bude potřeba 🙂

ferinka
26. únor 2011

@ketka Jo a měla jsem sebou takové ty jogurtové drinky,aby se pohly střeva,dokud nebude bobek,tak tě nepustí 😀

ketka
26. únor 2011

@ferinka, bobek vim, to si pamatuju ještě od prvního 😀 Druhej porod to byl 😅 😖

ferinka
26. únor 2011

@ketka No asi tak,to chce pořádný černý kafe nalačno po ránu a je to,ale tam se ho nedočkám 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru