Porodnice Hořovice u Berouna

andik
8. led 2007

Holky jaké máte zkušenosti s touhle porodnicí?Chci jen upozornit,že před 3 týdny tady zaměnili miminka a kdyby jedné mamince neudělaly náhodné vyšetření pupeční šnůry,odvezla by si domů cizí mimnko. ☹

pamuk
24. srp 2007

ahoj, mě by zajímalo, kde v Hořovicích je ten 3D UTZ. Máte někdo info?

elucinka
24. srp 2007

Ahoj holky, jsem z Hořovic: dělá ho MuDr. Švamberk Richard - telefonní spojení na objednání: 774 934 140. Doporučuju, byla jsem tam a je to super 🙂

elucinka
24. srp 2007

Pajitko, k těm věcem do porodnice...dostaneš tam jak erární mundúr pro sebe 😀 , tak pleny a oblečení pro mimi i kosmetiku na koupání, poporodní vložky pro tebe také. Poporodní jednorázové kalhotky ti nabídnou k zakoupení, stojí 1ks asi 20,-kč. Já si kosmetiku beru svoji, chci používat Sebamed a tam mají Johnsona, já mu moc nevěřím ☹ Jinak ti na požádání vysterilizují i tvůj vlastní dudlíček, tak ho nemusíš vyvařovat předem. Toaletní papír si beru svůj, tam mají jen obyčejný, ten škrábe - auauauau 😅 😉 a beru si i navlhčené ubrousky pro mimi i pro sebe.

elucinka
24. srp 2007

pajitko - ještě dodávám - pleny mít nemusíš, dostaneš je, manža u porodu stojí 550,-kč.

pajitko
25. srp 2007

elucinka - moc děkuji za informace. Určitě bych toho táhla zbytečně moc 😉 Je - koukám, že máš stejný termín porodu jako ja 🙂, taky čekáme chlapečka (Prokůpka). Ještě jednou moc díky 🙂

elucinka
25. srp 2007

No vidíš pajitko, tak se tu třeba sejdeme 😀
Osobně bych brala, kdyby to klidně přišlo o něco dřív, třeba už do 10-14 dnů, nechci přenášet....ale mám už CS 5, tak třeba se nám to povede zvládnout dřív 🙂

pajitko
25. srp 2007

elucinko, taky bych brala, kdyby to přišlo o něco dříve. Už si připadám totálně nepoužitelná. Nic pořádně nemůžu dělat a to počasí mě taky ničí. Tak třeba ahoj v porodnici 😉

lucynda
30. říj 2007

Ahoj, chtěla jsem se jenom zeptat jestli někdo neví, jestli se v Hořovický porodnici dělají porody do vody. Mám ještě sice pár měsíců čas, ale snažim se zjistit zda to někde dělají v západních čechách.Budu moc ráda, když mi někdo poradí.Díky

berynka
3. lis 2007

Lucynda: nedělají... vana tam sice je, ale jen pro rodičku při první době porodní, když má pocit, že jí to zmírní kontrakce.

alenka.ska
26. únor 2008

Ahoj holky.Já jsem zde rodila, a bylo to naprosto skvělý.Porodní boxy jsou 3,celkem luxusně zařízené a pořád se vylepšují. Personál je skvělý, kromě 1(!) porodní asistentky a ta se jmenuje Vlasta Černá. na tu si stežuje každá holka.Jsem z Hořovic.Vždy mají ale službu nejméně dvě asistentky,takže příště budu trvat na tom,že í nechci(samozřejmě jsem ji vyfásla 😠 ).Jinak personál velice kvalitní a vstřícný.Čekání 2,5 hod. na ambulanci na kontrolu v čekárně je možné,to se mi také stávalo, protože jsem chodila v po a pá,na primářskou ambulanci a k primáři by chtěla každá,takže má fakt narváno, ale myslím,že se to dá celkem pochopit.Nakonec mě rodil jiný lékař,ale super.A to moje miminko vážilo skoro 5 kg,rodila jsem poprvé a normálně.Návštěvy tam mohou kdykoliv,ale chtějí,aby v 19.hod. již šly domů.Manžel za mnou chodil kdykoliv.A spoustu známých a kamarádek,hned druhý den.Miminko můžeš mít stále u sebe,hned po porodu s tebou zůstává.Nevidíš ho asi na 20 min,kdy ho odvezou vykoupat a stihnou to během toho,co se po porodu najíš.S kojením ti pomohou,jen je požádat a mít zájem.Já jsem taková pečlivka,otravovala jsem s každým hov..m a to doslova,kdy jsem se byla zeptat i to,jestli barva stolice děťátka je v pořádku.Prostě pořád jsem chtěla něco vědět,atd.,vždy byli všichni ochotní,jak na ambulanci,,při porodu,tak po.Když rodíš,máš luxus zázemí pro manžela (i pro druhou osobu,se mnou byl manžel a kamarádka),svou sprchu přímo z okoje,WC,relaxační vanu,také přímo na pokoji,dál žebřiny,por.stoličku,závěsná lana,gymnastický míč,TV,rádio,pití,cokoliv.Je tam normální,POHODLNÁ postel,na které rodíš,ze které udělají takovou tu kozu těsně před tím,než vyleze miminko.Holky,jinam bych rodit nešla,co vím z vyprávění kamarádek,které rodily jinde.Kdybyste se některá chtěla konkrétně na něco zeptat,napište:annamn@seznam.cz.jsem doma s miminkem a relativně čas mám.Ráda poradím,protože jsem fakt ráda,že jsem byla nakonec tam.Málokterá porodnice je tak hezká,a to jsme s manželem,který chtěl to nejlepší,něco sjezdili a prohlédli!Mimochodem,moje teta je doktorka v hořovické nemocnici,a ani ona o žádné záměně miminek nic neví.Ale kdoví jak to bylo,takových drbů už člověk slyšel.I ze své vlastní zkušenosti vím,že tam se to nemůže stát.Miminko IHNED po porodu,jak z tebe vyleze,je položeno na lůžko a okamžitě jako první věc je podepsané na nožičku(a nešlo nám to smýt ani doma,asi až za 14 dní-a že jsem to drbala 🙂 ),a dostává náramek se jménem,dat.nar. a časem.Prostě nemožné.Tak se holky držte,přeju šťastný výběr,skvělý porod a miminkám moc moc zdraví a štěstí!

andrea
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pamuk
12. čer 2008

Já rodila v Hořovicích v polovině března. Na porodní oddělení si vůbec nemůžu stěžovat, i když jsem měla vyvolávaný porod, který nakonec skončil císařem. Všichni byli milý a všechno mi vysvětlili. Na oddělení šestinedělí jsem byla raky spokojená. Žádnou nepříjemnou sestru jsem tam nepotkala a to jsem tam byla 10 dní. Ale z novorozeneckého teda nadšená nejsem. Vůbec mi nevysvětlili kojen, takže malý nepřibíral a pak hrozili příkrmem. Na každý dotaz mi odpověděli tak, že jsem měla pocit, že jsem úplně pitomá. No a uzdičku na jazyku nám stříhali taky, ale předem mi to řekli. I když jedna sestra tak pronesla, no, to se tu dřív nedělalo....

Ale když to shrnu, šla bych tam rodit znova.

kasla
18. črc 2008

ahoj, já tam rodila před třemi týdny - po několika hodinovém trápení to bylo císařským řezem. Nemůžu si stěžovat, sestry i doktoři naprosto v pohodě. Jen s tou primářkou kojenec. odd. souhlasím - je to baba těsně před důchodem - a jak psala Andrea - nasadilo si jí tam vedení nemocnice ☹ Našeho malýho chtěla neustále ozařovat na žloutenku, i když hodnoty byly v pohodě a spolubydlící měl vyšší a jeho neozařovali. Prostě si vybrala mimčo na trápení. Malej se přehříval, až měl z toho teplotu. Už ve dveřích na ní byl vidět nezájem k dětem. Uvidíme jak to bude pokračovat, personál kojeneckého odd. je kvůli ní rozhádaný a sestry chtějí odcházet. Jesli se ale časem poštěstí a budeme čekat druhé mimčo, taky bych tam šla rodit znova. (snad tam ta baba už nebude 😉 )

andrea
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tetrisek3
23. črc 2008

Ahoj holky, já byla v pondělí na besedě v Hořovicích , protože jsem se rozhodla rodit právě tady i přesto že jsem až z prahy. Jsem 35. týden a jediné co mě mrzí , že Hořovice nejsou uzpůsobeny na předčasně narozené dětičky , ležela jsem v 31. týdnu v Praze Krči , kvůli hrozícímu předčasnému porodu a tak se bojím a držim zuby nehty , abych malou donosila do ukončeného 36. týdne a mohly jsme jet do Hořovic. Beseda byla horzně milá , strašnou spoustu věci jsem se dověděla , prohlídka sálů mě tak fascinovala ,že už opravdu nechci rodit jinde a když si čtu zkušenosti maminek tak jsem fakt ráda, že jsem si tuhle porodnici vybrala. Termín máme na 27.8. , ale myslim že se ukážeme dřív , malá se drala ven už na začátku července , takže myslim že to bude pěkný číslo :o) nicméně po prožité besedě sem přestala mít strach z porodu a musim říct žese i těšim. KOukala jsme že je tu pár dotazů na 3D ultrazvuk , dělaj ho , stojí to 600 kč dvd a 100kč fotka , ale musíte se přihlásit mezi 20. - 24. týdnem jinak už to nejde vidět. Pak tu bylo prá dotazů na porod do vany tak to nedělají , ale na porodním sále je masážní vana, která je ovšem pouze na 1.dobu porodní a za poplatek myslim 500 kč. JInak co mě příjemně překvapilo oproti Pražským porodnicím , epidural dávají zdarma , kdežto v Praze si účtují 5.000 Kč coý je podle mě nehoráznost , už proto bych v Praze nerodila

domina
23. črc 2008

U Apolináře za epi po mě nic nechtěli, neházela bych všechny pražské porodnice do jednoho pytle 😉 Nebo si zjistila víc info.

sina
24. črc 2008

Ahoj Tetris, možná se tam potkáme já mám termín 25.8, jsem z Prahy. a taky to vypada a ja se spis i modlim, aby to bylo dřív. Strašně se modlim, aby to tam bylo lidský, nepotřebuju nadstandard a mramorový hajzlíky, ale pohodovej a pozitivní přístup. Já sem ležela na rizikáči v Motole ve 21 týdnu a opravdu každý den, mě nezapoměli ujistit, že potrácim a že své dítě nedonosim. Nešla bych tam ani za nic. Pokud se ti zlatíčko narodí dřív, dej mi vědět jaké to bylo. 🙂

tetrisek3
24. črc 2008

Ahoj Sino , no tak to se možná potkáme, já se teda taky modlim aby to bylo dřív , ale ne zas tak moc 🙂 Já tam byla na besedě s prohlídkou celý porodnice a musim říct že to na mě udělalo fakt úžasnej dojem a už se tam těšim , sem ráda že maličká přijde na svěv v takový hezký a milý porodnici. Já ležela v Krči týden ve 31. s rizikem předčasnýho porodu a taky už bych se tam nevrátila , to si radši dojedu 70 km do Hořovic .............i když musm se přiznat že mám strach , je to dálka a já prvorodička vyplašená 🙂 A neboj , jen co se narodíme tak sem písnu svůj dojem z reálného porodu v Hořovicích 🙂 Držim palečky a třeba se fakt potkáme 🙂

maleva
4. srp 2008

Ahojky! To je vážně pravda o té zaměně dětí a o té primářce? ☹ Slyšela jsem na Hořovice jen samou chválu. V roce 2005 jsem tam měla rodit, ale musela jsem kvůli porodu o měsíc dřív jet do Kladna.
Teď mám termín v říjnu a docela mám z toho strach, po tom, co jsem tady četla. 😒

sina
5. srp 2008

O tý primářce tomu věřim, ale záměna dětí, příjde mi to jako taková ta fáma co se bude tradovat léta. Myslim si , že v dnešní době přervaných porodnic to nebude nikde žádnej med.. Já jsem připravená to všechno nějak vydržet a i když sem se snažila si vybírat, popravdě si nedělám žádný iluze...

sina
19. srp 2008

Včera jsem byla v Hořovicích na poradně a odd. šestinedělí se od začátku července rekonstruuje, takže je přestěhovaný ve 2. patře. Nevíte jak to tam vypadá?

tetrisek3
23. srp 2008

Ahoj Sino , tak jak to s tebou vypadá ? Blíží se nám termín a já teda furt nic :( a přitom už bych tak strašně ráda malou pomazlila v náručí 🙂 K tvýmu dotazu - já byla na tý besedě pro těhulky a tam nám to druhý patro ukazovali , myslim že to je normálně oddělení pro pacienty po operaci , ale je to tam docela pěkný , malý , útulný , na pokoji máš vlastní záchod a sprchu a miminka maj svojí místnost kam si je jezdíš koupat - tam je vanička apřebalovací pultíky , váha a potřeby pro mimi. Mě se tam teda líbilo. Je tam myslim 5 pokojů a za těma pokojema je místnost pro sestry a za tou místností maj pokoj kde maj miminka když si chce maminka odpočinout. Mě se to vážně líbilo 🙂 JInak sem se tě chtěla zeptat kdy jezdíš do poradny ? Já tam jezdim vždy v úterý , pokaždý tam strávim celý dopoledne 😒 což je šílený a hlavně mi nikdy nic neřeknou ani mě pořádně nevyšetřej - to je mi docela líto. Teď jedu zase v úterý a doufám že už si mě tam nechaj , už mě to čekání fakt nebaví. Ani sem se tě nezeptala co čekáš ?? Jestli sis to teda nechala říct 🙂 my čekáme holčičku tak jsem zvědavá jestli nás nepřekvapí

agnea
23. srp 2008

ahojky holky, ja jsem 25.7.08 v Hořovicích porodila naši krásnou holčičku, jsme z Prahy, o Hořovicích jsem hodně četla a tak jsme se y manželem někdy v květnu jeli do podonice podívat a porodní sály mě moc nadchly a bylo rozhodnuto že budeme rodit tady, trošku jsem se bála té cesty( jsme z nuslí a preče jen barandák v odpoledních hodunách je pěkně ucpanej) ale nakonec to bylo docela v pohodě, v devět večer mi praskla voda (14 dní před termínem), než jsem dobalila tašku do porodnice (furt jsem si myslela, že budu rodit po termínu) tak bylo pul jedenácté (stahy začaly asi v deset), cesta nám trvala 40 minut a ve čtvrt na dvanáct jsme byli v porodce, přijali nás moc příjemné porodní asistentky, šupky do nemocniční košile a na monitor, jak má člověk ležet v klidu kdyz má zrovna stahy,před dvanáctou přišla doktorka, jen na mě koukla a hned na sál a za hodinku byla malá venku, takže vybavení porodního sálu jsme vlastně vůbec nevyužili ale bylo super že po narození malou nikam neodnášeli a byla celé dvě hodiny s náma, pak poslali manžu domů a nám převezli do druhého patra na odd. chirurgie, které ted dočasně slouží jako odd. šestinedělí, nebyl žádný volný pokoj takže mě dali na oparační sál, na kterém bylo asi 5 postelí, malou si vzali, prej proto že pokoji leží paní po císaři a musí odpočívat a miminko by ji budilo, naštestí ráno pár maminek propustili a nás i s malou přeložili a dvoulůžák v lastní sprchou a yáchodem a už jsme spolu zůstaly, pokoje jsem docela v pohodě, žádnej luxus ale holt nejsou určeny pro maminky a miminky ale jako provizorium dobrý, sestřičky i doktoři byli v pohodě, poradí, pomůžou když člověk potřebuje ale stejně doma je doma
celkově jsem byla docela spokojená a přístě klidně zase v Hořovicích

simiii
25. srp 2008

Ahoj všem, ráda bych se podělila o zážitky z porodu v Hořovicích, rodila jsem tam 7.8.2008 císařem a musím říct, že to tam bylo úžasný a jestli ještě budu někdy rodit tak jedině tam! Lékaři a sestřičky byli moc vstřícný a ochotný, se vším pomáhali a radili takže budu na Hořovice ráda vzpomínat. ¨Prostě žádný stresy a nervy, ale klidný průběh, díky tomu se mi mlíčko spustilo hned druhý den po porodu. Co se týče toho šestinedělí ve 2. patře je to tam lepší než na původním místě, pokoje jsou 2-lůžkové s vlastní sprchou a záchodem, vše je nové a čisté, k dispozici jsou pleny, přebalovací podložky, oblečky pro mimčo, kosmetika a vložky pro maminy. Jídlo nosí na pokoje takže to tam opravdu nemá chybu 🙂 Všem přeju co nejkratší porody a zdravá miminka a taky hodně síly a energie 😉

sina
25. srp 2008

Ty jo, díky za info, moc mě to potěšilo. Už se nemohu dočkat dnes mám termín a nic ach jo!!!! 🙂

simiii
26. srp 2008

Ahoj Sino, já měla termín 31.7. a taky nic, takže mi ho museli vyvolávat 6.8. a po 19 hodinách otvírání mě nakonec řízli a vyndali naše zlatíčko Adélku 🙂 Ale vše přebolelo a teď si užívám plnými doušky mateřství. Přeju ti ať to máš brzy za sebou a jestli budeš rodit taky v Hořovicích tak pak písni jaký jsi měla zkušenosti ty, loučím se, malá si žádá papčo 🙂

sina
26. srp 2008

simili nestraš!!! ☹

map07
3. zář 2008

Ahojky holky. Mám na vás dotázek - kdy jste se do této porodnice zaevidovávaly? Já jen abych něco neprošvihla 😅 Možná jste to tu už psaly, ale diskuzi se chystám teprve pročíst. Díky moc

sina
3. zář 2008

registraci nepotrebujes, od 36. tydne se tam chodi na ambulanci a monitory- to je vsechno.

ferinka
4. zář 2008

Holky v Hořovicích se neregistruje???? Já tam chtěla právě příští týden volat,abych si tam zamluvila "plac"... 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru