Porodnice Hořovice u Berouna

andik
8. led 2007

Holky jaké máte zkušenosti s touhle porodnicí?Chci jen upozornit,že před 3 týdny tady zaměnili miminka a kdyby jedné mamince neudělaly náhodné vyšetření pupeční šnůry,odvezla by si domů cizí mimnko. ☹

romantika
8. bře 2013

@malajda
Dekuji moc, zkusim se pak teda poptat na ten Beroun. Na tu besedu pojedem, to planuju az trochu polevi pocasi. tak uvidime. Pekny den

renny7
8. bře 2013

@tanis jééééé jak se vám to podařilo? 🙂 Tak to jste mě uklidnila 🙂 díky moc !! 🙂

knedluska
11. bře 2013

@tanis A nevíš kdy v září? To září se mi tedy moc nehodí. 😅

tanis
11. bře 2013

@knedluska To nevím, napsali, že malování plánují na září, přesný termín ne...:o(

tanis
11. bře 2013

@renny7 Napsala jsem jim email:o)

renny7
12. bře 2013

@tanis šikulka 😀

hofka1
15. bře 2013

a odepsali? Mě sice vychází říjen, ale člověk nikdy neví🙂
@tanis

outeq
19. bře 2013

Včera na besedě říkali, že se maluje v žáří, ale většinou zapochodu a zavřou max na 2 dny, ale nevědí kdy. Jen nával lidí šílený na besedě, tak nevím jestli se tam vlezem v květnu :(

zuzik24
19. bře 2013

@outeq Nebojte se, na těch besedách je vždycky hromada lidí, protože se pořádají jen dvakrát do měsíce, tuším 🙂 Určitě se tam vlezete 😉

outeq
19. bře 2013

@zuzik24 🙂 snad jo...uklidnuje me, ze priste to vychazi na velikonoce, tak to byly ted dve "davky" najednou 🙂

berynka
22. bře 2013

Ahoj, mám za sebou čerstvý porod v Hořovicích. Byla jsem velice spokojená a pobyt jsem si užila skoro jak v lázních 😅 . Všichni byli bez výjimky perfektní. Je tedy pravda, že u nás šlo všechno hladce. Porod byl skoro překotný, jsem bez nástřihu a kojení je v pořádku, takže se mnou nebyla žádná větší péče a ani jsem si nevymýšlela žádné zvláštní věci 😉.

K dispozici jsou dětské pleny - jednorázové, látkové, papírové ubrousky, oblečení (pro maminky i miminko), teploměr, olejíček, kartáček na vlasy, štětičky do ucha, nabízejí i erární dudlíky (spíš ty větší). Mimčo se koupe ve šmírovém mýdle. Při hypoglykemii dávají mlíko ve flašce. Nabízejí kojící kloboučky.
Během doby v porodnici jsou dvě instruktáže - péče o miminko a koupání.

Kdyby někdo chtěl ještě něco vědět, ráda napíšu, dokud to mám v živé paměti 🙂 .

berynka
22. bře 2013

@jitie, já měla asi taky dr. Závorovou... je to ta, co vypadá asi tak na 20 let 🙂 😎 ?

jitie
22. bře 2013

@berynka ano, vypadala hodně mladě 🙂
a moc gratuluji k další holčičce 🙂

katja77
8. dub 2013

@jitie @berynka @outeq @zuzik24
Ahoj děvčata, mám dotaz... dnes jsem se objednala na předporodní návštěvu v Hořovicích, dřív jsem bohužel nestihla, byla jsem nemocná. Objednali mě až na příští týden. Myslíte, že když bych náhodou začala rodit do té doby, že mě vezmou i bez té první přípravy? Streptokoka a monitory budu mít od svého gyndaře....Bohužel jsem se nestihla na té recepci zeptat 😒
Moc díky za odpověď........

outeq
8. dub 2013

@katja77 na besedě říkali, že berou i bez kontroly, ale že nás rádi vidí aspoň jednou...asi aby pak i příjem byl rychlejší a netrávilo se asi moc času papírováním.

zuzik24
8. dub 2013

@katja77 Ahojky, co já vím, tak jsou rádi, když Tě tam alespoň jednou vidí třeba na monitoru, ale když ho nestihneš, tak Tě nikdo nevyhodí (pokud není stop stav, což je tam jen vyjímečně, co mi říkala sestřička, tak je prý mají zakázené). V listopadu jsem ležela na pokoji s holčinou, která byla registrovaná v Podolí, ale tam měli stopstav, v Motole ji taky nevzali, takže jela rodit do Hořovic bez toho, že by ji tam někdy viděli a normálně odrodila 🙂 Jsou tam fakt příjemní, určitě Tě nenechají rodit na parkovišti 😉 Držím palce 😵

berynka
9. dub 2013

@katja77, nemusíš k nim jezdit vůbec. Já měla v plánu do poslední kontroly chodit ke svému dr. 😉 . Má svůj ultrazvuk i monitor.
Praskla mi ráno den před termínem voda, bez kontrakcí. Jen jsem do Hořovic zavolala, že je to asi ono a sestřička mi řekla, ať si pomalu sbalím a přijedu se ukázat 🙂. Tam překontrolovali vložku a už jsem šla na příjem. V Hořovicích jsem nikdy nebyla... ani na pohotovosti a problém to nebyl.

katja77
9. dub 2013

@berynka Diiiiky moc. Jsem hned klidnější...... 🙂 A porod byl v pohodě? Mám si na něco/někoho dát pozor?

berynka
9. dub 2013

@katja77, jak už jsem psala, já byla fakt moc spokojená 😉 . Všechny PA i doktoři byli moc milí a ochotní. Ale já neměla žádné potíže a ani požadavky, nepřijela jsem s porodním plánem a nechtěla rodit ve vodě 😅 . Nakonec nedojel ani manžel, pořád to vypadalo, že bude dost času 😎 .

hadruska
14. dub 2013

@berynka Zrovna jsem se trosku polekala, ze maji na strankach napsano, ze vemte si s sebou nocni kosile, kdyz jsem tam rodila´pred necelymí tremi roky, tak jsem mela erarni, Takze si tim nemusim lamat hlavu, ze 🙂. Uz se tam moc tesim, kdyz jsem tam byla prvne, tak sme byly na pokoji nadstandartu na chodbe a byla to super pohodicka 😀

demian
14. dub 2013

@katja77 Strávila jsem v Hořovicích docela dost času, jelikož mi porod vyvolávali. Vyloženě nepříjemný asi nebyl nikdo, jen vyšetření od primáře bylo dost bolestivé. A taky někomu vadí jeho druh humoru, ale mě bavil.
Nejlepší mi přišla dr. Pohořelská, strašně příjemná a empatická 🙂

Skončila jsem na akutním císaři s částečnou narkózou. Proti mému přání dítě změřili a já si ho jen pohladila. Myslela jsem, že nechají aspoň malého ty dvě hodinky s manželem, ale dostal ho jen na chvilku a pak hned prý musel do inkubátoru. Poslední hodnotu Agpar skóre měl 9 😠
Poprvé mi ho přiložily asi 12 hodin po porodu a to jsem byla celou dobu vzhůru. Stejně jsem je pak neustále musela urgovat o kojení, nosily mi ho tak 1x 6 hodin. Jakmile to šlo, vyžádala jsem si ho i přes kyselé obličeje sester na pokoj. Postýlku jsem sice používala jako chodítko, ale díky tomu kojím.

Sestřičky z gynekologie byly fajn, PA ušly - řeči na monitoru : "už byste teda mohla porodit" a "dělejte s tím něco" opravdu nepovzbudí. No a šestinedělí bylo "nejhorší", jedna starší sestra tam byla opravdu na ránu. Co mě zaujalo, že každá z nich radila něco naprosto jiného. Mají sice šanon s "manuálem" kojení a na ten vždy odkazují, ale raději bych jako prvorodička uvítala nějakou instruktáž, jako je ta o přebalování a koupání novorozeněte.

Na co si dej pozor, jsou kloboučky na kojení. Přišlo mi, že je dávají skoro každé a bezdůvodně. Taky jsem si nebyla vždy naprosto jistá jejich sterilizací.

Rodila jsem v srpnu, během 8 dní strávených v porodnici měli asi 4x stop stav a taky tam bylo kolem 30°C (okna v těch pidipokojích opravdu nejdou otevřít), takže i to přispělo k tomu, že ze 6-nedělí jsem moc dobrý dojem neměla. Přijet tam v nějakém klidnějším a méně teplém období, pobýt 3 dny a pak hurá domů, asi bych byla taky naprosto spokojená. Takhle ale mám výhrady. Příště bych chtěla jen ambulantní porod v Hořovicích, ale jelikož jsem po císaři, asi se mi tohle přání nesplní.

Jo a košile byly ještě v srpnu erární 😉

berynka
15. dub 2013

Košile tam doplňovaly. Zdálo se mi, že mají dvě verze košil letní a zimní 😎 .
Instrukce ohledně koupání a péče o miminko byly 😅 . I když uznávám, že pro prvorodičky trochu rychlé a dost informací najednou.
Já měla taky "nadstandart" na chodbě a tam okna otevírat šly. Nebo jsme větraly na chodbu 🙂 . Je pravda, že v těch pokojích přímo na šestinedělí bylo na padnutí, venku byl sice sníh, ale tam přímo svítilo sluníčko 😒 .

renny7
15. dub 2013

Holky můžu se zeptat? Když bych chtěla na nadstandart to si musím nějak zažádat předem? Nebo až budu rodit, tak se zeptatjestli je volný? Nebo jak to je? 🙂 díky 🙂

imzadi
15. dub 2013

@renny7 az te bueou prijimat k porodu rekni si o nej, kdyz bude volny je tvuj jinak jdes do poradniku...ja ho v obou pripadech chtela a nikdy se nedockala 😝

imzadi
15. dub 2013

@demian neda mi to a musim reagovat..rodila jsem 2x, jernou akutni cisar a druhy planovany a u obou porodu mi mimca nosili na kojeni co tri max 4 hodiny...a vetrat se dalo v pohode, ikdyz ja rodila v lednu a rijnu 😅

demian
15. dub 2013

@imzadi Věřím, že v méně hektickém období děti nosily pravidelně, ale bohužel má zkušenost je jiná. Doufám, že se jednalo jen o chvilkový laps. Stejnou zkušenost jako já měly i jiné maminky. Na emiminu je hodnocení porodnic a ze začátku září tam v hodnocení popisují to samé. Žádné z těch hodnocení jsem nepsala, rodila jsem koncem srpna.

Na gynekologii, JIPce a 3-lůžku větrat šlo. Ležela jsem na 2-lůžku, který byl přímo proti sedačce s televizí a tam šla okna otevřít jen na ventilačku, resp. normálně na škvíru, která nebyla o moc širší. Přímo pod oknami stály postele a ty nebylo kam posunout, aby se mohlo pořádně vyvětrat. Větraly jsme na chodbu, ale to v těch parnech moc platné nebylo. Na chodbách bylo chladněji (nebo se mi to možná jen zdálo, protože byl méně vydýchaný vzduch) a to jsem slyšela, jak si sestřička stěžuje, že je na chodbě přes 30°C 😒

imzadi
15. dub 2013

@demian tak urcite se i to stat muze ale i za me v rijnu byl stopstav a v pohode...je to vzdy o lidech 😝 verim ze v srpnu byly dovolene a o to vse asi narocnejsi 😎

demian
15. dub 2013

@imzadi Celé zdravotnictví je o lidech 🙂 Odpovídala jsem katje, na co si dát pozor.
Přišlo mi, že tam zas až tak moc podporu kojení neřeší a že dávají kloboučky místo toho, aby se např. zaměřili na techniku přisátí. Taky jsem je dostala a úplně zbytečně. Doma sice dítě chvíli brečelo, než si zvyklo, že samo mléko nepoteče, ale díkybohu dobrý 🙂
Proto si myslím, že by nebylo od věci dělat názornou instruktáž poloh kojení, aspoň já jsem z těch obrázků moc nepochopila. Vždyť už ukazují koupání a přebalování, takže by snad takový problém nebyl.

Žádný extrém není dobrý, kdybych nemohla kojit a v porodnici by mi hustily do hlavy, že každá může a musí kojit a odmítly by dát hladovému dítěti příkrm, taky by mi to vadilo.

hofka1
15. dub 2013

Je fakt, že co sestra to názor a je to prostě o lidech jako všude. Jedna radila dokrmovat, druhá pozor na překrmení .. mlíka moc nebylo .. prvorodička z toho zmatená. Kloboučky jsme odbourali doma naštěstí, je to nepohodlné. Ale celkově dobrý dojem. Je fakt, že porodnice zarytě pro kojení asi taky není dobrá. To musí být některé matky echt vystresované.

hadruska
21. dub 2013

@demian Pohorelska rodila v zari 2010 myho synka a kdyz jsem byla v prosinci na UTZ, tak mi povida "ja vas odnekud znam", no zase me dojala. Je proste skvela 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru