Porodnice Hořovice u Berouna

andik
8. led 2007

Holky jaké máte zkušenosti s touhle porodnicí?Chci jen upozornit,že před 3 týdny tady zaměnili miminka a kdyby jedné mamince neudělaly náhodné vyšetření pupeční šnůry,odvezla by si domů cizí mimnko. ☹

mirunda
18. bře 2011

@ferinka já jsem byla docela ráda, že za mnou někdo přišel.. byla jsem v porodnici hrozně smutná, rodila jsem císařem, všechno mě bolelo, mlíko nebylo a já byla prostě v háji.. manža sice jezdil každý den, ale na chvilku, celý týden slavil 🙂 Což chápu, tohle musel oslavit.. jenže teď se bude starat o Lili a všichni ostatní to budou mít daleko, ale když má každá poslel internet, tak to se těším 😀 😀

smecka
18. bře 2011

@mirunda: jsem taky z Prahy a na velké UTZ jsme chodila k Apolináři, dr mi akorát napsala žádanku a zavolala jsem si tam. Ještě mi dávala na výběr Podolí, ale u Apolináře mají lepší vybavení. O tom, že bych si měla něco platit nebyla vůbec řeč. Registrovaná jsem nebyla nikde. U prvního těhu jsem byla jednou v Podolí, podruhé u Apolináře. Nebo naopak. 😉

smecka
18. bře 2011

Původně jsem návštěvy taky nechtěla, ale jak píše Mirunda, bylo mi smutno, den byl dlouhý, tak jsem byla ráda, když někdo přijel.
Jinak sestřičky super, jen mi neseděla taková starší slovenka, ale ke mě se chovala mile. Jen pořád někoho sekýrovala a bylo jí pořád slyšet.
Narváno měli dost, i normální rodičky leželi na sálech. Mě si původně chtěli nechat ještě 4 den, nezdála se jim žloutenka malého a že hodně zhubl, ale nakonec mě pustili. Já už bych šla nejradši druhý den domů. 😀 Myslela jsem si, jak si tam odpočinu, naberu síly na doma, ale pravý opak. Neustále někdo chodil na pokoj - buď sestry, doktorky, uklízečky nebo něco doplnit a návštěvy druhé maminy. Na chodbách ruch. Prostě takhle to chodí, ale mě to hrozně vadilo.
Jo a k tomu internetu, když mi to podruhé spadlo po sáhodlouhé, kdy jsem horko těžko naťukala pár řádků, tak jsem měla chuť to urvat a vyhodit oknem ven.

mirunda
18. bře 2011

@smecka příbuzná, co pracuje u Apolináře mi dneska volala, že tam dělají UTZ, takže se tam objednám.. mám to aspoň kousek, lepší než Motol..
Já teda nabrala síly až doma, když jsme zaparkovali, tak jsem se konečně pořádně nadechla, v porodnici to bylo hrozný.. nelíbilo se mi tam vůbec nic.. jediný, co mi vyšlo, že jsem měla fajn holky na pokoji..
Jinak dodatečná gratulace k synovi 😉 Měla jsi rychlejší porod než u dcerky?

smecka
18. bře 2011

@mirunda: bohužel. Delší a kompllikovanější. Měla jsem křížové bolesti a neotvírala jsem se. První porod byl jak po másle. Ať ti to vyjde. Já myslela, že jsou ty velké utz povinné a už vůbec by mě nenapadlo, že za to někdo platí. 😕

beisis
18. bře 2011

@mirunda Podolí bere až 14+0 takže tam budu muset být na šestou ráno. Ale vzhledem k tomu, že mi to vyšlo tak, že tam ztrávim celej den na vyšetření, tak tam aspoň nemusim jezdit na několikrát. Jinak teda Hořovice minulej rok brali bez problémů a hlavně bez registrace. Jsme tam v noci byli během půl hodiny, ale vzhledem k tomu, jak dlouho jsem rodila, tak jsme klidně mohli ject v klidu pomalejš a hlavně pro jídlo. Já měla takovej hlad a oni mi trápili hlady :D

beisis
18. bře 2011

@mirunda Jo a jinak jsem ještě chtěla podotknout, že mě taky bylo fakt smutno a nikdo nejezdil a po císaři to bylo taky strašně dlouhý i z toho důvodu chci Prahu, tak snad to vyjde. Jinak ten internet a televize funguje nefunguje takový prachy za to dali a já si nemohla pustit ani blbej hokej protože jim to vždycky spadlo. Jak u který postele, ale většinou to bylo tak, že to nefungovalo ani u jedný a to jsem byla na pokoji, kde jsme měli tři postele 🙂. Jediný, co mi teda vadilo bylo to, že jsem synovi nemohla dát dudlíka. Ovšem podle toho jak se choval, bych ho musela buď mít furt na prsu a nebo by se okolní maminy nevyspali. Takže dudlík u nás byla taková nevyhnutelná volba 🙂

jitie
20. bře 2011

holky buďte rády za návštěvy, já tam byla v období prasečí chřipky a návštěvy byly zakázané..celý den sama, měla jsem nadstandart, televize ani net moc nešli, pořád to vypadávalo...

beisis
20. bře 2011

@jitie Já byla vděčná za každou návštěvu a nejvíc mi to přišlo líto, když měli návštěvy ostatní maminky.

mirunda
21. bře 2011

Tak u Apolináře mi řekli, že tam mají teď hodně mamineka a neregistrovaný neberou 😝 A v Podolí jsem už zapsaná, moc milá paní a neptala se vůbec, jestli tam jsem registrovaná nebo ne.. stejně to mám nejblíž, tak jsem ráda..

@beisis a odkud jsi? Já se trochu bojim, že to nestihnem, třeba tam pojedem v tý největší dopravní zácpě a porodim někde v koloně 😀 😀 To jsem teda představy 😲 😀

@jitie to ti teda nezávidim, já byla fakt ráda, když někdo přišel.. ale to jsem rodila v Praze, teď už se za mnou tolik lidí táhnout do Hořovic nebude ☹

beisis
21. bře 2011

@mirunda Já jsem z újezda nad lesy tim pádem kousíček od úval do hořovic jsme jeli přes celou prahu a ještě 50km navrch. A nebála bych se toho, že někde porodíš cestou. Vždy je lepší vyject dřív i s planym poplachem. Mě si tam nechali vždycky přes noc i když to byli jen silný poslíčci. A hlavně většinou se rodí v noci a to už zácpa neni :D

mirunda
21. bře 2011

@beisis na to sázim, že to přijde v noci.. s Lili mi rupla voda v 8 večer, do porodnice jsme jeli tak v 10 večer, takže Praha byla uplně prázdná.. to jsme byli za 10min v porodnici.. a ještě jsme už neplatili za parkování 😀 😀 Zase mě hrozně štvalo, že jsem byla pak ráno nevyspalá, hrozně unavená, neměla jsem na nic sílu, jak celou noc nespíš.. pak jsem bohužel šla císařem a vyspala se až na JIP, kde mě pořád budily sestry, ať už tolik nespim 🙂 Z tohodle důvodu by bylo fajn rodit přes den ;)

beisis
21. bře 2011

@mirunda Jsem měla to samé akorát že mě to začlo v deset dopoledne a do porodnice jsem jela až v jedenáct v noci, kdy kontrakce zesílili a doma už jsem to nemohla vydržet 🙂, pak jsem stejně ještě čekala do jedenácti než mě vzali na císaře, což nikdo nemohl vědět. No to mě spíš vadilo, že na jipce jsem musela ležet úplně rovně nemohla jsem se ani pohnout a já tak strašně toužila po polštáři za hlavu 🙂

mirunda
21. bře 2011

@beisis tak to já měla kratší porod.. po vodě mi hned začaly kontrakce, v 22hod už po pár minutách, tak jsme jeli, ani přípravy jsme nestihli, protože v 23hod už jsem byla na 10 otevřená.. ale mimi nesestoupilo do porodních cest, tak mě vzali ve 4 císařem.. ona byla i veliká, měla trošku přes 4kg, tak jsem 11 dní přenášela 😝 Doufám, že teď budu rodit přirozeně.. to je moje zbožné přání 😵 Ale četla jsem, že v Hořovicích je 20% císařů, což mi teda přijde fakt hodně.. tak snad nebudu mít tak velký mimčo, nebudu přenášet a nebudu mít žádné jiné komplikace.. musím doufat.. ty chceš na císaře? Přišlo ti to lepší?

beisis
21. bře 2011

@mirunda Právě na císaře nechci radši bych rodila předčasně a přirozenou cestou než císařem. Zkusim se snima v Podolí domluvit (teda jestli stihnu registraci) . No já měla kontrakce a ani mi nepraskla voda. Tu mi píchli na porodnim pokoji a řikali, jak se malej během chvilky narodí no a ono furt nic dokonce se mi i porod zastavil, pak nesestoupil a nakonec se málem oběsil na pupeční šňůře, tak mě honem brali na sál. Ovšem pokud to nepůjde jinak, tak holt na císaře budu muset. Ono já si to nedokážu moc představit po císaři a ještě se dvěma dítkama.

mirunda
21. bře 2011

@beisis to je jasný, že když to nepůjde jinak.. teď mi vyprávěla známá (pracuje u apolináře), že tam nějaká mamča rodila po císaři přirozeně a praskla jí děloha.. to musí být hrozný, to je vlastně jediný, čeho se fakt bojím, že se to stane třeba cestou do porodnice.. mno, ale na to člověk nemůže moc myslet.. ještě mě u Apo blbě zašili břicho, takže jsem tam po měsíci musela na přešití - takže bůhví jak mi zašili dělohu.. 😝 😝 😝 Doufám, že po těch 2,5 letech od porodu se to tam dalo do kupy samo 🙂

beisis
21. bře 2011

@mirunda Známá co rodila u apolináře taky císařem, tak jí to několikrát prasklo, takže já bych tam prostě rodit nešla. NO tak stim prasknutím dělohy se to stát může, ale radši na to myslet nechci. Ono to nějak dopadne. Doufám, že všechno dobře.

mirunda
21. bře 2011

@beisis fakt se to tam stalo ještě někomu jinýmu? Mě nejvíc štvalo to, že jsem měla asi 4cm díru do břicha a oni celej tejden, co jsem tam ležela, tak to asi neviděli nebo co.. za měsíc po porodu jsem tam přišla s tím, že mi to pořád nesrostlo a oni mi povídaj, proč jsem jako nepřišla dřív.. hrozně mě zklamali.. takže mi to došili znova a to už bylo v pohodě.. prostě v Praze na rodičky serou, proto tu rodit nechci.. je nás moc, nemaj na nás čas.. o kojení ani nemluvím, taky mi tam nikdo nic kloudnýho neřek.. a nechci teda křivdit, ale myslím si, že Podolí je uplně to samý 😔 😕 😒

beisis
21. bře 2011

@mirunda Co já vim u apolináře jsou problémy furt. Pokud tam nemáš známí nemáš na slušné zacházení asi nárok. Ta známá musela dokonce chodit i na kojenecké přes celého apolináře po císaři. Mě to opravdu přijde prostě jak za starých časů tohle chování. Já si myslim, že by se měli snažit, aby se tam maminky cítili dobře. Já jsem tam ležela čtyři dny a za ty čtyři dny jsem slyšela tolik porodů a jak se k rodičkám chovali, že mi to stačilo proto, abych tam nechtěla rodit. Podolí je prý v tomhle o dost lepší. Ale je to daný tim, že berou jenom 12 lidí. A přednost mají z asistované reprodukce, co jsou u nich v péči. A co se týká kojení Hořovice jsou super, ale s kojením mi po císaři vůbec nepomohli přišla jsem během pár týdnu o mléko protože mi nepomohli a malej mi roztrhal bradavky už v porodnici a já dostala zánět. Takže mě už to pak přišlo i blbý je pořád otravovat ať mi pomůžou s přiložením, že se malej přisát nechce a oni na mě taky koukali blbě.

mirunda
21. bře 2011

Já ty registrace neuznávám - stejně málokdy porodíš v ten den, co máš termín.. takže když tam přijedeš a bude plno, tak ti prostě sháněj jinou porodnici.. takže stejně nikdy tu jistotu nemáš, že tam porodíš.. mě u Apo s kojením taky nepomohli, místo toho, aby mi něco poradili na zvýšení laktace, tak Liliance dali flašku s mlíkem, aby neřvala. dneska jsem na ně tak naštvaná - předtím jsem si to jako prvorodička neuvědomila.. teď už vím víc info, co všechno můžu pro kojení dělat, takže toho se nebojím, ani kdybych rodila někde, kde mi nepomůžou.. ale prvorodiček je mi fakt líto..

beisis
21. bře 2011

@mirunda to jo oni ještě neví, co všechno maj chtít vědět.

cabalkova
22. bře 2011

Ahoj holky, plati porad, ze jsou Horovice bez registrace, ne? Ja byla ted na NT+ v Podoli a ten zazitek me utvrdil v tom, ze ted tam neee.... uz predtim jsem chtela Horovice, jen jsem si rikala, jestli se "pro jistotu" treba neregistrovat v Podoli a pak nejet do tech Horovic. Co myslite? Horovice mame bliz, tak 20 minut, bydlime tim smerem, do Podoli to je tri ctvrte hodky az hodina, podle provozu.

iriel
22. bře 2011

@cabalkova Ahoj, jo, Horovice stale bez registrace, ja tam mela porad v planu rodit taky, ale kvuli vcestne placente jsem nakonec vymekla a presla k Apolinari, kde prece jen na ty komplikovane a predcasne porody jsou lepe vybaveni... No a nakonec to vypada, ze budu rodit prirozene, v terminu a v pohode, ale uz zustavam u Apoli, i kdyz presne, Horovice mame 20min, Apolinare ve spicce klidne hodinu a pul....

cabalkova
22. bře 2011

@iriel Tak hlavne drzim palecky, aby vse bylo v poradku a miminko krasne vykouklo na svet. Ja mam placentu dislokovanou na predni strane a to snad znamena, ze uz by se dolu posunout nemela, ale furt teda nevim, jestli se radsi nezaregistrovat a pak nejet do tech Horovic. Na kontrolu ke svemu gyndr. jdu az ve 14+5tt, tak to uz bude na registraci pozde, tak to budu muset nejak rozhodnout sama... ale teda nevim jak, no.

lucik...
22. bře 2011

@cabalkova ahoj, já to taky tak udělala, ale teď už bych to nedělala. Vím, že když se jim v Hořovicích něco nezdá a na porod si tam netroufají tak tě pošlou k apolináři

beisis
22. bře 2011

@cabalkova Určitě nic nezkazíš, když budeš registrovaná i v Praze. Ono je to někdy lepší protože máš možnost výběru a nemusíš se stresovat, ale když se nezaregistruješ nikde, tak v Praze tě můžou klidně odmítnout. Ale rozhodnutí je na tobě.

iriel
22. bře 2011

@cabalkova Pokud neprekryva vnitrni branku ted, tak uz nebude, leda se jeste vytahne, ja ji mela centralne vcestnou az do 31tt a to mi rekli, ze uz se to nespravi, tak jsem se sprajcla, ze jo a zazrak se povedl, uz do porodnich cest nezasahuje, zitra zacinam 36tt. 🙂 Dneska bych to udelala taky tak, ze bych se regla v Praze a kdyztak pak jela do Horovic, ale teda kdyz uz v Praze, tak prave Apolinar a ne Podoli... ale na to ti kazdej rekne neco jineho 😀

(btw. - nekupovala jsem od tebe svatebni vysivane champagne boty na beremku nebo to je shoda jmen? 🙂)

ferinka
1. dub 2011

komu se to holky blíží,tak jsou zase narvaný a mamky leží po gynekologickém 😖

minipupu
23. dub 2011

Ahoj holky, které jste už v Hořo rodily! Chtěla jsem se zeptat, jestli je na pokojích PC s internetem, nebo jenom wifina a musíte si přinést svoje PC? Děkuji!!!!!!!

lucik...
23. dub 2011

@minipupu Ahoj, nad každou postelí je PC s internetem, ale moc to nefunguje a ta klávesnice je dotyková na tom displeji,takže než jsem něco napsala, tak jsem se vyvztekala 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru