Porodnice Hořovice u Berouna

andik
8. led 2007

Holky jaké máte zkušenosti s touhle porodnicí?Chci jen upozornit,že před 3 týdny tady zaměnili miminka a kdyby jedné mamince neudělaly náhodné vyšetření pupeční šnůry,odvezla by si domů cizí mimnko. ☹

renny7
28. led 2013

Ahojky 🙂 mám takový dotaz.... náhodou nevíte kdy že se to každý rok maluje v porodnici v Hořovicích???
Kamarádka mi říkala, že vždy je týden zavřená porodnice a prý o velkých prázdninách...??? nevíte náhodou někdo???

hadruska
29. led 2013

@renny7 To by snad meli mit na netu. Pripadne upozornit maminky treba na utz. Ale je fakt, ze mama je z Berouna a narodila se v Horo,protoze v Beroune tenkrat malovali a maminej manzel je zase z Letny ( casti Horovic hned pod porodnici) a narodil se v beroune, protoze v Horo malovali 🙂

renny7
29. led 2013

@hadruska no já koukala na jjejich stránky, zatím jsem nic nenašla ☹ ale asi je brzy... No já se narodila taky v Berouně, protože v Hořovicích malovali 😀
Minulý rok, to na jednu známou přišlo v noci, a zrovna měli ještě porodnici v Hořovicích zavřenou kvůli tomu malování, otevírali jí v šest ráno, tak to chudák držela, přijeli tam v šest a pět minut a v 6,30 byl malej na světě 🙂 prostě nechtěla jet jinam 😀

hadruska
29. led 2013

@renny7 Frajerka 🙂, ja doufam, ze v dubnu malovat nebudou a ze me zase bude rodit pani doktorka Pohorelska 🙂

renny7
29. led 2013

@hadruska 🙂 já právě slyšela, že si to teď nechávají na prázdniny....tak mám strach já ☹ Mě zase rodila dr.Pavlů a max.spokojenost 🙂

hadruska
29. led 2013

@renny7 Tak snad bude miminko vedet, co dela a narodi se mimo malovani ( jo a ja se narodila taky v Horovicich, protoze od nas z Lochovic to bylo, co by kamenem dohodil 🙂 )

jitie
29. led 2013

@renny7 myslíš, že malují každý rok? Vím, že malovali na jaře asi před 3 lety a to to bylo napsané na netu, teď tam nic není :-/ ale kdyby to vyšlo na prázdniny, tak je ještě asi brzo...
mě rodila Křenková a byla úžasná, takže bych na ní taky ráda narazila 🙂 už to mám za pár 😀

jitie
29. led 2013

tak já se narodila v Berouně, ale mám 3 kamarádky a sestřenku co se narodily hned po sobě a všechny v Hořo, protože v té době malovali v Berouně 😀

renny7
29. led 2013

@jitie malují každý rok, myslím, že se to musí... No ju ty už to máš za pár, ty se bát nemusíš 🙂 přeju hodně štěstí, síly a aby to bylo rychlý 🙂

@hadruska budu v to doufat 🙂 já bych jinam nechtěla jet ☹

hadruska
29. led 2013

@renny7
@jitie A pak ze jsou zensky gynekolozky horsi nez chlapi ( me se tak libi Sevit, ze bych se pred nim urcite stydela 🙂 ). Normalne chodim k Lonkovy a taky je zlata

jitie
31. led 2013

@renny7 moc děkuji, snad to bude rychlé 😀

@hadruska já teda chodím k chlapovi a jsem spokojená, si říkám, že jsou takový "jemnější" 😀

renny7
2. únor 2013

@hadruska , @jitie Já tedy chodím taky k chlapovi a je super, ale u porodu dr.Pavlů a nemůžu si stěžovat 🙂

katja77
12. únor 2013

@renny7 @jitie @hadruska
Ahoj děvčata, máte prosím aktuální info, jestli se v Hořovicích dá domluvit na jiné porodní poloze než vleže???
Jsem sice zaregistrovaná u Apolináře, ale vážně uvažuju, že to změním na Hořovice, mám na tuto porodnici skvělý reference a není to taková "fabrika" na děti, jak ten blbej Apolinář.....
Moc díky za info!!!!!!

peetule84
12. únor 2013

@katja77 ještě je tam možnost rodit na porodní stoličce , prej je to mnohem lepší pokud jde vše tak jak má 😉
já tam rodila v prosinci a velká spokojenost 🙂

katja77
12. únor 2013

@peetule84 Díky moc za info🙂 A tys rodila normálně vleže? A co nástřih? Dělají každýmu nebo jen když je to nutný?

jitie
12. únor 2013

@katja77 jak píše Péťa, jde to na stoličce..nástřih jen dle nutnosti 😉

hadruska
12. únor 2013

@katja77 Na uvolnovani tam jsou zebriny, provaz, mice, vana, sprcha a me nejvic pomahalo koukat z okna 🙂. Je tam porodni stolicka ( znama na ni rodila). S tim nastrihem to asi nebude pausalni, jeden doktor dokonce doporucoval masaz hraze prvorodicek, takze si myslim, ze ne. Ja teda rodila v polosede ( neni to klasicka koza) a nastrhla sem byla preventivne, protoze vedeli, ze malej nema standardni hlavicku ( mel porodni nador). Docela se tam zacinam tesit 🙂. Jo a za me se tam nedudlikovalo a ted uz jo

tessie79
12. únor 2013

@katja77 Ahoj já tam rodila červen 2010 a částečně na stoličce, ale na závěr mě Dr. stejně hnala na kozu. V porodním plánu jsem měla, že nástřih pouze v případě nutnosti a nastřižená teda nejsem.

peetule84
12. únor 2013

@katja77 nemáš zač 🙂 Já rodila ze začátku v polosedě a nakonec jsem skončila na operačním sále na akutním císaři,protože maličký měl omotaný pupečník kolem krku a začínal se dusit 😒 Ale díky super personálu vše dobře dopadlo 😉 Velký dík patří Mudr Lonkové a Mudr Pohořelské 🙂
Jinak si tam můžeš zajet na předporodní besedu a tam ti všechno řeknou
. Koukni na www.nemhoro.cz

katja77
13. únor 2013

@jitie @hadruska @tessie79 @peetule84
Děvčata, moc děkuju za skvělé zprávy... Já jsem strašně ráda, že existuje porodnice jako je tato... Sice to máme cca 35-40 minut jízdy autem, ale jsem ochotna tuto cestu podstoupit, jelikož se na ten porod opravdu začínám těšit. Ono prostě platí čím menší porodnice, tím pohodovější atmosféra 😉 Já ani nemusím rodit na stoličce, jen jsem ráda, že budu někde, kde existuje možnost rodit jinak, než na koze 😉 A že mě nebudou nastřihávat za každou cenu.....

hadruska
13. únor 2013

@katja77 Taky to neni uplne ma spadova porodnice, ale mam to stejne daleko do Motola, jako do Horovic. Pro me sehralo roli, ze jsem se tam narodila ja a ze je to mala porodnice spis rodinneho tipu. Uplne nejvic me pak nadchla prohlidka porodniho salu ( doporucuji to tam jit pred porodem omrknout 1. 3. pondeli v mesici http://www.nemocnice-horovice.cz/porodnice-u-sl... ) a setkani s mistnimi porodniky

myia
18. únor 2013

Tak za mě mohu porodnici v Hořovicích jen a jen doporučit, a ne jen porodnici, ale celou gynekologiii jako takovou. Vzhledem k tomu že máme malou až ze čtvrtého těhu, strávila jsem v nemocnici na gyndě dost času. Všichni doktoři, kteří tam jsou, jsou machři. Moje paní doktorka Chudáčková je neskutečnej člověk, lékaři jako Ševít, Lonková, Křenková, Pavlů, Pelikánová, primář Klán a spousta dalších se kterými jsem měla možnost se setkat, jsou lékaři s velkým L. Nechybí jim pochopení, lidskost, vše vysvětlí a maj neskutečně milej a profesionální přístup. Jak říkám já gynekologii a porodnici v Hořovicích jen a jen doporučuju.

chuchna3
23. únor 2013

ahoj ja tam rodila dvakrat poprvé 2001 a po druhe červenec 2012 a mužu jen dodat že je to tam čím dal lepši jsem nad míru spokojena jak s pokojem na kterem jsem ležela tak i s přistupem sester na šestinedělí tak i přímo na sale jak pred porodem tak po porodu super jen doporužuji s pozdravem Hanka

malajda
6. bře 2013

@katja77 jen stručně, porodnice je SUPER, skvělý personál, doktoři, sestry.....a 40min. je v poho....já to mám skoro hoďku a taky jsem preferovala Hořovice místo Prahy (po prvním porodu v Podolí byl druhý- v září- v Hořovicích balzámem nejen na duši;). Strašně ráda na to vzpomínám;).

malajda
6. bře 2013

@myia musím jen souhlasit, velké dík p. doktorce Chudáčkové, která mě rodila a byla skvělá! Moc mi pomohla a s přehledem zažehnala komplikaci s protrženou a přichycenou placentou.....

romantika
6. bře 2013

@malajda
mohu se zeptat jezdila si tam i do poradny? Taky chci nahradit nepekny zazitek z Motola, ale nevim jestli chodit do poradny tam i tam nebo jak to vymyslet, kdyby se prece jen neco semlelo a bylo to rychle, tak nevim s tim dojezdem.
Do Motola to mam pres kopec do Horovic taky tak 40minut. Samozrejmne preferuji Horovice, ale rodim druhe a po porvnim rychlem se bojim, aby se to pripadne stihlo. Nevim jeslti by mne v Motole odrodili kdybych tam mela registraci ale nedochazela do poradny. Diky za info

kocicinka
6. bře 2013

@romantika Však kdyby se něco semlelo a šlo to rychle, tak můžete volat rychlou, ne? My jeli taky z prahy, za 40 minut tam, ale to bylo v 5 ráno... takže hodně záleží, na čase.... aby nebyla špička. Záměrně jsem vyrazila až co nejpozději, kontrakce jsem měla od 11 a vyráželi v 5 ráno. Po dojezdu otevřená na 8, V 6 na sále, v 7 dítě venku 🙂 přesně, jak jsem si to naplánovala 🙂

jitie
7. bře 2013

ahojky, tak po druhém porodu Hořovice zase jen vychvaluji a doporučuji 🙂 skvělý přístup jak doktorů, tak i sestřiček, hlavně velké díky u porodu PA Jitce Žaludové a Dr.Závorové!!!
Druhý porod byl rychlý, od 20h kontrakce po 4min, v 21 začala odtékat voda, ve 22h jsme byli v porodnici a v 0,17 se malý narodil 🙂

malajda
7. bře 2013

@romantika jezdila jsem do poradny do Berouna (hořovická porodnice tam má detašovanou ambulanci), ale dá se jezdit i do Hořovic.V té Berounské není takový nával..... Měla jsem také registraci v Praze,ale tam jsem na ambulanci nejezdila. Ambulance není nikde povinná a akutní péči Vám nemůžou odepřít..... Jinak bych Vám doporučila předporodní besedy, které nemocnice pořádá pro veřejnost. Už si nepamatuji, který den to bývá, myslím, že 2x do měsíce, ale pokud si tam zavoláte, zjistíte víc....;)

tanis
8. bře 2013

@renny7 Dobrý den, tak se mi podařilo zjistit, že v Hořovicích v porodnici budou malovat v ZÁŘÍÍÍÍÍ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru