Porodnice Hořovice u Berouna

andik
8. led 2007

Holky jaké máte zkušenosti s touhle porodnicí?Chci jen upozornit,že před 3 týdny tady zaměnili miminka a kdyby jedné mamince neudělaly náhodné vyšetření pupeční šnůry,odvezla by si domů cizí mimnko. ☹

tulipaki
18. kvě 2012

@imzadi no, těch ženštin se bojim nejvíc 🙄 Snad bude volnej, fakt. Člověk tam přeci jen zůstává po sekci dýl, tak třeba budu mít štěstí a aspoň na chvíli se tam dostanu.

hofka1
19. kvě 2012

Já byla na pokoji po dvou. S klidnou holkou, takže pohoda🙂

Záleží, jak se budeš cítit ty a jak na tom bude mrně. Já rodila akutně, ale jinak jsme byli v pohodě, takže žádnej inkubátor se nekonal. Nosili na kojení, taky teda zapomínali, když jsem se připoměla, tak kolikrát malá spala, takže zase nic .. já byla po operaci ráda, že jsem ráda, vůbec mi nevadilo, že nemám mimi u sebe. Až asi třetí den mi ji šoupli nafurt.

jitie
19. kvě 2012

Koukám, že jste se zase rozpovídaly 🙂
Tenhle týden bylo v Hořo plno, příbuzná tam volala ve středu a řekli jí, že má jet do Příbrami..nakonec rodila až v pátek, ale dali jí na gyndu, šestinedělí je plné :-/

tulipaki
19. kvě 2012

@jitie no, uvidíme, snad se něco uvolní 😉 Ale díky za info!

kocicinka
19. kvě 2012

@imzadi jela bych v případě stopstavu do Neratovic. Nikam jinam nechci. Do Motola, Brrr! Poprvé jsem měla dokonce štěstí na nadstandart, to bylo prima. Koupelna, WC, jen pro sebe. Ale pobyt se nám protáhl na 10 dní a manžel tam vyplázl 10.000,- 😝 😝 😝 Dovolená pro jednoho u moře! Ježiš, já se tak bojím, že mne nevezmou ☹ Neumím si představit, že by manžel se synem za mnou jezdili někam přes celou Prahu nebo Střední Čechy!

zuzik24
19. kvě 2012

Ahoj holky, já doufám, že na konci října stop stav nebude, nevím, kam bych pak jela. Nejblíž mám teda Motol, ale tam jsem se ani neregistrovala, protože jsem počítala s Hořovicema, napoprvé jsem tam byla maximálně spokojená. Tam by mě pak asi ani nevzali v případě stop stavu v Hořovicích bez registrace, že? Nebo je to jinak? Taky doufám, že tam zrovna v tu dobu nebudou malovat, ale to snad na podzim nedělají. Koukala jsem na jejich web, ale tam o tom nic nemají, tak snad budu mít štěstí a nebudu muset rodit někde na dálnici 😝

imzadi
19. kvě 2012

@zuzik24 koukam adeptka na potkani se 😀 no ja to mam do horo 15 min, takze fakt jinam nechci!

palomitacheca
19. kvě 2012

Taky bych chtěla rodit v Hořovicích, termín mám začátkem srpna, tak uvidíme 😀

@zuzik24 Pokud bys začala rodit, tak by tě snad měli vzít kdekoliv, pokud zrovna mají místo. Tím se aspoň uklidňuju. Taky máme blíž Motol, ale rodit se mi tam moc nechce.

zuzik24
19. kvě 2012

@imzadi Já mám Hořovice asi půl hodiny autem, Motol pět minut, ale prostě do něj nechci. Rodily tam kamarádky a moc spokojené nebyly.
@palomitacheca Doufám, že by mě vzali kdekoliv, nerada bych rodila někde na trávníku před porodnicí :D

palomitacheca
19. kvě 2012

@zuzik24 V nejhorším případě to chce zavolat sanitku, oni tě odvezou tam, kde bude volno a navíc aspoň budeš pod dohledem zdravotníků 😉

blondynka400
19. kvě 2012

Holky co jste rodily v Hořovicích ono tam není možné, aby tam dítě bylo od porodu celou dobu s Vámi? Pro mne nejsou přijatelné ani nějaké 2 hodinky, to si vůbec neumím představit.
Předem dík

palomitacheca
19. kvě 2012

@blondynka400 Myslíš hned po porodu? Já teda prvního rodila v Olomouci a byl se mnou skoro celou dobu na porodním boxu (kromě prvního vážení a pak mytí, to se dělalo jinde a byl u toho přítel a všechno fotil). Pak nás vzali na pokoj a od té doby byl se mnou pořád. Jen si ho brali na pár vyšetření.
Co jsem četla o Hořovicích, tak veškerá poporodní péče by měla být v porodním pokoji, takže miminko nikam neodnáší a celou dobu na něj vidíš. Jak to ale ve skutečnosti je, nevím.

blondynka400
19. kvě 2012

@palomitacheca no myslím jak po porodu, kdy jsi ty 2 hodiny na porodním sále tak potom i na pokoji. A na vyšetření bez tebe? Dočetla jsem zpětně 3 stránky, skoro to tak vypadalo jako kdybx je člověk ještě musel prosit, aby dítě bylo na pokoji hned s tebou. Ale možná jsm to jenom blbě pochopila 😅
Já o Hořovicích uvažuju tak částečně, má pro mne dost plusů, ale taky i mínusů...

imzadi
19. kvě 2012

@blondynka400 zalezi, jak je tobe a diteti a jak se citis, spousta maminek si proste chce treba chvilku odpocinout, na tom nevidim nic spatneho a po cisari proste prvni dva dny neni v tvych silach se postarat...

blondynka400
19. kvě 2012

@imzadi po CS to neřeším, to je něco jiného... Já se spíš setkala s tím, že někde je to prostě "nařízení", které já nechápu a ikdybych byla se silama na dně, moje dítě prostě bude semnou, proto se dopředu ptám, zda to je nebo není vůbec možné 🙂

palomitacheca
19. kvě 2012

@blondynka400 V Olomouci nebyl problém mít miminko na pokoji, pokud bylo v pořádku. Věřím tomu, že tady to bude stejný 🙂 Popravdě si taky nedovedu představit, že bych ho 1. noc u sebe neměla. Zase co jsem četla názory některých maminek, tak byly rády, že si můžou odpočinout... Já toho za 3 dny v porodnici moc nenaspala, max. tak 6 hodin, ale pořád mi přišlo, že mám celkem dost energie. A společnost syna jsem si užívala, i když to občas bylo krušný. Zvlášť druhou noc, kdy se mi mlezivo měnilo na mlíko, syn plakal hlady a já už to nevydržela, vzala ho k dětské sestřičce a ta mu dala 10ml sunaru. To bylo poprvé a naposled, co potřeboval přikrmit umělým mlíkem 🙂

imzadi
19. kvě 2012

@blondynka400
@palomitacheca mozne to je, kdyz jsem byla uz na nirmalnim pokoji, dovezli mamku po porodu a za chvili mimco, a uz si ho nechala...takze nebojte...my tu psali o pripominani noseni deti na kojeni, kdyz lezis na jipu...muj kuba se pripominal sam, rval jako tur, porad 😝

blondynka400
19. kvě 2012

@palomitacheca mně to tedy nabízeli, jestli jim chci malou dát (porodila jsem odpo), ale odmítla jsem. Pak to tedy ještě zkoušeli, že na chvili, abych se osprchovala a tak, ale i to jsem odmítla, že to s dítětem zvládnu 😀 Je tedy fakt, že jsem jsem si první noc nad ránem taky nadávala, že jsme úplně blbá, proč jem jí tam nenechala, protože dost pokňkukávala, zabrala vždycky jenom na chvíli. Ale pak už byla úplně v pohodě, nikde jsem se tak nenudila jako v porodnici, ještě že tam byla televize 😀
Já nikoho neodsuzuj, co dá dítě od sebe pryč, je to každého věc, ale mně to přijde nepřirozené...
@imzadi s tím ošením na kojení, to je snad všude. Neznám maminku po CS, která by si na to nestěžovala. Jinak dík za pozitivní informaci. Jen takový detail? To je nepřivezli dohromady? 😕

zuzik24
19. kvě 2012

@blondynka400 Já jsem malou hned po porodu neměla, měla omotaný pupečník a tak byla cca od půl čtvrtý do osmi v inkubátoru na novorozeneckým. Mrzelo mě to, že jsem ji nemohla mít hned u sebe, ale věděla jsem, že takhle to pro ni je nejlepší. Od těch osmi jsem s ní byla pak celou dobu, moje spolubydlící si chtěla odpočinout, tak si prcka nechala dovézt až ráno. Ale jinak je to tam tak, že mimi je s tebou hned po porodu, když to jeho nebo tvůj zdravotní stav dovolí... Ne vždy to jde 🙂

imzadi
19. kvě 2012

@blondynka400 co si.vybavuju, tak fakt ne, az po.chvili...aspon mela cas si vybalit a.tak...:-D

palomitacheca
19. kvě 2012

@blondynka400 Já porodila ve 14:59, pak ty 2 hodiny na porodním boxu, takže na pokoj jsem se dostala až k večeru. Ale nikdo se mě neptal, jestli syna chci, nebo nechci. Přišlo mi automatický, že se mnou bude 🙂 Hlavně jsem chtěla kojit, tak i kdybych měla možnost ho nechat na noc sestřičkám, tak bych toho nevyužila. Televizi jsme tam neměli, ale kupodivu mi to celkem uteklo. Hlavně jsem měla na pokoji fajn maminku, tak jsme si povídaly a utíkalo to 🙂

blondynka400
19. kvě 2012

@palomitacheca já byla sama na nadstandartu, naštěstí 😅 . Ona byla na začátku fakt pohodová, buď byla u prsa, nebo spala a nebo u mne ležela a koukala... Vydrželo jí to asi 14 dní 😀
Já měla i "problém", že jsem chtěla z porodního sálu odejít po vlastních a to my bylo striktně zakázáno, prý že to nezvládnu. že je to z druhého patra do pátého 😀 Ale nehádala jsme se, přišlo mi to zbytečné... no ono stejně uvidím, kde nakonec zkončím, u mne to není tak jednoznačné, ale musím si nějak dopředu připtavit varianty.
@imzadi to jde i s dítětem ne? 😀 Každopádně fakt dík za info. Já si jí vezla z toho porodního sálu v náručí. Jsou to detaily a vp odstatě blbosti, vím. Ale pro mne důležitější, než jestli mi píchnou ke konci trošku oxytocinu nebo ne.
@zuzik24 a kdo ten stav posoudí? Třeba u tebe? U dítěte už je to maličko složitější...

palomitacheca
19. kvě 2012

@blondynka400 U nás nadstandart nešel, byl rezervovaný pro nějakou známou ředitele, nebo tak něco... No já uvidím, jak to bude u mě. Mám sníženou srážlivost krve, ale v těhotenství srážlivost stoupá, takže se mi to srovnává a jsem bez problémů. Kdyby se ale náhodou u porodu něco pokazilo, tak by to mohl být pořádný malér... Chceme se teď někdy jet do Hořovic podívat a na všechno se zeptat, tak uvidíme. Prvního jsem chtěla rodit v Šumperku, ale tam mi to nedoporučili, že bude jistější Olomouc, která má potřebný léky, který by mi museli dát...

blondynka400
19. kvě 2012

@palomitacheca vy jste se přestěhovaly z Moravy? Já byla "známá" primáře, takže nadstandart byl 😀
Hele a mysylíš, že jsou v tommhle příapdě Hořovice dobrou volbou? Jako ona je to výborná porodonice, jedna z nejlepších, když je vše ok a je to fyziologický porod, krizovky ale moc řešit neumí, to je to, co mi na nich vadí asi nejvíce.
Já měla zas první KP a byl to hodně velký boj, abych mohla porodit přirozeně s doktorem, co to fakt umí a má s tím zkušenosti. A tak nějk vnitřně cítím, že to bude opět, takže tím pádem jsou pro mne Hořovice pasé 😖

kocicinka
19. kvě 2012

@blondynka400 Já hodně lpím na tom, abych měla dítě ty dvě hodiny po porodu u sebe a na to si nenechám sáhnout( samozrejmě pokud bude dítě vyžadovat lékařskou péči situaci mění), protože tato doba je hodně důležitá, vytváří se tzv. bonding. Chtěla jsem i ošetření na břiše a neměřit, v tom mi vstříc podle očekávání nevyšli. Jinak byl syn ty dvě hodiny se mnou na porodním sále, i když dva metry ode mne v postýlce, což mne mrzí, měla jsem si ho vzít k sobě. Naopak přes noc jsem jim ho dala, říkala jsem si, že se potřebuji vyspat a Jonáš taky bude spát, tak to bude jedno. Ale já jsem stejně nemohla zabrat, jak jsem byla plná dojmů a myslela jsem jen na něj. Když už se mi podařilo usnout, tak mi ho v půl čtvrté ráno donesli 😅

kocicinka
19. kvě 2012

@blondynka400 tou "krizovkou" myslíš co? Můj syn měl po porodu problémy ( vyskytly se až druhý den) a postarali se dobře, mají tam intermediální pokoj 🙂

zuzik24
19. kvě 2012

@blondynka400 Tak u sebe jsem si mohla posoudit sama, ztratila jsem dost krve, takže jsem pak omdlívala ve sprše. A u malé to posoudil lékař, vzhledem k tomu, že byla přidušená, tak jsem neprotestovala, že ji vezmou na chvíli ode mě. A jako mít u sebe malou za každou cenu mi přijde sobecké, když by na tom nebyla dobře. Nevidím nic špatného na tom, že miminko přivezou za pět minut po tom, co rodičku ani že si ho někdo nechá dovézt až ráno...

palomitacheca
19. kvě 2012

@blondynka400 Já jsem původem z Moravy, přítel z Prahy a po narození syna jsme se přestěhovali k příteli 🙂 Já si nepřipouštím, že by měly přijít problémy. Zvlášť když mi skoro normální srážlivost zůstala i po porodu a doktor mi řekl, že jsou v normě, ale tu diagnózu mi nechají, ať se na to bere ohled v budoucnu. Uvidím, co nám tam řeknou. Kdyby se jim to nezdálo bezpečný, tak máme menší "protekci" v Motole, tak by mě tam vzali jako "rizikovou".

blondynka400
19. kvě 2012

@kocicinka proč v postýlce a 2 metry od tebe? Vidíš, tak mě zas to, že jsem jí nechala tak 2 minutky zkontrolovat a zvážit (měřili jí kvůli KP až později) mi nijak nevadilo, viděla jsem na to nemyslím si, že je to takové zlo, jako když necháš dítě celou noc samotné. To jako nic proti tobě, naopak se mi tvůj postoj dle příspěvku líbí, ale mně to prostě přijde šílené. Kvůli nějaké "pohodlnosti" (teď opět nemyslím přímo tebe) nechat dítě někde ležet samotné... Vždyť je to pro ně hrozný šok a vzít mu jeho jedinou jistotu (maminku) na pár hodin nebo i celou noc mi přijde prostě hrozné. I pro rozejít kojení mi to nepřidje vohdné. A to, že bude spát, na to bych nespoléhala, kamarádka je sestřička na novorozeneckém, zhruba 90% dětí celou první noc propláče, když je bez maminky, o nějaké delším spaní se mluvit nedá. To ani plný a nepřerušovaný bonding tohle nedokáže nehradit. Ale je to každého věc a pro každou z nás jsou důležité jiné věci 🙂

blondynka400
19. kvě 2012

@zuzik24 já to spíš myslela, tak, aby mi nějaký "cyhtý" doktor neřekl, že na to nemám, abych se o ní/něho postarala 😀 Jestli je to fakt jenom pocitu...
To jsi špatně pochopila, když jsou proto adekvátní důvody (což třeba u tebe byly), tak je jasné, že byla v inkubátoru a je to jedině dobře, aby to dítě bylo sledované.
Já to hold vidím jinak, viz můj příspěvek výše, ale zas je to každého věc a každá na to máme svůj názor a nemyslím si, že by proto byl někdo lepší a někdo horší matka.
@palomitacheca ono je ot lepší si to moc nepřipouštět... Tak jestli to máš takhle " v pohodě", asi bych to taky nebrala jako tragedii... Prober to s nima a uvidíš. Motol je velkotvárna, ale zas když se něco děje, řešit to umí... Třeba synovec není jenom díky tomu, že se narodil v Motole a okamžitě se ho ujali odborníci slepý, takže vše má svoje pro a proti.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru