Porodnice Hradec Králové - červen 2014

1denca
26. bře 2014

Ahoj holky, je tu někdo kdo bude rodit v červnu v Hradecké porodnici? A nevíte jestli se před porodem chodí na prohlídky do této porodnice? Jestli ano tak kam přesně? Nějak se v tom nevyznám 😉

tehulka12
26. bře 2014

@1denca V cervnu sice nerodim,ale na ty tvoje otazky asi odpovim.Chodi se tam az te tvuj obvodni gynekolog posle.Vetsinou az po terminu porodu,kdyz prenasis.Jinak se predem registrovat nebo neco takoveho nemusis.Staci prijet k porodu.
Kdyz tam pujdes do poradny,tak vchodem GYNEKOLOGIE,vyjdes jedny schody a jsi u kartoteky a tam se nahlasis a oni te poslou.Jinak ted uz maji poradnu pro tehotne kazdy den.
Kdyz pujdes uz rodit,tak vchodem PORODNICE a vytahem do 2. patra.Tam na Prijem rodicek.

1denca
autor
27. bře 2014

@tehulka12 Děkuji za informace. Právě že to má každá porodnice jinak, v Hradci se tedy asi nechodí na prohlídky a třeba v Praze prý jo. Tak snad to bude vše ok 🙂

tehulka12
27. bře 2014

@1denca Pokud tě tvůj gynekolog nepošle,tak nechodí. Registrace v HK není nutná. Jen kdyby jsi přenášela,tak potom je nutné zajít si domluvit datum případného vyvolání,ale to tě už pošle gynekolog.
Tak,a´t se ti tam líbí.Mě se líbilo.

1denca
autor
28. bře 2014

@tehulka12 Děkuji 🙂 myslím že se mi tam líbit bude, zatím všechny známé co tam rodily, byly spokojené. Hlavně, aby byl porod bez problému. 🙂

bedu12
1. dub 2014

@1denca Taky tam budu rodit v červnu,tak uvidime🙂 zjištěno nic moc nemam.

1denca
autor
1. dub 2014

@bedu12 To jo, třeba se tam uvidíme. Koukala jsem že i termín máme jen 4 dny od sebe 🙂 Já pořád přemýšlím, že jestli bude volný, jestli vzít nadstandard. Asi by to bylo lepším, ale je to dost 650,- na den. No ještě uvidíme no 🙂

marketa228
15. dub 2014

taky uvažuju o HK porodnici.. nemáte někdo seznam, co musí být všechno s sebou? Co pro nás a co pro dítě?

eficenka
15. dub 2014

@1denca
o porodnici sem se informala přímo od PA pracující tam..
porod - nenechávají moc přirozený - spíše zasahují, aby byl rychleji za Tebou a nemůžeš si vybrat polohu pro tlačení - musí se ležet / pololežet na křesle ( což mě odradilo..)

1denca
autor
16. dub 2014

@marketa228 Tady je seznam co mají přímo na svých stránkách:
Co s sebou do porodnice?

Doporučujeme si tašku sbalit 14 dnů před očekávaným termínem.

Dokumenty:

průkaz těhotné
občanský průkaz
oddací list
průkaz pojištěnce
prohlášení se jmény dítěte pro chlapce i děvče
kopie OP manžela
neprovdané potvrzení z matriky o uznání otcovství

Osobní věci:

hygienické potřeby (vložky)
domácí obuv
kojenecké podprsenky
spodní jednorázové kalhotky
ponožky
kniha, časopisy apod.
mobilní telefon , nabíječka na telefon
novorozenecké pleny - malé balení cca 20 kusů

Otec s sebou na porodní sál:

domácí obuv, fotoaparát, kameru, peníze

Co s sebou dále (volitelné):

hroznový cukr v tabletách pro rychlé dodání energie
Yal gel (užívá se při přípravě rodičky k porodu místo tradičního klystýru, vyzvedněte si ho v lékárně na recept od vašeho obvodního gynekologa)

1denca
autor
16. dub 2014

@eficenka Tak to mi tolik nevadí, stejně bych to asi jinak nechtěla. Jediné co mám za podmínku je, že nechci epidural. Snad to zvládnu bez něj 😉

t_novotna
16. dub 2014

@marketa228 Já jsem rodila v HK loni v listopadu a potřebovala jsem jen župan, přezuvky, věci osobní hygieny, pak pro mimčo pleny (dostali jsme jich 5 od porodnice a zbytek vlastní), event. vlhčené ubrousky, a ještě se nám hodily ponožtičky, protože malý měl pořád studené nožky. Jinak noční košili jsem dostala erární, ručníky taky (sice můžeš použít vlastní, ale zbytečně by sis je špinila), dostala jsem myslím 2 balení porodnických vložek, pro mimčo ty pleny a taky nemocniční košilku. Každopádně co určitě užiješ, to je něco na zub, protože jídlo teda nic moc 🙂 🙂 🙂

@1denca Určitě se nemusíš bát, že by ti nutili epidurál - já jsem si naopak před porodem říkala, že bych ho chtěla, pořád jsem čekala, až mi ho nabídnou, ale vůbec s tím nepřišli, já nevěděla, do kdy se může podat, ale když už jsem pak ležela na sále a tlačila, tak mi bylo jasné, že už asi těžko, tak jsem to zvládla bez toho a šlo to 😉

tarra27
16. dub 2014

já poprve přijela akutne a podruhé plánovaně, muj gynekolog mě ale předím asi 35tt poslal do rizikové poradny....

Holky, rodila jsem tam 2x, teda císaře....personál, já si nemůžu stěžovat. Všichni hodní, milí....jediné, co mě vadilo bylo, hlavně teda poprvé, ty sestry na kojení...přišly mi jak ujeté....měla jsem co dělat, abych jim něco neřekla...první ke me přišla, podala mi mimi a zmáčkla prso, to bolelo jako sviňa...a začala cpát mimi prso do pusy...uplně mě nas....já říkám, sestři nechte nás, my se pomazlíme nejprve.....videla jsem mimi prvne...

podruhé, když jsem tam byla po druhém porodu, tak t bylo lepší....už braly, že jedno mimi mám...

ale holky narovinu, HK je jedna z nejlepších....hygiena, servis....a i lékaři, sestry.....pokud se rozhodneme pro další mimi, chtela bych rodit zase tam. Kdyby cokoliv, báječně se posarají o vás i miminko....kdyby viděly jiné nemocnice....a třeba i v zahraničí...my přemýšlíme o dalším mimi, ale tím, že nejsme v čr, tím dost váhám....

šikovný, všude čisto....a ta úrověn, díky Bohu za ně.....

1denca
autor
16. dub 2014

@t_novotna Tak to jsem ráda, že od někoho slyším, že to zvládnul bez epi 🙂 Jak už se to blíží, tak už přichází i strach jestli to všechno zvládnu. Ale říkám si, dali to jiní, dám to taky 🙂 Doufám, že všechno proběhne bez problémů 🙂 A co personál? Byla jsi spokojená s doktory a sestrami?

t_novotna
16. dub 2014

@1denca To víš, že zvládneš - kdyby to nešlo, tak už bychom dávno vymřeli 🙂 S personálem je to jako na každém jiném pracovišti - někdo super, někdo míň, některé sestry byly ochotné, u některých mi připadalo, že je obtěžuji... Každopádně jsi tam pár dní, tak se to dá vydržet - hlavně máš u sebe mimčo, tak se soustředíš spíš na něj než na personál 🙂

1denca
autor
16. dub 2014

@t_novotna To je jasný, je to všude stejný. Je to o lidech a nikdy nevíš na koho narazíš. Už se těším, až budu mít malého konečně u sebe 🙂 Když bude volný nadstandard až budem rodit, tak si ho vezmu, ale uvidíme jak to bude. Děkuji za informace a za podporu 🙂

t_novotna
16. dub 2014

@1denca Rádo se stalo, přeji hodně zdraví Tobě i miminku 😉

1denca
autor
16. dub 2014

@t_novotna Děkuji 😉

tery15
16. dub 2014

Ahoj, taky rodím v červnu v hradecké porodnici🙂 ale termín ještě nevím, jdu na plánovaný císař:-/

marketa228
16. dub 2014

@tarra27 takže si nachystat přiměřenou dávku asertivity a počítat s tím, že se člověk bude někdy muset ozvat. Já se kolikrát neozvu, protože nečekám, že by někdo mohl vysírat a jen pak překvapeně koukám 🙂

1denca
autor
17. dub 2014

@tery15 Tak třeba se tam zrovna potkáme 🙂 Pak napiš až budeš vědět termín 🙂

1denca
autor
17. dub 2014

@marketa228 Asi tak nějak 🙂 Ale já doufám že to všechno proběhne v pořádku a nebudu se muset nikde ozývat a něco řešit 🙂 Já mám spíš strach abychom to stihli dojet do porodnice 🙂 Bydlíme cca 60 km od Hradce, ale jinde rodit nechci :D A taky doufám, že až mě to chytne tak že nebudou mít stop stav, sestra mi říkala že si mám radši zavolat než vyjedeme :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru