Porodnice Hradec Králové, císařský řez. Máte zkušenost?

ventilkova
31. říj 2013

Mamky, rodila některá z vás císařem ve FN v Hradci králové? Jaké máte zkušenosti?

melis7
1. lis 2013

@ventilkova Ja jen ty nejlepsi.Potrebujes neco vedet?Jestli ano,tak se ptej,kdyz budu vedet,odpovim.Za me muzu jen doporucit.
Koukala jsem,ze jsi teprve 30t,ty uz vis,ze budes rodit cisarsky rezem?

ventilkova
autor
1. lis 2013

No, potřebuji vědět úplně všechno, ani nevím, čím začít. Nemám s císařem vůbec žádné zkušenosti. Kdy se nastupuje do porodnice, jaká se dělají vyšetření, jestli jsi třeba předtím vůbec mohla spát...já budu asi na nervy....A jak pak probíhá samotný zákrok. jak dlouho....co jsi u toho cítila...jestli ti dají dítě hned aspoň na chvíli, jako u normálního porodu....může tam partner ihned po zákroku? nechci tě zavalit tisícovkou dotazů..... 🙂
Jinak ano, vím, že budu rodit císařským řezem.

melis7
1. lis 2013

@ventilkova Omlouvam se,napisu ti to cele za chvilku.Uz jsem to mela cele napsane,ale pri odesilani prispevku se to nekam podelo a nic tu neni.Nejak mi to tu blbne.Tak za chvili opravdu to cele popisu.

melis7
1. lis 2013

@ventilkova No,tak jdu na ten popis.Nastupuje se den dopredu.Vysetreni si uz prineses sebou.Dokonce i predanesteziologicke vysetreni je predem a tam po tobe budou chtit ty vysledky z krve a EKG.
V porodnici s tebou sepisou vsechny mozne papiry a souhlasy.Nejdrive sestricky pak doktor.Navecer ti daji leky+injekci Fraxiparinu,jako prevenci embolie pri operaci.Rano ti da sestricka klystyr nebo Yal,kdyz si ho doneses(to teda doporucuju).Ten ti napise dopredu tvuj gynekolpg,moji pani doktorce stacilo jen rict,tak predpokladam,ze to neni problem,napsala mi recept.
Pak mas 1h asi,na vyprazdneni+sprchua sbalis si veci.Pak mi dali zase leky+infuzi.A pak cekas.Muzrs tam mit manzela uz ted.Muj prisel asi v 8 30 a povidali jsme si.Tesne pred odjezdem na sal mi dali cevku,zavazali nohy pbinadlem a dali zeleny oblecek.No a jeste nejake leky-takovou slanou vodocku,ale je toho jen trosku,myslim ze je to neco na zaludek.
Pak jsme jeli oba s manzelem na sal.Jeho prevlekli dp zelenyho a usadili u novorozeneckyho boxu.Me sli pichnou spinal.Pak zkontdolovali,jestli nic necitim.Dali mi rousky na brich a pred hlavu.Kdyz se narodilo miminko,tak mi ho ukazali a pak odnesli a zkontrolovali,zabalili a dali manzelovi.Pak me vyndali placentu zasili.Vyvezli ze salu a prisel manzel s miminkem a detskou sestrickou.Zkusila mi ho prilozit.Pak jsem jela na JIP.Tam jsem byla do odpoledne.Jeste ten den me prelozili na normalni oddeleni a prinesli miminko na kojeni.Rano jsem vstala,sla do sprchy a vyndali mi tu cevku.Pak uz jsem chodila sama.Po domluve mi dali mimi.Nejdriv jen na chvilku a dalsi den uz naporad.4.den jsem sla dom.Jo,jeste nez mi dali to mimi nafurt,tak mi sestricky detska udelala prednasku.Jak co u miminka sledovat a tak.S kojenim si dali praxi a kdykoliv jsi za nima mphla dojit.Naucili me to myslim dobre.Tak to je asi vsechno,kdyztak se klido ptej.

ventilkova
autor
1. lis 2013

@melis7 tedy ty jsi ale hodná, moc ti děkuju, mám ještě spoustu otázek, ale teď jsem jen na chvilku, další ptací kolo bude večer 🙂

melis7
1. lis 2013

@ventilkova Jo,klidne se ptej.Kdyz budu vedet,rada odpovim.Muzes klidne i SZ,jak budes chtit.

ventilkova
autor
1. lis 2013

@melis7 jsi opravdu zlatá ale už tě dnes nebudu bombardovat.... Navic pisu z iPadu a to nemuzu vsemi deseti , tak az zitra od pocitace ... Klidnou dobrou noc

wolfina
1. lis 2013

Mam za sebou taky cisare v hk .ale akutniho tak ze nic z toho co se zde pise jsem nenela🙂

melis7
1. lis 2013

@wolfina Verim,ono planovany a akutni je dost rozdil.U akutniho neni cas na ruzne veci.Alespon cevku jsi mela ne?

ventilkova
autor
1. lis 2013

Aaa koukam ze tady taky nekdo nespi 🙂

wolfina
2. lis 2013

No presne zadna volba a smik a hotovo

milada2
2. lis 2013

Ja jsem taky mela planovaneho cisare. Mela jsem s anesteziology domluveny spinal, ale neucinkoval, takze jsem nakonec mela celkovou narkozu
@ventilkova

ventilkova
autor
2. lis 2013

@milada2 porad dumam nad tim, jak nemuze zabrat anestezie... A dost me to desi...

melis7
2. lis 2013

@wolfina No jo,když se spěchá aby bylo miminko v porádku,tak není čas na volby.
@ventilkova neboj se, oni to zkusí, jestli něco cítíš nebo ne.Za živa tě řezat nebudou.Mě zkusili myslím něčím píchnou a já nic.Teprve,když jsem jim několikrát řekla,že nic necítím,tak řezali.Paní doktorka z anestezie na mě mluvila.Říkala mi,že to různě bude trochu tahat a tak.Motivace byla miminko,tak se to dalo vydržet.Nebolelo to vůbec,jen to někdy bylo trochu nepříjemné.

milada2
2. lis 2013

@ventilkova Tak pokud nejsi doktor, asi to nevydumas 😉

ventilkova
autor
2. lis 2013

@milada2 no ani nemam ambice se pasovat na doktora... Nicmene mam moznost, co se bude dit s mym telem a ditetem a chci se rozhodnout co nejlepe

milada2
2. lis 2013

@ventilkova To samozřejmě ano! Nicméně tuto reakci nechápu... Já jen psala, že pokud nejsi doktor, tak asi nevydumáš, jak mi mohla neúčinkovat spinální anestezie 😉

melis7
2. lis 2013

@ventilkova Jestli ten cisarsky rez bude planovany,tak to s tebou anesteziolog probere,tak se na to budes moct zeptat.Kdyz ti to nesedne,tak te uspi.Me to sedlo,takze ja s tim byla spokojena.

ventilkova
autor
2. lis 2013

@melis7 planovany bude, byt musi, takze pak doktor rikal, ze datum vykonu prizpusobime tomu, jak budou nalezy pri kontrolach v poradne ke konci tehotenstvi... Rikal take ze to udelame cca o deset az ctrnact dnu drive, abych se nerozrodila normalne.... A az to bude vypadat, ze by to hrozilo, tak mimrekne a domluvime datum

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru