Porodnice Hradec Králové. Máte zkušenost?

konja
16. kvě 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo máte aktuální zkušenosti s porodnicí v Hradci Králové. Své první mimi jsem rodila jinde a tak mám teď z druhého trochu obavy.Nejvíce by mne zajímalo, zda jste někdo použil porodní plán a jak na vás bylo koukáno (jestli to berou v pohodě, neo jestli se na vás kvůli tomu nedívali přes prsty).První mimi jsem porodila ve Vrchlabí a tak mám teď z porodnice v Hradci strach.Nechci být od personálu braná jako histerická a nespokojená matka,ale taky si nechci všechno necht líbit a ráda bych do svého poroduu,alespoň částečně zasahovala.No a pak by mě ještě zajímalo, zda jste si někdo prošel císařem.Jelikož mám zadím mimi KP, tak musím přemýšlet i nad touto možností a tak by mě zajímalo zda vám někdo nabídl možnost císaře pouze ve spinálu.Nevím proč, ale mám z celkové narkózy strach. Zajímalo by mě, jak se maminky po císaři ve spinálu cítí.

anetagsxr
25. črc 2017

@mku doporučili ti nosit takový ten pás na stažení břicha po císaři?

mku
25. črc 2017

@anetagsxr neeee... ale ja jsem velky hubenour, uz ted bricho skoro nemam...

anetagsxr
25. črc 2017

@mku tak jestli hubený holky po porodu zůstanou jako před tak jsi mě uklidnila 😂 před těhu jsem měla 43kg, teď mám 46kg tak uvidíme jak vyrostu 😂

mku
25. črc 2017

@anetagsxr ja mela pred tehu 53kg, prozvracela jsem se na 50kg a rodit jsem sla s 62 kg. Ted 5.den po mam 57,5 a klidne bych si je nechala 🙂

myskakatka
25. črc 2017

@juliku
No tak to me panev nemeril. Vyšetřoval mě mudr. Štěpán. Nejdřív říkal,že jsem vysoká ( 171) ,že to zvládnu porodit,ale pak mě prohlédl vnitřně a říkal,že je to 50 na 50 císařem ☹

eviicka
25. črc 2017

Já jsem malá a drobná s užší pánví a PA na příjmu mi pánev přeměřovala. Odhad jsem ale měla dobrý - lehce přes 3 kg.

juliku
25. črc 2017

Pás mám na prodej, kdyby někdo po něm toužil. Je to docela fajn na začátku, nosila jsem ho pár hodin denně. Je to Farlin, velikost M, cena 300.
Co se týče odhadu velikosti, tak u nás se taky doktor trefil.

mku
25. črc 2017

U nas se doktori taky trefili 🙂

myskakatka
27. črc 2017

Ahojky holky tak jsem byla dnes zase v poradne a ve zprave mam hamilton +. To mi ho jako ta doktorka udelala aniz by se me zeptala? Jinak zda neporodim do nedele tak jsem objednana na vyvolani a v pondeli v 17h nastup do porodnice.

mku
27. črc 2017

@myskakatka drzim pesti, dej vedet jak se to vyviji.

myskakatka
27. črc 2017

@mku
Určite dam a děkuji.mám ted bolesti v podbřísku jinak nic. Tak uvidime treba se malá rozhodne uz jit za nami :D

myskakatka
28. črc 2017

@mku
Ahojky tak od rana mam kontrakce po 8 minutach ale nestupnuje se to jen z podbrisku me to preslo do beder a tak nevim zda mam jet do porodnice nebo jeste pockat.uz jsem vycerpana i kdyz kontrakce jsou minutove.

mku
28. črc 2017

@myskakatka tepla sprcha by to mela rozhodnout😉

myskakatka
30. črc 2017

@mku
Ahojky tak po 40 hod.kontrakcich prisla nakonec Terezka císařem dnes v 0:02 na svět. Má 4270g a 53cm. Díky za vsechny informace. Jinak v pátek měli v HK stop stav tak jsme od pátku v Jičíně a super personál.

mku
30. črc 2017

@myskakatka jeeee tak gratuluju!!!! 🙂

myskakatka
31. črc 2017

@mku
Děkuji. Jsem šťastná,že už to máme za sebou. I taťka byl skvělý hrozně moc mi pomohl. Ještě se zeptám nevíš kdy pouštějí po císaři domů?

mku
31. črc 2017

@myskakatka ja mela CS ve ctvrtek a pustili me v pondeli.

anetagsxr
31. črc 2017

@mku a jak jsi se cítila po 5 dnech? Už jsi byla schopná starat se o miminko nebo Ti nebylo ještě úplně ok?

mku
31. črc 2017

@anetagsxr byla jsem ok, ale i ted tyden a pet dni po jsem porad unavena, nemam chut k jidlu... nastoupily hormony, takze chvili vedro, pak zase zima... o malyho se postaram, ale jinak si max vezmu v lednici jogurt a nic vic...

anetagsxr
31. črc 2017

@mku a co jizva v pohodě nebolí to?

mku
31. črc 2017

@anetagsxr lehounce pri kaslani nebo vstavani z postele boli ta vnitrni, o te vnejsi vubec nevim, tam spis lechtaji stehy

juliku
31. črc 2017

@anetagsxr Jizva a bolest po císaři se lepší každým dnem, 5 dní po císaři už nebolí skoro vůbec, nejhorší je první den a zvedání z postele. Ale čím dřív se člověk rozhýbe, tím to je lepší...

trepka
3. dub 2018

Ahoj, budu rodit 17 měsíců po akutním císaři, vyvolávaný a nepostupující porod. Už ted 27tt jizvu dost cítím. Dají ve FNHK vybrat jestli chcete druhý porod císařem nebo přirozeně? Prý tam dost tlačí do přirozeného... Děkuji

myskakatka
4. dub 2018

@trepka ahojky tak to bohužel nevím,ale dr.me řekl že když otěhotním do 2 let od cs tak půjdu znovu na cs právě kvůli jizvě. Spíš se, ale zeptej doktora jaká je pravděpodobnost, že půjdeš na cs. Držím palce ať ti to vše dobře dopadne. A jste všichni zdraví a v pořádku.

trepka
4. dub 2018

@myskakatka děkuji,určitě se zeptám 🙂

dusovkam
30. srp 2018

Ahoj holky, znovu otvírám diskuzi.. Za dva měsíce mám TP, a budu ( doufám) rodit v HK. Chci se jen zeptat jak to tam aktuálně je, jak přistupují k normálnímu a jednoduchém porodnímu plánu. A taky jaká je péče atd. Trochu se bojím, protože jsem první rodila v Pardubicích a bohužel díky příšernému přístupu - dítě na novorozeneckém, já o patro níž na JIP po SC, chodit jsem musela po schodech na kojení, nesměla jsem ji mít u sebe, podávané jídlo na které jsem alergická a v papírech to měli napsané, totální neinformovanost od doktorů. Tak mám logicky strach aby se to neopakovalo 😞

aaaaandi
30. srp 2018

Maminky prosím vás, nevíte jestli byla porodnice v HK otevřena teď v srpnu, konkrétně 23.8.2018?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru