Porodnice Hradec Králové. Máte zkušenost?

konja
16. kvě 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo máte aktuální zkušenosti s porodnicí v Hradci Králové. Své první mimi jsem rodila jinde a tak mám teď z druhého trochu obavy.Nejvíce by mne zajímalo, zda jste někdo použil porodní plán a jak na vás bylo koukáno (jestli to berou v pohodě, neo jestli se na vás kvůli tomu nedívali přes prsty).První mimi jsem porodila ve Vrchlabí a tak mám teď z porodnice v Hradci strach.Nechci být od personálu braná jako histerická a nespokojená matka,ale taky si nechci všechno necht líbit a ráda bych do svého poroduu,alespoň částečně zasahovala.No a pak by mě ještě zajímalo, zda jste si někdo prošel císařem.Jelikož mám zadím mimi KP, tak musím přemýšlet i nad touto možností a tak by mě zajímalo zda vám někdo nabídl možnost císaře pouze ve spinálu.Nevím proč, ale mám z celkové narkózy strach. Zajímalo by mě, jak se maminky po císaři ve spinálu cítí.

kacici
17. črc 2009

No ja na sobe asi budu mit cerne tricko delsi a rifle,ale jeste uvidim podle pocasi 😀 Ale urcite na nohou svetle ruzove Crocsiky - bez nich ani ranu,uz se do niceho nevejdu s tak oteklyma nohama 😅

konja
autor
18. črc 2009

mili84: v arealu porodnice se za parkování platí. Myslím, že první půlhodina-hodina je zdarma a pak se už cvaká 😔 Pokud pojedete rodit v noci, tak zaparkujete v klidu před vchodem na té straně co je porodnice, pokud přes den, tak je to trochu horší, ale kdyby nebylo místo, tak můžete zajet dovnitř, nechat to před porodnicí, ty odejdeš na příjem a manža půjde přeparkovat. 😉
Holky s tou taškou čučím jak puk, mě manža normálně donesl tašku přímo na sál a nikdo neřekl ani popel 😅
mili84: pokud nemáš sterilizátor na láhve, tak hoď dudlík do hrníčku s vodou a dej ho tzak na 3-4 minuty do mikrovlnky 😉

mili84
18. črc 2009

kacici: jasný, takže budu koukat po růžovejch Crocsíkách 😉 taky otýkám..takže nosím jenom žabky 😅

konja: tak s tou taškou to taky moc nechápu...no ale dneska si připravím do kufru igelitku s těma věcma, jak psaly holky a tu si vytáhnu a manžela pak teda pro zbytek pošlu...Jinak sterilizátor nemám 😒 A může se to dělat i tak, že dám vařit normálně vodu a v tom ten dudlík chvíli povařím?? nezničí se? stejně tak nemám vyvařené láhve ani odsávačku... - to můžu taky dát do vařící vody??aby to neprasklo...

xirax
18. črc 2009

holky, takže do igelitky doklady, vodu na pití, botky pro mě a pro chlapáka a dál? ty jednoráz kalhotky bo něco?

mili84
18. črc 2009

xirax: foták 😉 jedš rodit?? 😕

xirax
18. črc 2009

mili: nene, nějak necítím porodního na sobě nic, chjo ☹ to už vidím, že mě budou vyvolávat a to mi hrozili předčasným, pche 😀

mili84
18. črc 2009

xirax: no já taky zatím nic...včera ráno mi tvrdlo břicho po 5i minutách, ale pochvíli to vyšumělo, takže prd 😖 Já si taky myslím, že mě budou vyvolávat....ale co, hlavně že už uvidíme svoje mimísky, ne? 😉 kdy jdeš na kontrolu?

xirax
18. črc 2009

mili: no přesně tak, souhlasím 🙂 já mám ko s monitorem dohromady, v úterý jdu, tak jsem zvědavá, co se dozvím... a přesně tak, už se těším na malou... ono i kdyby to mělo jít přes vyvolání, tak prostě půjde mno, ale už by člověk věděl, kdy to bude a ne tohle nekonečné čekání.... a ty bolesti, no souhlasím.... taky jsem měla a nakonec jsem při nich usnula se "stopkama" v ruce, takže taky kulový 😀

mili84
18. črc 2009

xirax: jojo to čekání je nejhorší, že nevíš nic...a nejhorší je, když příjdu na kontrolu a slyším furt to samé - CS0, k porodu se nic nechystá... 😒

xirax
18. črc 2009

mili: no to je vůbec parádní, to by mi asi jeblo, i když já zase furt slyším, že jsem na dva, ale tím to hasne....

mili84
18. črc 2009

xirax: no já jsem zvědavá, co bude teď v úterý....kdyby to aspon nějak postoupilo 😒

konja
autor
18. črc 2009

holky ono si nevyberete. Já jsem zase byla od 35tt otevřená na dva a doktorka mě strašila ať aspoň sedm dní ještě vydržím 😅 Na konci 37tt jsem byla už na tři a tak jsme všichni věděli, že asi přenášet nebudu, ale zase ty nervy - při každém bodnutí jsem se hlídala, kdykoliv jsem měla pocit vlhka v kalhotkách tak jsem letěla na záchod jestli to není voda, bála jsem se vzdálit se od domova abych náhodou nezačla rodit, manžel v práci byl už na palici a šéfové z něho taky, protože on jezdí i mimo HK a když je pryč tak se nemůže jen tak vrátit, takže se to muselo dělat aby mohl zůstávat v HK a kdyby něco tak šéfové v plné pohotovosti kdybych volala (manžel v práci nemá u sebe telefon), tak co mají dělat 😅 Byl to měsíc plný nervů jestli vydržím do večera nebo ne 😅

Mili84: s tím vyvářením - postav si na sporák velkej hrnec a dej vařit vodu. Jakmile bude vroucí, tak tam všechno hoď a nech minutu, dvě vyvařit. Neboj, zničit bvy si nic neměla, tyhle věcičky musí být dělané aby vyvaření snesly 😉

xirax
18. črc 2009

konja: no tak to je přesné, mě strašili, že budu ráda, když vydržím do června, že (bla bla bla důvody) proč porodím předčasně a že at hodně ležím, radši nikam moc nechodím, at se něco nestane... no a vidíš? dneska to je týden, co jsem měla termín 😀

xirax
18. črc 2009

mili: taky jsem zvědavá, co se v úterý dozvím, chjo

konja
autor
18. črc 2009

xirax: tak to je krásný, že jste takhle vydržely 😉 Ono furt lepší přenášet než porodit miminko brzo 😔 Tak ať už se brzy dočkáte 😉

xirax
18. črc 2009

konja: juju, to určitě, moc díky... akorát si řikám, že třeba zda to není špatně vypočteným termínem bo tak... že když to nejde takhle samo... no nevím mno...

ily82
18. črc 2009

ahoj holky, ja taky mela tasku myslim primo na sale, ale je to uz pres 3 roky...
Jinak misto vyvarovani je mozne pouzivat i sterilizacni roztoky. Ted jsem si koupila jeden od Chicca - asi litrova lahev za 100,-, ale dava se opravdu jen male mnozstvi do vody, takze to vydrzi dlouho. Nahazi se tam vsechno, co je potreba "vyvarit" - dudliky, savicky, lahvicky, hrkacky...,necha pusobit a pak jen oplachne vodou.
Holky, ja vam ten monitor zavidim, mne muj dr. zas urcite nikam neposle a ten monitor by mozna mohl napovedet, jestli se uz blizi termin porodu.

xirax
18. črc 2009

mili: tak ted mi psala švagrová, že si mohla vzít na sál celou tašku....

xirax
18. črc 2009

jo a ještě mě napadlo, jak je to vlastně ted s poplatky? partner u porodu je 400kč? předpokládám, že to vyplajzne hnedka u porodu 😀 a jinak se platí dál za co? jenom za matku bo i za dítě? a rovnou při odchodu nebo zase dostanu složenku, jako když jsem tam ležela.... ?

lenkabu
18. črc 2009

partner hned, u odchodu složenky za péči a nadstandart nevim

lenkabu
18. črc 2009

já měla celou tašku u sebe ale je fakt že nebyla velká.....co dáváte do kurfu na kolečkách? 😅 😀

xirax
18. črc 2009

lenkabu: já mám taky jenom menší cestovku, takovou jenom přes rameno, nic jak na dovču, tak snad v poho... jeee tak to pojedu z porodky rovnou na poštu, pak bych na to zapomněla 😀

lenkabu
18. črc 2009

Ať to zatáhne manžel 😀

xirax
18. črc 2009

lenkabu: taky fakt 😀

sajahonzik
18. črc 2009

nadstandart se platí u sestry před odchodem domů (650 Kč/noc)....a za dítko se poplatek neplatí, já za sebe poplatek posílala až doma hezky přes internet.bankovnictví 😉

lenkabu
18. črc 2009

no jo vlastně za dítě už ne........hele to je teda luxusní hotel ten nadstandart 😀

sajahonzik
18. črc 2009

A dudlíky fakt neradi vidí 😔 , pro našeho Domíska ho MM přivezl, až když si pro nás přijel...ale on dudana moc nemusí ani teď 😉, sem měla štěstí, že ani u jendoho dítka v porodce ten dudan nebyl potřeba....

leni: mně jen župan zabral pokaždé půl tašky 😀..a na sál se fakt taška brát nesmí, za porodu dcerky tam být ještě mohla....a musím se teda asi stydět, ale MM byl při obou porodech převlíklej do eráru, ale byl normálně v botech, na přezuvky nějak v tu chvíli převlíkání zapomněl 😔 a nikdo mu nic neřekl...

sajahonzik
18. črc 2009

leni: však si ten luxus viděla 😀 (ale mě to za to stálo, ale nechtěla bych vidět ten účet, kdyby si nás tam nechali týden a víc 😀), sestra mi na to řekla, že v Praze je dráž a že to tam zdaleka nemají tak hezký 😀

mili84
18. črc 2009

lenka: no já mám takový malý kufřík na kolečkách...já nemám žádnou tašku nebo tak...ale má rozměy tašky 😉 No pro jistotu mám v plánu si zítra vyčlenit věci do té igelitky.. a vyvařím toho dudlíka 😉 To nechápu, že teda někdo na sál s taškou může, někdo ne... 😒

Ty vogo holky jestli mi vyjde nadstandard a musela bych ta zůstat třeba 10dní....... 😕 😕 😕 😕 😕 😨 tak to je celá mateřská v čudu....a s tím luxusem to asi myslíte ironicky, co? 😅 Jaký je rozdíl mezi nedstandardem a jednolůžákem??

mili84
18. črc 2009

...jo a župan si neberu - nebo je potřeba???

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru