Porodnice Hradec Králové. Máte zkušenost?

konja
16. kvě 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo máte aktuální zkušenosti s porodnicí v Hradci Králové. Své první mimi jsem rodila jinde a tak mám teď z druhého trochu obavy.Nejvíce by mne zajímalo, zda jste někdo použil porodní plán a jak na vás bylo koukáno (jestli to berou v pohodě, neo jestli se na vás kvůli tomu nedívali přes prsty).První mimi jsem porodila ve Vrchlabí a tak mám teď z porodnice v Hradci strach.Nechci být od personálu braná jako histerická a nespokojená matka,ale taky si nechci všechno necht líbit a ráda bych do svého poroduu,alespoň částečně zasahovala.No a pak by mě ještě zajímalo, zda jste si někdo prošel císařem.Jelikož mám zadím mimi KP, tak musím přemýšlet i nad touto možností a tak by mě zajímalo zda vám někdo nabídl možnost císaře pouze ve spinálu.Nevím proč, ale mám z celkové narkózy strach. Zajímalo by mě, jak se maminky po císaři ve spinálu cítí.

lenkabu
18. črc 2009

neni jsou tam erární župany a já ho nakonec nenosila bo je tam vedro 😉

nadstandart.......jedno lůžko a vlastní sociálka+lednice myslím

mili84
18. črc 2009

lenkabu: jo tak župan neberu..to bych měla na další kufr 😀 😀 a u jednolůžáku není vlastní sociálka??

lenkabu
18. črc 2009

mili:je,jsem to psala výš.................jednolůžák je jen nadstandart,jinak je víc lůžek

mili84
18. črc 2009

lenka: aha, tak já to špatně pochopila 😉 dík...

xirax
19. črc 2009

holky a jak je to s tím nástřihem? fakt se provádí "preventivně" nebo to nechávají opravdu do poslední chvíle než zjistí, že je fakt potřeba?

lenkabu
19. črc 2009

U mně čekali dlouho než provedli,asi jak kdo.

mili84
19. črc 2009

lenkabu: je v HK porodnici wi-fi připojení nevíš?? V Pardubicích je zdarma dokonce myslím... Ne že bych si jako myslela, že tam budu mít čas jít na net...ale kdyby si mě tam pozvali dřív, tak abych si to čekání ukrátila 😉

sajahonzik
19. črc 2009

Tak já měla svůj župan, cítila sem se v něm líp - na chodbě a tak...

mili: MM to zkoušel a žádný připojení na net mu jeho služební noťas nenašel, ale psali, že by na nadstandartu měla být net zástrčka a MM nic nenašel, tak nevím...já se neptala a čas mít určitě budeš, já pro dcerku v porodce, když malej spal, háčkovala čepičku 😀

mili84
19. črc 2009

saja: no já už ho do kufru fakt nenarvu 😅 Jo a já mám navíc takovej ten mega plyšovej a navíc růžovej s včeličkama...takže bych tam asi faaakt byla za exota 😀 😀 😀 Dostala jsem ho od maži k Vánocům a je fakt super, měkkoučkej a pohodlnej..a hlavně v zimě zahřeje..no a on ví, že miluju infantilní věci a navíc růžovou...takže tak 😀 😀 No jinak noťase si kdyžtak nechám přivézt..jinak asi teda nějaký čtení si vezmu...

sajahonzik
19. črc 2009

mili: já mám sytě žlutej a huňatej a zabral mi víc jak půlku tašky 😀 , 😀 al 😀 e pohodlí je pohodlí .. 😀 ...ale teď v létě snad bude teplo i tak, tak ten domácí teplej nebudeš potřebovat, leda by se s chtěla uvařit 😀

zusma
19. črc 2009

Xirax, mně nástřih nikdo neudělal ani preventivně. Malá mě pak při porodu natrhla sama a bylo trochu šití, ale nic hroznýho. 😉

Já teda v porodce neměla na nějaký čtení čas 😝 😅 😔 🤐 Malá furt řvala a já 5 nocí nespala, problémy s kojením....byla jsem jak mumie 🙄

mili84
19. črc 2009

saja: no já si právě myslím, že ho potřebpvat nebudu...doma ho teď taky nenosím a navíc je mi furt děsný vedro... 😅

zusma: no já si právě myslím, že to závisí na tom, jaký budu mít miminko...to Tě lituju, že sis ty první dny takhle "protrpěla" ..a jak jsi tam jinak byla spokojená??

zusma
19. črc 2009

Mili, no jak v čem... Jako rodit bych tam šla podruhé určitě zase. Doktoři po všech stránkách super, ale některý sestry na šestinedělí byly divný, u porodu jsem měla PA fakt krávu nebeskou 🙄
A bylo tam zrovna šíííleně narváno, tak na mě furt někde zapomínali-třeba 4 hodiny v přípravně kde není okno a je tam ššílená vzduch, jen hajzlík a sprcha apod. Musela jsem je pořád volat a vždy někdo přiběhl a dorazil mě s dotazem, zda mě něco bolí 😅 😅 😅 😅 a já tam bolestí lezla po zdi.
Ale tím tě rozhodně nechci strašit, je to "kus od kusu" a jak jsem psala výše, i přes to vše bych tam šla znova 😉

mili84
19. črc 2009

zusma: tak to mě mrzí 😒 No narváno tam je asi pořád no...tomu se člověk asi nevyhne. Doktoři tam ale jsou fakt super a o to asi jde...no a stěma sestrama je o asi všude stejný...záleží, na jakou narazíš směnu. A jak to, že jsi byla 4h na přípravně??? Bez manžela?? Já ho chci mít u sebe....

xirax
19. črc 2009

mili: no zrovna jak pouštěli švagrovou domu, tak ten den měli 14volných lůžek.... tak počítám, že až mě to "konečně" chytne, tak tam bude stopstav 😀

zusma: no já právě někde četla nebo slyšela, ted nevím, že v HK dělají prvorodičkám nástřih preventivně, ale to asi tak být nemusí

mili84
19. črc 2009

xirax: no o tom nástřihu to tady někdo psal..ale já se rozhodla to neřešit. Bude to prostě tak, jak bude potřeba 😉 14 volných lůžek jo?? Tak to měla asi zrovna štěstí 😉

zusma
19. črc 2009

Mili, byla jsem tam proto, že neměli volný sál a neměli mě kam dát...což jsem se dozvěděla až potom. Bylo to fakt šílený, protože jsem už měla kontrakce,nedalo se tam dýchat atd atd 😔 A manžel tam nebyl...tvrdili mi,že nepřijel. Přitom seděl za dveřma 😠 😠 😠 a celou dobu na mě čekal

xirax, já byla prvorodička a opravdu mi nic nedělali, i když na to měli času dost 😉

konja
autor
19. črc 2009

holky s nástřihem je to asi tak, že záleží na koho narazíte 😉 Někdo je dělá víc, někdo mín 😉 Zusma mě připoměla jednu věc - vezmě te si sebou telefon!Nejenom kvůli sms až se mimi narodí, ale právě proto aby vám manžela nikde nezapoměli atd. Mě taky zapoměli manžela hodinu na chodbě,on chudák už převlečenej, já na sále a sestra pro něj nedošla 🙄 V takovém případě pak můžete zvednout tel. a zjistit kde se loudá a říct mu at si zazvoní, nebo informovat personál, že tam stojí a čeká. 😉

Mili84: nadstandart má vlastní sociálku (ale to maj všechny pokoje), lednici a televizi. Televize byla super, hlavně v noci když jsem kojila, chtělo se mě spát a z nočního ticha mě začínalo hrabat, tak jsem si vždy něco pustila a super to utíkalo. Malá se totiž chtěla kojit klidně hodinu v kuse, takže kdybych tam měla sedět takovou dobu o noční lampičce a civět do zdi tak mě asi švihne 😅

mili84
19. črc 2009

zusma: no tak to by mě naštvalo s tím manželem teda...já ho tam prostě chci, bez něj nerodím. tak půjdu klidně na chodbu ale chci být s ním...a on určitě chce být se mnou...No já jsem teda zvědavá, jak to tam bude nervaný, až pojedem rodit my 😒

mili84
19. črc 2009

konja: jo s tím telefonem počítám...bez něj ani ránu 😉 A ta televize by se šikla no...ale záleží na tom, jestli bude volnej ten nadtandard že jo...Ale jak se to dělá na třílůžáku třeba?? to si jedna rozsvítí, kojí a ty dvě spí? podle mě se musí vzájemně dost budit ne? I třeba mimča když brečej...

paulie
19. črc 2009

mili: nevím, jak na nadstandardu, ale na normálním pokoji jsme musely mít celou noc zapnutou tlumenou lampičku ... takže vidíš jak na přebalování, tak na kojení. Všchny jsme byly tak hotové a unavené, že nás ani mrňousky ta lampička nebudila 🙂 Naopak doma mi pak chvilku i chyběla 😀

mili84
19. črc 2009

paulie: dík 😀

verusinek
19. črc 2009

Holky, včera my psala známá, že v hradecký porodnici mají malovat, jen nevěděla přesně kdy, nevíte o tom něco????

mili84
19. črc 2009

Holky, a jak to je s těhu průkazkou a lék. zprávami?? Dostanu vše zpátky nebo tam vše odevzdávám? Já jen jestli si mám udělat kopie (pro sebe na památku...) 😉

sajahonzik
19. črc 2009

mili: průkajdu a ostatní věci ti vrátí....já u 1. porodu na přípravně MM neměla a myslím, že ti tam TM nepustí, ale nechci strašit....já tu lampičku měla rozsvícenou i na nadstand.pokoji, protože sestry si chodí pro takové lístky, co vyplňuješ (kolikrát dítko močilo, kakalo, blinkalo, kolikrát ste kojili, jako mělo teplotu a tak) a chodí kontrolovat, zda je vše ok....a taky je to lepší, když se dítko budí nebo jne kňourá, že nemusíš rozsvěcet a prostě ho ukonejšíš hned, než se třeba úplně probere...

konja: kojit hodinu? 😕 Tý jo, to by mě kleplo 😝 😀 , já měla štěstí, že obě moje děti sály jen pár minut - v porodce max. 5 min. a dost, druhé prso už ani nechtěly a začaly strašně brzy přibírat, takže jsme z porodky pokaždé šli se skoro porodní váhou 😉 😵 Fakt jsem v tomhle měla štěstí a vlastně i v tom, že nikdy nebylo narváno a že se mi fakt při porodech věnovali.....jen u dcerky šli na oběd a trošku si to prodloužili a mně se už tak moooc chtělo tlačit, že sem myslela, že umřu 😅 😀 naštěstí pak přišli, jen nakoukli, ale já se nedala, tak mě PA vyšetřila a hned volala dr. (asi to nečekala tak brzy, že se půjde tlačit) a dcerka byla pak hned venku 😵 Takže bacha na jejich polední přestávku na oběd, která je po 11té dopoledne 😀

kacici
20. črc 2009

Verusinek ja slysela o terminu 15.8. a na tyden,ale jestli je to dobre fakt netusim 😅
Ja mam velke stesti,ze se me to uz netyka,takze jsem po tom dal nepatrala.
Mili vrati ti podle me vsechno,teda me to pred 2 lety vratili 😉
A ta lampicka je desne fajn,jen si pohlidejte holky na pokoji,aby neotviraly jina okna,nez ta co tam maji ochranu proti komarum. Ja se vratila domu,jak po nestovicich cely podobana,protoze holkam bylo vedro a otevrely vsechna okna 😖
Ja jsem byla spokojena na trojluzaku,ale chapu kdyz chce nekdo nadstandart. Moc zalezi jake maminky tam s tebou lezi 😅

sajahonzik
20. črc 2009

kacici: já byla poprvé (jako prvorodička) taky moc spokojená na trojlůžáku, ale když byl podruhé jednolůžák volný, tak sem ho brala všema deseti kvůli naší malé - MM s ní za námi jezdil každý den min. na celé odpoledne a bohužel bysme s ní museli sedět na té studené a ponuré chodbě, protože takhle malé děti jinak na oddělení nesmí, na jednolůžák návštěvy smí, tak jsme jako rodinka vegetili - když přijeli - na pokoji a bylo to moc fajn.....
TM s Terezkou za tebou a Natálkou chodit nebude?

sajahonzik
20. črc 2009

Ale je teda fakt, že mi ten pokec s jinýma mamina na pokoji na tom jednolůžáku chyběl - občas byl až moc velký klid 😀, když malej spal - on spinkal krásně a budil se až v dobu, kdy sem se chystala usnout já 😀

konja
autor
20. črc 2009

saahonzik: malá byla labužník, fakt se ze začátku kojila klidně hodinu, ale pak usla a za celou noc se vzbudila třeba jen dvakrát třikrát. V porodnici tomu sestry nechtěly věřit 😀
Třeba já jsem jednoznačně pro nadstandart. O návštěvách na pokoji jsem už psala, to bylo prostě super, ale hlavně ten klid. Já měla tu smůlu, že mě šoupli na třílůžák s romkou co pořád telefonovala. vyštěkávala do telefonu, neustále ji pípaly sms, takže když mě pak převezli na uvolněnej jednolůžák tak jsem si připadala jak v ráji 😀

mili84
20. črc 2009

No tak ten termín 15.8. už se mě taky fakt netýká naštěstí...do té doby už budem mít maléo doma 😉 Tak dobrý, o starost míň 😉 JInak díky za info ohledně těch věcí. Udělám si pro jistotu kopie jen lék. zpráv. Vypadá to, že průkajdu teda dostanu zpět...Já bych nadstandard chtěla, ale jasný, že si asi nebudu moc vybírat, když tam mají pořád plno.Nějak se k tomu neupínám - když bude bude, když ne tak ne... Asi všechno má svoje pro a proti. Zase fakt, že má člověk aspoň s kým pokecat a poradit se...Návštěvy žádný stejně kromě manžela nechci. Holk ytu lampičku jste pak ponechaly i doma? Jako že nesíte uplně ve tmě, ale máte něco rozsvíceného??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru