Porodnice Hradec Králové. Máte zkušenost?

konja
16. kvě 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo máte aktuální zkušenosti s porodnicí v Hradci Králové. Své první mimi jsem rodila jinde a tak mám teď z druhého trochu obavy.Nejvíce by mne zajímalo, zda jste někdo použil porodní plán a jak na vás bylo koukáno (jestli to berou v pohodě, neo jestli se na vás kvůli tomu nedívali přes prsty).První mimi jsem porodila ve Vrchlabí a tak mám teď z porodnice v Hradci strach.Nechci být od personálu braná jako histerická a nespokojená matka,ale taky si nechci všechno necht líbit a ráda bych do svého poroduu,alespoň částečně zasahovala.No a pak by mě ještě zajímalo, zda jste si někdo prošel císařem.Jelikož mám zadím mimi KP, tak musím přemýšlet i nad touto možností a tak by mě zajímalo zda vám někdo nabídl možnost císaře pouze ve spinálu.Nevím proč, ale mám z celkové narkózy strach. Zajímalo by mě, jak se maminky po císaři ve spinálu cítí.

ladza
29. črc 2009

taky moc gratuluji a malému Toníčkovi přeju do života hodně štěstíčka a hlavně zdravíčka!!!

kerrie
29. črc 2009

Toníček je fešáááák........posílám velikou gratulaci 🙂 🙂 🙂

ily82
29. črc 2009

moc Mili gratuluju, Tonicek je krasny miminko 🙂

vvvecna
30. črc 2009

nové zprávičky od mili :
tak píše Mili, malého má u sebe, je to prý náročné a nic nestíhá... Toník je šikulka, už hezky saje mlíčko..už je jí dobře a snaží se vstávat a tak.. jizva ale bolí... moooooc vás všechny pozdravuje a hned jak to půjde tak sem koukne...pokud bude vše ok v sobotu je pustí domů...ještě se prý uvidí dle utz ledvin Toníka... jinak prý porodnice v HK super, personál milej...

lenkabu
30. črc 2009

gratuluju moc mili,Tond aje krásnej 🙂

kacici šla dnes na vyvolání pokud vím 🙂

lenkabu
30. črc 2009

info o kacici

Voda prdnuta před 2hod., teď kontra po 5min., čeká mě oxytoc. infuze, otevřená jen na 3cm, ale aspoň to postupuje. Malá bude asi dost velká, ale prý to zvládneme. Kačka

vvvecna
30. črc 2009

ahojky kacici bude rodit klasicky?

zofik
31. črc 2009

gratulace Mili k Toníčkovi 🙂

lenkabu
31. črc 2009

Natálka se narodila včera,klasicky a bez nástřihu 🙂

Jmenuji se Natálka Suchá, narodila jsem se 30. července 2009 ve 14:14 hodin. Vážím 4 300g a měřím 53cm. Mamka to zvládla na druhý stah. Je znát, že jsem savec, jen jsem byla venku, tak jsem se dápala po dlábanci

lady.dee
31. črc 2009

tak Kačce gratuluji k Natálce,je to pěknej cvalík podle toho kolik váží 😉

ladza
31. črc 2009

taky gratuluji k Natálce - je to pořádný kus ženský 😉 ! Hlavně hodně zdravíčka!!!!

ily82
31. črc 2009

juuu, tak se tam holky jeste potkaly. Kacici velka gratulace a smekam. Tak velke ditko a bez nastrihu 😲 . Jsou to holky sikulky

kerrie
31. črc 2009

Holky jsou šikulky, že to takhle zvládly........posílám gratulaci s přáním všehno nej 😉

konja
autor
1. srp 2009

Tak jsem se vrátila z dovolené a koukám, že se tu rodilo jak o život 😀 Veliká gratulace k Toníkovi a Natálce, jsou to pěkní cvalíci. Toník je nádhernej, už se těším na další fotky a na vyprávění 🙂

Já si zase dnes budu připomínat události rok staré, protože přesně pred rokem jsme si s manželem v jedenáct v noci naposledy zalaškovali a ve dvě jsem ho už budila, že teče voda 😀 No a v 7:08 začínám tlačit a v 7:13 se nám narodí Blanička 😀 Takže taková rekapitulace, vzpomínka, nostalgie... 😀 Tp je příííííšerný jak to letí, takovej malej prdík to byl a už jí je rok 😅 🙂

kacici
1. srp 2009

Holky tak to mame za sebou a ted pisu z porodnice. Je tu stale dost plno,rodi se jak o zivot - za cervenec bylo pres 220 porodu,presny pocet nevim.
Mili zitra pousti domu - Tonicek je nadherny zenich pro nasi prerostlou nevestu 😀
Jinak vsechno bylo naprosto super,rodila me opet Dr. Zimmerova a ja nemuzu HK porodnici nic vytknout ohledne porodu 😉

konja
autor
1. srp 2009

kacici: tak to je super, že jsi spokojená 🙂 Ještě jednou velká gratulace k Natálce a pozdravuj Mili 🙂

xirax
2. srp 2009

tak holky už jsem taky zpět, měla jsem mít teda holčičku a při porodu vykouknul chlapeček 🙂 takže 21.7.2009 v 17:22h se nám narodil Tadeášek s mírami 2660g a 47cm 🙂

kerrie
2. srp 2009

xirax..........gratuluju......to bylo překvápko, viď, když na vás juknul hošíček. 🙂

xirax
2. srp 2009

kerrie: jojo, bylo a když jsme to volali rodině, tak si nejdřív mysleli, že si děláme srandu, ale už dobré 😀 máme pár růžových bodyček, tak je použijeme na doma bo na spaní, stejně jsou ted vedra, tak mít víc ani nemusí a šatičky bud schovám, podaruji nebo prodám.... 😀 ale byl to šok, to jo, když mi podle 4 utz mudr tvrdila stopro holčičku, nojo, tak stopro chlapeček u porodu 😀

xirax
2. srp 2009

jinak koukám, že jste rozebírali zrovna i jídlo atd... tak moje čerstvé info je, že jídlo co se týká porcí mi teda těžce vyhovovalo, ba naopak i jsem to nezvládala sníst... je fakt, že občas se tam zaloudalo něco, co by asi do jídelníčku kojící matky spadat nemělo, ale jinak to bylo na nemocnici dost dobré papání... resp aspon mě teda chutnalo, nikomu svůj názor nevnucuju... personál super, at na porodním, i na gyndě (malý měl komplikace, byl odvelen na dětskou jip, tak jsem nebyla na šestinedělí)... a tady byl personál taky super.... všichni přátelští, profíci... paráda... Hradec můžu fakt doporučit... nezklamal mě tam naprosto nikdo a že jsme si tam s malým těžce užili....

jen se chci teda zeptat, co můžu a nemůžu jíst pokud kojím? malého dost trápí prdíky, tak mu nechci ještě přidělávat bolení svojí blbostí... díky za info předem

ily82
2. srp 2009

xirax: moooc gratuluju k chlapeckovi. (tyjo, to bylo teda prekvapko, ehm, doufam, ze me to neceka, 2x mi na UTZ rekli holku a ja mam komplet vse ruzove - vc. pokojicku 😀 ). Proste je to druhe dite a kdyz to ma byt holcicka, tak si chci tu ruzovou uzit.... to by byla legrace, kdyby to byl nakonec chlapeceki. 😲 , ale co, hlavne, at je zdravy. To je nejdulezitejsi

Jist bys nemela nic nadymaveho, tj. lusteniny, asi ani ne moc zeleniny, pozor na ovoce, hodne ovoce je alergen, ne orisky, ne cokolada, ne perliva voda, ne cerstve pecivo, ne kynute pecivo. a ted me uz nic nenapada. Ale je mozne, ze nektere veci nebudou tvemu brouckovi vadit a nektere, ktere se ani nikde treba neuvadeji, mu vadit budou. Je to individualni.

ladza
2. srp 2009

xirax - taktéž gratuluji k miminku!!!! Hlavně mu přeju hodně zdravíčka a štěstíčka do života!!! To jsi mě teda docela zaskočila, že je to kluk. Já čekám druhé, prvního máme taky kluka a teď by to podle 2 UTZ měla být holčička. Prý o tom není pochyb, říkal doktor! A jako ily82 si chci tu růžovou taky užít, takže co jsem si koupila - vše růžové! No budu doufat, že se u mě teda nespletli! To by bylo teda překvápko!!!! Ale je jasný, že nejdůležitější je, aby bylo mimčo zdravý! I tu "holčičku" s pindíkem bych měla stejně ráda!!!!

ily82
2. srp 2009

ladza - byl by to tedy gol. manzel by me asi zabil, protoze mam opravdu vsechno ruzove (krome kocarku) 😀 . Manzel by musel premalovat pokojicek 😀 , to by mel tedy radost.
Ale jak rikam, hlavne zdravi, ostatni je mene dulezite 😉

xirax
2. srp 2009

ily82:ty brdo,tak tu perl vodu chápu, ale to čerstvé pečivo a čokoláda, to je goool... prče já rohliky jenom čerstvé, jiné nejsem schopna pozřít, ojojoj a ta čokoláda, jsem se na ni těšila celé těhu, že si ji dám, prče jsem měla hodně pálení žáhy a ta čokoška mi nedělala dobře....

jinak moc děkuji i ladze 🙂 holky nebojte, třeba vám to vyjde...jakou máte gyn?

ily82
2. srp 2009

ta cokoska neni kvuli prdikum, ale je to alergen. kdybys ji hodne jedla, tak by prcek mohl trpet na ekzem. Takze s ni spis radsi opatrne.
A pecivo je proste nadymave 😒
Jinak ja nejsem primo z HK, jsem z Tyniste a sem chodim i na gyndu. Ale na UTZ jsem byla v Kostelci v Arlete - i na 3D a dve ruzne doktorky pri dvou ruznych UTZ (18. a 23. tt) se shodly, ze to je holcicka. TAK SNAD - DOUFEJME. Ukazala bych vam fotku, jaky mam pokojicek, ale nesmi se sem vkladat odkazy na cizi weby (si tady asi budu muset zalozit album 😀 )

xirax
2. srp 2009

ily82: takže kostičku dvě můžu, ale ne zbušit celou tabulku 😀 tak to je v poho... to bych stejně nedala 😀 no tak to už máš dost pravděpodobné.. já měla veškeré utz u mojí dr, mi dělala jak ty malé, tak i ty dva hlavní.... tak prostě tak... ale jako nepochopím, jak se mohla takhle splést.....

ily82
2. srp 2009

jo, to urco trochu muzes (kazdy hresi), ja jedla coko trochu taky a maly problem s ekzemem nema.
Asi mimi bylo spatne natocene, obcas se to stane ☹ , ja rikam, ze jista je jen plodovka.... 😖 , tak mam obavy taky, kdyz takhle vyšiluju s ruzovou.

Uz mam zalozene album, jmenuje se Pokojicek pro holcicku, tak muzete mrknout - kdyby to byl kluk, tak bude fakt hoooodne ruzovej 😀

xirax
2. srp 2009

ily82: nene, jisté to je jenom u porodu 😀 když vykoukne ven 😀 já už nevěřím jinak ničemu a pokud budu mít etě druhé, tak už snad ani neci vědět co, prče mi to je stejně na prd 😀 jdu juknout do tvého albíka 🙂

xirax
2. srp 2009

ily82:no vidíš, ideální pokojík pro klučika 😀 moc krásný 🙂

lady.dee
2. srp 2009

xirax: taky gratuluju k hošíkovi,hlavně že je zdravej a je jedno že to není ta holka,ale člověk míní-život mění,co naděláme,kamarádce zese říkali že je to 100% kluk,a nakonec to byla holka,asi jí ten pindík krátce před porodem upadl

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru