Porodnice Hradec Králové. Máte zkušenost?

konja
16. kvě 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo máte aktuální zkušenosti s porodnicí v Hradci Králové. Své první mimi jsem rodila jinde a tak mám teď z druhého trochu obavy.Nejvíce by mne zajímalo, zda jste někdo použil porodní plán a jak na vás bylo koukáno (jestli to berou v pohodě, neo jestli se na vás kvůli tomu nedívali přes prsty).První mimi jsem porodila ve Vrchlabí a tak mám teď z porodnice v Hradci strach.Nechci být od personálu braná jako histerická a nespokojená matka,ale taky si nechci všechno necht líbit a ráda bych do svého poroduu,alespoň částečně zasahovala.No a pak by mě ještě zajímalo, zda jste si někdo prošel císařem.Jelikož mám zadím mimi KP, tak musím přemýšlet i nad touto možností a tak by mě zajímalo zda vám někdo nabídl možnost císaře pouze ve spinálu.Nevím proč, ale mám z celkové narkózy strach. Zajímalo by mě, jak se maminky po císaři ve spinálu cítí.

jedle
7. srp 2009

Pro ily82: Podholová má dovolenou, ještě i příští týden. Já jsem jí volala, žádné doporučení jsem neměla, jen jsem jí přečetla hodnoty a řekla, že mě k ní posílá gynekolog a hned si mě vzala a ke své dr. už nechodím (škoda).
Teď tam byla místo ní Zimmerová, ale kdo je tam příští týden nevím. Toť asi vše 😉 Jo a vzala mě hned bez objednání, jen jsem musela pekelně dlouho čekat 🙂

ily82
8. srp 2009

jedle: diky za prispevek, tak ja se tam stavim. chtela jsem vcera, ale nejak jsme to nestihli. ja prave cislo na netu na rizikovou poradnu nenasla ☹ , ale to neva, stavim se tam osobne a pozeptam se.

jedle
8. srp 2009

ily82: telefon k Podholové je 495832778 a k Zimmerové 495834338. Podhol. je tam normálně út a pá a Zimmerová nevím, ale teď tam byla v pá. Tak držím pěsti 😉

ily82
8. srp 2009

jedle: dekuju, jsi hodna, ja si tam brnknu

zizkosa
10. srp 2009

Ahoj, zdravim! Tak nám to pěkně utíká co? Jen nevím jestli se víc bojím nebo těším 🙂

ily82
10. srp 2009

ahoj, myslim, ze tyhle pocity ma kazda tehulka 🙂 . Ja se taky moooc tesim a zaroven bojim - bojim se, abych mela zdrave (a zive) miminko, i toho, jak bude porod probihat. Poprve jsem rodila vyvolanim a pak to stejne skoncilo cisarem, tak vlastne stejne ted nevim, do ceho jdu a mam smisene pocity. Ale miminko nejak ven musi, nejak to zvladneme.
Nedokazu si predstavit, jake to je rodit. Kdyz jsem mela kontrakce, nebylo mi jasne, jak mam v takove bolesti jeste tlacit, ja byla rada, ze dycham 😀 , ale rikam si, kdyz porodily jine, porodim taky 😀

kerrie
10. srp 2009

ily.................koukala jsem do albíčka..................máš opravdu pro holčičku nachystaný náááádherný pokojíček. Krása, krása, krása..............za chviličku už si v tý postýlce bude spokojeně chrupkat 🙂

xirax
10. srp 2009

ahoj, tak jak jsem slíbila, tak sem házím "popis" toho mojeho super porodu 🙂
ve 2:38hod jsem se vzbudila s "jinými" bolestmi, ale jelikož jsem nechtěla zase zbytečně plašit, tak jsem si je prokručela sama, prče byli asi po 15ti minutách... Kolem osmé jsem hupsla do sprchy už značně naštvaná, že to furt trvá a že teda uvidím jak řekne mudr, prče jsem na ten den měla kontrolu s CTG... Na tu jsem dorazila už v "silnějších" bolestech, i na ctg se ukázalo, že to už vypadá na porod, dr mě vyšetřila, do toho jsem začala silně krvácet a frčela jsem do porodky... Tam mi v 13:15h otevřela sestra a co prý že chci, jelikož jsem zrovna neměla kontrakci, tak jsem jí s úsměvem řekla, že jdu k porodu, koukala na mě jako na blázna, že si dělám srandu. nicméně mě taky napojila na monitor, vyšetřila a zjistila, že si srandu nedělám... po chvilce mě odvedli do vedlejší místnosti, kde proběhl klistýr, sprška a poté jsem cupitala na porodní box,kde teprve začalo to pravé ořechové... Bolesti sílily, intervaly se zkracovaly a já skučela jak pes... Celou dobu to ještě šlo, až asi na poslední půlhodinku (možná to bylo méně, ale pro mě jako věčnost), to už jsem myslela, že urvu i matraci 🙂) vyžadonila jsem, aby mě odpojili z monitoru, prče jsem nutně chtěla na wc, jen co jsem se tam doplazila, tak jsem okamžitě začala hlásat, že rodím, prče tělo prostě samo začalo tlačit... Nebýt mého doprovodu, tak se zpět na lehátko už snad ani nedobelhám 🙂) Hupsla jsem nahoru,okolo mě naběhlo hafo lidí, dvě asistentky mi pomáhaly držet nohy,prče mě to prostě nešlo :2: pak už to byl fofr... asi na 4 zatlačení a mrnous venku... k mému překvapení, ne od mudr slíbená holčička, ale chlapeček... Takže 21.7.2009 v 17:22hod se mi narodil Tadeášek s mírami 2660g, 47cm... bohužel se zdravotními komplikacemi, které se postupem dní ale už srovnali... měla jsem nástřih, který jsem ani necítila, naopak jsem se ještě dr ptala, zda jsem vůbec nějaký měla, při šití jsem asi dvakrát jekla, jinak to byla pohoda, ještě jsem je buzerovala,zda už to bude a kolik tam toho ještě mají apod :2: ač poslední kontrakce byly dost silné, až i bolestivé, tak jsem to dala bez epi a podobných utrejchů a jsem za to ráda, prče na druhou stranu to nebylo nic tak hrozného na co by byl potřeba oblbovák... a rodila bych klidně hnedka znova :2:

ladza
10. srp 2009

tak to je super, že jsi to takhle pěkně zvládla! Mě to čeká zhruba za měsíc, tak jsem strašně zvědavá, jak to půjde. První porod skončil po 10h císařem, takže vůbec nevím, jaká je ta poslední fáze - to tlačení. Z toho mám strach nejvíce. No uvidíme, budu to muset nějak zvládnout, nic jiného mi nezbyde 😅 ! Jinak ještě jednou gratuluji k malému! A je hodný?

xirax
11. srp 2009

ladza: tlačení je brnkačka, ucítíš neskutečnou úlevu, alespon tak jsem to viděla já... malej je báječnej, ted nás trápí rýma a trocha bříško (nj, klučík no), ale jinak je zlatíčko... suprově baští, spinká, je nádhernej....
akorát nevím, jak s tou rýmou, furt odsávám, dokonce máme i kapičky a furt prd platný...

konja
autor
11. srp 2009

xirax: to musí přejít samo. Já mám odsávačku na vysavač a jakmile je rýmy, tak vysavač jede skoro pořád 😒 Je to trápení 😝

xirax
11. srp 2009

konja: ty brdo, tak to se usajeme a uprskáme 🙂 ale díky za info, už jsem si řikala, že dělám něco blbě 🙂

ily82
12. srp 2009

kerrie: dekuju za pochvalu. Ted jen fakt aby to ta holcicka byla 😀 . Jinak bude kluk v ruzovem.

V utery jsem byla v poradne (jsem 39. tt), pry se jeste nic k porodu nechysta a takove ty cisilka, co mi pise do prukazky tak tam mam za 3 celkem. V prvnim tehu jsem uz v tomto tydnu mela za 6 celkem (nevim, co to presne znamena, ale proste cim vyssi cislo, tim vic je telo pripravene k porodu). Tak jsem na to zvedava, proste se miminku ven opet nechce, nejspis me zas ceka vyvolavani.

Taky jsem si v utery volala do rizikove poradny, rikali, ze hodnotu tehu cukrovky nemam nijak vysokou a vlastne neni potreba, abych kvuli tomu byla vice hlidana a pokud pry budu prenaset, at si u sveho dr. vyzadam doporuceni do rizikove poradny a prijdu se ukazat. Takze pokud do uterka neporodim, tak sveho dr. poprosim o doporuceni. On mi v prvnim tehu zadne nedal a rekl mi proste toho a toho jedte rodit, tak jsem jela 😀 a dostala vynadano a ted mi uz taky naznacoval, at si do pristiho dne rozmyslim datum, ktere by se mi libilo pro narozeni meho ditete 😀 , tak jsem zvedava, jak na me bude koukat, az budu skemrat o doporuceni

zizkosa
13. srp 2009

ily: Já mám taky těhu cukrovku, tu druhou hodnotu jsem měla jako ty a mám dietu a chodím do DIA poradny. Taky mi můj dr. řekl, že žádný přenášení. Teď jsem 37.tt a už mi naznačuje, že by bylo dobré rodit a to ještě mímo nemá ani 3 kg podle UZ. Tak já teda nevím.. Co doktor to názor, já bych radši kdyby to šlo všechno samo, přirozeně...

ily82
13. srp 2009

a tu prvni a posledni hodnotu jsi taky mela v norme? se mnou to fakt nikdo neresi. do dia poradny jsem byla odeslana, ale navsteva trvala asi tak 15 sekund, kdy mi dr. sdelil, at prijdu 3 mesice po porodu a nejim ovoce a sladke.
a kdyz jsem si ted volala do rizikove poradny do FN, tak mi rekli - "to zadna cukrovka neni, staci jen mirne omezeni, prijde, az budete prenaset" 😲
by bylo fajn, kdyby se shodli

zizkosa
14. srp 2009

Jo, ty ostatní hodnoty byly v pohodě. Taky když si doma měřím cukr tak ho mám spíš nižší..Akorát
mě to otravuje s couráním po doktorech. Takže ve finále koukám, že to bude asi v pořádku, jen si
užiju vyvolání porodu 😒 protože podle tabulek těhu cukrovku mám..

ily82
14. srp 2009

zizkosa: no, to je "parada". mne ani nikdo nezmeril dite...

zizkosa
14. srp 2009

Mě ho teda měří na každý prohlídce. Zatím to vypadá vše OK, tak je to s naší hodnotou cukru asi zbytečný. totiž jsem někde našla, že v některých nemocnicích tu druhou hodnotu po OGTT neberou - až tu po dvou hodinách. Což bylo u nás v pořádku!

ily82
18. srp 2009

Ahoj holky, tak zitra jedu do Rychnova na planovaneho cisare. Dnes jsem byla v poradne u meho dr. a poprosila ho o doporuceni do HK, tam me vysetrili (celkem brutalne, jeste porad krvacim, ale myslim, ze to Hamilton nebyl), pan doktor rekl "ani nahodou" - tim myslel, ze se k porodu nechystame. Udelal mi UZ, zhrozil se vypocitane vahy miminka (4400 g) a rekl, ze normalne to nepujde, obvzlast ne, kdyz uz jsem mela jednoho cisare, takze mi doporucuje dalsiho cisare, ale ze me prijmout nemuzou, protoze malujou. Tak mi napsal doporuceni a jela jsem do Rychnova. Tam me sestra opet natocila monitor, vyplnila chorobopis, dr. neshledal nutne me videt (ani neprisel) :809: a mam se hlasit do 8 h

kerrie
18. srp 2009

ily........tak držím palce, ať všechno dobře dopadne. Dej pak o sobě vědět a těšíme se na fotečky 😉

ily82
18. srp 2009

Kerrie: dekuju. tesim se, ze to budu mit za sebou, snad bude vsechno v poradku. Potom urcite napisu a fotecky dodam 😀

zizkosa
19. srp 2009

ily doufám, že vše bude OK, držím palce...

lady.dee
19. srp 2009

ily. taky držím pěstičky ať ti to dobře dopadne,touhle dobou to už máš určo za sebou,tak doufám že jste v pořádku oba

ladza
19. srp 2009

ily - tak už máš miminko určitě u sebe, co?! Doufám, že to všechno dopadlo bez problémů! Už se těším na fotečky miminka! Opatrujte se

lupinka810
22. srp 2009

Ahoj holky ... náhodou jsem našla tuhle diskusi, jsem za ni moc ráda ... mám TP 9.9.2009 a určo chci zase rodit v HK...není tu někdo, kdo má podobný termínek? 😎

lupinka810
22. srp 2009

Jo ... a zdravím Kaci 😀 jak se máte holky? Závidím, že už máte malou u sebe...

kacici
22. srp 2009

Jeee holky ahojky 😀 😀 😀 ,HK je vazne malicky 😀 😀 😀
Kami moc ti preju aby jsi mela maleho uz u sebe,musi to byt uz ted tezky pres ty vedra tahat brisko 😅 ,ja jsem rada,ze jsem se ho zbavila 😀
Jinak fotim Naty postupne v obleckach od Vas holky 😉 ,ale hrozne moc me mrzi,ze je dlouho nevynosila a asi ani nevynosi,protoze ma k 5kg a je to fakt velka holka 😅 😀 Urcite slibuju ze vsechny fotecky pak poslu pres mailika 😉 .
Potkavame vasi kamaradku s Baruskou na mlhovisti,mala je uplne nadherna 😵 😵 😵 a tise zavidime,ze uz si Baruska na miminko zvykla,u nas je to stale jako na houpacce,ale je videt,ze Naty miluje,takze zatim jsme spokojena,i kdyz nektere sceny by si mohla Terezka odpustit 😅

lupinka810
23. srp 2009

Katko...já prohlížela včera večer Tvoje album ...koukala jsem, jak Naty oblečky sluší...úplně mě chytla nostalgie 😀
To bříško je fakt mazec, já mám snad všechny blbý doprovodný jevy, který můžu v těhu mít...jsem už normálně na prášky a modlím se, ať se Mates narodí dřív ... jen nevím jak to zařídit hihi 😝
Příští týden v úterý zas jedeme za Barunkou a když bude vedro, půjdeme na mlhoviště...tak když se Vám podaří holky dorazit, moc ráda bych viděla Naty ... a samozřejmě i Vás 😎

Chtěla jsem se tady ještě zeptat - jak Vás vyšetřoval dr. kolem 38tt a výš? Já chodím k dr. Farragovi, slyším na něj jen samou chválu ... ale trošku mě znervozňuje, že mě dělá pořád jen vnější UTZ, dovnitř se ještě nepodíval 😖 a já bych táááák chtěla vědět, jak na tom jsem ... i kdybych byla na 5 západů 😀

mijaja
24. srp 2009

Ahojda, zdravím všechny 🙂 ... jsem moc ráda, že jsem našla tuhle diskuzi o HK ... mám termínek 12.9. a docela se začínám mainko bát ... a pro lupinku ... kontrolu jsem měla 10.8. - vnitřně (UTZ jsem měla naposledy v červnu) a pak jdu 31.8. ... Mějte se hezky 🙂

lupinka810
24. srp 2009

Ahojda mijajo 😎 nebooj, bude to OK, já strach z porodu už hodila za hlavu a to jsem ten první měla fakt hroznej 🤐 ... ale hlavní je, aby miminko bylo v pořádku, na vše ostatní se rychle zapomene 🙂

S těma kontrolama už tomu nerozumím, neznám nikoho, kdo by v tomhle stádiu těhu byl vyšetřovanej jen vnějším utz 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru