Porodnice Hradec Králové. Máte zkušenost?

konja
16. kvě 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo máte aktuální zkušenosti s porodnicí v Hradci Králové. Své první mimi jsem rodila jinde a tak mám teď z druhého trochu obavy.Nejvíce by mne zajímalo, zda jste někdo použil porodní plán a jak na vás bylo koukáno (jestli to berou v pohodě, neo jestli se na vás kvůli tomu nedívali přes prsty).První mimi jsem porodila ve Vrchlabí a tak mám teď z porodnice v Hradci strach.Nechci být od personálu braná jako histerická a nespokojená matka,ale taky si nechci všechno necht líbit a ráda bych do svého poroduu,alespoň částečně zasahovala.No a pak by mě ještě zajímalo, zda jste si někdo prošel císařem.Jelikož mám zadím mimi KP, tak musím přemýšlet i nad touto možností a tak by mě zajímalo zda vám někdo nabídl možnost císaře pouze ve spinálu.Nevím proč, ale mám z celkové narkózy strach. Zajímalo by mě, jak se maminky po císaři ve spinálu cítí.

mili84
23. říj 2009

ještě teda dodám info - já byla po akutním císaři taky odvežena na pokoj, na dvojlůžák, kde jsem teda naštěstí byla 1 noc sama a 2.noc s paní ještě bez miminka, protože právě porodila....Ale malýho mi taky dali až 3.den, tak nevím, jak bych nesla, že všichni kolem mimi maj a já ne..No naštěstí se 3. den uvolnil nadstandard, tak mě tam přestěhovali, protože jsem sito skoro až vybrečela 😅 Ale jinak jsem celkově byla moc spokojená! Přístup profesionální, připadali sjem si tam opravdu v dobrých rukách. Sestřičky odchotné, příjený personál.. A dokonce ani jídlo nakonec nebylo tak špatné, jak se všude píše. O Podholvé snad už ani psát nic nebudu...to jsem tu rozebírala pár stránek před myslím...je jaká je. Na druhou stranu za mnou přišla pak až na pokoj zeptat se jak mi je a dokonce se na malýho ptala...Ale z první návštěvy u ní mám trauma ještě dnes... 😅 😕

kralicinka
23. říj 2009

holky já chodím k podholové jako ošetřující gynekoložce.první setkání mě sice teda vyrazilo dech,ale když si na sebe zvyknete tak je v pohodě.všechno mi vysvětlí pohlídá si co je rizikové.u mě je to ten tlak,i domluvit se s ní dá.třeba jsem nechtěla jít na ten test na cukrovku.tak mi jenom řekla at moc neřádím se sladkým a nebyl problém.je pravda že někdy člověka šokuje.hlavně toho kdo ji nezná. 😀 ale já jsem u ní spokojená.u porodu jsem ji neměla.tak to nemužu posoudit.ono to jídlo v hk je dobré.jen se moc nehodí pro kojící. 🙂 ale taky jak co.spíš si když se kojí musí maminka vyzkoušet co prckovi nedělá dobře.a nakonec třeba pomeranč nevadí...my jsme neměli problém s ničím.

erian
3. lis 2009

Čau holky, chci se zeptat, jak je to v HK s tím nadstandardem - porodní místnost jsem slyšela, že nemá smysl, není tam nic moc navíc max. vana, která je stejně k ničemu. Ale uvažuju o tom nadstandardu na odd. šestinedělí. Nevím, jaký máte zkušenosti? Přemýšlím, jestli se na dvoj nebo třílůžáku s mimčem máme šanci trochu vyspat a odpočinout si, když tam třeba budou dvě další děti brečet, nebo dvě mamky chrápat (přeháním ;)), taky tam pořád choděj sestry a navíc na nadstandard můžou kdykoli návštěvy, kdežto na normální pokoj nesmí prý ani manžel? Co vy na to?

lenkabu
3. lis 2009

Na normální pokoj manžel nesmí(logicky by nebylo příjemné kdybys tam kojila a přišel cizí tatínek),na nadstandart může.Je to normální jednolůžák se sociálkou. Já byla na tříkůžáku a nevyspala jsem se protože řvalo moje dítě 😅 Dítě druhé maminky řvalo taky a ta třetí spala 🙂

mili84
3. lis 2009

Já měla nadstandard a byla jsem maximálně spokojená! Manžel za mnou mohl kdykoliv se mu zachtělo a měla jsem tam pohodu a soukromí... Upřímně řečeno si vůbec nedokážu představit, jak bych to všechno zvládla na vícelůžáku... Jsem asi pohodlná, vím. Ale jak nemám svoje pohodlí, nedokážu být v pohodě. Takhle to bylo jednodušší 😉 Abych byla přesná - po operaci mě dali na dvojlůžák, kde jsem ale první noc byla sama, druhou noc přivezli paní (ale obě jsme tam byly bez dětí) - ovšem ta chrápala ☹ Takže hned ráno jsem se byla připomenout sestrám, že mám zájem o nadstandard - ten den zrovna pustili paní, takže jsem si ho "vybrečela" 😀 ..a přestěhovali mě tam.

verusinek
11. lis 2009

erian, chtěla jsem tedy nadstandart, ale tím, že nebyl volný, jsem se dostala na dvoulůžák a nakonec mně to ani nevadilo, paní na pokoji byla super, sice jí malá hodně plakala, ale co, tak jsem to dospala pak doma 🙂 , bylo s kým pokecat, návštěvy tedy na pokoj nesmí, ale můžete sedět na chodbě nebo v jídelně a prakticky neomezeně, takže to je fakt v klidu. Jo a výhoda dvoulůžáku byla ta, že jsme si s paní pohlídali mimča, když jsme šli do sprchy .... což bylo fajn, kdybych byla na pokoji sama, tak bych malého musela vozit k sestrám.....
Jinak teda porodnici strašně chválím, perfektní přístup úplně všech, sestry, doktoři, porodní asistentky, fakt paráda.....všichni milí a ochotní 😉

mili84
11. lis 2009

veru mě na nadstandardu vždycky pohlídal malého manžel, když jsem šla do sprchy 😉

konja
autor
12. lis 2009

verusinek, mili84: mě nehlídal malou nikdo, ve sprše jsem nikdy netrávila hodinu a těch deset minut co jste ve sprše není žádná hrůza na to abych ji musela vozit k sestřičkám 😕 ? Já jsem si otevřela dveře do koupelny abych slyšela kdyby hodně řvala a nastavila jsem si vozíček tak abych při otevření dveří od sprcháče viděla přímo na ni a klídeček pohoda. Vždyť doma taky nemáte dítě neustále u sebe, taky jdete na záchod, taky se jdete sprchovat nebo ho necháte spinkat v postýlce zatímco vy třeba koukáte na televizi atd. 😕 Ale možná se pletu a jsem jen příšerně krkavčí máma 😀

verusinek: jinak gratulace ke skvělé spolubydlící, já tu zkušenost bohužel neměla a tak mě jen při té vzpomínce běhá mráz po zádech a neustále si říkám jaké jsem měla štěstí, že se po jednom dnu uvolnil nadstandart, bez něho by to byly asi kruté dny 😝

kralicinka
12. lis 2009

já jsem teda taky malého nikam nedávala,ale nechala jsem pootevřeno a když tam byla kolegyně tak jsme si pomohly.byly jsme k sobě přidělené už když jsme šly na vyvolání.a pak to vyšlo že jsme byly i na jednom pokoji po porodech.obě nakonec císařem 😒 jinak to bylo v pohodě.měla jsem štěstí že jsem k sobě dostala slušnou holku a o všem jsme se dohodly.ubytovaly nás na 3lužáku-ale skoro celou dobu jsme tam spaly jen my 2 a děti.takže to ušlo.

mili84
12. lis 2009

konja jenže mě malý v porodce neustále brečel..prostě pořád.. neměla jsem mlíko, měl hlad. takže než mě napadlo mu dát dudáček, tak prostě jenom řval. a to jsem ho prostě nenechala o samotě, že bych si šla do sprchy. byla jsem ráda, když pohlídal manža...

lenkabu
12. lis 2009

mili on by řval i u sester 😉

konja
autor
12. lis 2009

mili84: tak to je pak jiná, mě zase malá spala skoro pořád 😅

mili84
12. lis 2009

lenka: ale aspoň bych ho neslyšela 😅 A věděla bych, že na něj kouknou...A když ho manžel choval, tak byl klidnější.Takže to tak pro mě bylo fajn, že mohl až na pokoj.

moncicik
27. lis 2009

Ahojda mám otázečku,nevíte zda je HK porodnice uzavřená návštěvám ?Díky chřipce.
Já jen zda když bych tam náhodou jela rodit , pustí manžela k porodu?
A další věc,je že jsem slyšela že tašku do porodnice si můžu nechat přinest až na odd.šestinedělí, ale na porodní sál jen pití a přezůvky......?

moncicik
27. lis 2009

http://www.fnhk.cz/cze/index.php?dir=2&id=43

Já jen jestli nevíte zda se to týká i otce u porodu.

konja
autor
27. lis 2009

moncicik: asi by bylo nejlepší kdyby sis do porodnice osobně zavolala, vím,že v některých porodnicích platí v případě zákazu návštěv i zákaz otce u porodu, ale nemusí to být všude stejné. A ohledně té tašky je to asi různé, já jsem ji měla normálně na porodním sále (a že nebyla malinká) a nikdo neřekl ani půl slova a kamarádce zase tašku na sál nepustili, že ji má manžel donést až na šestinedělí. Asi záleží na směně 😒

moncicik
28. lis 2009

konja: díky dnes tam cinknu

lenkabu
28. lis 2009

Teď už tašku na sál prý nedávají.

verusinek
28. lis 2009

moncicik tašku na šestinedělí jsem měla nechanou u sester, pak než mne převáželi na pokoj, tak jsem si pro ni i pro oblečení došla.

melis7
28. lis 2009

Pracuju v nemocnici v HK.Už jsem to sem někam psala,možná do jiné diskuze.Návštěvy jsou zakázané,ale tatínek k porodu MŮŽE!!!,pokud nemá příznaky chřipky.Mějte se Melis

moncicik
28. lis 2009

verusinek: dík za info
melis7: i Tobě děkuju, tak snad to půjde. 🙂

mydva28
12. pro 2009

Ahojky! Rodit máme v únoru a chci se zeptat, jestli někdo neví, jak to je s vložkama, županama atd. Čekám druhé dítě a při prvním bylo vše na chodbě ve skříni, tak jestli to je i nadále v době krize 😉 A pak jsem tu letmo zaragistrovala nějakou tašku a porodní sál. To si nemůžu vzít nic na sál?Díky My DVA

verusinek
12. pro 2009

ahojda, věci jsou furt na chodbě, jak píšeš... jinak já na sál netahala nic, jenom manžela 😀 a ten si přitáhl sváču, jinak jsem tam nic nepotřebovala, ale jinak jsem vše měla v tašce u sester, takže bych si tam kdyžtak došla pro to co bych potřebovala .....

mydva28
15. pro 2009

Verusinek- Díky za ifno! Já měla s prvním takovej fofr, že ani Yall nestihl zabrat, tak bych asi nikam k sestrám nemohla. Čili si stačí sbalit tašku, co budu potřebovat na oddělení šestinedělek, což zůstává u sester a na sál jen doklady, pantofle a foťák zvlášť a jasně, že taťku, ten by se zbláznil a já taky. 😉

verusinek
16. pro 2009

Mydva jo jo, tak držím palečky ať to je i na podruhé fofr 😉

janavitkova
2. led 2010

Ahojda,chtěla jsem se zeptat zda nevíte jak to vypadá ted v lednu v porodnice v Hradci Králové-jestli není plno a jestli jsou tam povolené návštěvy.Termím mám 18.1.2010,ale myslím si,že to přijde dřív.Poprvé jsem rodila v Pardubicích v dubnu to budou 4 roky,ale tam už mě NIKDO nedostane ani za zlaté prase!Radši ani nevzpomínat.
Děkuji za odpovědi.
Jana

konja
autor
3. led 2010

janavitkova: myslím, že v HK už jsou povoleny návštěvy dávno, že byli mezi prvními 😉

verusinek
3. led 2010

Jani já teda posledních info (kámoška rodila v úterý) tak návštěvy ještě do porodnice ne a ještě na nějaká oddělení.....

konja
autor
3. led 2010

verusinek: tak já zase slyšela info v rádiu (už někdy minulý týden), že nemocnice HK už normálně návštěvy pouští, že zákaz jako jedna z prvních zrušila 😕 A kamarádka měla teď přes Vánoce holčičku na dětské JIP a návštěvy tam mohly 😕 Každopádně přítomnost otce u porodu možná byla i v době zákazu návštěv, takže z toho strach neměj 😉 A úplně nejpřesnější informace ti dají přímo na porodnici, můžeš si tam zavolat 😉

janavitkova
3. led 2010

Ahojda,děkuji za info ohledne navstev v HK.Desim se toho,ze budu v porodnici dlouho jako s Vendulkou.To jsme tam ztvrdly 11dni a jen 2 dny pred slibenym odchodem domu jsem musela dostat 2 transfuze a odchod domu byl ohrozen,ale ja si ho vykrucela! A nedokazu si predstavit,ze neuvidim nekolik dni svoji berusku ani na chvilku.Takze jeste jednou diky a vsem maminkam drzim pesti at maji sve drobecky zdrave a at jste vsichni stastne a spokojene.
Jana

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru