Porodnice Hradec Králové. Máte zkušenost?

konja
16. kvě 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo máte aktuální zkušenosti s porodnicí v Hradci Králové. Své první mimi jsem rodila jinde a tak mám teď z druhého trochu obavy.Nejvíce by mne zajímalo, zda jste někdo použil porodní plán a jak na vás bylo koukáno (jestli to berou v pohodě, neo jestli se na vás kvůli tomu nedívali přes prsty).První mimi jsem porodila ve Vrchlabí a tak mám teď z porodnice v Hradci strach.Nechci být od personálu braná jako histerická a nespokojená matka,ale taky si nechci všechno necht líbit a ráda bych do svého poroduu,alespoň částečně zasahovala.No a pak by mě ještě zajímalo, zda jste si někdo prošel císařem.Jelikož mám zadím mimi KP, tak musím přemýšlet i nad touto možností a tak by mě zajímalo zda vám někdo nabídl možnost císaře pouze ve spinálu.Nevím proč, ale mám z celkové narkózy strach. Zajímalo by mě, jak se maminky po císaři ve spinálu cítí.

zofik
20. kvě 2009

holčinky prosím a obyčejné látkové plenky, třena na otírání mimíska když ublinkde dávají?

sajahonzik
20. kvě 2009

zofik: dávají 🙂 a když ti čisté dojdou, kdykoliv si můžeš dojít k sestrám pro čisté 😵

konja
autor
20. kvě 2009

sajahonzik: krize dorazila už ais i do porodnic 😀 V létě plínek bylo fakj asi ještě deset. Ale to je jedno, těch šest ti minimálně na první den vydrží a další bez problémů donese manžel. Navíc porodnice už předem upozorňuje, že si máš donést vlastní plenky, říkají to jak na kurzu, tak to mají na informačních letácích a hlásí to i dětská sestra hned jak tě přivezou na šestinedělí (aspoň mě to hlásila, když mě přišla ukázat kde co najdu. Ale ty ubrousky mě zaskočili, o tom nemluví a já je hledala asi půl hodiny jak šílená, než mě řekli, že žádné nejsou. Naštěstí jsme z hk, takže nebyl problém ab manžel ihned balíček přinesl. Ale zaskočilo mě to. Vydávají letáček se seznamem potřebných věcí do porodnice, zmiŇují i drobné do telefonu (v dněšní době kdy má skoro každý mob. tel.), ale o ubrouskách na zadek tam není ani slovo.
Všem kteří chtějí rodit v HK - do porodnice nejenom balík plínek, ale i čistících ubrousků na zadeček 😉

sajahonzik
20. kvě 2009

konja: to je fakt, že na letáčku ubrousky zmiňované nejsou ☹ ....se docela divím, když dávají na koupání weledu atd (zřejmě spoonzorský dar), že se nenajde sponzor, který by jim dal i ubrousky, vždyť by to byla super reklama a propagace.... 😵

verusinek
21. kvě 2009

Ahojda holky, kolik je nadstandartních pokojů na oddělení šestinedělí??? Díky

konja
autor
22. kvě 2009

verusinek: nevím kolik je přesně na šestinedělí nadstandartů ( já ležela kvůli přeplněné porodnici po porodu na oddělení rizikovek a tam byly myslím dva), ale chtěla jsem ti říct, že pokud bude nadstandart obsazený v době kdy porodíš, tak je možné se tam nechat později přeložit. Když jsem porodila tak se se mnou o nadstandartu nikdo nebavil. Bylo plno a tak jsem přistála na třílůžáku což teda nebylo nic moc (ne že bych neměla ráda lidi, ale přeci jen jsem si chtěla odpočinou, soustředit se jen na vlastní dítě, v klidu si užívat návštěv manžela a syna a hlavně mít klid - jedna ze spolubydlících na třílůžáku byla romka, která neustále telefonovala a přes telefon se hádala se svým přítelem a asi všichni víte jak vypadají romské hádky! Co si po porodu víc přát, že? 🙄 ), ale večer se uvolnil nadstandart a sestřička co přišla na noční službu si všimla, že mám sepsaný porodní plán (musí se asi zakládat do zdravotní dokumentace či co) a já ho tam měla napsaný, tak za mnou sama přišla a zeptala se jestli ho teda chci. Během pěti minut jsem byla přestěhovaná 🙂
Verusinek pokud budeš chtít nadstandart tak to nevzdávej a klidně se na něj ptej i v průběhu hospitalizace, já si ho nemůžu vynachválit. 😉

sajahonzik
22. kvě 2009

verusinek: na odd. 6-tinedělí jsou (pokud jsem si dobře všimla) pokoje 3....já se na něj zeptala hned po porodu a PA mi to šla zjistit a přišla s tím, že se právě jeden uvolnil a zda prý počkám, až ho uklidí - tak jsem si počkala 😀

hanicka2222
22. kvě 2009

Ahoj ja jsem rodila v jicine ale mala byla prevezena do HK protoze byla o 2 mesice driv.chtela jsem jen rict ze mi ji zachranily vubec nedichala a oni to tam zvladly.Určitě druhy dite budu rodit v HK je to lepsi nemocnice nez v jicine.Pa 😅

lady.dee
23. kvě 2009

sajahonzik: Nevim kdo ti napovídal že v Jičíně nedavájí vložky a ručníky, já tam rodila před 3 lety a před 2 měsícema a pokaždé jsem měla vše k dispozici (vložky i ručníky,navíc i psající podložky do postele pro případ že se moc po porodu krvácí) co hrdlo ráčí a navíc pro mrňouse balík plen(cca 24ks),je fakt že vlhčený ubrousky nedávají)doporučují čistou vodu, jelikož jsou nějaké druhy ubrousků moc parfemované a nedělají miminům dobře) ale když je mamina má tak je to její věc.

konja
autor
24. kvě 2009

no v Hradci asi taky dávají přednost čisté vodě, ale nono to není tak jednoduché. Co jsem slyšela tak na oddělení šestinedělí máte k dispozici vaničky, tak že asi není problém strčit pokakanou prdýlku hnedka pod vodu, ale já třeba ležela kvuli přeplněné porodnici jinde - na oddělení rizikovek- a tam to tak není. Takže kdybych zjistila, že je dítě pokakané, tak bych ho musela zase zabalit, uložit do postýlky, běžet s plenou do koupelny, namočit a pak teprve jít čistit. Jelikož mě malá kadila snad neustále 😅 tak bych nedělala nic jiného než že bych pendlovala mazi koupelnou a pokojem 😝 Myslím, že je lepší si balíček vlhčených ubrousků zabalit sebou, oni se nezkazí ikdyby jste je tam nepoužili 😉

sajahonzik
24. kvě 2009

lady: kamarádka, co v Jičíně rodila taky 2x - naposledy v září 2008 - tak nevím, no 😔 ....říkala, že dostala balík vložek hned po porodu a jinak konec - vše z domu...i ty ručníky měla z domu - na vršek i na spodek...tak třeba jen byla špatně informovaná, že si to někde může vzít, i když mi přijde divný, že by byla blbě informovaná 2x....ale fakt bych nerada předávala špatné info 😉 ...i když další kámoška pojede v červnu rodit do jičína a říkala, že si bere zásobu porod.vložek, že je tam prý nedávají - tak fakt nevím....

konja: jj, na pokoji na 6-tinedělí jsou vaničky na koupání přímo u přebalovacího pultu 🙂 , ale já stejně raději používala ty vlhčené ubrousky 😅, obě děti taky byly pěkně průtokový 😀 , bych jim tam tu prdelku pod vodou mohla nechat na furt 😀 ....ani jedno z našich dětí s vlh. ubrousky problém nemělo a nemá, používám nivea sensitive a jsem spokojená....

lady.dee
24. kvě 2009

sajahonzik: uvidime,mě bylo v JC řečeno že vše potřebné najdu na chodbě na vozíku a to i náhradní povlečení a když tam prý něco bude chybět tak si mám říct sestře a ona to doplní, i když je fakt že záleží taky asi na službě,byla tam jedna sestra a ta se divila že nemáme svoje věci,že prý nejsou zásobovací ústav,ale jak se směny vyměnili tak bylo zase vše v poho. já taky používala vlhčené ubrousky,ale než jsem zjistila která mimoušovi vyhovují,tak jsem vystřídalä asi troje,nakonec to vyhrály pampers, po niveáckých se mi osypal (ale to i po kosmetice Nivea),takže záleží i na mimísovi co mu vyhovuje.

winter
8. čer 2009

zofik: Moc blahopřeji k miminku. Hlavně ať jste oba hodně zdraví. Až budeš mít chvilku, určitě napiš své postřehy z hradecké porodnice.

zofik
10. čer 2009

holčinky dejte mi tak týden ohledně psaní postřehů, musím ještě ten porod vydýchat....jinak díkes winter

paulie
11. čer 2009

to zofik: gratuluju k chlapečkovi 🙂

V pondělí jsem dostala v poradně od sestřičky seznam věcí do porodnice ... jak to říct, je takový krátký 🙂 Mohla bych vás poprosit o radu, co všechno jste měly s sebou? Zabalila jsem si nezbytné hyg.věci, pantofle, podprsenky, atd., a teď přemýšlím, jestli si mám zabalit i nějakou tu košili, ručník (někdo doporučuje papírové utěrky).
Poučena z diskuse jsem si rozhodně zabalila vlhčené ubrousky a manželovi přichystala kupičky s papírovými plenami 😀

Ještě mě napadá - jak to v porodnici probíhá po porodu SC? Asi mě bohužel čeká ... ☹

luucia
11. čer 2009

paulie, po SC je to tak, že jsi 6 hodin na JIPU a pak tě převezou na šestinědělí 😉 hned mi donesly malou na kojení, ale na noc si jí ještě vzaly k sobě..další den už jsem si jí vyžádala k sobě...bylo mi po ní smutno 😵 jinak by mi jí ještě nosily jen na kojení ☹ Ale jinak to mylsím probíhá stejně jako po klasickém porodu 🙂

Košili nepotřebuješ a ručníky taky ne 😉

konja
autor
11. čer 2009

paulie: košile i ručníky jsou v porodce v neomezeném množství, já si sebou vzala sice vlastní košili, ale brala jsem si ji na sebe jen když přišla návštěva. Všeho tam máš dostatek, neomezené množství je i porodnických vložek, ale já si stejně sebou vzala jeden balík těch největších alwaysek (noční), protože porodnický vložky jsou strašně neforemný a mě to různě klouzalo,takže jsem se pokaždé prodila a měla krev úplně všude 😝 takže moje rada je vzít si tu mai alwaysku a na ni dát porodnickou vložku. Ikdyž se ti vložka hne, tak máš "pojistku" v alwaysce 😉 A navíc uvidíš jak budeš moc krvácet, já po dvou dnech krvácela už dost málo, tak už jsem pak ani porodnickou nechtěla, chodila jsem s ní jak namrdanej kačer 😅 😀 No a nezapomeň na vlhčené ubrousky na zadeček pro mimíska, ty nedávaj a nemaj je napsaný v seznamu ( argument, že můžeš přeci miminku zadeček vždy osprchnout já teda neberu, protože bych musela malou mít pod vodou pořád! Kadila co deset minut 😔 😝 😅 )

konja
autor
11. čer 2009

no a k porodu (pokud nebudeš teda rodit cs) si vezmi flašku vody. Daj ti sice konvici čaje, ale voda se vždy hodí, i manželovi 😉

paulie
12. čer 2009

Ahoj holky, díky moc za rady - koukám, že v té tašce docela ušetřím místo, když vynechám ručník a košili a zabalím jen jedno balení těch vložek 🙂
Způsob porodu se dozvím v pondělí, protože dítko je v dosti špatné poloze (ale třeba se ještě umoudří a přesune se do nějaké lepší polohy ... jinak mě SC čeká a nemine ☹ )

Ještě mě napadlo - nebudu mít po SC problémy s kojením? Mám se nějak (krom trpělivosti 🙂 ) vybavit odsávačkou, ...? Asi začínám plašit ... ☹

luucia
13. čer 2009

paulie, kojení je individuální 😉 SC ho neovlivnuje 😉 já kojila 3 měsíce, ale neřekla bych, že to bylo díky SC 😉 odsávačku můžeš pořídit klidně až potom, mají ji všude...dopředu bych jí nekupovala 😉

paulie
15. čer 2009

Ahoj, tak CS mám jistý ☹ Chtěla jsem se zeptat, jestli nevíte, zda může být manžel u CS? Předpokládám, že u celkove narkozy asi spíš ne, ale u epidurální/spinální?

Díky moc 🙂

konja
autor
15. čer 2009

paulie: v HK být přítomný nemůže, může stát pouze za prosklenými dveřmi, takže uvidí dovnitř a pak s miminkem může jít na první ošetření, kde vše nafotí. A co se zkusit kouknout po nějaké porodnici kde to lze? Některé to umožňují, tak se zkus kouknou na jejich internetové stránkiy nebo si tam zavolat. Třeba Pardubice, Ústí, Litomyšl,...Škoda, že už jsi v tak pokročilém stádiu těhu, ale i tak by se to dalo stihnout, obvolané to máš ani ne za půl dne 😉

konja
autor
15. čer 2009

Paulie: tak otec může být přítomen u CS v Jičíně 😉

paulie
15. čer 2009

Ty prosklené dveře (a možnost čekání taťky za nimi + přítomnost u ošetření dítka) jsem viděla při prohlídce porodnice - jenže mě tehdy nenapadlo zeptat se i na porod v "částečné" analgezii ... ☹
Jinou porodnici už hledat nebudu, protože v této pracuje doktor, který mě má v péči a bude mě i rodit ... vzhledem k mojí "kopřivce" z doktorů se ho hodlám držet jako klíště 🙂

Každopádně děkuju moc za info a snahu 🙂

luucia
15. čer 2009

paulie, držím pěsti 😉 určitě budeš v HK spokojená 🙂

konja
autor
16. čer 2009

paulie: cs ve spinálu dělají v HK běžně, řekni si o něj a neměl by být problém.

paulie
16. čer 2009

uvidím v pondělí a vůbec příští týden, jak se mudři dohodnou, co se mnou provedou ... tajně doufám, že když už nebudu moci rodit "normálně", tak aspoň dopadne ten spinál (i kdyby mi mělo být sebevíc špatně 🙂 ) 🙂 Ale to vše mi řeknou až na základě všech vyšetření po nástupu do porodnice ...

Díky moc všem 🙂

luucia
16. čer 2009

paulie a z jakého důvodu ti vůbec budou dělat SC?? já ho měla ve spinále a příště už bych chtěla celkovou narkozu...ale je to individuální, kamarádka si zas spinál nemůže vynachválit 😉

paulie
16. čer 2009

luucia: dítko se neotočilo, resp. je nějak zaseklé "z boku do boku" a končetinami dolů, navíc je to zřejmě řádně "dopečený" chlapeček a já jsem spíše "drobný" typ, takže pan doktor nechce ani minutku riskovat ☹
Je ten spinál tak hrozný? Já bych o něj spíš stála, protože mi pak dítko (údajně) co nejdříve přiloží a budu aspoň vnímat, co se děje (ještě by byl fajn ten manžel vedle 🙂 )... i když si umím představit, že to nemusí být zas úplně super vnímat všechno 🙂

konja
autor
16. čer 2009

paulie: tak já slyšela, že po spinále můžou být bolesti hlavy. Určitě jsou nějaká negativa, vše má svá pro a proti, ale já bych taky volila spinál, chtěla bych mimíska hned vidět 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru